Підведено підсумки виконання бюджетних програм забезпечення житлом у 2021 році ветеранів війни та членів сімей загиблих учасників бойових дій

За дорученням голови Київської обласної державної адміністрації Василя Володіна 19 січня заступник голови облдержадміністрації Олег Торкунов та директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ігор Мещан взяли участь в онлайн нараді під головуванням Першого заступника Міністра у справах ветеранів України Олександра Порхуна, з питань соціального захисту ветеранів війни та членів сімей загиблих учасників бойових дій.

На нараді підведено підсумки забезпечення виконання бюджетних програм забезпечення житлом у 2021 році ветеранів війни та членів сімей загиблих учасників бойових дій, на яких поширюється дія постанов Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 №719 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей», від 28.03.2018  №214  «Питання  забезпечення  житлом  деяких категорій осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей» та від 18.04.2018 року №280 «Питання забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України».

Протягом 2021 року освоєно понад 99,0% субвенції з державного бюджету для виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення ветеранам війни та членів сімей загиблих учасників бойових дій.

Також, Олександр Порхун інформував учасників наради, що Кабінетом Міністрів України у співпраці з Верховною Радою України передбачено у Державному бюджеті України на 2022 рік коштів субвенції для виплати грошової компенсації в сумі 5,5 млрд грн, що дасть змогу забезпечити житлом близько 4000 ветеранів війни та членів сімей загиблих учасників бойових дій. Ця сума в понад 5 раз перевищує фінансування 2021 року.

Олександр Порхун зазначив, що з метою удосконалення механізму виплати грошової компенсації міністерством розроблено відповідні зміни, які на даний час проходять громадське обговорення і розміщені для ознайомлення на веб-сайті Міністерства у справах ветеранів України.

В свою чергу, в ході обговорення питань порядку денного, представниками Київської облдержадміністрації висловлено пропозиції щодо вирішення проблемних питань, які виникають при реалізації бюджетних програм.

Слід зазначити, що у 2021 році до Київської області  розподілено 65,1 млн грн субвенції з державного бюджету для виплати грошової компенсації пільговим категоріям громадян, що дало змогу забезпечити житлом 61 ветеранів війни та членів сімей загиблих учасників бойових дій, у тому числі:

постанова КМУ від 19.10.2016 № 719 – 46,1 млн грн (43 особи);

постанова КМУ від 18.04.2018 № 280 – 15,4 млн грн (14 осіб);

постанова КМУ від 23.03.2018 № 214 – 3,6 млн грн (4 особи).

Питання соціального захисту ветеранів війни та членів сімей загиблих учасників бойових дій є пріоритетними в роботі Київської обласної державної адміністрації

Поділитися:
Читайте також

Ситуація в Київській області залишається напруженою. Бучанський район. Ситуація напружена. Макарів, Ірпінь, Гостомель вночі велися бої. Ворог розташував техніку вздовж…

При Київській обласній військовій адміністрації працює центр волонтерів. Його головна задача – об’єднання зусиль всіх волонтерських груп та допомога населенню….

До Київської області продовжує надходити гуманітарна допомога з різних куточків України. Сьогодні до логістичних центрів вже направили 266 тонн гуманітарної…

При Київської ОВА працює гаряча лінія допомоги. Якщо вам потрібна допомога, телефонуйте за номером гарячої лінії: +380 (44) 363 07…