Працюємо задля перемоги!

Екскурсія для тероборонівців в Історичному музеї ВІКЗ

У межах рамках спеціальної програми «Героям слава!» Вишгородського історико-культурного заповідника, до Історичного музею ВІКЗ завітали воїни 134 окремого батальйону ТРО Вишгородського району, які мали нагоду заглибитися у історичну далечінь, пов’язану з фактами давніх поселень на території Вишгородського району з часів неоліту, формуванням державності Київської Русі, значенням Вишгорода як форпоста Києва і його захисної фортеці. – повідомляє управління культури Київської обласної державної адміністрації.

Воїни відчули святість цієї землі, були вражені фактами, які розповідають про захист Вишгорода і Києва від татаро-монголів, про звірства, вчинені, здавалося б, по назві християнами та руськими людьми, а насправді варварами з Володимиро-Суздальського князівства під час розорення Києва у 1169 році військами Андрія Боголюбського.

 Тепер земля, щедро полита кров’ю древньоруських лицарів, козаків та повстанців, поливається кров’ю сучасних героїв російсько-української війни! Ми вражені, що наші захисники віднайшли час для відвідування Історичного музею, і віримо, що в їхньому серці ще більше розпалилася любов до рідного краю і ненависть до загарбників!

  

Знайомство з Вишгородським краєм – для переселенців

Місце, де можна відпочити душею,– так можна назвати Музей давньоруського гончарства КЗ КОР «Вишгородський історико-культурний заповідник». Музей радо зустрічає гостей, а для переселенців діє спеціальна програма знайомства з Вишгородським краєм, його історією, культурою і ремеслами.

Люди, які приходять до музею, не лише з цікавістю відвідують екскурсії від наукового співробітника ВІКЗ Тетяни Єгорової і творчі заняття від майстра Галини Базяк, а й розповідають про себе.

Так, пані Ольга, яка разом із сином знайшла прихисток у Вишгороді з 18 квітня, приїхала з Маріуполя, де тривали особливо важкі бої з рашистами. Вона розповіла, що в Маріуполі родині вже жити ніде – їхнє помешкання знищене… З болем розповідала, як довелося виживати до моменту евакуації, як потерпали навіть від нестачі води…

Втім, у Вишгороді ще з 2014 року живуть люди, які втікали із зони бойових дій на Донбасі, але й досі вважають себе переселенцями, бо так і не вдалося обзавестись власним житлом, доводиться орендувати…

Багато з тих, хто переїхав до Вишгорода зі східних регіонів, долучаються до волонтерських справ. Так, пані Світлана і пані Лариса приєдналися до групи «Сітка-БЕРЕГИНЯ», учасники і учасниці якої плетуть маскувальні сітки для наших захисників.

Також у межах спеціальної акції «Музеї переселенцям» до Історичного музею Вишгородського історико-культурного заповідника завітали харків’яни із числа тимчасово переміщених осіб. Вони з цікавістю оглянули експозицію, послухали розповідь наукового співробітника ВІКЗ Олександра Зубченка про цікаві факти із історії міста Вишгорода та Київської Русі-України. Особливо їх вразило графіті на пряслиці ХХІІ століття, яке написала проста жінка старослов’янською мовою, що свідчить про високий рівень грамотності серед простих людей на Русі. Окрім того, в тексті сказано про можливість розлучення «волею своєю», що є доказом дотримання прав і свобод вільних жінок на Русі!

Також відвідувачі захопилися історією побудови храму Бориса і Гліба, величної споруди на Ольжиній горі, місцем паломництва православних не тільки з усієї Русі, але й з інших країн до мощів перших руських святих.

ВІКЗ запрошує всіх до музеїв на екскурсії та майстер-класи! У межах програми патріотичного виховання розроблено особливу програму для переселенців!

Адреси:

Історичний музей: м. Вишгород, вул. Шкільна, 58;

Музей давньоруського гончарства: м. Вишгород, вул. Межигірського Спаса,11.

Довідки телефонами:

38(04596) 52-859,

38(04596) 25-315,

38(04596) 54-179.

 

Поділитися:
Читайте також

Про ситуацію в Ірпені, запеклі бої за Гостомель і Бучу дивіться у відео  

Сьогодні відбуватиметься евакуація населення Київської області гуманітарними коридорами: Бородянка – Пісківка – Малин – Радомишль – Житомир Автобуси продовжують рух…

Міцний народе нашої незламної країни! Вісім років війни проти нас. 20-й день повномасштабного вторгнення. Спроби знищити нас усіх, знищити Україну….

Сильний народе незламної країни! Триває 23-тя доба нашої вітчизняної війни. Після восьми років війни на сході. Окупанти не припиняють спалювати…