Кухонна шафа з керамічним півником з деокупованої Бородянки стали музейними експонатами

14 квітня за сприяння Міністерства культури та інформполітики України відому шафку, що «тримається», за згодою власниці було демонтовано зі стіни будинку українськими музейниками та працівниками ДСНС.

Попри те, що стан шафки – аварійний, фахівцям вдалось здійснити її музефікацію. Внесення шафи до музейного фонду України відбулось за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики, Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Бородянської селищної об’єднаної територіальної громади.

Знакові експонати зберігатимуться в Національному музеї Революції Гідності.

Ініціаторами проекту є культурна інституція «Міжвухами» у партнерстві з Музеєм Майдану, Штабом порятунку спадщини та ПрАТ «Систем Солюшнс».

«Українські музейники в ці дні, як і в час Майдану, продовжують працювати не лише над збереженням вже існуючих колекцій, але і поповнювати музейні фонди експонатами, що згодом допоможуть “розповісти” через музейні проекти правду про цю війну – і нашим сучасникам, і нащадкам. Наше спільне завдання – зберегти всі символи героїчної боротьби українського народу за свою свободу», – зазначив Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

Символізм стійкості шафи став впізнаваним брендом на весь світ завдяки фотографіям київської фотокореспондентки Єлизавети Серватинської.

Нагадаємо, що кухонна шафа витримала бомбардування Бородянки з усім кухонним наповненням. Окремою зіркою став півник васильківської майоліки, одного із видів наших національних художніх промислів.

Поділитися:
Читайте також

Мінсоцполітики підтримує цифровізацію соціальної сфери та всіх документів, тож вітає Пенсійний фонд України разом з Мінцифри з успішно реалізованою можливістю…

7 вересня Кабінет Міністрів прийняв постанову, яка дозволить українцям безоплатно отримувати ліки проти хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) – повідомляє…

Міністерство розвитку громад та територій України та Програма розвитку ООН підписали Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво щодо посилення спроможності органів…

Задля активізації економічної діяльності підприємств, допомоги бізнесу під час війни та залучення до держави інвестицій командою Фонду державного майна оновлено…