Денис Шмигаль: Відбудову ми будемо починати в усіх містах України

Україна буде ретельно фіксувати всі пошкодження, щоб агресор сповна за це заплатив, і ми могли повноцінно відродити нашу державу. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль в ефірі телемарафону UAразом 1 квітня.

«Відбудову ми будемо починати в усіх містах України. Будемо відбудовувати всю нашу державу, кожен клаптик, який зруйнований ворогом. Ми пообіцяли, що кожна квартира, кожен будинок наших громадян будуть відбудовані», — наголосив Денис Шмигаль.

Глава Уряду відзначив, що в застосунку Дія вже запрацювала спеціальна послуга, завдяки якій люди можуть вносити інформацію про пошкоджене або знищене майно.

«Крім того, ми маємо відродити також втрачені можливості. Оскільки сьогодні нас відкидають і в економічному розвитку, і в наших наукових, промислових можливостях. Усі ці речі треба буде відновлювати дуже швидко. Усе це буде передбачати план відновлення нашої держави, який ми сьогодні розробляємо за участі величезного нашого наукового потенціалу, наших міжнародних партнерів», — зазначив Прем’єр-міністр.

Джерела відновлення, за словами очільника Уряду, різні: насамперед арештовані й конфісковані активи рф, а також допомога партнерів і державний бюджет України. Окрім того, як відзначив Прем’єр-міністр, ведеться активна робота з міжнародними партнерами над створенням фонду відновлення України.

«Ми розуміємо необхідність коштів — це сотні мільйонів доларів, які сьогодні і світ, і Європа готові надавати Україні. Фонд також буде наповнюватися за рахунок конфіскованих коштів рф і її суб’єктів за кордоном. За рахунок державного бюджету України, за рахунок відновлення й нарощування економічного потенціалу України», — зауважив Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр зазначив, що вже закликав голів іноземних міст контактувати з очільниками їхніх українських міст-побратимів і починати спільно працювати над шляхами відновлення.

Поділитися:
Читайте також

Міністр соціальної політики Марина Лазебна повідомила, що відбувається постачання продуктових наборів від українських виробників для постраждалих від війни та людей…

Таку суму вдалося зібрати завдяки більш ніж 130 тисячам користувачам Дії, які перерахували кошти на користь української армії в застосунку.-…

Центр протидії дезінформації при РНБО України повідомляє: Уряд постановив на період воєнного стану надавати інсулін безкоштовно.  Зміни у питаннях реімбурсації…