Київська обласна військова адміністрація

Офіційний веб-сайт (тестова версія)
на стадії наповнення

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ СТАНОМ НА 18:00 30.03.2022

Сили оборони України продовжують проводити оборонну операцію на Східному, Південно-Східному та Північно-Східному напрямках.

Російський ворог продовжує вести повномасштабну збройну агресію проти України. Воно зазнало значних втрат і, ймовірно, тимчасово відмовилося від завдання блокувати Київ.

На Полісському напрямку відзначають рух ворожих військ уздовж державного кордону України з Республікою Білорусь. Одночасно окупаційні війська продовжують акумулювати в районі Чорнобильської АЕС, споруди Притулку та Зони відчуження в цілому. Таким чином, зафіксовано рух змішаних колон російських ворожих автомобілів з населеного пункту Іванків у напрямку Чорнобильської АЕС.

На Броварському напрямку відбувся частковий виведення підрозділів з району окупованої руськими окупантами в напрямку кордону з РФ.

Найбільш небезпечними напрямками залишаються

Населені пункти вздовж Житомирської траси, Буча – Ворзель – Гостомель, НемішаєвеДмитрівська громада, Макарівська громада, північ Вишгородського району. Території деяких населених пунктів Баришівської, Калитнянської, Великодимерської територіальних громад Броварського району. Ворог постійно переміщує техніку, намагається перегрупуватися.

У результаті вторгнення російських військ на територію Київської області значних руйнувань завдано у 3-ох напрямках:

1. Північний: Чорнобиль – Красятичі – Іванків – Димер – Вишгород

2. Західний: Макарів – Бородянка – Ворзель –  Буча – Гостомель- Ірпінь

3. Східний: Баришівка –  Русанів (ВеликодимерськаТГ) – Бровари

Точкових руйнувань завдано у таких населених пунктах: Васильків, Калинівка (Фастівський р-н), Біла Церква. Місто Славутич окуповано.

Загалом руйнування зафіксовано у 35 з 69 територіальних громад Київської області, що складає 50,7 %. Критичних руйнувань завдано у Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській, Пісківській ТГ.

Загалом більше 550 об’єктів.

Ситуація по районах Київської області:

Білоцерківський, Бориспільський, Обухівський, Фастівський райони. Ситуація контрольована. Декілька разів лунали сигнали повітряної тривоги. Надзвичайних подій не зафіксовано. Триває постійна робота з прийому, зберігання та направлення гуманітарних вантажів. Налагоджений освітній процес дистанційно. Підприємства агропромислового комплексу проводять весняно-польові роботи. Сили оборони – у підвищеній боєготовності.

Бучанський район.  Ситуація підконтрольна в більшості громадах напружена.

Макарівська ТГ – зв’язку немає, води, газу, електрики немає. Селище під контролем ЗСУ, але постійно під обстрілом.

Бородянська ТГ переміщення ворога, заблоковано, із зруйнованою інфраструктурою.  

Немишаївська ТГ ворог окопався, Інфраструктура зруйнована, зв’язку практично не має.  

Бучанська ТГ – ворог окопався, інфраструктура зруйнована.  

Гостомельська ТГ – переміщення технікою ворога, йшов бій. Інфраструктура зруйнована.

Ірпінська ТГ – Ірпінь бій. ЗСУ контролює місто. Інфраструктура зруйнувана. Постійно обстріли.

Дмитрівська ТГ – по частині громади переміщається ворог, частково відсутнє світло. В с. Дмитрівка був бій.

Білогородська ТГ частково відсутнє світло.

Пісківська ТГ, Борщагівська ТГ, Вишнівська ТГ,   Коцюбинська ТГ, в штатному режимі.

Броварський район.  У результаті бойових дій на території Броварського району завдано значних ушкоджень інфраструктурі та житловому фонду. Внаслідок ворожих обстрілів є багато пошкоджених будинків місцевих мешканців. З населених пунктів Великодимерської, Калитянської та Баришівськоїгромад спостерігається виведення ворожих сил за межі Броварського району. Внаслідок бойових дій пошкоджено підземний розподільчий газопровід з горінням. Виток газу усунений Без газопостачання залишилися села Світильня – 442 абоненти, Гребельки – 57 абонентів (ГРС Плоске). Підрозділи ЗСУ продовжують вести оборонні дії та здійснюють успішні контратаки на окремих територіях району. Тим самим проводять активний і дієвий обстріл місць скупчення противника.

Ситуація у Березанській, Броварській міських, Згурівській, селищній та Зазимській сільській громадах, без змін, контрольована. Об’єкти критичної інфраструктури працюють у звичному режимі. Послуги населенню надаються у повном у обсязі. Збоїв у роботі систем тепло – газо – водо – електропостачання та водовідведення, об’єктів критичної інфраструктури не має. Випадки пошкодження житлових будинків відсутні.

Вишгородський район. Ситуація в районі залишається напружена, але контрольована. Вишгородська, Петрівська та Пірнівска ТГ без змін, населенню надається необхідна допомога, здійснюється патрулювання вулиц. Продовжується робота по укріпленню обороноздатності району. Мінометним вогнем були обстріляні околиці села Лютіж, жертв та руйнувань немає.

В окупованих Іванківській, Димерської та Поліської ТГ гуманітарна катастрофа, відсутній зв‘язок, електропостачання, продукти харчування та ліків.  З 14:00 відкрилась можливість евакуації людей з Димерської громади та завезення туда продуктів харчування і ліків через демидівській міст. Загалом евакуйовано більш ніж 200 осіб. Також завезено корм для тварин в зоопарк «12 місяців» в селі Демидів.

Славутич повністю ізольований. Є потреба в продуктах харчування, пальному та медикаментах. Станом на 17:00 з міста Славутич виїхало 60 одиницлегкового транспорта (170 осіб).

Поділитися:
Читайте також

Про ситуацію в Ірпені, запеклі бої за Гостомель і Бучу дивіться у відео  

Сьогодні відбуватиметься евакуація населення Київської області гуманітарними коридорами: Бородянка – Пісківка – Малин – Радомишль – Житомир Автобуси продовжують рух…

Міцний народе нашої незламної країни! Вісім років війни проти нас. 20-й день повномасштабного вторгнення. Спроби знищити нас усіх, знищити Україну….

Сильний народе незламної країни! Триває 23-тя доба нашої вітчизняної війни. Після восьми років війни на сході. Окупанти не припиняють спалювати…