Київська обласна військова адміністрація

Офіційний веб-сайт (тестова версія)
на стадії наповнення

Купувати та зберігати зброю має бути лише за чітких критеріїв дозволу – МВС

Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський в інтерв’ю одному з видань розповів про розширення переліку зброї серед цивільного населення.

Очільник МВС заявив, що повномасштабна війна проти України показала, що десятки тисяч одиниць зброї, які влада роздала силам оборони, – прямий доказ того, що українці вміють «володіти зброєю». 

«Для мене це підстава вважати, що можна дозволити українцям купувати та зберігати зброю для захисту власної домівки. Однак вона має бути лише за чітких критеріїв дозволу та визначеної відповідальності. Післявоєнний заклик здати зброю не буде почутий, оскільки більшість українців і надалі почуватимуться небезпечно», – сказав Міністр.

Денис Монастирський наголошує, володіння короткоствольною зброєю на законному рівні буде запобіжним заходом в очікуванні «різкого повоєнного зростання злочинності».

Міністерство внутрішніх справ очікує, що у Верховній Раді готується до другого читання законопроект про обіг цивільної зброї, який буде готовий протягом двох місяців.

Під час інтерв’ю Денис Монастирський повідомив, що це питання викликало неабияку дискусію. Оскільки російське вторгнення наближається до свого п’ятого місяця, більшість українців підтримують таке рішення.

У травні агентство «Рейтинг» провело опитування, згідно з яким 58% українців підтримують цивільну зброю, тоді як 39% – проти: «Це було перше опитування, яке показало, що кількість тих, хто підтримує надання громадянам права на володіння вогнепальною зброєю зросла більш ніж удвічі», – наголосив Денис Монастирський.

Нагадуємо, у травні проводилося онлайн-опитування в «Дії», яке МВС та Мінцифри провели за дорученням Президента. 58% вважають, що українське суспільство готове до розширення переліку дозволеної вогнепальної зброї.

Поділитися:
Читайте також

Міністр соціальної політики Марина Лазебна повідомила, що відбувається постачання продуктових наборів від українських виробників для постраждалих від війни та людей…

Таку суму вдалося зібрати завдяки більш ніж 130 тисячам користувачам Дії, які перерахували кошти на користь української армії в застосунку.-…

Центр протидії дезінформації при РНБО України повідомляє: Уряд постановив на період воєнного стану надавати інсулін безкоштовно.  Зміни у питаннях реімбурсації…