Київська обласна військова адміністрація

Офіційний веб-сайт (тестова версія)
на стадії наповнення

Мінцифри: 93% малого та середнього бізнесу України допомагає державі перемогти у війні

Мінцифри презентує основні результати опитування 877 власників та CEO підприємств, проведеного з 25 травня по 10 червня 2022 року.

Бізнес активно допомагає Україні перемогти у війні. У 38,4% випадках кожен співробітник або керівник допомагає самостійно по змозі. У 31,5% випадків це є важливою частиною життєдіяльності всього бізнесу та колективу. У 23,5% допомагає шляхом розвитку бізнесу й робочих місць. Однак 6,6% не мають можливості допомогти.

46,8% підприємств зупинені або майже зупинені, порівнюючи з періодом до 23 лютого 2022 року. Індекс активності бізнесу становить 22.73/100. Загальні прямі втрати малого та середнього бізнесу з 24.02.2022 оцінюються в $85 млрд. Середній очікуваний показник обсягів реалізованої продукції у 2022 році — 48%.

Найчастіше заважають зараз відновлювати та розвивати бізнес — відсутність достатньої кількості платоспроможних клієнтів, непрогнозованість розвитку ситуації в Україні та відсутність достатнього капіталу.

55,9% бізнесів орієнтуються на внутрішній ринок. 21,7% на внутрішній та експорт — розвивали ще до війни. 16,8% орієнтуються на внутрішній, але планують розвивати експорт.

Лише 6% бізнесів мають і адаптовану стратегію, і бізнес-план з урахуванням нових реалій. 55,5% у процесі обдумування та інтуїтивного управління, 20,4% мають стратегію та гнучко адаптують свої плани, у 11,1% взагалі немає і не бачать сенсу.

75,1% бізнесів не взаємодіють із представниками ОДА (ОВА) та територіальних громад щодо відновлення розвитку підприємництва.

Дослідження підготовлено в межах Ініціативи для відновлення економіки, розвитку підприємництва та експорту України.

Поділитися:
Читайте також

Міністр соціальної політики Марина Лазебна повідомила, що відбувається постачання продуктових наборів від українських виробників для постраждалих від війни та людей…

Таку суму вдалося зібрати завдяки більш ніж 130 тисячам користувачам Дії, які перерахували кошти на користь української армії в застосунку.-…

Центр протидії дезінформації при РНБО України повідомляє: Уряд постановив на період воєнного стану надавати інсулін безкоштовно.  Зміни у питаннях реімбурсації…