«Бородянка – Центр» необхідно відтворити, щоб надавати психологічну допомогу більшій кількості людей, – Мінветеранів

В суботу, 25 червня, Міністр у справах ветеранів України, член Ради національної безпеки і оборони України Юлія Лапутіна та генерал-майор британської армії у відставці Нік Кеплін відвідали з робочим візитом смт Бородянка у Київській області.

Юлія Лапутіна показала Ніку Кепліну місто, що досі оговтується від жахів вторгнення російської армії та розповіла про історії людей, які протягом місяця жили в окупації. Також Міністр та британський генерал-майор відвідали Бородянський центр соціально-психологічної реабілітації населення (ЦСПР) Міністерства у справах ветеранів України, який був знищений вщент внаслідок прямого влучання снаряду російського танку.

Юлія Лапутіна розповіла іноземній делегації про роботу Центру до російської окупації, а також про плани щодо побудови сучасного науково-практичного центру психічного здоров’я світового значення «Бородянка – Центр».

«Раніше тут працювали люди, надавали психологічну й соціальну допомогу нашим ветеранам і членам їхніх родин. Однак російська армія вщент знищила будівлю нашого Центру, – розказала Юлія Лапутіна. – Від початку повномасштабного вторгнення загинули двоє співробітників Центру, а його директорка – наша героїчна Людмила Бойко – три дні сиділа біля будинку, де очікувала підняття тіл своїх загиблих сестри й племінника. Дуже важливо те, що наші співробітники надають психологічну допомогу разом із психологами-волонтерами не тільки військовим і ветеранам, а й всьому населенню Бородянки».

Міністр наголосила: все населення містечка було травмовано тими жахливими вчинками, які робила російська армія. І зараз важливо відновлювати психологічний стан усіх українців, які пережили окупацію.

«Тому у мене виникла ідея – відтворити «Бородянка – Центр» як швидке рішення за допомогою наших іноземних партнерів. Щоб на цьому місці можна було незабаром надавати психологічну допомогу більшій кількості людей. Також хочеться однією з частин цього центру створити науково-практичний центр. Запрошувати сюди світових науковців з філософії, антропології, кримінології, психології, психіатрії, щоб вивчати феномени нелюдства, які чинили тут російські війська. Щоб такого більше не повторилось. Це буде поєднання гуманітарної місії та місії надання реабілітаційних послуг», – зазначила Юлія Лапутіна.

Вона повідомила, що на побудову сучасного центру необхідно майже 500 тисяч доларів, і ці гроші планується залучати від міжнародних партнерів й іноземних донорів.

«Я представляю організацію ветеранів із вадами зору Великої Британії, наша мета – допомогти солдатам, які втратили свій зір, навчити їх, як можна жити після втрати зору і бути успішними, – сказав Нік Кеплін. – Але також наша мета – реабілітація усіх, хто постраждав від війни. Ми розуміємо, що зараз українці дуже страждають через російську агресію. І ми б дуже хотіли зробити усе, що можна, щоб, використовуючи наш досвід, допомогти українцям».

Генерал-майор розповів, що його організація вже має офіційну домовленість з Урядом України щодо забезпечення підтримки українців. Це як реабілітація, так і наукові дослідження.

Більше – на сайті Мінветеранів.

Поділитися:
Читайте також

Міністр соціальної політики Марина Лазебна повідомила, що відбувається постачання продуктових наборів від українських виробників для постраждалих від війни та людей…

Таку суму вдалося зібрати завдяки більш ніж 130 тисячам користувачам Дії, які перерахували кошти на користь української армії в застосунку.-…

Центр протидії дезінформації при РНБО України повідомляє: Уряд постановив на період воєнного стану надавати інсулін безкоштовно.  Зміни у питаннях реімбурсації…