Українські Герої, що вберегли ЧАЕС від рашистів, отримали урядові нагороди

Міністр енергетики Герман Галущенко разом з Міністром оборони Олексієм Резніковим та Міністром внутрішніх справ Денисом Монастирським нагородили героїв, чиїми зусиллями була збережена Чорнобильська атомна електростанція.

Тривала окупація ЧАЕС російськими військами – це яскравий приклад путінського ядерного тероризму, що становив радіаційну небезпеку для всього світу, наголосив Герман Галущенко на своїй сторінці у Facebook.

Він нагадав, що Чорнобильська АЕС кілька днів була повністю знеструмлена внаслідок російських обстрілів. Відсутність стабільного електропостачання загрожувала роботі системи охолодження у сховищі відпрацьованого ядерного палива. Якщо б паливо нагрілося, то розплавило захисні конструкції, і радіація потрапила в довкілля.

«Ремонтні бригади «Укренерго» багато разів намагалися отримати від загарбників безпечний коридор, щоб відремонтувати лінію. Їх обшукували, залякували, погрожували розстрілами. Але вони не відступали. До того ж, лінію довелося лагодити не один раз, тому що окупанти розбивали її знову і знову», – нагадав Міністр.

«Героїзм виглядає саме так. Знати, що тебе можуть розстріляти, і все одно намагатися дістатися пошкоджень і відремонтувати їх. Тому що інакше наступлять масштабні катастрофічні наслідки», – додав він.

19 співробітників НЕК «Укренерго» нагороджені почесними грамотами Кабінету Міністрів України з пам’ятним знаком за професіоналізм і відвагу. За те, що готові були ризикувати власним життям заради того, щоб вся Європа не отримала другого Чорнобиля.

«І це головне, що відрізняє нас від рашистів. Для них не має цінності нічиє життя. Для нас – має цінність життя кожного. Навіть якщо за його збереження доведеться віддати власне», – резюмував Герман Галущенко.

Поділитися:
Читайте також

Міністр соціальної політики Марина Лазебна повідомила, що відбувається постачання продуктових наборів від українських виробників для постраждалих від війни та людей…

Таку суму вдалося зібрати завдяки більш ніж 130 тисячам користувачам Дії, які перерахували кошти на користь української армії в застосунку.-…

Центр протидії дезінформації при РНБО України повідомляє: Уряд постановив на період воєнного стану надавати інсулін безкоштовно.  Зміни у питаннях реімбурсації…