Київська обласна військова адміністрація

Офіційний веб-сайт (тестова версія)
на стадії наповнення

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ НА 12:00 5 ТРАВНЯ

Розпочалась сімдесят перша доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню.

Противник не припиняє ведення наступальних дій у Східній операційній зоні з метою встановлення повного контролю над територією Донецької і Луганської областей та утримання сухопутного коридору з тимчасово окупованим українським Кримом.

На Волинському, Поліському та Сіверському напрямках противник активних дій не проводив.

На Слобожанському напрямку ворог продовжує обстріли міста Харкова та здійснює розвідку позицій підрозділів Сил оборони. В районі північніше міста Ізюм продовжує артилерійські та мінометні обстріли.

На Донецькому і Таврійському напрямках тривають ворожі артилерійські обстріли вздовж лінії зіткнення.

У звільнених від загарбника населених пунктах Бучанського, Вишгородського та Броварського районів триває розмінування територій. Завозиться гуманітарна допомога. Комунальні служби продовжують відновлювати критичну інфраструктуру, розчищати вулиці та завали будівель. Розпочалися роботи із заміни вікон та ремонтів покрівель.

Щоб зафіксувати пошкодження об’єктів для подальшого їхнього відновлення, в області працюють моніторингові групи. Руйнування зафіксовано у 46 з 69 територіальних громад Київської області, що складає 66,7%. Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах. Моніторингові групи продовжують роботу з фіксування руйнувань.

На території Київської області відновили роботу 239 приміських та міжміських автобусних маршрутів загального користування, на яких задіяно близько 300 транспортних засобів.

Також відновили роботу автобусні маршрути сполученням «Гостомель – Київ», «Луб’янка – Київ», «Шибене – Київ», та «Бородянка – Київ».

Пасажирськими перевезеннями забезпечені всі райони Київської області.

Розмінування

4 травня проведено обстеження та знешкодження ВНП у населених пунктах:

Бучанського району: Наливайківка, Дмитрівка, Бородянка, Берестянка, Вабля, Озера, Андріївка, Немішаєво, Бабинці, Дмитрівка, Ірпінь, Здвижівка;

Броварського району: Русанів, Бервиця, Заворичі, Рудницьке, Лук’янівка, Залісся, Мокрець;

Вишгородського району: Гаврилівка, Димирівка, Козаровичі, Любимівка, Жерева, Лісове, Термахівка.

Фахівці обстежили 346,02 га території та 2 об’єкти. Перевірили понад 24 км ліній електропередач та 2,5 км автомобільних доріг,  знешкодили 502 одиниці ВНП.

Усього з початку робіт здійснено 1605 залучень, обстежено 8892,42 га території, 1001 об’єкт, 102,925 км автомобільних доріг та 7 км ж/д колії, 857,85 км ліній електропередач та 11,443 км газопроводу, виявлено та знешкоджено  28 010 одиниць ВНП.

Проведено нетехнічне обстеження територій поблизу населених пунктів Термахівка, Димер,  Козаровичі, Старовичі Вишгородського району, Велика Димерка, Гоголів, Скибин, Бервиця Броварського району, Гостомель, Мощун, Озера Бучанського району.

Продовжено роботу щодо навчання населення ризикам, пов’язаним з вибухонебезпечними предметами в 2 населених пунктах Бучанського району, в 12 населених пунктах Броварського району та 10 населених пунктах Вишгородського району.

До робіт залучалося 105 осіб та 38 одиниць техніки від ГУ ДСНС Закарпатської, Київської, Івано-Франківської, Тернопільської, Луганської, Чернівецької, Рівненської, Донецької областей.

Водопостачання

Станом на сьогодні повністю відновили централізоване водопостачання до 122 населених пунктах області із 123, в яких ця послуга була відсутня.

Залишається без централізованого водопостачання лише с. Кухарі Іванківської ТГ. Варто зазначити, що в селі майже повністю зруйновані приватні житлові будинки, до яких надавалася послуга з централізованого водопостачання. У населених пунктах області ведуться роботи підключення водопостачання до кожного окремого будинку, ремонтуються мережі.

Газопостачання

Служби АТ «Київоблгаз» в посиленому режимі продовжують роботи з відновлення послуги з розподілу природного газу.

Так, на сьогодні відновлено послугу з розподілу природного газу у 118 населених пунктах області (117 – повністю та 1 – частково) до 124 077 об’єктів споживачів.

Без газопостачання залишаються с.Мощун та с. Почепин Бучанського району (618 об’єктів споживачів).

За попередню добу продовжувалися роботи з відновлення газопостачання в м. Ірпінь. Загалом у місті газопостачання відновлено на 41% до 17181 об’єктів споживачів.

Електропостачання

Аварійні бригади ДТЕК «Київські регіональні електромережі» безперервно працюють для того, щоб оперативно відновлювати електропостачання населених пунктів області, які постраждали через бойові дії.

На сьогодні повністю або частково відновлено електропостачання в 506 населеному пункті для 297,1 тис. споживачів.

Залишаються без електропостачання – 22 населених пункти, це 11,7 тис. споживачів.

Пожежі

За добу працівники ДСНС виїжджали на ліквідацію 20 пожеж. Із них 5 у житловому секторі, трав’яний настіл – 9, сміття – 4, з інших причин – 2.

Наголошуємо, у регіоні збільшилася кількість пожеж внаслідок горіння сухої трави. Аби не допустити загорання, дотримуйтеся правил пожежної безпеки:

– будьте вкрай обережні в поводженні з відкритим вогнем;

– не залишайте без нагляду багаття;

– не розпалюйте багаття біля будинків та садиб;

– не спалюйте суху траву.

Із початку російської воєнної агресії на спецлінію «102» та чергову частину Головного управління, надійшло 2665 заяв та повідомлень громадян, пов’язаних безпосередньо з російською агресією, в тому числі за добу 4. За останню добу виявлено та затримано 2 мародера.

Поділитися:
Читайте також

18 січня Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет з робочим візитом відвідав заклади освіти Київської області. Основна мета заходу –…

Під головуванням Президента України Володимира Зеленського у Харкові відбулося виїзне засідання Ради національної безпеки і оборони України, на якому розглядалися…

Від початку кампанії з вакцинації проти коронавірусу в Київській області проведено понад 1,7 млн. щеплень. Одну дозу отримали більше 878…

        За інформацією виконуючого обов’язки генерального директора ДСП «Чорнобильська АЕС» Валерія Сейди, у Зоні відчуження новий безпечний…