ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ СТАНОМ НА 19:00 28.03.2022 ЩОДО СИТУАЦІЇ НА КИЇВЩИНІ

Оперативна обстановка

Російський ворог зосереджується на утримання окупованих територій та підготовці до відновлення наступальних операцій.

Загарбник проводить перегрупування, концентрує техніку в населених пунктах та лісах, щоб запобігти її пошкодження вогнем.

Російське військове керівництво намагається накопичити резерви та відновити боєздатність підрозділів, що зазнали втрат протягом першого місяця війни.

Підрозділи Збройних Сил України продовжують вести оборонні дії та здійснювати успішні контратаки на окремих напрямках.

Найбільш небезпечними напрямками залишаються

Житомирська траса, Буча – Ірпінь – Гостомель, Немішаєве, Дмитрівська громада, Макарівська громада, північ Вишгородського району. Території деяких населених пунктів Баришівської, Калитянської, Великодимерської територіальних громад Броварського району. Ворог постійно переміщує техніку, намагається закріпитися, будує фортифікаційні споруди.

Найбільші руйнування внаслідок обстрілів у Бучанському (Ірпінська, Бучанська, Макарівська, Бородянська, Дмитрівська громади), Броварському (Великодимерська громада), Вишгородському районах (Димерська, Іванківська громади). Вчора були зафіксовані обстріли сел Петрушки та Шпітьки, населені пункти Борщагівської,  Вишнівської, Білогородської територіальної громади.

Загалом руйнування зафіксовано у 34 з 69 територіальних громад Київської області, що складає 49,2 %. Критичних руйнувань завдано у Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській ТГ.

Загалом більше 530 об’єктів

Ситуація по районах Київської області:

Білоцерківський  Протягом дня періодично  лунав сигнал «Ракетна небезпека».Захоплених територій військовими формуваннями окупанта чи диверсійно-розвідувальними угрупуваннями немає. Районною військовою адміністрацією постійно проводиться збір інформації щодо потреб територіальних громад у забезпеченні продуктами харчування, медикаментами та іншими гуманітарними товарами. Територіальними громадами району здійснюється реєстрація та розміщення цивільного населення, евакуйованого з тимчасово окупованої території.У Білоцерківському районі кількість такого населення складає понад 36 тисяч осіб. Сільськогосподарські підприємства готові до проведення посівної компанії.

Бориспільський Території, захоплені іноземними військами та/або іншими військовими формуванням, відсутні. Ситуація у Бориспільській, Переяславській, Яготинській міських, Вороньківській, Гірській, Дівичківській,  Пристоличній, Студениківській, Ташанській, Циблівській сільських ОТГ нормальна, контрольована. Проведені навчальні стрільби та заходи з підвищення воєнних навичок батальйону ТрО

Броварський район. У населених пунктах Баришівської, Калитянської та Великодимерської територіальних громад спостерігається присутність незначної кількості ворожої техніки. У результаті бойових дій на території цих громад завдано значних ушкоджень інфраструктурі та житловому фонду. Внаслідок ворожих обстрілів є багато пошкоджених будинків місцевих мешканців. Ситуація в даній частині району залишається напруженою. Ворог намагається закріпитися в с. Мокрець і систематично з’являється в с.Заворичі. Протягом дня ворожі війська періодично обстрілювали населені пункти із артилерійських систем. На даний час ще залишаються відключеними від газопостачання деякі населені пункти Великодимерської, та Калитянської громад. У зв’язку з присутністю ворожого війська на даних територіях ремонтні роботи призупинені. Ситуація у Березанській, Броварській міських, Згурівській, селищній та Зазимській сільській громадах, без змін, контрольована. В загальноосвітніх навчальних закладах територіальних громад району на дистанційному навчанні знаходяться здобувачі освіти Броварської міської, Згурівської селищної та Зазимської сільської громад. В навчальних закладах Березанської міської, Баришівської та Калинівської селищних громад призупинене навчання. Наразі на канікулах знаходяться учні Калитянської ЗОШ. Великодимерська громада тимчасово окупована.

Бучанський район. Ситуація підконтрольна в більшості громадах напружена. Макарівська ТГ – зв’язку немає, води, газу, електрики немає. Селище під контролем ЗСУ, але постійно під обстрілом.

Бородянська ТГ переміщення ворога, заблокована, зруйнована інфраструктура.  Немишаївська ТГ ворог окопався, Інфраструктура зруйнована, зв’язку практично не має.  Бучанська ТГ – ворог окопався, інфраструктура зруйнована. 

Гостомельська ТГ – переміщення технікою ворога, йшов бій. Інфраструктура зруйнована. Ірпінська ТГ – Ірпінь бій. Інфраструктура зруйнована. Постійно обстріли. Бойові дії тривають

Дмитрівська ТГ – по частині громади переміщається ворог, частково відсутнє світло.

Білогородська ТГ обстріли Святопетрівське, є поранені серед цивільного населення.

Борщагівська ТГ, Вишнівська ТГ,   Коцюбинська ТГ, Пісківська ТГ в штатному режимі.

Працював пункт евакуації в районі Романівського мосту для прийому евакуйованого пішим ходом населення м. Ірпінь. Евакуйовано 200 людей, 4 поранених.

Вишгородський район Ситуація в районі залишається напружена, але контрольована. Вишгородська, Петрівська та Пірнівска тг без змін, населенню надається необхідна допомога, здійснюється патрулювання вулиць. Продовжується робота по укріпленню обороноздатності району.

В окупованих Іванківській, Димерської та Поліської тг гуманітарна катастрофа, відсутній зв‘язок, електропостачання, продукти харчування та ліків.  Відбулась евакуація декількох осіб з Димерської громади (через демидівській міст вивезли 3 поранених та вагітну жінку, інших бажаючих не випускають) та завезення туди продуктів харчування і ліків. Славутич повністю ізольований. Є потреба в продуктах харчування, пальному та медикаментах. Ворог знаходиться в 1,5 км від міста. З міста Славутич на власному автотранспорті виїхало 120 людей.

Обухівський, Фастівський райони. Ситуація контрольована. Надзвичайних подій не зафіксовано. Триває постійна робота з прийому,зберігання та направлення гуманітарних вантажів. Все під контролем. Налагоджений учбовий процес на дистанції.

Комендантська година На території Київської області запроваджується комендантська година з 21:00 до 6:00. Тимчасові обмеження діятимуть з 28 по 29 березня у всіх районах Київщини. Звертаємо увагу, що комендантська година розпочнеться вперше з 21.00

У цей час не можна пересуватися населеними пунктами ані транспортом, ані пішки. Виключення – при наявності спеціальної перепустки та посвідчення особи.

Евакуація

Сьогодні евакуація цивільного населення не проводилася По всій Україні відсутні офіційно погоджені гуманітарні коридори. Віце-прем’єр-міністерка Ірина Верещук повідомила про можливі провокації з боку окупантів на маршрутах гуманітарних коридорів. Тому, з міркувань безпеки громадян, сьогодні гуманітарні коридори не відкриваються.

Поділитися:
Читайте також

Про ситуацію в Ірпені, запеклі бої за Гостомель і Бучу дивіться у відео  

Сьогодні відбуватиметься евакуація населення Київської області гуманітарними коридорами: Бородянка – Пісківка – Малин – Радомишль – Житомир Автобуси продовжують рух…

Міцний народе нашої незламної країни! Вісім років війни проти нас. 20-й день повномасштабного вторгнення. Спроби знищити нас усіх, знищити Україну….

Сильний народе незламної країни! Триває 23-тя доба нашої вітчизняної війни. Після восьми років війни на сході. Окупанти не припиняють спалювати…