Відновлення Бородянки обговорили на розширеній нараді

Під керівництвом голови Київської військової адміністрації відбулася розширена нарада щодо відбудови Бородянської територіальної громади.
Олександр Павлюк заслухав виконання робіт із відновлення громади за напрямками. На сьогодні маємо такі результати. Розміновано 158 га території, 256 об’єктів, 3 км доріг. Знешкоджено 1340 вибухонебезпечних предметів. Роботи проводилися в 19 населених пунктах громади і ще тривають. У результаті бойових дій у громаді було знищено два мости. Наразі обидва з них проїзні, але необхідно влаштовувати тимчасові переправи для налагодження руху транспорту та підвищення безпеки перевезень. Усі дороги громади розчищені та проїзні. Розпочалися роботи з усунення ямковості, працюють грейдери.
«Маємо ще дуже багато нерозмінованої території. Наше завдання – проінформувати жителів про можливі небезпеки. Прошу приділити цьому максимальну увагу», – підкреслив голова КОВА.
У територіальній громаді продовжуються роботи і з відновлення електропостачання. Усі 5 підстанцій уже під напругою. У Бородянці залишається непідключеною одна вулиця, крім того, частково підключені 8 населених пунктів громади. Усі роботи планується завершити до 8 травня.
Газопостачання в громаді відновлено до 4101 абонента. У 10 населених пунктів громади газ вже подано. Продовжуються роботи з підключення кожного абонента окремо.
Щодо водопостачання. Водопровідні мережі селища набрано водою. Однак через суттєві пориви та руйнування запірних арматур виникають перебої з постачанням води. Фахівці продовжують роботу.
Найбільш проблемне питання на сьогодні – розбір залишків будинків, що не підлягають відновленню після бомбардування, та будівництво нового житла.
«Це дуже важливе питання. Воно напряму стосуються людських доль та подальшого життя в населених пунктах. Звертаю увагу кожного. Потрібні конкретні цифри та графіки роботи. Ми маємо розуміти, скільки людей потребують житла і якого. З кожною людиною треба працювати індивідуально. Знаю, що така робота проводиться. Але її потрібно посилювати та актуалізувати. Мусимо знаходити нові шляхи рішення. Ті, що були до війни, вже не працюють. Тому доручаю закріпити за громадою заступника начальника районної військової адміністрації. Він повинен взяти на себе всі ці організаційні питання. У нас дуже мало часу. Треба працювати злагоджено», – заявив голова КОВА Олександр Павлюк.
Загалом ситуація в Бородянській громаді контрольована. Місцева влада працює і знаходиться на місці. Уже в п’ятницю запрацює в новому приміщенні місцевий відділ поліції. Налагоджена виїзна торгівля продуктами. Щочетверга проводиться ярмарок, на який людей підвозять із найближчих сіл.
Було вирішено провести наступну нараду в Бородянці на місці одного із зруйнованих будинків.

Поділитися:
Читайте також

18 січня Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет з робочим візитом відвідав заклади освіти Київської області. Основна мета заходу –…

Під головуванням Президента України Володимира Зеленського у Харкові відбулося виїзне засідання Ради національної безпеки і оборони України, на якому розглядалися…

Від початку кампанії з вакцинації проти коронавірусу в Київській області проведено понад 1,7 млн. щеплень. Одну дозу отримали більше 878…

        За інформацією виконуючого обов’язки генерального директора ДСП «Чорнобильська АЕС» Валерія Сейди, у Зоні відчуження новий безпечний…