Працюємо задля перемоги!

Відбулося засідання Київської обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДУ

23 листопада за участі заступника голови Київської ОВА Віталія Власюка, директорки ДОЗ Київської ОВА Олени Єфіменко, представників КНП КОР «Київський обласний медичний центр небезпечних захворювань» та інших керівників КНП КОР «Київський обласний фтизіопульмонологічний центр» відбулося засідання Київської обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДУ. Захід пройшов у Київській обласній військовій адміністрації.

«Попри війну, такі небезпечні хвороби як туберкульоз та ВІЛ/СНІД нікуди не поділись. Ми повинні дбати, щоб з точки зору медицини здійснювалися всі превентивні та, надалі, лікувальні заходи, щоб не допускати поширення цих захворювань. На рівні Київської обласної військової адміністрації ми розуміємо, що заходи, спрямовані на забезпечення перевірки населення на туберкульоз та інфекції ВІЛ/СНІДУ є вкрай важливими, адже це зменшує кількість негативних і летальних наслідків захворювання серед населення», – зауважив заступник голови КОВА Віталій Власюк.

На засіданні ради Київської області заслухали інформацію про стан організації роботи регіональної ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу та ВІЛ/СНІДУ в умовах воєнного стану. Зокрема, проаналізували ситуацію з організації роботи з протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу в Київській області і серед внутрішньо переміщених осіб. Крім того, проаналізували стан розробки та використання заходів з елімінації передачі ВІЛ від матері до дитини.

Наразі в Київській області, з 7641 пацієнтів, яким було встановлено діагноз ВІЛ/СНІД, 6140 пацієнтів отримують антиретровірусну терапію (АРТ) на 28 сайтах. Крім того, після деокупації області повністю відновлено функціонування всіх АРТ-сайтів. Зокрема, відновлено до довоєнних показників первинне виявлення ВІЛ-позитивних пацієнтів. А також проведено роботу з розширення доступу до постконтактної та доконтактної профілактики ВІЛ-інфекції.

Водночас через повномасштабне вторгнення росії в Україну виникли нові виклики, що перешкоджають здійсненню перевірки та діагностування цих захворювань. Це обмеження транспортного сполучення, що ускладнило логістику доставки АРТ на сайти; АРТ-сайти в містах, де велися бої, були вимушені тимчасово припинити роботу; стрес та панічні настрої пацієнтів щодо ризику переривання лікування (лікування ВІЛ-інфекції зобов’язує щоденний пожиттєвий прийом АРТ препаратів); зростання кількості травм, поранень, донацій крові, випадків сексуального насильства. Ці проблемні питання та шляхи їх вирішення обговорили під час засідання.

Нагадаємо, що 23 листопада 2022 року відбулося перше за тривалий час засідання Координаційної ради за участю громадських організацій та центру контролю за інфекційними захворюваннями МОЗ України.

Поділитися:
Читайте також

Про ситуацію в Ірпені, запеклі бої за Гостомель і Бучу дивіться у відео  

Сьогодні відбуватиметься евакуація населення Київської області гуманітарними коридорами: Бородянка – Пісківка – Малин – Радомишль – Житомир Автобуси продовжують рух…

Міцний народе нашої незламної країни! Вісім років війни проти нас. 20-й день повномасштабного вторгнення. Спроби знищити нас усіх, знищити Україну….

Сильний народе незламної країни! Триває 23-тя доба нашої вітчизняної війни. Після восьми років війни на сході. Окупанти не припиняють спалювати…