Київська обласна військова адміністрація

Офіційний веб-сайт (тестова версія)
на стадії наповнення

Офіс Президента робить усе, щоб громадяни України були забезпечені продуктами харчування, пальним, водою та електроенергією – Ростислав Шурма

Команда Офісу Президента України системно працює, щоб забезпечити українських громадян продуктами харчування, пальним, водою та електроенергією і зберігати стабільність, яку вдалося втримати протягом 58 днів війни. Про це заявив заступник керівника Офісу Глави держави Ростислав Шурма під час брифінгу.

За його словами, з першого дня війни Росія намагається зруйнувати всю базову інфраструктуру в Україні, щоб залишити наших громадян без товарів і послуг першої необхідності. Зокрема, російські війська знищили понад десять розподільчих центрів харчових продуктів, розбомбили декілька десятків нафтобаз, пошкодили тисячі кілометрів ліній електропередачі та близько 10 тисяч трансформаторних підстанцій.

Як заявив Ростислав Шурма, команда Офісу Президента працює над тим, щоб у кожному українському місті функціонували продуктові крамниці та супермаркети. Лише протягом останніх 10 днів відновлено роботу 97 великих магазинів на звільнених територіях у Київській, Чернігівській, Сумській та Харківській областях. У найближчий місяць заплановано відкрити ще понад 100 великих магазинів, які були тимчасово зачинені після початку війни.

«Ми активно працюємо з постачальниками, щоб у магазинах були всі необхідні продукти харчування. Сьогодні ми практично досягли тих рівнів запасів базових продуктів, які в нас були до війни. До того ж зараз близько 90% усіх продуктів харчування в магазинах – вітчизняного виробництва», – наголосив він.

Ростислав Шурма зазначив, що в Україні забезпечено наявність пального для потреб громадян та аграріїв за доступними цінами.

«Ми зробили це завдяки тому, що скасували податки, обмежили націнки автозаправних комплексів. Ми досягли цього завдяки коректній поведінці всіх основних мереж АЗС, які враховують соціальну необхідність цього продукту», – пояснив він.

Також триває системна робота з відновлення електро- й водопостачання в кожному місті, особливо у звільнених. Сьогодні ще близько 750 тисяч громадян перебувають без електроенергії, більшість із них – у Донецькій, Луганській та Харківській областях. Щодня відповідні фахівці повертають електропостачання в домівки від 40 до 70 тисяч українських громадян.

«Ми впевнені в тому, що цю стабільність, яку ми змогли втримати протягом останніх 58 днів, зможемо втримати й надалі. Будуть харчі, паливо, електрика та вода. А там, де є тимчасові перебої, – обов’язково відновимо найближчим часом», – запевнив заступник керівника Офісу Президента.

За інформацією Офісу Президента України

Поділитися:
Читайте також

26 січня в Парижі відбулася зустріч політичних радників лідерів країн – учасниць Нормандського формату. Переговори тривали понад вісім годин, були…

Сьогодні, 11 лютого, у Харкові під головуванням Президента України Володимира Зеленського відбувся Конгрес місцевих і регіональних влад. Пристоличний регіон на…

Президент України Володимир Зеленський провів засідання Ради національної безпеки і оборони України, під час якого було ухвалено рішення про запровадження…

Бажаю здоров’я, рідні українці! Сильні й добрі! Але добрі не для ворога.  Ми народ, який за тиждень зламав плани ворога….