Угорські партнери допомагають у відновленні Київської області

Учора Київщину вкотре відвідали представники Угорської екуменічної служби на чолі з головою Київського офісу Барнабашем Сотмарі. Зустрічали іноземну делегацію заступники голови Київської ОВА Микола Бойко та Жанна Осипенко.

У червні угорські партнери вже побували на Київщині та підписали Меморандум про взаємодію з відновлення зруйнованих та пошкоджених закладів освіти в Бородянській та Бучанській громадах. Результат зустрічі — вже тривають роботи з відбудови.

Під час робочої наради поспілкувалися про розширення співпраці з угорськими партнерами та допомогу у відбудові пристоличного регіону за іншими напрямками. Жанна Осипенко розповіла, що освітні заклади потребують не лише відновлення самих приміщень. За період бойових дій значно постраждало комп’ютерне обладнання — знищено близько 3 000 одиниць техніки. Проте сьогодні основний акцент — на побудові укриттів для закладів освіти. 

Також під час зустрічі обговорили проблематику тимчасового житла, розміщення внутрішньо переміщених осіб у Київській області та підготовку до зимового сезону критичної інфраструктури. Зокрема, забезпечення територіальних громад альтернативними видами опалення, сучасними котельнями, генераторами тощо.

«Ми вдячні іноземним партнерам за підтримку та допомогу у відбудові. Адже руйнування Київщини — значні. І відновити маємо все — від приватних будинків у віддалених селах та селищах Київської області, до великих промислових об’єктів», — наголосив Микола Бойко.

Угорські партнери запевнили, що не будуть зупинятися на реалізованих об’єктах. Уже зараз розглядається допомога в сталому проходженні опалювального сезону та реалізації тимчасового житла для ВПО та тих, хто втратив оселі внаслідок бойових дій.

Поділитися:
Читайте також

Голова Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба сьогодні, 5 серпня, здійснив робочий візит до Бориспільського району. Спершу Олексій Кулеба разом…

Усього з початку робіт у Київській області піротехнічні підрозділи ДСНС виявили та знешкодили вже 60 728 вибухонебезпечних предметів. Вони обстежили…

Цього тижня в Київській ОВА пройшла нарада щодо впровадження Єдиної інформаційної системи соціальної сфери в пристоличному регіоні. Зустріч відбулася на…

Про ситуацію в Ірпені, запеклі бої за Гостомель і Бучу дивіться у відео