Працюємо задля перемоги!

Децентралізація створила сильне місцеве самоврядування, здатне протистояти навіть військовій агресії, – Олексій Чернишов

Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов на запит журналістів прокоментував «правильність кроків реформи децентралізації».

Нагадаємо, 1 квітня, виповнилося 8 років, як Україна взяла курс на реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади і децентралізації владних повноважень.

«Ви питаєте чи правильна децентралізація? Фактично тут також скрите питання «чи правильно, що в центрі уваги децентралізації була поставлена Людина? або «чи правильно було будувати дієздатне місцеве самоврядування, яке б давало собі раду з усіма питаннями місцевого значення?». Відповідь очевидна. Прикро, що сьогодні, коли російська армія напала на Україну, ми можемо побачити справжній результат децентралізації. Ви подивіться, як мужньо сьогодні протистоять громади, які в них сильні лідери, які вони об’єднані в боротьбі за суверенітет, незалежність, свободу, демократію! Як вправно вони приймають рішення! Як вони допомагають сьогодні армії і громадам, де точаться бої, при цьому будують свою оборону!», – відповів Міністр.

Силу місцевого самоврядування Олексій Чернишов пояснює якраз правильними кроками децентралізації.

«Громади об’єднувалися, а разом з тим отримували більшу ресурсну дієздатність: людську, фінансову, територіальну, майнову. Отримали самостійність у прийнятті рішень. Люди обирали ту місцеву владу, якій довіряють і спільно будували стратегії розвитку, спільно визначали черговість управлінських кроків у розбудові своїх громад. І їм вдалося чимало: виросли сотні і сотні нових шкіл і дитсадків, лікарень, ФАПів, амбулаторій, центрів надання адмінпослуг і центрів безпеки. Ви мабуть чуєте зараз часто у перехоплених телефонних розмовах російських окупантів, як ті розповідають своїм родичам «оні живут лучше, чєм ми, у них асфалтірованиє дорогі в сєлє» і таке інше», – прокоментував Олексій Чернишов.

Він додав, що українці заслуговують на краще життя, оскільки є працьовитою нацією, яка не боялася змін, яка вичавила совок зі сфери управління і взялася будувати своє майбутнє. Тому, за його словами, не дивно, що окупанти дивуються такому рівню життя в українських громадах.

«А нема нічого дивного. Це українці – сильні, вольові, працьовиті і завжди напоготові дати по зубах кожному, хто зазіхне на їх землю. Децентралізація просто допомогла українським громадам проявити всю свою міць і креативність. Радий, що і у війні реформа показала хороший результат. Скептикам, які критикували все, що пов’язано з децентралізацією, сьогодні нічого сказати», – констатував Міністр.

Він наголосив, що держава обов’язково завершить реформу у відповідності в тому числі до положень Європейської хартії місцевого самоврядування.

Нагадаємо, 1 квітня 2014 року Уряд схвалив Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади. У 2020 році держава завершила перший етап реформи і  місцеві вибори відбулися на новій територіальній основі громад та районів.

Поділитися:
Читайте також

Міністр соціальної політики Марина Лазебна повідомила, що відбувається постачання продуктових наборів від українських виробників для постраждалих від війни та людей…

Таку суму вдалося зібрати завдяки більш ніж 130 тисячам користувачам Дії, які перерахували кошти на користь української армії в застосунку.-…

Центр протидії дезінформації при РНБО України повідомляє: Уряд постановив на період воєнного стану надавати інсулін безкоштовно.  Зміни у питаннях реімбурсації…