Працюємо задля перемоги!

Особливості надання допомоги по безробіттю під час дії воєнного стану

В умовах воєнного стану, згідно із Законом України «Про зайнятість населення», для отримання статусу безробітного особа, яка шукає роботу, може звернутися до будь-якого територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, будь-якими доступними їй засобами комунікації, у тому числі електронними, із заявою про надання статусу безробітного.

Внутрішньо переміщені особи (щоб не змінювати своє місце знаходження для майбутнього працевлаштування) мають звертатися із заявою про надання статусу безробітного до центру зайнятості за місцем проживання (п. 17 Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого Постановою КМУ від 19 вересня 2018 р. № 792)

Статус безробітного надається з першого дня реєстрації особи у центрі зайнятості, а допомога по безробіттю призначається з першого дня отримання статусу безробітного.

Особи, які перебувають на тимчасово окупованій території або на території ведення бойових дій, і не можуть подати заяву через Портал Дія та звернутись до центру зайнятості особисто, для отримання допомоги від держави можуть відправити документи на електронну адресу. Для цього потрібно завантажити і заповнити заяву за визначеною формою та прикріпити додаткові документи, зазначені вище (з урахуванням права подати неповний перелік документів в період воєнного стану). В темі листа потрібно вказати слово «реєстрація» та ПІБ заявника.

Виплата допомоги по безробіттю може здійснюватися без особистого відвідування центру зайнятості безробітним, який перебуває на тимчасово окупованій території або на території, на якій ведуться бойові дії, за умови підтвердження безробітним наміру перебування у статусі безробітного будь-якими засобами комунікації, у тому числі електронними, не рідше ніж один раз на 30 календарних днів.

Люди, які не мали можливості припинити трудові відносини та забрати свою трудову книжку, також можуть зареєструватися в якості безробітних. Ця норма передбачена лише для внутрішньо переміщених осіб та громадян, які перебувають на територіях, де ведуться бойові дії.

Для припинення трудових відносин з роботодавцем подайтедо обраного Вами центру зайнятості заяву на ім’я роботодавця про припинення трудового договору за формою, визначеною Державним центром зайнятості. Форму заяви можна скачати за посиланням.

Центр зайнятості бере на себе обов’язок повідомити роботодавця про припинення трудових відносин особою в односторонньому порядку, а також повідомляє Пенсійний фонд України та податкову службу. 

Застосовані додаткові економічні стимули для роботодавців, які працевлаштовують внутрішньо переміщених осіб, а саме роботодавцю надається компенсація витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні.

Вдосконалено програму надання допомоги по частковому безробіттю, яка пошириться на малі підприємства та фізичних осіб-підприємців у разі втрати працівниками частини зарплати через зупинення чи скорочення виробництва (виконання робіт, надання послуг).

Із початку року:

3 400 роботодавців подали інформацію про 12 353 вакансії.

315 внутрішньо переміщених осіб  працевлаштовано на 217 підприємств Київщини

Середня тривалість укомплектування вакансій по Київській області становить 10 днів.

Середня тривалість пошуку роботи складає 94 дні, що на 21 день менше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Середня тривалість безробіття складає 117 днів, що на 39 днів менше у порівнянні з минулорічним показником.  

      За видами економічної діяльності, більшість вакансій налічується на підприємствах переробної промисловості (22%); оптової та роздрібної торгівлі, сільського, лісового та рибного господарств (по 14%);  в державному управлінні й обороні (10%); в охороні здоров’я (8%); на транспорті та в  освіті  (по 7%).

Отримайте онлайн консультацію за допомогою телеграм-каналу Київського обласного центру зайнятості.

Чат-бот Київського обласного центру зайнятості

Поділитися:
Читайте також

У Київській обласній державній адміністрації під головуванням заступниці очільника регіону Жанни Осипенко відбулась нарада на тему боротьби та протидії насильству….

Сьогодні, 4 лютого, у Пекіні розпочинаються зимові 24-ті Олімпійські ігри. Із цієї нагоди біля будівлі Київської обласної державної адміністрації підняли прапор…

16 лютого на засіданні позачергової сесії Київської обласної ради прийнято рішення щодо створення семи нових територій природно-заповідного фонду, таких як:…

Гуманітарна допомога для Київщини

До Київської області надходить гуманітарна допомога з різних куточків України та європейських країн. Товари першої необхідності передають для мешканців Київщини…