Працюємо задля перемоги!

Не нехтуйте правилами пожежної безпеки – бережіть екосистеми

З настанням весни все частіше трапляються випадки недотримання людьми правил пожежної безпеки під час відвідування екосистем та проведення робіт на власних присадибних ділянках. Як результат – масштабні пожежі на відкритій території, особливо в лісах, в плавнях річок під час навмисного випалювання сухої рослинності, на полях, поряд із присадибними ділянками тощо.

У Департаменті екології та природних ресурсів Київської ОВА нагадали, що пожежами в екосистемах завдається величезна шкода ґрунтам, рослинному, тваринному світу, довкіллю та здоров’ю людини. Велика кількість тварин не може врятуватись від пожеж!

Крім того, під час пожеж горить безліч різноманітного сміття, як наслідок – у повітря випаровується окис азоту, чадний газ, важкі метали і низка різноманітних хімічних та канцерогенних сполук. Ці речовини викликають у людини захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет, посилюють негативний перебіг хронічних захворювань. Неконтрольоване горіння може призвести до розповсюдження вогню на лінії електромереж, на газопроводи, на будівлі та призвести до значних матеріальних втрат.

Нагадуємо правила пожежної безпеки у весняний період:

  • не розводьте відкритий вогонь біля лісової зони, у полях;
  • не кидайте непогашені сірники і недопалки на суху трав’янисту підстилку;
  • не спалюйте сміття та рослинні залишки на присадибних ділянках;
  • не розводьте відкритий вогонь поруч з господарськими будівлями;
  • слідкуйте, щоб діти не гралися з вогнем.

 Якщо ви помітили загоряння в лісах, на відкритих територіях, звалищах — негайно телефонуйте за номером «101».

Нагадаємо, на території Київської області діє заборона на відвідування лісів населенням і в’їзду до них транспортних засобів та іншої техніки під час воєнного стану відповідно до розпорядження Київської обласної військової адміністрації від 20.03.2022 №142.

Поділитися:
Читайте також

Про ситуацію в Ірпені, запеклі бої за Гостомель і Бучу дивіться у відео  

Сьогодні відбуватиметься евакуація населення Київської області гуманітарними коридорами: Бородянка – Пісківка – Малин – Радомишль – Житомир Автобуси продовжують рух…

Міцний народе нашої незламної країни! Вісім років війни проти нас. 20-й день повномасштабного вторгнення. Спроби знищити нас усіх, знищити Україну….

Сильний народе незламної країни! Триває 23-тя доба нашої вітчизняної війни. Після восьми років війни на сході. Окупанти не припиняють спалювати…