Київська обласна військова адміністрація

Офіційний веб-сайт (тестова версія)
на стадії наповнення

Органи правопорядку фіксують воєнні злочини у містах Буча і Бородянка

Прокурори Київської обласної прокуратури спільно зі слідчими ГУ СБ України у м. Києві та Київській області і експертами науково-дослідних інститутів судових експертиз Міністерства юстиції України розпочали роботу з документування і фіксування воєнних злочинів, вчинених збройними силами Російської Федерації у містах Буча та Бородянка.

Під час збройної агресії ворог завдав чисельних ударів по мирному місту Бородянка. Авіабомбардування, обстріли з систем реактивної артилерії, а також забороненими касетними боєприпасами – населений пункт перебував під постійними атаками окупантів.

Через щоденні обстріли зазнала колосального руйнування інфраструктура населених пунктів. Зокрема, повністю або ж частково ворог зруйнував приватні та багатоповерхові житлові будинки, школи, дитячі садочки, медичні заклади, церкви, магазини, гаражі й складські приміщення. Пошкоджено цивільний і комунальний автотранспорт.

Прокурори Київщини, слідчі СБУ та експерти під час слідчих дій на вказаних територіях зафіксували нерозірвані снаряди, чисельні воронки, утворені внаслідок артилерійських обстрілів та практично повністю зруйновані житлові будинки. Крім того, встановлено та задокументовано інші надважливі докази збройної агресії.

Будь-які військові об’єкти поряд із місцями влучення снарядів російських «визволителів» відсутні.

На теперішній час розпочато низку кримінальних проваджень за фактами порушення законів та звичаїв війни (ст. 438 КК України).

В рамках досудового розслідування призначено комплексну експертизу щодо встановлення обсягів руйнувань та пошкоджень рухомого і нерухомого майна, визначення матеріальної шкоди.

Створена та працює робоча група, до складу якої увійшли прокурори, слідчі СБУ та 50 судових експертів Міністерства юстиції України з різних регіонів нашої держави.

Повна інформація щодо постраждалих та пошкодженої інфраструктури наразі встановлюється.

За всі воєнні злочини, вчинені на території області, військові РФ відповідатимуть у суді.

Поділитися:
Читайте також

У Київській обласній державній адміністрації під головуванням заступниці очільника регіону Жанни Осипенко відбулась нарада на тему боротьби та протидії насильству….

Сьогодні, 4 лютого, у Пекіні розпочинаються зимові 24-ті Олімпійські ігри. Із цієї нагоди біля будівлі Київської обласної державної адміністрації підняли прапор…

16 лютого на засіданні позачергової сесії Київської обласної ради прийнято рішення щодо створення семи нових територій природно-заповідного фонду, таких як:…

Гуманітарна допомога для Київщини

До Київської області надходить гуманітарна допомога з різних куточків України та європейських країн. Товари першої необхідності передають для мешканців Київщини…