Олексій Чернишов: Отримати дозвіл на будівництво можна буде автоматично на порталі Дія

Єдина електронна система у сфері будівництва (ЄДЕССБ) на порталі Дія є головним інструментом реформи містобудування. Йдеться про те, що майже кожен етап будівництва тепер  діджиталізований. Наразі до запуску готується послуга — автоматичне отримання дозволу на будівництво. Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов під час Diia Summit.

«Минулого року ми презентували перші електронні будівельні послуги на порталі Дія. Зараз їх вже чотирнадцять. За цей час надано понад 56 тисяч електронних послуг. І сьогодні ми робимо важливий крок у реформі. Запускаємо 15-ту послугу! Відтак, отримати дозвіл на будівництво на порталі Дія можна буде автоматично. Без втручання людського фактора», — підкреслив Міністр Олексій Чернишов.

Зазначимо, у ЄДЕССБ наразі зареєстровано понад 620 тисяч документів, понад 130 тисяч об’єктів будівництва, 27 тисяч користувачів. На порталі зафіксовано 1,1 мільйона унікальних відвідувачів. 

Також Олексій Чернишов наголосив, що для подальшої автоматизації будівельних процесів було важливо ліквідувати корумповану ДАБІ (Державну архітектурну будівельну інспекцію). Та створити абсолютно новий орган – прозорий, діджиталізований, з новими принципами роботи. Без чиновників з минулого. Цей крок наблизив реформу містобудування до завершення.

«Ми створили абсолютно новий орган – зрозумілу та прозору ДІАМ – Державну інспекцію архітектури та містобудування. Вже на сьогодні результатом роботи нового органу є – відпрацювання звернень замовників протягом 24 годин, а рішень щодо прийняття в експлуатацію — протягом трьох днів! ДАБІ цей процес розтягувала на місяці», — зазначив очільник Мінрегіону.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що реформа галузі містобудування вийшла на фінішну пряму. Після прийняття ключових законопроєктів реформи в цілому галузь отримає низку змін, які докорінно змінять підходи систему.

Повідомляє Мінрегіон

Поділитися:
Читайте також

Мінсоцполітики підтримує цифровізацію соціальної сфери та всіх документів, тож вітає Пенсійний фонд України разом з Мінцифри з успішно реалізованою можливістю…

7 вересня Кабінет Міністрів прийняв постанову, яка дозволить українцям безоплатно отримувати ліки проти хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) – повідомляє…

Міністерство розвитку громад та територій України та Програма розвитку ООН підписали Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво щодо посилення спроможності органів…

Задля активізації економічної діяльності підприємств, допомоги бізнесу під час війни та залучення до держави інвестицій командою Фонду державного майна оновлено…