Київська обласна військова адміністрація

Офіційний веб-сайт (тестова версія)
на стадії наповнення

Відеофільм Державного архіву Київської області отримав Друге місце у конкурсі науково-інформаційних робіт

За підсумками голосування експертів у галузі архівної справи відеофільм «ОПАЛЕ ЛИСТЯ ЛИСТОПАДОВА ПОВСТАННЯ», створений Державним архівом Київської області, отримав 2 місце у Конкурсі науково-інформаційних робіт з архівознавства та документознавства за 2021 рік. Всього у конкурсі взяли участь 7 державних архівних установ, які представили 10 наукових робіт.

Відеофільм «ОПАЛЕ ЛИСТЯ ЛИСТОПАДОВА ПОВСТАННЯ», який було створено до 190-річчя Польського повстання 1830-1831 рр. за документами Державного архіву Київської області (автори: Каменєва Соф’я, Коваленко Рена, Мідцева Марина), розповідає про хід повстання на території Правобережної України, роль та долі окремих учасників подій, наслідки повстання для подальшої історії народів, що брали в ньому участь.

В рецензії на цій фільм д.і.н., професор Валентина Шандра зазначила: «Цей дослідницький проєкт свідчить про зародження нового напрямку інформування широкого наукового загалу про зміст і інформаційні можливості архівних документів. Він є проявом формування значного інтересу громадськості до власної історії…., має і практично-пізнавальне, і дидактичне значення. Його варто демонструвати під час академічних лекцій у вузах та на уроках історії у школі».

Тематика відеофільму залишається актуальною досі. Польське повстання змусило верховну владу суттєво переглянути власну політику щодо розбудови Російської імперії, змінити пріоритети у ставленні до інших етносів. Але сьогодні влада держави-агресора так само демонструє свої імперські наміри колонізувати вільний народ України.

Поділитися:
Читайте також

Про ситуацію в Ірпені, запеклі бої за Гостомель і Бучу дивіться у відео  

Сьогодні відбуватиметься евакуація населення Київської області гуманітарними коридорами: Бородянка – Пісківка – Малин – Радомишль – Житомир Автобуси продовжують рух…

Міцний народе нашої незламної країни! Вісім років війни проти нас. 20-й день повномасштабного вторгнення. Спроби знищити нас усіх, знищити Україну….

Сильний народе незламної країни! Триває 23-тя доба нашої вітчизняної війни. Після восьми років війни на сході. Окупанти не припиняють спалювати…