Київська обласна військова адміністрація

Офіційний веб-сайт (тестова версія)
на стадії наповнення

Про заходи щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах та в організаціях Київської області на січень-травень 2003 року

Розпорядження від 09.07.2003, №389
Дата оприлюднення: 09.07.2003

Проблема погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах та в організаціях області залишається актуальною, гострою і потребує невідкладного вирішення.

Незважаючи на те, що в області вживаються всі необхідні заходи щодо скорочення заборгованості із заробітної плати, ситуація з погашенням боргів на підприємствах залишається складною.

Заборгованість із заробітної плати в цілому по області за станом на 01.06.2003 становила 88,3 млн.грн., що на 17,6 млн.грн. або на 16,6% менше ніж на початок 2002 року (105,9 млн.грн.), а з початку поточного року вона знизилася лише на 0,8 млн.грн. або на 1 відсоток. Із загальної суми заборгованості 49,0 млн.грн. (55,6%) – це заборгованість за попередні роки і 39,3 млн.грн. (44,4%) – утворена у 2003 році.

Вчасно не отримали заробітну плату 123,6 тис. працівників області, у тому числі працівники галузі промисловості – 28,1 тис.чол., сільського господарства – 34,1 тис.чол.

Майже половина загального боргу припадає на промисловість – 40,5 млн.грн. (45,8%). Найбільше заборгували підприємства працівникам гумової та пластмасової промисловості – 17,6 млн.грн. (43,6% від загальної суми заборгованості по промисловості), виробництва машин та устаткування – 5,7 млн.грн (14,2%), харчової промисловості – 4,4 млн. грн. (10,9%).

Заборгованість із заробітної плати на підприємствах державної форми власності складає 6,5 млн.грн. (7,4% від загальної суми заборгованості), комунальної – 7,7 млн.грн. (8,7%), інших форм власності – 74,1 млн.грн. (83,9%), у тому числі заборгованість відкритих акціонерних товариств – 26,0 млн.грн (35,1%) і товариств з обмеженою відповідальністю – 13,8 млн.грн. (18,7%).

Кожному штатному працівникові з числа тих, які не отримали заробітну плату на 1 червня цього року, в середньому не виплачено 546,11 гривень.

У розрізі районів і міст області допустили значне зростання заборгованості Баришівський, Білоцерківський, Богуславський, Броварський, Васильківський, Володарський, Кагарлицький, Києво-Святошинський, Макарівський, Обухівський, Переяслав-Хмельницький, Поліський, Рокитнянський, Сквирський, Ставищенський, Тетіївський, Фастівський і Яготинський райони та міста Бровари, Васильків і Переяслав-Хмельницький. Заборгованість із заробітної плати на підприємствах сільського господарства за станом на 1 червня поточного року складає 29,9 млн.грн. або 33,9% від загальної суми. Із неї 16,7 млн.грн. (55,8%) – це заборгованість минулих років і 13,2 млн.грн. (44,2%)- утворена у поточному році. З початку цього року вона скоротилася на 0,5 млн.грн, а проти квітня, навпаки, зросла на 1,7 млн.грн.

Найбільше зростання заборгованості із заробітної плати у галузі агропромислового комплексу у травні допустили Білоцерківський, Васильківський, Кагарлицький, Обухівський, Переяслав-Хмельницький, Рокитнянський, Сквирський, Ставищенський, Тетіївський, Фастівський і Яготинський райони.

Аналіз показників погашення заборгованості із заробітної плати підприємствами, установами і організаціями області свідчить про те, що райдержадміністрації та міськвиконкоми (міста обласного значення), контролюючі та правоохоронні органи, керівники підприємств-боржників із заробітної плати ще недостатньо вживають усіх можливих невідкладних заходів щодо макси-мального погашення заборгованості, не в повному обсязі застосовують важелі організаційного і адміністративного впливу для виконання Указу Президента України від 07.05.2001 № 292/2001 “Про невідкладні заходи щодо прискорення погашення заборгованості із заробітної плати”, доручень Уряду України, розпоряджень та доручень голови облдержадміністрації з питань щодо повного погашення заборгованості із заробітної плати до кінця 2003 року.

Зважаючи на викладене та з метою усунення недоліків в організації роботи щодо своєчасної виплати заробітної плати на підприємствах, в установах і організаціях області:

1. Звернути увагу голів Баришівської, Білоцерківської, Богуславської, Броварської, Васильківської, Володарської, Кагарлицької, Києво-Святошинської, Макарівської, Обухівської, Переяслав-Хмельницької, Поліської, Рокитнянської, Сквирської, Ставищенської, Тетіївської, Фастівської і Яготинської райдержадміністрацій та Броварського, Васильківського і Переяслав-Хмельницького міських голів на вкрай низькі темпи погашення заборгованості із заробітної плати з початку поточного року, допущене її збільшення у травні та вжити невідкладних заходів щодо максимального погашення заборгованості протягом ІІІ кварталу 2003 року.

Взяти під особистий контроль стан погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах, в установах і організаціях району, міста.

Про вжиті заходи поінформувати облдержадміністрацію до 20 серпня 2003 року.

2. Територіальній державній інспекції праці у Київській області разом з іншими контролюючими та правоохоронними органами, райдержадміністраціям і міськвиконкомам (міст обласного значення) посилити контроль за дотриманням законодавства про оплату праці, у тому числі щодо забезпечення мінімальних гарантій в оплаті праці на підприємствах, в установах і організаціях, своєчасної виплати заробітної плати не нижче законодавчо встановленого її розміру.

3. Обласному управлінню статистики забезпечити щомісячне подання до головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації інформації про найбільші підприємства-боржники із виплати заробітної плати, а також про середньомісячну заробітну плату у розрізі районів і міст області.

4. Головним управлінням праці та соціального захисту населення, сільського господарства і продовольства облдержадміністрації, Територіальній державній інспекції праці у Київській області, регіональному відділенню Фонду державного майна України по Київській області, Київському регіональному управлінню з питань банкрутства Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, райдержадміністраціям і міськвиконкомам (міст обласного значення):

Разом із відповідними структурними підрозділами облдержадміністрації, профспілками, об’єднаннями роботодавців постійно аналізувати фінансово-господарську діяльність підприємств-боржників із виплати заробітної плати та вносити пропозиції щодо порушення питання про відновлення платоспроможності або визнання банкрутами підприємств, що не гарантують поліпшення свого фінансового стану, своєчасної виплати заробітної плати і погашення заборгованості з її виплати до кінця цього року, та тих, що припинили свою виробничу діяльність у 2002 та попередніх роках, ініціювати розірвання контрактів з керівниками підприємств, які не забезпечили виконання Указу Президента України від 07.05.2001 № 292/2001 «Про невідкладні заходи щодо прискорення погашення заборгованості із заробітної плати», розпоряджень, доручень голови облдержадміністрації з цих питань.

5. Головам райдержадміністрацій та міським головам (міст обласного значення):

5.1. Протягом липня 2003 року розглянути на засіданнях колегій і виконкомів питання про стан виплати заробітної плати на місцях, визначити причини і фактори, що негативно впливають на темпи погашення заборгованості із заробітної плати, розробити та здійснити заходи щодо якнайшвидшого погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах, в установах і організаціях до кінця 2003 року.

5.2. Проаналізувати діяльність комісій з питань забезпечення своєчасності сплати податків, виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат за січень-травень 2003 року і вжити заходів щодо підвищення ефективності їх роботи, зокрема шляхом постійного контролю за виконанням підприємствами затверджених графіків погашення заборгованості.

5.3. Виявити та скласти перелік сільськогосподарських підприємств, які утворені на базі колишніх колективних сільськогосподарських підприємств але не стали їх правонаступниками, і в установленому порядку вжити заходів щодо погашення ними наявної заборгованості із заробітної плати працівникам цих КСП.

5.4. У липні поточного року провести необхідну роботу з керівниками і власниками сільськогосподарських підприємств області щодо максимального погашення у серпні-вересні цього року заборгованості із заробітної плати за рахунок коштів від реалізації зерна та іншої сільгосппродукції нового урожаю.

6. Рекомендувати редакції газети “Київська правда”, Київській державній регіональній телерадіокомпанії, районним і міським засобам масової інформації забезпечити більш широке інформування громадськості про роботу, що проводиться для прискорення погашення заборгованості із заробітної плати.

7. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови облдержадміністрації Урупу М.М.

Голова адміністрації

А.А.Засуха

        

Поділитися: