Працюємо задля перемоги!

У Київській області визначили 50 тимчасових майданчиків для зберігання будівельних відходів, що утворилися внаслідок руйнувань інфраструктури

На Київщині кількість повністю зруйнованих від початку повномасштабної війни об’єктів інфраструктури вже сягає понад 5400. Актуальним постає питання вивезення будівельного сміття, що складається переважно з уламків зруйнованих об’єктів. Більшість із них – не підлягають повторному використанню.

Один із шляхів вирішення питання – відвозити залишки будівельних матеріалів на наявні місця накопичення твердих побутових відходів або на тимчасові майданчики для зберігання.

У Київській області над цим працює Департамент екології та природних ресурсів Київської ОДА у тісній співпраці з Державною екологічною інспекцією, а також Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України. Реалізація напрацьованих заходів в компетенції територіальних громад.

Наразі органами місцевого самоврядування вже визначено близько 50 місць тимчасового розміщення залишків будівельних конструкцій та відходів різного типу. Основна кількість таких майданчиків розташована в районах із найбільшою руйнацією об’єктів інфраструктури.

Минулого тижня в Київській облдержадміністрації відбулася нарада щодо тимчасового зберігання таких відходів. Під час заходу органам місцевого самоврядування було доручено:

– провести засідання місцевих постійно діючих комісій із питань поводження з безхазяйними відходами;
– організувати роботу з локалізації та ліквідації наслідків надзвичайної ситуації та руйнації, спричинених бойовими діями, з найменшим негативним впливом на навколишнє природне середовище;
– за результатами роботи комісій забезпечити облік таких відходів.

Крім того, в ході наради напрацювали рекомендовані вимоги щодо розміщення місць тимчасового зберігання будівельних залишків. Серед них:

– майданчики, що мають тверде покриття та віддалені від водозаборів питних і мінеральних вод щонайменше на 50 метрів;
– на землях несільськогосподарського призначення, непридатних для ведення сільського господарства;
– на землях, не зайнятих лісами та іншими зеленими насадженнями, за межами територій водоохоронних зон, прибережних захисних смуг водних об’єктів, територій та об’єктів природно-заповідного фонду та інших територій, що мають особливу природоохоронну цінність.

Поділитися:
Читайте також

Київська обласна державна адміністрація вчасно підготувала проєкт обласного бюджету на 2022 рік з урахуванням вимог норм Бюджетного і Податкового кодексів…

28 січня в приміщенні Київської обласної державної адміністрації відбулося підписання меморандуму про співпрацю у сфері національно-патріотичного виховання. В підписанні меморандуму…

Цього дня ми вшановуємо мужність та патріотизм учасників Революції гідності та увічнюємо пам’ять Героїв Небесної Сотні, завдяки яким змінено перебіг історії нашої…

Увага! Проти українців почалася фішингова атака!   На електронні адреси громадян надходять листи з прикріпленими файлами невизначеного характеру. Про це…