Минулого тижня від COVID-19 вакцинували 90 тис. людей 60+, третину з них – силами мобільних бригад

Станом на 8 лютого 2022 року в Україні лише 40,2% людей віком 60+ вакциновані від COVID-19 хоча б однією дозою, двома дозами щеплено 38,5%.

Для того щоб захистити від важких наслідків хвороби літніх людей у маленьких селах, де доступ до пунктів щеплення може бути обмеженим, у громади, в яких щеплено менше ніж 25% літніх мешканців, щоденно виїжджають мобільні бригади з вакцинації. 

За минулий тиждень – з 31 січня по 4 лютого мобільні бригади здійснили 3 244 такі виїзди, під час яких було зроблено понад 31 тис. щеплень. 

Загалом з 28 січня по 4 лютого в Україні було здійснено 90 635 щеплень людям віком 60+ (без урахування міста Києва), третина з них – завдяки роботі мобільних бригад.

Мобільні бригади почали виїжджати в ОТГ із малим охопленням щепленнями літніх людей з 10 січня. Вони вже здійснили 11 тис. виїздів, під час яких зробили близько 120 тис. щеплень.

Мобільні бригади можуть використовувати для щеплення будь-яку наявну в Україні вакцину від COVID-19 – CoronaVac від Sinovac, Comirnaty від Pfіzer-BioNTech, Moderna або AstraZeneca, в тому числі для щеплення маломобільних громадян. 

Міністерство охорони здоров’я надало офіційне роз’яснення щодо того, що дозволено відкривати флакон з багатодозною вакциною з приходом першого пацієнта, не чекаючи мінімально необхідної кількості для використання цього флакону. Усю залишкову вакцину в разі необхідності можна утилізувати в установленому порядку. Це дозволить забезпечити щеплення всім бажаючим.

Допоможіть своїм літнім близьким та знайомим записатися на щеплення. Адреси та контакти центрів та пунктів вакцинації  –  vaccination.covid19.gov.ua/list або за тел. 0 800 60 20 19.

Поділитися:
Читайте також

Після отримання бустерної дози вакцини проти COVID-19 не реєструється збільшення побічних ефектів, а захист від ризику важкого перебігу та смерті…

Захворювання на коронавірус виявили в 672 жителів Київщини. Серед них – 69 дітей. Такими є дані обласного центру контролю та…

31 січня 2022 року набуває чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України № 2664 від 30 листопада 2021-го, який розширив перелік організацій, представники…

Тривалість амбулаторного та стаціонарного лікування пацієнтів із коронавірусом скоротили. Відповідне рішення ухвалили в Міністерстві охорони здоров’я. Про це сьогодні, 10 лютого,…