Київська обласна військова адміністрація

Офіційний веб-сайт (тестова версія)
на стадії наповнення

В рамках відзначення Дня Конституції України, триває Обласна віртуальна виставка талановитих майстрів народного мистецтва «Скарби Київщини»

Традиційною галуззю ткацтва на Київщині є виготовлення килимів. В давнину, ткацтвом на Богуславщині займалися майже в кожній хаті. Ткали рушники, скатертини, ліжники, намітки, запаски, килими, доріжки з дрібним орнаментом. На ярмарках їх називали «богуславськими».

Валентина Ткач з м. Богуслав є носієм богуславського ткацтва. Свої дивовижні килими презентувала у багатьох країн світу. Багато її робіт знаходяться за кордоном, зокрема в Канаді, США, Кореї, Іспанії, Італії, Португалії. Бере участь у різних фестивалях та ярмарках як в Україні, так і в інших країнах.
У Валентини є невеличка майстерня, в якій постійна виставка неймовірних килимів та різних виробів її та матусі. У майстерні, завжди відбуваються майстер-класи, семінари для дорослих та дітей, де майстриня з великим задоволенням розповідає та навчає цієї справи.
У цей нелегкий час, Валентина не зупиняла свою роботу. І зараз, вона неодноразово проводить майстер-класи для переселенців. Діти та дорослі, які приїхали з територій на яких проходять бойові дії, з великим задоволенням беруть участь. Для родини майстрині, ткацтво – спадкова справа династії ткачів Валентини Ткач, яка починається з діда Михайла. Він передав дочці -Марії Вовкулі, а Марія (мама), передала цю справу дочці Валентині та онучці Даринці. Марія, ще в молоді роки, милуючись у своєму квітнику різними жоржинами, помітила, що саме жоржини дуже нагадують їй квітку, що вона ткала у своїх килимах. З тих пір вже багато років Марія Михайлівна тче «Жоржини», а натхнення для обирання кольорів черпає із квітів у своєму квітнику. Валентина, дочка, продовжує цю унікальну квітку «Жоржину». Саме її, як фірмовий знак, авторський почерк взяли як логотип ткацької династії.

Цей елемент нематеріальної культурної спадщини, Київським обласни центром творчості переданий на розгляд до експертої комісії.

Зі слів Валентини Ткач, щоб створити килим, треба мати неабияку уяву, продумати кожну деталь в орнаменті, розмір, підібрати кольорову гамму, нитки, намалювати ескіз, налагоджувати верстат для ткання…

Поділитися:
Читайте також

Про ситуацію в Ірпені, запеклі бої за Гостомель і Бучу дивіться у відео  

Сьогодні відбуватиметься евакуація населення Київської області гуманітарними коридорами: Бородянка – Пісківка – Малин – Радомишль – Житомир Автобуси продовжують рух…

Міцний народе нашої незламної країни! Вісім років війни проти нас. 20-й день повномасштабного вторгнення. Спроби знищити нас усіх, знищити Україну….

Сильний народе незламної країни! Триває 23-тя доба нашої вітчизняної війни. Після восьми років війни на сході. Окупанти не припиняють спалювати…