Оперативна інформація на 10.00

Розпочалась шістдесят сьома доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню.

Триває ведення повномасштабної збройної агресії проти України та наступальні дії у Східній операційній зоні.

На Волинському та Поліському напрямках противник активних дій не проводив. Суттєвих змін у ситуації на зазначених напрямках не відбулося.

Зберігається загроза завдання противником ракетних ударів по об’єктах військової та цивільної інфраструктури по всій території України з території республіки білорусь, а також здійснення противником провокацій на зазначеній ділянці державного кордону України.

У звільнених від загарбника населених пунктах Бучанського, Вишгородського та Броварського районів продовжуються заходи з розмінування. Завозиться гуманітарна допомога. Комунальні служби продовжують відновлювати критичну інфраструктуру, розчищати вулиці та завали будівель. Розпочалися роботи із заміни вікон та ремонтів покрівель.

Щоб зафіксувати пошкодження об’єктів для подальшого їхнього відновлення, в області працюють моніторингові групи. Загалом руйнування зафіксовано у 35 з 69 територіальних громад Київської області, що складає 50,7 %. Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській ТГ. Загалом пошкодено більше 14500 будівель.

Продовжуються роботи із зведення тимчасових мостів через річки Київщини та відновлення дорожньої інфраструктури. Внаслідок бойових дій та агресії росії в Київській області пошкоджено чи повністю зруйновано 37 мостів.

29 квітня на трасі М-07 Київ-Ковель-Ягодин в районі Гостомеля звели переправу через річку Ірпінь. Міст поєднав столицю із Гостомелем, Ірпенем, Бучею та Ворзелем.

Цьогоріч поминальні дні випадають на 1-3 травня. У зв’язку з ймовірними провокаціями з боку росії, а також виходячи з рекомендацій Головного управління ДСНС у Київській області рішення щодо можливості відвідування кладовищ під час поминальних заходів приймають органи місцевого самоврядування.
Наголошуємо, на деокупованих територіях рятувальники досі фіксують десятки тисяч вибухонебезпечних предметів, що підлягають знищенню. Також фіксуються непоодинокі випадки виявлення вибухонебезпечних предметів саме на територіях цвинтарів та кладовищ.

Розмінування

Протягом доби 30 квітня проведено обстеження та знешкодження вибухонебезпечних предметів у населених пунктах:

Бучанського району: Вабля, Гаврилівка, Бородянка, Шибене, Буча, Калинівка, Озера, Березівка, Маковище, Мощун, Стоянка, Красний Ріг, Немішаєве, Ірпінь;

Броварського району: Русанів, Бервиця, Лукаші, Лук’янівка, Бобрик, Богданівка, Велика Димерка;

Вишгородського району: Олізарівка, Лютіж, Козаровичи, Красятичі, Старі Соколи, Нові Соколи, Макалевичі.

Протягом доби піротехнічними підрозділами обстежено 181,362 га території та 5 об’єктів. Перевірено понад 10,7 км ліній електропередач,  знешкоджено 563 од ВНП.

Всього з початку робіт здійснено 1448 залучень, обстежено 7307,9693 га території, 975 об’єктів, 88,125 км автомобільних доріг та 7 км ж/д колії,
776,751 км ліній електропередач та 2,443 км газопроводу, виявлено та знешкоджено  26 тис 638 од. ВНП.

Впродовж дня піротехніками обстежено 18 домогосподарства Бучанського, Броварського та Вишгородського.

Продовжено роботу щодо навчання населення ризикам, пов’язаним з вибухонебезпечними предметами в 4 населених пунктах Бучанського району.

До робіт залучалося 105 осіб та 38 од. техніки від ГУ ДСНС Закарпатської, Київської, Івано-Франківської, Тернопільської, Луганської, Чернівецької, Рівненської, Донецької областей.

Водопостачання

На сьогодні повністю або частково відновлено надання послуг з централізованого водопостачання у 119 населених пунктах області із 123 у яких ця послуга була відсутня.

Залишається без централізованого водопостачання лише 4 населених пункти Іванківської ТГ (с.Джерела, с.Кухарі, с.Варівськ та с.Олізарівка) через відсутність електропостачання. Разом з тим, у вказаних населених пунктах населення має можливість користуватись водою з дворових криниць.

м. Ірпінь та м.Буча– 29.04.2022 року запущено  водогін, який забезпечить мешканців м. Ірпінь питною водою із м.Києва. Населення міст має доступ до питної води.

смт Гостомель–КП «Ірпіньводоканал» відновить надання послуги з централізованого водопостачання мешканцям після подачі електроенергії. Мешканці селища мають доступ до питної води.

смт Бородянка – водопровідні мережі селища набрано водою, однак через суттєві пориви на водопровідній мережі, на 60% зруйновано запірні арматури – виникають перебої з постачанням води.

Газопостачання

Повністю завершено роботи з відновлення газопостачання у 118 населених пунктах Броварського, Вишгородського, Фастівського та частково Бучанського районів (109 797об’єктів споживачів).

За попередню добу відновлено розподіл газу у 6-ти населених пунктах до 2 057 об’єктів споживачів.

Крім того, протягом дня:

– розпочали перші пуски природного газу на об’єкти у с.Забуччя Ірпінської ТГ, продовжувалося відновлення послуги у м. Ірпінь, с. Горенка Гостомельської ТГ та у с. Дмитрiвка Дмитрівської ТГ;

– виконувались аварійно-відновлювальні роботи системи газопостачання та підготовчі роботи до відновлення у с.Мощун;

– Без газопостачання залишається лише 2 населених пункти Бучанського району(39 578 об’єктів споживачів у с.Мощун тас.Почепин).

 Електропостачання

На сьогодні повністю або частково відновлено електропостачанняу 495 населених пунктах для 278,4 тис. споживачів.

За минулу добу аварійні бригади ДТЕК повністю або частково відновили електропостачанняу 7 населених пунктах для 5590 споживачів.

Залишаються без електропостачання – 35 населених пунктів, 19875 споживачів.

Пожежі

За добу працівники ДСНС виїжджали на ліквідацію 11 пожеж. Із них 5 в житловому секторі, травяний настіл – 4, сміття – 1.

З початку російської воєнної агресії на спецлінію «102» та чергову частину Головного управління, надійшло 2649 заяв та повідомлень громадян, пов’язаних безпосередньо з російською агресією, в тому числі за добу 1.

 

Поділитися:
Читайте також

18 січня Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет з робочим візитом відвідав заклади освіти Київської області. Основна мета заходу –…

Під головуванням Президента України Володимира Зеленського у Харкові відбулося виїзне засідання Ради національної безпеки і оборони України, на якому розглядалися…

Від початку кампанії з вакцинації проти коронавірусу в Київській області проведено понад 1,7 млн. щеплень. Одну дозу отримали більше 878…

        За інформацією виконуючого обов’язки генерального директора ДСП «Чорнобильська АЕС» Валерія Сейди, у Зоні відчуження новий безпечний…