Київська обласна військова адміністрація

Офіційний веб-сайт (тестова версія)
на стадії наповнення

„Про підсумки соціально-економічного та культурного розвитку області у І кварталі 2004 року”

Розпорядження від 30.04.2004, №252
Дата оприлюднення: 30.04.2004

Підсумки соціально-економічного розвитку області свідчать, що у січні-березні 2004 року продовжувалася робота, спрямована на організацію виконання положень Конституції та законів України, актів та доручень Президента України і Кабінету Міністрів України, подальшу структурну перебудову та реформування економіки, закріплення позитивних тенденцій у провідних галузях народного господарства, вирішення найбільш гострих соціальних проблем.
Вжиті заходи сприяли зростанню у І кварталі ц.р., у порівнянні з відповідним періодом минулого року, обсягів промислового виробництва на 14 відсотків. Приросту промислового виробництва досягнуто у 27 районах і містах області.
За І квартал 2004 року до бюджетів усіх рівнів надійшло 313,7 млн.грн., або 105,0% до прогнозу, що на 39,6 млн.грн. більше відповідного періоду минулого року.
Протягом січня-березня ц.р. усіма категоріями господарств вироблено 41,4 тис.тонн м’яса (у живій вазі), 143,5 тис.тонн молока, 307,2 млн. штук яєць. У порівнянні з відповідним періодом минулого року виробництво яєць зросло на 30,9 млн. штук, або на 11,2 відсотка, надій молока від однієї корови (по середньому поголів`ю) – на 33 кг, або на 5,0 відсотка, поголів’я птиці в усіх категоріях господарств – на 1689,3 тис.голів, або на 14,8 відсотка.
На будівництві та реконструкції об`єктів області у І кварталі 2004 року було задіяно 196 підрядних будівельних підприємств і організацій, власними силами яких виконано будівельних робіт на суму 140,8 млн.грн. (25,4% від суми укладених контрактів), що на 47,9% більше ніж за І квартал 2003 року.
За рахунок усіх джерел фінансування введено у дію 62,8 тис.кв.м житла, що на 12,0% більше ніж за відповідний період минулого року.
Збереглася позитивна тенденція останніх років щодо зростання обсягів роздрібного товарообороту, реальний приріст якого склав 4,5% проти відповідного періоду минулого року.
З початку року зареєстровано 1085 нових суб’єктів підприємницької діяльності, у тому числі 182 юридичні особи та 903 підприємця – фізичні особи. Загальна сума надходжень до бюджетів усіх рівнів від суб’єктів малого підприємництва за звітний період склала 17,1 млн.грн., що на 10,5% більше ніж у січні-березні минулого року.
Середньомісячна номінальна заробітна плата одного штатного працівника області у січні-лютому 2004 року становила 504 грн., що на 28,4% більше ніж у січні-лютому 2003 року та на 38,2% вище законодавчо встановленого рівня прожиткового мінімуму для працездатних осіб (365 гривень).
Загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати за станом на 01.03.2004, у порівняні з аналогічним періодом минулого року, зменшилася на 49,8 відсотка.
Протягом звітного періоду працевлаштовано 7,2 тис. осіб, що на 1,5 тис.осіб більше ніж у відповідному періоді попереднього року. Рівень працевлаштування склав 15% (у І кварталі минулого року – 10,2 відсотка).
Протягом І кварталу ц.р. забезпечено виконання завдань щодо соціального захисту населення, зокрема з надання соціально-побутової, медичної, натуральної і грошової допомоги інвалідам, ветеранам війни і праці.
З початку року проведено низку акцій у культурному житті області. Продовжуються капітальні ремонти обласної бібліотеки для дітей та обласного училища культури і мистецтв. Протягом І кварталу 2004 року на ці цілі використано 205 тис. гривень.
Однак, незважаючи на позитивні тенденції розвитку економіки, в окремих районах та містах області не забезпечено виконання основних показників соціально-економічного розвитку.
У І кварталі ц.р. спад обсягів промислового виробництва допущено у 8 районах та містах області. Найбільше зниження випуску промислової продукції у Рокитнянському та Згурівському районах (відповідно на 89,5% та 58,5%), а також у місті Бровари (на 11,7 відсотка).
Виробництво продукції сільського господарства у порівнянні з відповідним періодом минулого року скоротилося на 9,2%, при цьому у сільськогосподарських підприємствах усіх форм власності його обсяги зросли на 8,4%, тоді як у господарствах населення знизилися на 28,5 відсотка.
Виробництво м’яса у всіх категоріях господарств зменшилося на 8,8 тис.тонн (на 17,5%) , а молока – на 16,3 тис.тонн (на 10,2 відсотка).
Сільськогосподарським підприємствам не вдалося стабілізувати поголів’я великої рогатої худоби, яке у порівнянні з січнем-березнем 2003 року зменшилося на 57,3 тис.голів, або на 20,9%, у тому числі поголів’я корів – на 15,5 тис. голів, або на 15,3 відсотка. Суттєве скорочення чисельності поголів`я великої рогатої худоби відбулося у господарствах Згурівського (на 43,1%), Сквирського (на 42,8%), Вишгородського (на 36%), Баришівського (на 36%) районів, у тому числі корів – Згурівського (на 39,5%), Сквирського (на 36,8%) та Бородянського (на 33,3%) районів.
Недостатнім залишається рівень торговельного та побутового обслуговування сільського населення.
Зростання заборгованості з виплати заробітної плати у виробничій сфері у порівнянні з початком 2004 року допущено у 9 районах та 7 містах області. Найбільша сума заборгованості серед районів та міст області залишається у місті Біла Церква і складає 14 млн.грн., або 30,7% від загальної суми боргу.
Заборгованість зі сплати основних платежів до Пенсійного фонду України у порівнянні з початком 2004 року збільшилася на 9,0 млн.грн., або на 29,7% і за станом на 01.04.2004 становила 39,4 млн.гривень.
Протягом І кварталу ц.р. виявлено 14 порушень Закону України “Про захист економічної конкуренції”, тоді як у відповідному періоді минулого року було лише 3 таких порушення.
Відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 11.02.2004 № 53 “Про підсумки соціально-економічного та культурного розвитку області у 2003 році та проект Програми соціально-економічного і культурного розвитку Київської області на 2004 рік” проведене додаткове вивчення стану економічного і соціального розвитку та перспектив його поліпшення у Богуславському, Тетіївському, Фастівському районах та місті Ржищів.
За результатами проведеної роботи вжиті заходи, спрямовані на стабілізацію соціально-економічного розвитку зазначених районів та міста. Так, за підсумками І кварталу ц.р. забезпечено зростання обсягів промислового виробництва у Фастівському (на 6,9%), Богуславському (на 1,7%) районах та у місті Ржищів (на 3,7%), роздрібного товарообороту – у Тетіївському районі (на 22,9%), доходів місцевих бюджетів – у Фастівському (на 50,0%), Богуславському (на 37,5%) районах, зменшення заборгованості з виплати заробітної плати – у Тетіївському районі (на 35,1 відсотка).
Разом з тим аналіз основних показників соціально-економічного розвитку Богуславського, Тетіївського, Фастівського районів та міста Ржищів за І квартал 2004 року засвідчив, що остаточно подолати кризові явища в економіці вказаних регіонів області не вдалося. Так допущено спад обсягів випуску промислової продукції у Тетіївському районі – на 20,7%, зниження виробництва молока – у Богуславському (на 32,8%), Тетіївському (на 19,3%), Фастівському (на 8,6%) районах, обсягів роздрібного товарообороту – у Богуславському районі (на 19,0%), зростання заборгованості з виплати заробітної плати – у Фастівському (на 46,8%), Богуславському (на 14,2%) районах та у місті Ржищів (у 2,6 раза).
Аналіз соціально-економічного розвитку області у І кварталі ц.р. та розгляд цього питання на засіданні колегії обласної державної адміністрації свідчить, що структурним підрозділам облдержадміністрації, райдержадміністраціям та міськвиконкомам (міст обласного значення) необхідно продовжити роботу щодо розв’язання невирішених проблем, що негативно впливають на соціально-економічний розвиток області.
Зважаючи на викладене:
1.Довідку “Про підсумки соціально-економічного та культурного розвитку області у І кварталі 2004 року” взяти до відома (додається).
2. Враховуючи підсумкову комплексну оцінку ефективності роботи районів і міст області за І квартал 2004 року (рейтинг):
2.1. Відзначити позитивний досвід роботи Бориспільської, Вишгородської, Кагарлицької, Києво-Святошинської, Васильківської, Миронівської, Білоцерківської, Баришівської, Іванківської райдержадміністрацій та Бориспільського, Фастівського, Білоцерківського міськвиконкомів щодо соціального і економічного розвитку регіонів.
2.2. Вказати на недостатній рівень організаторської роботи Згурівської, Богуславської, Рокитнянської, Таращанської райдержадміністрацій та Ржищівського, Васильківського, Броварського міськвиконкомів у галузях реальної економіки та соціальній сфері.
3. Вважати основними завданнями структурних підрозділів облдержадміністрації, обласних установ та організацій, райдержадміністрацій і міськвиконкомів (міст обласного значення) забезпечення виконання заходів, визначених у Посланні Президента України до Верховної Ради України “Про внутрішнє і зовнішнє становище України у 2003 році” і передбачених програмою діяльності Кабінету Міністрів України “Послідовність. Ефективність. Відповідальність.”
4. Головним управлінням, управлінням, відділам та іншим структурним підрозділам облдержадміністрації, територіальним підрозділам центральних органів виконавчої влади в області, обласним організаціям та установам, райдержадміністраціям і міськвиконкомам (міст обласного значення) визначити середньострокові пріоритетні напрями науково-технічної та інноваційної діяльності у відповідних галузях економіки і до 01.06.2004 подати їх головному управлінню економіки облдержадміністрації для узагальнення.
5. Головному управлінню сільського господарства і продовольства облдержадміністрації, райдержадміністраціям забезпечити максимальне сприяння сільськогосподарським підприємствам в організованому та своєчасному проведенні комплексу весняно-польових робіт, розширенні площ посівів кормових угідь, поетапному оновленні машинно-тракторного парку сільськогосподарських підприємств на основі широкого використання лізингових схем, недопущенні подальшого зменшення поголів’я худоби та виробництва продукції тваринництва, поліпшенні стану розрахунків сільськогосподарських підприємств з бюджетом та погашенні заборгованості з виплати заробітної плати.
6. Управлінню промисловості, енергетики, транспорту та зв’язку облдержадміністрації, райдержадміністраціям і міськвиконкомам (міст обласного значення) вжити необхідних заходів для збереження досягнутого середньообласного рівня приросту обсягів промислового виробництва.
7. Головному управлінню економіки облдержадміністрації, райдержадміністраціям, міськвиконкомам (міст обласного значення) забезпечити виконання завдань, визначених у Програмі залучення інвестицій та поліпшення інвестиційного клімату в Київській області на 2004-2006 роки, схваленої розпорядженням голови облдержадміністрації від 07.04.2004 №188 та затвердженої рішенням сесії Київської обласної ради від 08.04.2004 №172-13-ХХІV.
8. Управлінню капітального будівництва облдержадміністрації, райдержадміністраціям та міськвиконкомам (міст обласного значення) спільно із замовниками по будівництву забезпечити виконання показників введення у дію житла, об’єктів соціально-культурного призначення та газових мереж, що передбачені Програмою соціально-економічного та культурного розвитку Київської області на 2004 рік, затвердженої рішенням обласної ради від 19.02.2004 № 150-12-ХХІV.
9. Управлінню житлово-комунального господарства облдержадміністрації, райдержадміністраціям та міськвиконкомам (міст обласного значення) сприяти залученню інвестицій в житлово-комунальне господарство з метою створення умов для його реформування, здійснення заходів енергозбереження, реконструкції аварійно-небезпечних об’єктів.
10. Головному управлінню праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, райдержадміністраціям і міськвиконкомам (міст обласного значення) разом з обласними, районними і міськими об`єднаннями роботодавців і профспілок провести необхідну роботу щодо забезпечення виконання у повному обсязі вимог доручення Президента України від 25.12.2003 №1-1/1716, актів Кабінету Міністрів України і розпоряджень голови облдержадміністрації щодо забезпечення своєчасної виплати заробітної плати на підприємствах та погашення її заборгованості до кінця 2004 року.
11. Райдержадміністраціям та міськвиконкомам (міст обласного значення):
11.1. Вжити додаткових заходів щодо підтримки розвитку малого підприємництва у 2004 році, особливо у населених пунктах, де рівень безробіття перевищує середньообласний показник.
11.2. Завершити роботу щодо оптимізації тарифів на житлово-комунальні послуги, забезпечивши рівень їх відшкодування не нижче рівня їх собівартості.
11.3. Забезпечити в повному обсязі фінансування робіт з капітального ремонту житлового фонду місцевих рад на 2004 рік.
11.4. Вжити заходів щодо ліквідації заборгованості за спожиті комунальні послуги бюджетними організаціями.
11.5. Забезпечити дотримання вимог законодавства про захист економічної конкуренції, зокрема при підготовці проектів розпорядчих актів та їх погодженні в установленому порядку з Київським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України, а також вжити заходів щодо зниження або зняття бар’єрів, які обмежують вступ суб’єктів господарювання на існуючі ринки товарів та послуг.
11.6. Забезпечити повне погашення заборгованості зі сплати збору до Пенсійного фонду установ та організацій, які фінансуються з державного або місцевих бюджетів та знаходяться у сфері державного управління.
12. Головам Богуславської, Фастівської та Тетіївської райдержадміністрацій і Ржищівському міському голові продовжити роботу щодо поліпшення стану справ у галузях економіки, в яких не вдалося подолати кризові явища.
13. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступників голови облдержадміністрації згідно з розподілом обов’язків.
Голова адміністрації
А.А.Засуха
        

Поділитися: