Київська обласна військова адміністрація

Офіційний веб-сайт (тестова версія)
на стадії наповнення

„Про підсумки соціально-економічного та культурного розвитку області у першому півріччі 2004 року”

Розпорядження від 12.08.2004, №512
Дата оприлюднення: 12.08.2004

Підсумки соціально-економічного розвитку області свідчать, що протягом січня-червня 2004 року облдержадміністрація разом з райдержадміністраціями та міськвиконкомами (міст обласного значення) спрямовувала свою діяльність на організацію виконання положень Конституції та законів України, актів і доручень Президента України і Кабінету Міністрів України, Програми діяльності Кабінету Міністрів України, Програми соціально-економічного та культурного розвитку Київської області на 2004 рік, розпоряджень голови облдержадміністрації, зокрема, розпорядження голови облдержадміністрації від 09.04.2004 № 196 “Про План заходів Київської обласної державної адміністрації, спрямованих на реалізацію завдань, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 № 315”.
Вжиті заходи сприяли поліпшенню загальної економічної ситуації в регіоні.
У першому півріччі 2004 року у порівнянні з відповідним періодом минулого року обсяги виробництва промислової продукції зросли на 21,7 відсотка. Позитивних результатів досягнуто у 21 районі та 8 містах області.
Виробництво продукції у сільськогосподарських підприємствах усіх форм власності у порівнянні з відповідним періодом минулого року зросло на 14,5 відсотка. У порівнянні з січнем-червнем минулого року в усіх категоріях господарств виробництво яєць зросло на 9,8%, несучість однієї курки-несучки – на 3,7%, надій молока від однієї корови (по середньому поголів’ю) – на 15,4 відсотка.
Підрядними будівельними підприємствами області за звітний період виконано підрядних робіт власними силами на 58,8% більше ніж за відповідний період минулого року.
За рахунок усіх джерел фінансування введено у дію 237,8 тис.кв.м загальної площі житла, що на 55,5% більше ніж у відповідному періоді минулого року.
Приріст обсягів роздрібного товарообороту становить 12 відсотків.
За січень-червень 2004 року до зведеного бюджету області (за даними державної податкової адміністрації в Київській області) надійшло 681 млн.грн., або 107,1% від прогнозних показників. До місцевих бюджетів надійшло 279,4 млн.грн., або на 13,1% більше від встановленого завдання.
Середньомісячна номінальна заробітна плата одного штатного працівника області у січні-травні 2004 року у порівнянні з відповідним періодом 2003 року зросла на 28,1 відсотка. Загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати у порівнянні з початком року зменшилася на 16,3 відсотка.
Протягом звітного періоду працевлаштовано на 2,3 тис.осіб більше ніж за аналогічний період попереднього року. Рівень працевлаштування склав 27,2% (у першому півріччі минулого року – 20,5 відсотка).
Надходження до бюджету головного управління Пенсійного фонду України у Київській області за перше півріччя 2004 року збільшилися на 31,4% у порівнянні з відповідним періодом 2003 року.
Сума надходжень до бюджетів усіх рівнів від суб’єктів малого підприємництва зросла на 3,7 відсотка.
Проте, незважаючи на позитивні тенденції розвитку економіки, в окремих її галузях та сферах діяльності мають місце певні недоліки, що стримують соціально-економічний розвиток області.
У першому півріччі цього року спад обсягів промислового виробництва допущено у 5 районах та містах області. Найбільше зниження випуску промислової продукції у Рокитнянському (на 89,1%) і Згурівському (на 35,6%) районах та місті Ржищів (на 16,8 відсотка).
Обсяг продукції сільського господарства за січень-червень 2004 року в усіх категоріях господарств зменшився у порівнянні з відповідним періодом попереднього року на 5,0%, у тому числі у господарствах населення – на 28,7 відсотка. Виробництво м’яса знизилося на 11,4%, молока – на 3,8%, поголів’я великої рогатої худоби – на 17,2%, у тому числі поголів’я корів – на 12,6 відсотка.
Зростання заборгованості із виплати заробітної плати у порівнянні з початком 2004 року допущено у Баришівському, Згурівському, Миронівському, Фастівському районах та містах Березань, Бровари, Васильків, Ірпінь, Ржищів.
Борг зі сплати основних платежів до Пенсійного фонду України у порівнянні з початком 2004 року збільшився на 29,5 відсотка.
У першому півріччі 2004 року кількість випадків виробничого травматизму із смертельними наслідками на підприємствах області збільшилася майже у 2,4 раза.
Аналіз економічного та соціального розвитку області у першому півріччі цього року свідчить, що структурним підрозділам облдержадміністрації, райдержадміністраціям та міськвиконкомам (міст обласного значення) необхідно продовжити роботу щодо розв’язання невирішених проблем, які негативно впливають на соціально-економічний стан регіону.
Зважаючи на викладене:
1. Довідку “Про підсумки соціально-економічного та культурного розвитку області у першому півріччі 2004 року” взяти до відома (додається).
2. Вважати основними завданнями структурних підрозділів облдержадміністрації, обласних установ та організацій, райдержадміністрацій і міськвиконкомів (міст обласного значення):
2.1. Забезпечення своєчасної і в повному обсязі сплати податків, зборів та інших обов’язкових платежів до бюджетів усіх рівнів, Пенсійного фонду України, Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, погашення заборгованості з виплати заробітної плати.
2.2. Збереження досягнутого середньообласного рівня приросту обсягів промислового виробництва.
2.3. Сприяння поліпшенню фінансового стану підприємств, установ та організацій.
3. Головному управлінню праці та соціального захисту населення облдержадміністрації разом із головними управліннями, управліннями та іншими структурними підрозділами облдержадміністрації, територіальними органами центральних органів виконавчої влади в області, обласними організаціями і установами, райдержадміністраціями і міськвиконкомами (міст обласного значення), обласними, районними і міськими об`єднаннями роботодавців і профспілок:
3.1. Провести необхідну роботу щодо забезпечення виконання у повному обсязі вимог Указів Президента України від 07.05.2001 № 292/2001 “Про невідкладні заходи щодо прискорення погашення заборгованості із заробітної плати”, від 25.05.2004 № 576/2004 “Про невідкладні заходи щодо завершення погашення заборгованості із заробітної плати”, доручення Президента України від 25.12.2003 № 1-1/1716 з цих питань, відповідних розпоряджень голови облдержадміністрації та протокольного доручення голови облдержадміністрації за підсумками розгляду на засіданні колегії облдержадміністрації 10.06.2004 питання “Про виконання в області Указу Президента України від 25.05.2004 № 576/2004 “Про невідкладні заходи щодо завершення погашення заборгованості із заробітної плати”.
3.2. Вжити заходів щодо активізації роботи комісій з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, запровадивши проведення виїзних засідань цих комісій на підприємствах, що мають заборгованість із заробітної плати.
4. Головам Баришівської (Семененко А.М.), Згурівської (Явон В.М.), Миронівської (Сокирко П.О.), Фастівської (Михайлюк В.П.) райдержадміністрацій, міським головам міст Березань (Пікало О.І.), Бровари (Антоненко В.О.), Васильків (Попович В.Ф.), Ірпінь (Скаржинський В.Д.) і Ржищів (Спичак М.А.) звернути увагу на допущене збільшення заборгованості з виплати заробітної плати у січні-травні цього року та вжити невідкладних заходів щодо повного погашення заборгованості до 1 жовтня 2004 року.
5. Головному управлінню економіки облдержадміністрації спільно з райдержадміністраціями та міськвиконкомами (міст обласного значення):
5.1. Забезпечити у термін до 01.10.2004 року оновлення бази даних інвестиційних пропозицій суб’єктів господарювання області та її розміщення на Веб-сторінках облдержадміністрації, райдержадміністрацій та міськвиконкомів (міст обласного значення).
5.2. Під час проведення нарад, семінарів, навчань з керівниками підприємств області та регіонів з питань розробки інвестиційних пропозицій та бізнес-планів акцентувати увагу на підготовці проектів інноваційного спрямування.
5.3. У ході презентацій інвестиційних проектів на міжнародних та всеукраїнських виставках, форумах, ділових зустрічах надавати пріоритети інвестиційним проектам з інноваційною спрямованістю.
6. Управлінню охорони здоров’я облдержадміністрації:
6.1. Спільно з райдержадміністраціями продовжити роботу щодо організації на базі діючих медичних амбулаторій – амбулаторій загальної практики – сімейної медицини, забезпечити відкриття лікарських амбулаторій у населених пунктах із кількістю населення понад 1 тисячу жителів.
6.2. У встановленому порядку організувати та провести чергову акредитацію лікувально-профілактичних закладів області.
7. Контрольно-ревізійному управлінню в Київській області за результатами вивчення питання щодо стану дебіторської і кредиторської заборгованостей у бюджетній сфері області за 9 місяців цього року до 01.11.2004 внести пропозиції облдержадміністрації стосовно шляхів їх скорочення.
8. Управлінням житлово-комунального господарства, капітального будівництва облдержадміністрації вжити невідкладних заходів щодо своєчасного освоєння у поточному році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, передбаченої на будівництво об’єктів соціально-культурної сфери та житлово-комунального призначення.
9. Головам райдержадміністрацій:
9.1. Вжити заходів щодо забезпечення організованого проведення збирання врожаю зернових і зернобобових культур та підготовки площ під посів озимих культур.
9.2. Установити постійний контроль за формуванням регіональних ресурсів продовольчого зерна врожаю 2004 року.
9.3. Забезпечити протягом ІІІ кварталу 2004 року повне погашення боргу до Пенсійного фонду України платниками фіксованого сільськогосподарського податку.
10. Райдержадміністраціям та міськвиконкомам (міст обласного значення):
10.1. Проаналізувати роботу підприємств і організацій у першому півріччі 2004 року та спільно з керівниками суб’єктів господарювання визначитися з розробкою та реалізацією заходів щодо поліпшення їх фінансово-господарського стану, перспектив розвитку інноваційної інфраструктури.
10.2. Сприяти товаровиробникам та надавачам послуг, які розробляють та впроваджують нові технології у виробництві, устаткування, види товарів.
10.3. Вжити додаткових заходів, спрямованих на підтримку підприємств, що надають соціально необхідні види побутових послуг, для задоволення потреб населення.
10.4. Забезпечити неухильне дотримання вимог Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, зокрема щодо дотримання процедур офіційного оприлюднення проектів регуляторних актів та інформації про здійснення державної регуляторної політики, здійснення аналізу регуляторного впливу, погодження проектів регуляторних актів, відстеження результативності їх дії, залучення громадських об¢єднань підприємців до здійснення регуляторної діяльності.
10.5. Прискорити роботу щодо встановлення електронного зв`язку між державним реєстратором та центральним сервером Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва України.
10.6. На засіданнях колегій райдержадміністрацій та виконкомів міських рад розглянути питання щодо пожвавлення інвестиційної діяльності у районах та містах області. За результатами проведеної роботи поінформувати облдержадміністрацію до 20.11.2004.
Проаналізувати хід виконання та дієвість заходів місцевих програм щодо залучення інвестицій у соціально-економічний розвиток регіонів. Забезпечити розробку відповідних програм на 2005-2006 роки. За результатами проведеної роботи поінформувати облдержадміністрацію до 31 січня 2005 року.
10.7. Забезпечити раціональне використання бюджетних коштів у відповідності до вимог статті 46 Закону України “Про державний бюджет України на 2004 рік”, спрямовуючи їх, у першу чергу, на фінансування видатків із заробітної плати, на продукти харчування, медикаменти та енергоносії.
10.8. Проаналізувати ефективність дій щодо поліпшення структури експортно-імпортних операцій суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності та вжити необхідних заходів, спрямованих на збільшення підприємствами експорту товарів та послуг.
11. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступників голови облдержадміністрації згідно з розподілом обов’язків.

Виконуючий обов‘язки

голови адміністрації

В.В.Сем‘янівський

        

Поділитися: