Ситуація в Зоні відчуження загрожує безпеці всього європейського континенту

 

 

 

 

За інформацією виконуючого обов’язки генерального директора ДСП «Чорнобильська АЕС» Валерія Сейди, у Зоні відчуження новий безпечний конфайнмент над об’єктом «Укриття», енергоблоки N1 та N2, які перебувають на стадії виведення з експлуатації, сховища відпрацьованого ядерного палива – СВЯП-1, СВЯП-2 взяті під контроль окупантів – військових Російської Федерації.

 

 

 

Окупанти вже другу добу утримують персонал станції ДСП «Чорнобильська АЕС», не дозволяючи провести ротацію, як це передбачено правилами технічної безпеки.

 

 

 

Захоплення станції та проведення там будь-яких воєнних дій загрожує повторенням другого Чорнобиля, від якого Європа оговтується досі.

 

 

 

Слід зазначити, що вже зафіксовано перевищення контрольних рівнів потужності дози гамма-випромінювання у зоні відчуження внаслідок порушення верхнього шару ґрунту через рух великої кількості важкої військової техніки через зону відчуження та підняття у повітря забрудненого радіоактивного пилу.

 

 

 

Наголошуємо, що наразі вся відповідальність за ядерну та радіаційну безпеку, стан об’єктів та подальший розвиток ситуації у зоні відчуження, лежить на загарбниках.

 

 

 

Це одна з найсерйозніших загроз Європі сьогодні, оскільки будь-які провокації з боку загарбників на ЧАЕС під час гібридноі війни можуть обернутися черговою планетарною екологічною катастрофою.

 

 

 

Такі загарбницькі дії РФ є також прямим порушенням статті 56 Додаткового протоколу до Женевських конвенцій від 12 серпня 1949 року.

 

 

 

Державна інспекція з ядерного регулювання від імені України відповідно до міжнародних зобов’язань оперативно повідомило Міжнародне агентство з ядерної енергії (МАГАТЕ), що 24 лютого об’єкти ЧАЕС у зоні відчуження були взяті під контроль окупантами, та разом з МЗС постійно інформує агенство і наших міжнародних партнерів щодо перебігу подій.

 

 

 

Україна очікує на рішучі дії з боку наших міжнародних партнерів для забезпечення спільної безпеки европейського континенту.

Поділитися:
Читайте також

18 січня Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет з робочим візитом відвідав заклади освіти Київської області. Основна мета заходу –…

Під головуванням Президента України Володимира Зеленського у Харкові відбулося виїзне засідання Ради національної безпеки і оборони України, на якому розглядалися…

Від початку кампанії з вакцинації проти коронавірусу в Київській області проведено понад 1,7 млн. щеплень. Одну дозу отримали більше 878…

Радник керівника Офісу Президента України Михайло Подоляк та Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль поінформували українців про ситуацію щодо російського вторгнення.  …