На Київщині вшанували роковини від початку масових розстрілів, здійснених гітлерівцями в Бабиному Яру 29-30 вересня 1941 року

29 вересня в Україні вшанували роковини від початку масових розстрілів, здійснених гітлерівцями в Бабиному Яру 29-30 вересня 1941 року. У ці дні окупанти вбили в урочищі майже 34 тисячі євреїв – мешканців міста Київ. Тому ця трагедія стала символом «Голокосту від куль» і нацистської політики масового знищення людей.

Обласний мітинг-реквієм із нагоди 81-ої річниці трагічних подій у Бабиному Яру пройшов 29 вересня в Білій Церкві – місті, де проживає багато громадян єврейського походження.

Участь у заході взяли заступник голови Київської обласної військової адміністрації Олег Торкунов, начальниця Управління туризму Київської ОВА Анна Куценко, начальник Білоцерківської РВА Людмила Мерзлюк, голова Білоцерківської районної ради Василь Зеленський, Білоцерківський міський голова Геннадій Дикий. Також на заході побували голова та представники єврейської громади «Міцва» Нателла Андрющенко, молодь і мешканці Білої Церкви.

Поблизу меморіалу пам’яті жертв Голокосту та Праведників народів світу присутні вшанували загиблих та висловили слова вдячності праведникам народів світу – такі звання присвоюють людям, які в роки нацистської окупації рятували євреїв від переслідувань і загибелі.

Місто Біла Церква може пишатися тим, що мала велику кількість таких героїв – імена 15-ох викарбувані на табличках меморіалу.

На завершення заходу присутні вшанували пам’ять жертв страшної трагедії Голокосту, поклавши, за єврейською традицією, каміння та квіти.

Аби гідно вшанувати пам’ять жертв трагічних подій у Бабиному Яру – масового вбивства євреїв, українців, ромів та людей інших національностей – у закладах культури, освіти, соціального захисту Київської області відбулися відповідні меморіальні та тематичні заходи. Крім того, у храмах та церквах Київщини пройшли панахиди за загиблими під час трагічних подій у Бабиному Яру.

Поділитися:
Читайте також

У Київській обласній державній адміністрації під головуванням заступниці очільника регіону Жанни Осипенко відбулась нарада на тему боротьби та протидії насильству….

Сьогодні, 4 лютого, у Пекіні розпочинаються зимові 24-ті Олімпійські ігри. Із цієї нагоди біля будівлі Київської обласної державної адміністрації підняли прапор…

16 лютого на засіданні позачергової сесії Київської обласної ради прийнято рішення щодо створення семи нових територій природно-заповідного фонду, таких як:…

Гуманітарна допомога для Київщини

До Київської області надходить гуманітарна допомога з різних куточків України та європейських країн. Товари першої необхідності передають для мешканців Київщини…