Керівництво КОВА обговорило з представниками релігійних організацій проведення Великодніх свят

Організацію проведення Великодніх свят керівництво Київської обласної військової адміністрації обговорили з представниками релігійних організацій.

В нараді прийняли участь очільник Київської обласної військової адміністрації Олександр Павлюк, керівник гуманітарного штабу Олексій Кулеба, заступник голови Олег Торкунов, представники релігійних громад Київської області.

«Сьогодні ми живемо в реалії повномасштабної війни та агресії росії проти нашого народу. Ще зовсім недавно бойові дії йшли на території Київщини. Постійно залишається загроза ракетних ударів. При цьому вже на цьому тижні ми будемо відзначати велике релігійне свято – Великдень. Тому разом з представниками Церкви повинні організувати проведення богослужінь максимально безпечно», – підкреслив на початку зустрічі голова КОВА Олександр Павлюк.

Учасники наради домовилися максимально обмежити масові релігійні заходи у храмах та біля них. Зокрема йшлося про проведення богослужінь в онлайн-режимі та освячення великодніх кошиків за графіком, щоб не допустити скупчення натовпу.
Також обсудили можливий час комендантської години 23 і 24 квітня. При цьому було наголошено про обов’язкове дотримання норм світломаскування і забезпечення вимог безпеки в разі повітряних тривог під час богослужінь.

Стежити за громадським порядком під час Великодніх свят будуть правоохоронці, а також представники комітетів сільських, селищних і міських рад.

«Безумовно ми повинні забезпечити реалізацію права громадян на відвідування церков, але при цьому забезпечити максимальну безпеку для всіх жителів Київщини. Підкреслю – є загроза збирання великих груп людей в одному місці. Я вдячний представникам релігійних організацій за розуміння та діалог. Ми продовжимо обговорення про організацію святкування Великодня і після вирішення всіх питань буде підписане розпорядження щодо перебування громадян у громадських місцях у період Великодніх свят. Проєкт цього розпорядження вже готовий», – резюмував голова КОВА Олександр Павлюк.
Крім того, під час наради було обговорено дуже важливе питання державної реєстрації релігійних громад Київщини. Мова йде про перехід релігійних організацій області до Православної церкви України.
«Це принципове питання. Зараз йде війна на всіх фронтах, в тому числі і за свідомість українців. Я призначений на цю посаду, щоб на Київщині все було в рамках закону та в інтересах нашої держави. Тому якщо є бажання релігійної громади, якщо всі документи законні і готові, ми будемо сприяти їх переходу до нашої Православної церкви України. Знаю, що це питання затягувалося роками. Тому моя позиція наступна – перші релігійні статути, мають бути готові на підпис до четверга», – зазначив Олександр Павлюк

Поділитися:
Читайте також

Про ситуацію в Ірпені, запеклі бої за Гостомель і Бучу дивіться у відео  

Сьогодні відбуватиметься евакуація населення Київської області гуманітарними коридорами: Бородянка – Пісківка – Малин – Радомишль – Житомир Автобуси продовжують рух…

Міцний народе нашої незламної країни! Вісім років війни проти нас. 20-й день повномасштабного вторгнення. Спроби знищити нас усіх, знищити Україну….

Сильний народе незламної країни! Триває 23-тя доба нашої вітчизняної війни. Після восьми років війни на сході. Окупанти не припиняють спалювати…