Київська обласна військова адміністрація

Офіційний веб-сайт (тестова версія)
на стадії наповнення

Відкрилися чергові евакуаційні маршрути у Київській та Луганській областях – Ірина Верещук

В Україні 13 березня з 9:00 відкриваються чергові гуманітарні коридори для евакуації мешканців населених пунктів, постраждалих від обстрілів. Про це повідомила віце-прем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

«Вчора, як ви пам’ятаєте, виїхала колона з гуманітарним вантажем із Запоріжжя до Маріуполя через Бердянськ. Вони зараз перебувають у Бердянську і рухаються в напрямку Маріуполя. Щиро сподіваюся, що вже ввечері буду звітувати про позитивний результат», – розповіла вона.

Як зазначила віце-прем’єр-міністр, на Київському напрямку сьогодні відкриваються такі коридори:

З Бородянки в Житомир вирушать 25 евакуаційних автобусів (надійдуть в Бородянку із Пісківки).

Із села Світильня в напрямку міста Бровари, звідки приїдуть автобуси. Евакуація відбуватиметься за маршрутом Світильня – Плоске – Гоголів – Красилівка –Квітневе – Бровари. 

Із села Перемога в напрямку міста Києва (Перемога – Лук’янівка – Лукаші – Корніївка – Недра – Садове – Березань – Бориспіль – Київ). Автобуси для евакуації людей будуть відправлені за маршрутом з міста Києва.

Із села Велика Димерка у напрямку міста Бровари, звідки будуть направлені автобуси.

Відкриються гуманітарні коридори і в Луганській області:

З міста Кремінна до міста Лиман. Автобуси для евакуації людей будуть відправлені за маршрутом з міста Бахмута.

З міста Рубіжного до міста Слов’янська Донецької області (Рубіжне – Сєвєродонецьк – Лисичанськ – Слов’янськ (через Бахмут).

З міста Попасної Луганської області в місто Слов’янськ Донецької області (Попасна – Бахмут – Слов’янськ).

Із селища Гірське Луганської області у місто Слов’янськ Донецької області (Гірське – Лисичанськ – Бахмут – Слов’янськ).

З міста Щастя Луганської області до міста Слов’янська Донецької області (Щастя – Новоайдар – Сєвєродонецьк – Лисичанськ – Слов’янськ).

За словами Ірини Верещук, у Сєвєродонецьку нині тривають обстріли.

«Ми сподіваємося, що обстріли стихнуть, режим припинення вогню буде дотриманий і буде розпочато вчасну евакуацію людей», – зазначила вона.

Віце-прем’єр-міністр також звернулася до людей, які вирішують рухатися поза гуманітарними коридорами: «Прошу слухати інформацію, яку ми подаємо, і якщо є відкритий коридор, шукати через оповіщення, через людей інформацію щодо точок збору, бо в інший спосіб це буде дуже небезпечно для вашого життя і життя ваших дітей і близьких».

Ірина Верещук також закликала російську сторону відпустити працівника ДСНС Олексія Данченка, який супроводжував колону на погодженому гуманітарному маршруті в Білогородці, а нині перебуває в Гостомелі.

«Ми вимагаємо відпустити Олексія Данченка. Ми домовилися про гуманітарний маршрут, і він виконував свою роботу згідно з домовленостями», – наголосила вона.

Поділитися:
Читайте також

Міністр соціальної політики Марина Лазебна повідомила, що відбувається постачання продуктових наборів від українських виробників для постраждалих від війни та людей…

Таку суму вдалося зібрати завдяки більш ніж 130 тисячам користувачам Дії, які перерахували кошти на користь української армії в застосунку.-…

Волонтерське об’єднання «СпівДія» координується за підтримки Офісу Президента України спільно з Міністерством розвитку громад та територій України, Міністерством охорони здоров’я…