Київська обласна військова адміністрація

Офіційний веб-сайт (тестова версія)
на стадії наповнення

Делегація з представників архівної, музейної, бібіліотечної справи відвідала Іванківський край Вишгородського району

Основною метою поїздки є обговорення механізму й практичних дій щодо збереження культурної спадщини, зокрема, Вишгородського району Київщини та вшанування творчості митців всесвітнього значення Ганни Верес та Марії Примаченко, розробка та обговорення майбутнього проєкту, спрямованого на збереження культурного надбання в умовах воєнного стану.

На чолі з директоркою Вишгородського історико-культурного заповідника Владою Литовченко, до складу делегації входили заступник начальника Вишгородської районної військової адміністрації Тетяна Волотовська, голова Вишгородської районної ради Ірина Правдива, директор Державного архіву Київської області Соф’я Каменєва, генеральний директор Національного музею українського народного декоративного мистецтва Людмила Строкова, головний зберігач Національного музею українського народного декоративного мистецтва Ольга Єрмак, головний зберігач-хранитель фондів Національного музею Тараса Шевченка Юлія Шилєнко, журналіст-оператор Ольга Думанська.

Першим пунктом поїздки став Іванківський архівний сектор, який входить до архівного відділу Вишгородської районної військової адміністрації.

Це унікальний архів, найбільший у Київській області, що налічує в собі близько 45 000 документів. Це один із 13 архівів, який знаходився під окупацією. Унікальний він також тим, що саме тут є перші записи про початок аварії на ЧАЕС, а також містить згадки про видатну українську вишивальницю і ткалю Ганну Верес, яка народилася в селі Обуховичі тогочасного Іванківського району.

Організація поїздки відбулася за сприяння керівників Вишгородської районної військової адміністрації Олексія Данчина та Тетяни Волотовської, керівництва Вишгородської районної ради Ірини Правдивої та Олександра Ростовцева.

Поділитися:
Читайте також

Про ситуацію в Ірпені, запеклі бої за Гостомель і Бучу дивіться у відео  

Сьогодні відбуватиметься евакуація населення Київської області гуманітарними коридорами: Бородянка – Пісківка – Малин – Радомишль – Житомир Автобуси продовжують рух…

Міцний народе нашої незламної країни! Вісім років війни проти нас. 20-й день повномасштабного вторгнення. Спроби знищити нас усіх, знищити Україну….

Сильний народе незламної країни! Триває 23-тя доба нашої вітчизняної війни. Після восьми років війни на сході. Окупанти не припиняють спалювати…