Оперативна інформація щодо ситуації на Київщині станом на 11.00 19 травня

Розпочалася вісімдесят п’ята доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню.

Противник не припиняє ведення наступальних дій у Східній операційній зоні. Основні зусилля противник зосереджує на Донецькому напрямку.

На Волинському та Поліському напрямках ситуація залишається без суттєвих змін. Зберігається загроза завдання з території республіки білорусь ракетно-бомбових ударів по об’єктах цивільної та військової інфраструктури на території України.

На Сіверському напрямку підрозділи противника продовжують обладнання додаткових вогневих позиції та захисних споруд у прикордонних районах Брянської та Курської областей.

У звільнених від загарбника населених пунктах Броварського, Бучанського та Вишгородського районів продовжують заходи з розмінування територій. Завозиться гуманітарна допомога. Комунальні служби продовжують відновлювати критичну інфраструктуру, розчищати вулиці та завали будівель. Тривають роботи із заміни вікон та ремонтів покрівель. Відновлено дистанційну роботу шкіл. Відкрито 61 дитячий садок. Працюють всі медичні заклади.

Щоб зафіксувати пошкодження об’єктів для подальшого їхнього відновлення, в області працюють моніторингові групи. Руйнування зафіксовано у 46 з 69 територіальних громад Київської області, що складає 66,7%. Внаслідок бойових дій в області зруйновано більше 4500 приватних та багатоповерхових житлових будинків. Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах. Моніторингові групи продовжують роботу з фіксування руйнувань.

Розмінування

18 травня проведено обстеження та знешкодження вибухонебезпечних предметів у населених пунктах:

Бучанського району: м. Ірпінь, смт Ворзель, смт Бородянка,
смт Пісківка, с. Бабинці, с. Поташня, с. Капітанівка, с. Макарів, с. Липівка,
с. Маковище;

Броварського району: с. Русанів, с. Гребельки, с. Заворичі,
с. Мокрець, с. Бервиця, с. Бобрик, с. Рудня, с. Скибин, с. Хмельовик,
с. Велика Димерка;

Вишгородського району: смт Димер, смт Поліське, с. Слобода Кухарська, с. Ставрівка, с. Старколісся;

Білоценківського району: с. Мар’янівка.

Протягом доби піротехнічні підрозділи 43 рази залучались
до виконання робіт за призначенням. Обстежено 110,06 га території. Перевірено 15,5 км автомобільних доріг, 6,55 км ліній електропередач
та  3 об’єкти,  знешкоджено 340 од ВНП.

Всього з початку робіт здійснено 2156 залучень, обстежено 12679,11 га території, з них 0,46 га акваторії водних об’єктів, 1023 об’єкти, 247,2 км автомобільних доріг та 7 км ж/д колії, 933,69 км ліній електропередач та 11,443 км газопроводу, виявлено та знешкоджено 34 тис 080 од. ВНП.

Впродовж дня піротехніками обстежено 15 домогосподарств Бучанського, Броварського та Вишгородського районів.

Продовжено роботу щодо навчання населення ризикам, пов’язаним
з вибухонебезпечними предметами в 6 населених пунктах Броварського району, охоплено 15  об’єктів (175 осіб).

До робіт залучалося 108 осіб та 39 од. техніки від ГУ ДСНС Закарпатської, Київської, Івано-Франківської, Тернопільської, Луганської, Чернівецької, Рівненської, Донецької областей. Роботи продовжуються.

Водопостачання

Водопостачання підведено та відновлено в усіх населених пунктах області. Наразі триває підключення до води окремих житлових будинків у кожному з населених пунктів.

Через відсутність електропостачання, невелика кількість споживачів Гостомельської громади залишаються без централізованого водопостачання і водовідведення. Наразі уже закуплено 1 км магістрального електрокабеля для відновлення живлення. Роботи тривають. КП «Ірпіньводоканал» відновить надання послуг мешканцям після подачі електроенергії. Мешканці громади мають доступ до питної води.

Газопостачання

Станом на 19 травня по всіх 120 населених пунктах області (майже 150 тисяч об’єктів споживачів) службами АТ «Київоблгаз» завершено відновлення послуги розподілу природного газу.

Також, по всіх населених пунктах, де відновлено послугу розподілу газу по мірі повернення споживачів по домівках та подання аварійних заявок на пуск газу АТ «Київоблгаз» оперативно проводить обстеження та здійснює пуск газу. При цьому за необхідності виконує ремонтні роботи по внутрішньобудинкових газових мережах. АТ «Київоблгаз» переходить до роботи в штатному режимі, посилена кількість аварійних бригад залишається працювати в Бучанській, Ірпінській та Гостомільській громадах. АДС по всіх районах працює цілодобово.

Електропостачання

ДТЕК «Київські регіональні електромережі» завершено відновлення електропостачання у населені пункти області, які постраждали через бойові дії.

 Окупанти пошкодили 10 тисяч кілометрів електроліній. Прогнозувалось, що на їх відновлення піде не менше 2 місяців. Але було зроблено все, щоб впоратись із цим швидше. У результаті відновлення електропостачання зайняло рекордних 45 днів. Над цим працювали 1000 енергетиків з різних куточків країни. За 1,5 місяця вони відновили живлення для більш ніж 260 тисяч споживачів.

Крім того, наразі експертами проводяться обстеження абонентських інженерних мереж та трансформаторних підстанцій, які не належать до сфери управління ДТЕК. За результатами обстежень буде визначена потреба у фінансуванні відновлювальних робіт у розрізі об’єктів.

Пожежі

За добу працівники ДСНС виїжджали на ліквідацію 14 пожеж. Із них 9 у житловому секторі, 1 – на об’єкті,, торф’яники – 1, сміття – 3.

Із початку російської воєнної агресії на спецлінію «102» та чергову частину Головного управління, надійшло 2710 заяв та повідомлень громадян, пов’язаних безпосередньо з російською агресією, в тому числі за добу 3.

 

Поділитися:
Читайте також

18 січня Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет з робочим візитом відвідав заклади освіти Київської області. Основна мета заходу –…

Під головуванням Президента України Володимира Зеленського у Харкові відбулося виїзне засідання Ради національної безпеки і оборони України, на якому розглядалися…

Від початку кампанії з вакцинації проти коронавірусу в Київській області проведено понад 1,7 млн. щеплень. Одну дозу отримали більше 878…

        За інформацією виконуючого обов’язки генерального директора ДСП «Чорнобильська АЕС» Валерія Сейди, у Зоні відчуження новий безпечний…