ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ СТАНОМ НА 12:00

Розпочалася п’ятдесят дев’ята доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню.

Російська федерація продовжує ведення повномасштабної збройної агресії проти України.

Противник проводить наступальні дії у Східній операційній зоні з метою розгрому угруповання Об’єднаних сил, встановлення повного контролю над територією Донецької і Луганської областей та забезпечення сухопутного шляху між зазначеними територіями та окупованим Кримом.

Найбільша активність ворога спостерігається на Слобожанському та Донецькому напрямках. Підрозділи окупантів здійснюють перегрупування.

Зберігається загроза завдання ракетно-авіаційних ударів на Волинському, Поліському та Сіверському напрямках. Крім того, не виключається здійснення противником провокацій на українсько-російському кордоні із звинуваченням у них представників Сил оборони України.

У звільнених від загарбника населених пунктах Бучанського, Вишгородського та Броварського районів продовжуються заходи з розмінування. Завозиться гуманітарна допомога. Комунальні служби продовжують відновлювати критичну інфраструктуру, розчищати вулиці та завали будівель.

За оновленою інформацією територіальних громад Київщини значних ушкоджень та руйнувань зазнали 2893 об’єкта, з них 825 зруйновано повністю, 2068 частково ушкоджено.

Повністю зруйновані 48 багатоповерхових будинків, 680 приватних садиб, 8 закладів освіти, 3 заклади охорони здоров’я, 9 закладів культури та 2 спортивні заклади, 6 об’єктів життєзабезпечення, 21 підприємство. Дані не є остаточними. Моніторинг триває.

Продовжуються роботи із зведення тимчасових мостів через річки Київщини.

Біля села Стоянка почав працювати обхідний тимчасовий міст через річку Ірпінь. Працює міст й біля с. Романівка. Одночасно проходять роботи з демонтажу знищеного загарбниками мосту на Житомирській трасі. Головне завдання тут – відновити одну сторону моста в бік Києва і тим самим запустити в повній мірі Житомирську трасу.

Завершені роботи з відновлення переходу з твердим покриттям через річку Ірпінь біля села Демидів. Завершуються роботи з облаштування переправи через річку Таль та дороги з твердим покриттям в селі Рудня-Шпилівська. Розпочаті роботи з облаштування переправи з твердим покриттям через річку Тетерів у смт Іванків. Здійснюються підготовчі роботи з влаштування мостової переправи через річку Хочева (село Хочева Іванківської тг). Усього до кінця квітня планується відновити рух на 29 мостових переходах. На 8 мостах необхідно провести додаткові роботи, в тому числі й з розмінування. На відновлення руху по них необхідно більше часу.

Тривають роботи з відновлення медичної допомоги в звільнених населених пунктах. На територіях, де амбулаторії зазнали пошкоджень, медична допомога населенню надається за рахунок сил амбулаторій інших населених пунктів, сформованих бригад Товариства Червоного Хреста, бригад обласного центру екстреної медичної допомоги та бригад МОЗу. Частково відновлено роботу Поліської, Бородянської, Макарівської, Ірпінської лікарень.

Розмінування

Протягом доби 22 квітня проведено обстеження та знешкодження ВНП у населених пунктах Бучанського району: Королівка, Андріївка, Липівка, Плахтянка, Копилів, Мотижин, Колонщина, Маковище, Наливайківка, Буча,  Мотижин, Макарове, Мощун, Гостомель, Ірпінь, Пісківка, Пісківка, Поташня, Нове Залісся; Броварського району: Перемога, Зоря, Велика Димерка, Калинівка, Квітневе, Скибин, Світильня, Гребельги, Мокрець, Бобрик, Красилівка, Кулажинці, Бервиця; Вишгородського району: Димер, Олізарівка, Обуховичі, Кухарі.

Під час робіт обстежено 162,27 га території та 6 об’єктів. Перевірено понад 27 км ліній електропередач,  знешкоджено 664 одиниці ВНП.

Всього з початку робіт обстежено 5301,85 га території,

941 об’єктів, 73,825 км автомобільних доріг та 4 км ж/д колії,

615,48 км ліній електропередач та 2,443 км газопроводу, виявлено та знешкоджено  21 тис 429 од. ВНП.

Продовжено роботу щодо навчання населення ризикам, пов’язаним з вибухонебезпечними предметами в 11 населених пунктах Броварської ОТГ. Впродовж дня піротехніками обстежено 72домогосподарства Бучанського, Броварського та Вишгородського районів

До робіт залучалося 105 осіб та 37 од. техніки від ГУ ДСНС Закарпатської, Київської, Івано-Франківської, Тернопільської, Луганської, Чернівецької, Рівненської, Донецької областей.

Водопостачання

Станом на 23 квітня у всіх деокупованих населених пунктах області  населення має доступ до питної води. Але ситуація в кожному населеному пункті різна. Наразі тривають роботи з підключення окремих будинків до водопостачання.

м.Буча та м. Ірпінь – 19.04.2022 року працівниками КП «Ірпіньводоканал» повністю запущено водопостачання в усю систему, однак через відсутність електроенергії водопостачання в будинках поки що відсутнє за винятком 1-3 поверхів (де будинки географічно розміщені нижче водопровідних мереж).

Поновило роботу підприємство, що розливає бутильовану воду. Піднімають її на дизель-генераторах, це затратно, але дає можливість забезпечити Бучу питною водою.

Також проводяться роботи з прокладання водогону, який забезпечить мешканців Ірпеня водою з м. Києва.

У повному обсязі в Ірпені працюють 7 артезіанських свердловин.

У с.Михайлівка-Рубежівка працівниками заповнено водою водонапірну башту.

У смт Гостомель затоплена КНС і великі пориви на водопровідних мережах. Наразі фахівцями КП «Ірпіньводоканал» заповнено водою водонапірну башту, де люди мають можливість набирати питну воду.

У с.Козинці через відсутність електропостачання відсутнє централізоване водопостачання.

Немішаєвська ТГ –  с.Микуличі – генератор забезпечує роботу свердловини, вода подається в домівки. У с.Клавдієво-Тарасове та с.Пороскотень – вода подається в домівки. У смт Немішаєве організовано доставку генераторів для запуску водопостачання та водовідведення

смт Макарів – частково відновлено електропостачання та централізоване водопостачання населенню.

смт Бородянка – Чорнобильський масив смт Бородянки повністю забезпечено централізованим водопостачанням і водовідведенням, а це майже 30% усіх споживачів. Поряд з цим, 45% водопровідних мереж селища набрано водою.

Запущено в роботу котельню на альтернативних видах палива, яка забезпечує теплом геріатричний пансіонат та ЦРЛ, лікарня також забезпечена водопостачанням.

смт Димер – 21.04.2022 року для 40% споживачів селища відновлено надання послуг з централізованого водопостачання.

смт Іванків – 21.04.2022 року повністю відновлено надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення усім споживачам селища. Згідно бактеріологічного аналізу питна вода відповідає нормативам.

Газопостачання

За попередню добу повністю або частково відновлено розподіл газу в 7 населених пунктах до 4594 об’єктів споживачів.

Крім того, протягом дня виконувались:

розпочато перші пуски с. Загальці Бородянської громади, майже повністю пущено с. Луб’янка Бучанської громади, продовжуються пуски м. Буча, смт. Гостомель, смт. Ворзель та с. Рубежівка;

– виконувались аварійно-відновлювальні роботи системи газопостачання та підготовчі роботи до відновлення – по 8 населених пунктах, в т.ч. в м. Ірпінь, с. Горенка.

Загалом, повністю або частково відновлено розподіл газу у 103 населених пунктах (93 повністю та 10 частково) до  76 537 об’єктів споживачів, зокрема:

Бучанського р-ну – у 56 населених пунктах

Броварського р-ну – у 36 населених пунктах

Вишгородського р-ну – у 10 населених пунктах  

Фастівського р-ну – 1 населений пункт

Без газопостачання залишається 17 населених пунктів. У Бучанському районі 14, у Вишгородському – 3.

Електропостачання

Станом на 23.04.2022 року протягом минулої доби повністю або частково відновлено електропостачання у 25 населених пунктах, 16 196 споживачам, зокрема, у с.Вересня, Залишани, Городещина (Поліська ТГ), Красилівка, Нові Соколи, Шевченкове, Поталіївка, Мусійки, Димарка, Старий Міст, Старі Соколи, Потока (Іванківської ТГ), Новий Корогод (Бородянська ТГ), Северинівка (Макарівська ТГ), Козаровичі, Катюжанка, Димер, Демидів, Лісовичі (Димерська ТГ), Синяк, Червоне (Бучанська ТГ).

Залишаються без електропостачання – 114 населених пунктів, 71 673 споживачів.

Пожежі

За добу працівники ДСНС виїжджали на ліквідацію 9 пожеж. З них 6 – в житловому секторі, на об’єктах – 2, сміття – 1.

З початку російської воєнної агресії на спецлінію «102» та чергову частину Головного управління надійшло 4588 заяв та повідомлень громадян про підпал, вибух, замінування, пов’язаних безпосередньо з російською агресією, у тому числі за минулу добу 18.

Поділитися:
Читайте також

У Київській області підрозділи ДСНС продовжують роботи з розмінування території. Усього з початку робіт вже обстежено 20239,24 га території, з…

У 2022/2023 навчальному році до перших класів шкіл Київської області піде понад 21600 дітей. Найбільше першокласників навчатиметься в Білоцерківському та…

У Київській області з дітьми, які мають особливі освітні потреби, та їхніми батьками наразі працюють 51 інклюзивно-ресурсний центр та дві…

Шановні освітяни Київщини! Щиро вітаю Вас із професійним святом — Днем працівників освіти! Ваша щоденна праця з дітьми та молоддю…