В КОДА розглянули питання забезпечення безбар‘єного доступу до соціальних об‘єктів

Відбулося засідання Комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури при Київській облдержадміністрації.

У заході взяли участь представники Київської ОДА, територіальних громад області, які безпосередньо беруть участь у створенні безбар’єрного простору у населених пунктах, у тому числі закладах соціальної сфери, які обслуговують населення.

Розглянули наступні питання:

  1. Звіт за результатами IV кварталу 2021 року виконання Плану заходів з безбар’єрності. Методика звітування, що запропонована Мінрегіоном та Офісом Президента України.
  2. Інформація про об’єкти, які у 2022 році підлягають ремонту та реконструкції для забезпечення їхньої фізичної безбар’єрності.
  3. Звіт про проведення навчання та тренінгів для персоналу щодо безбар’єрності в територіальних громадах, райдержадміністраціях Київської області та Київській обласній державній адміністрації.
  4. Інтерактивна карта доступності.

Київською обласною державною адміністрацією було надіслано звіт Міністерству розвитку громад та територій України та Офісу Президента України щодо виконання Плану заходів на 2021 і 2022 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року у Київській області у IV кварталі 2021 року.

Загалом було проінформовано про виконання 12 заходів, термін виконання яких завершився у IV кварталі 2021 року.

Значна кількість заходів присвячено навчанню особливостям запровадження безбар’єрного простору. Зокрема з початку 2022 року було проведено 2 заходи в Київської ОДА, а також проведені тренінги, семінари у 17 територіальних громадах.

Активну участь у виконанні вищезазначених заходів приймають громадські організації, що представляють маломобільні групи населення.

За результатами проведеного моніторингу фізичної безбар’єрності у територіальних громад зібрано інформацію про об’єкти,  які потребують першочергових ремонтних робіт або реконструкції відповідно до чинних ДБН у 2022 році. Загалом станом на кінець січня визначено таких 353 об’єкти.

Важливо, що під час збору інформації територіальні громади надсилали фотоматеріали об’єктів, які відображають реальний стан фізичної доступності об’єктів.

Департаментом містобудування та архітектури створено у тестовому режимі Інтерактивну карту доступності на базі Геопорталу містобудівного кадастру Київської області. У вкладці «Інклюзивність» зазначено рівень доступності 1609 об’єктів соціальної сфери у розрізі:

Безбар’єрний для осіб з ураженням опорно-рухового апарату (так/ні/ частково).

Безбар’єрний для осіб з порушенням зору.

Безбар’єрний для осіб з порушенням слуху.

Безбар’єрний для інших маломобільних груп населення.

 

 

Поділитися:
Читайте також

Ситуація в Київській області залишається напруженою. Бучанський район. Ситуація напружена. Макарів, Ірпінь, Гостомель вночі велися бої. Ворог розташував техніку вздовж…

При Київській обласній військовій адміністрації працює центр волонтерів. Його головна задача – об’єднання зусиль всіх волонтерських груп та допомога населенню….

До Київської області продовжує надходити гуманітарна допомога з різних куточків України. Сьогодні до логістичних центрів вже направили 266 тонн гуманітарної…

При Київської ОВА працює гаряча лінія допомоги. Якщо вам потрібна допомога, телефонуйте за номером гарячої лінії: +380 (44) 363 07…