Київська обласна військова адміністрація

Офіційний веб-сайт (тестова версія)
на стадії наповнення

„Про скасування деяких розпоряджень голови Київської обласної державної адміністрації”

Розпорядження від 05.12.2005, №840
Дата оприлюднення: 05.12.2005

До Київської обласної державної адміністрації надійшов протест прокурора Київської області від 28.09.2005 № 07/1-4384 вих. на розпорядження голови Київської обласної державної адміністрації від 07.04.2004 № 186 „Про надання в оренду земельних ділянок”, в якому ставиться вимога про скасування зазначеного розпорядження, так як воно було видано без достатніх підстав та документів, а також з перевищенням Петропавлівсько-Борщагівським сільським головою своїх повноважень, що суперечить п. 34 ч. 1 ст. 26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” (із наступними змінами), п.п. 5,7,9 ст. 151 Земельного кодексу України, згідно з якими вирішення питань регулювання земельних відносин здійснюється сільськими радами виключно на їх пленарних засіданнях.
За результатами розгляду протесту встановлено таке:

Розпорядженням голови Київської обласної державної адміністрації від 24.12.2003 № 863 „Про погодження місця розташування об’єкта” визначено:

„Погодити місце розташування об’єкта товариству з обмеженою відповідальністю „Базіс-центр” – земельну ділянку площею 10 га ріллі за рахунок земель сільськогосподарського комплексу „Совки” державного підприємства „Науково-дослідний виробничий агрокомбінат „Пуща-Водиця” на території Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району для будівництва торговельно-складського комплексу”.

Розпорядженням голови Київської обласної державної адміністрації від 07.04.2004 № 186 „Про надання в оренду земельних ділянок” було визначено:

„1. Затвердити:

1.1. Розроблений державним підприємством „Київський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою” проект відведення земельної ділянки загальною площею 10,0 га (ріллі – 9,7 га, сіножатей – 0,30 га), за рахунок земель державного підприємства „Науково-дослідний виробничий агрокомбінат „Пуща-Водиця” на території Софіївсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району.
1.2. Розроблений державним підприємством „Київський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою” проект відведення земельної ділянки загальною площею 9,96 га ріллі за рахунок земель державного підприємства „Науково-дослідний виробничий агрокомбінат „Пуща-Водиця” на території Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району.
1.3. Розроблений державним підприємством „Київський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою” проект відведення земельної ділянки загальною площею 10,0 га (ріллі – 9,5 га, порушених земель – 0,2 га, польових шляхів – 0,30 га), за рахунок земель державного підприємства „Науково-дослідний виробничий агрокомбінат „Пуща-Водиця” на території Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району.

2. Надати:

2.1. Товариству з обмеженою відповідальністю „Базіс-Центр” в оренду на 50 років земельну ділянку, зазначену в пункті 1.1 цього розпорядження, для будівництва торговельно-складського комплексу, вилучивши цю ділянку із постійного користування державного підприємства „Науково-дослідний виробничий агрокомбінат „Пуща-Водиця”.
2.2. Товариству з обмеженою відповідальністю „Базіс-Центр” в оренду на 50 років земельну ділянку, зазначену в пункті 1.2 цього розпорядження, для будівництва торговельно-складського комплексу, вилучивши цю ділянку із постійного користування державного підприємства „Науково-дослідний виробничий агрокомбінат „Пуща-Водиця”.
2.3. Товариству з обмеженою відповідальністю „Євроінвест” в оренду на 50 років земельну ділянку, зазначену в пункті 1.3 цього розпорядження, для будівництва торговельно-складського комплексу, вилучивши цю ділянку із постійного користування державного підприємства „Науково-дослідний виробничий агрокомбінат „Пуща-Водиця”.

3. Віднести земельні ділянки, зазначені в пункті 1 цього розпорядження, до земель промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення.

4. Установити річну орендну плату за користування ділянками, зазначеними у пункті 2 цього розпорядження – 10 відсотків від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

5. Доручити Києво-Святошинській райдержадміністрації укласти та підписати від імені обласної державної адміністрації договори оренди вказаних земельних ділянок із зазначеними підприємствами після затвердження в установленому порядку їх нормативної грошової оцінки та за умови попереднього відшкодування ними втрат сільськогосподарського виробництва у встановленому порядку, передбачивши обмеження щодо їх використання, визначені чинним законодавством та матеріалами погодження проектів відведення.”
Робоча група з перевірки додержання вимог законодавства, реалізації державної політики у сфері регулювання земельних відносин, використання та охорони земель у Київській області звернулася до облдержадміністрації з листом, в якому вносить пропозицію скасувати розпорядження від 24.12.2003№ 863 та підпункт 1.2. пункту 1 і підпункт 2.2. пункту 2 розпорядження від 07.04.2004 № 186 з таких підстав:
Висновок Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради від 25.02.2004№ 124 „Про погодження проекту відведення земельної ділянки в оренду ТОВ „Базіс-центр” для розміщення торговельно-складського комплексу в межахП. Борщагівської сільської ради” оформлено листом Петропавлівсько-Борщагівського сільського голови. Це рішення прийнято Петропавлівсько-Борщагівським сільським головою одноосібно всупереч п.34 ч.1 ст.26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” (із наступними змінами), згідно з яким питання регулювання земельних відносин вирішуються виключно на пленарних засіданнях сільської ради.
Висновок Києво-Святошинської районної ради від 04.03.2004 № 57/2-13 „Про погодження проекту відведення земельної ділянки в оренду ТОВ „Базіс-центр” для розміщення торговельно-складського комплексу в межах Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради” оформлено листом голови Києво-Святошинської районної ради. Це рішення також було прийнято одноосібно головою Києво-Святошинської районної ради всупереч п.21 ч.1 ст.43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” (із наступними змінами), згідно з яким вирішення питань регулювання земельних відносин здійснюється районними радами виключно на їх пленарних засіданнях.
Крім того, встановлено, що розпорядження голови Київської обласної ради від 29.12.2003 № 298 „Про висновок Київської обласної ради щодо погодження місця розташування об’єкта товариству з обмеженою відповідальністю „Базіс-центр” на території Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району” та розпорядження від 02.04.2004 № 53 „Про висновок Київської обласної ради щодо вилучення і надання Київською облдержадміністрацією в оренду земельної ділянки ТОВ „Базіс-центр” на території Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради Києво-Святошинського району” оформлено розпорядженнями голови обласної ради всупереч п.21 ч.1 ст.43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” (із наступними змінами), згідно з яким вирішення питань регулювання земельних відносин вирішуються обласними радами виключно на їх пленарних засіданнях.
Таким чином, розпорядження голови Київської обласної державної адміністрації від 24.12.2003 № 863 „Про погодження місця розташування об’єкта” та від 07.04.2004 № 186 „Про надання в оренду земельних ділянок” видані без достатніх підстав та документів.
На підставі наведеного та розглянувши принесений прокуратурою Київської області протест від 28.09.2005 № 07/1-4384 вих. на розпорядження голови Київської обласної державної адміністрації від 07.04.04 № 186 „Про надання в оренду земельних ділянок”, відповідно до Земельного кодексу України, Законів України „Про місцеве самоврядування в Україні” (із наступними змінами), „Про місцеві державні адміністрації” (із наступними змінами):

1. Скасувати:

1.1. розпорядження голови Київської обласної державної адміністрації від 24.12.2003 № 863 „Про погодження місця розташування об’єкта”;
1.2. підпункт 1.2. пункту 1, підпункт 2.2. пункту 2 розпорядження голови Київської обласної державної адміністрації від 07.04.2004 № 186 „Про надання в оренду земельних ділянок”.

2. Києво-Святошинській райдержадміністрації:

2.1. привести власні акти у відповідність з цим розпорядженням та повідомити товариство з обмеженою відповідальністю „Базіс-центр” про це розпорядження;
2.2. до 24 грудня 2005 року вжити належних заходів, у тому числі і від імені Київської обласної державної адміністрації, щодо розірвання договорів, укладених із товариством з обмеженою відповідальністю „Базіс-центр”, на підставі скасованих розпоряджень та їх окремих пунктів, прийнятих головами Київської обласної державної адміністрації та Києво-Святошинської районної державної адміністрації.

Голова адміністрації Є.Д.Жовтяк

        

Поділитися: