Ваші права та пільги, гарантовані державою (АТО)

ЗАВАНТАЖИТИ ФАЙЛ

 

http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/3551-12/page2

Для постановки на облік в Єдиний державний реєстр осіб, які мають право на пільги

УСЗН за місцем реєстрації (проживання)

 1. копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни (з пред’явленням оригіналів цих документів);
 2. копія паспорту;
 3. копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків;
 4. інформація про характеристику житла та послуги, щодо отримання яких він має пільги та реально ними користується.

Медичне обслуговування

 • Безоплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів, виробів медичного призначення за рецептами лікаря
 • Безоплатне першочергове зубопротезування
 • Безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням
 • Щорічне медичне обстеження і диспансерізація із залученням необхідних спеціалістів
 • Виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи

Одержання путівки на медичну та психологічну реабілітацію

В департамент соціального захисту населення по місцю реєстрації (в санаторії по всій Україні), за бажанням можна подати заяву в Управління дітей та сім’ї на путівки в санаторії Київської області.

Необхідні документи:

 1. медична довідка лікувальної установи за формою 070/о (у участкового чи сімейного лікаря) за основими видами захворювань; Зробити 3 копії, орігінал лишати у себе.
 2. стати на облік в органах соціального захисту населення
 3. заява;
 4. копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;
 5. документ, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення. – додатково.

Облік та реєстрація в центрі зайнятості для отримання статусу безробітного

Центр зайнятості за місцем реєстрації

 1. паспорт громадянина України (або інший документ, що посвідчує особу);
 2. облікову картку платника податків;
 3. трудову книжку або документ, який підтверджує період зайнятості;
 4. військовий квиток;
 5. документ про освіту (при потребі).
 6. витяг з наказу про звільнення з військової служби під час мобілізації;
 7. довідку про середньоденне грошове забезпечення за останні 12 місяців, видану військовим комісаріатом або військовою частиною.

www.dcz.gov.ua
www.trud.gov.ua

 

Одноразова матеріальна допомога з обласного бюджету Київської області

До місцевих підрозділів служби у справах дітей та сім’ї Київської обласної державної адміністрації

 1. заява на ім’я начальника служби у справах дітей та сім’ї Київської обласної державної адміністрації Андріяша С.П.;
 2. ксерокопія паспорта;
 3. ксерокопія ідентифікаційного коду;
 4. довідка про безпосередню участь в антитерористичній операції, або посвідчення учасника бойових дій;
 5. реквізити рахунку для переказу коштів.
 6. Учасникам АТО, які отримали порання – додатково – виписний епікриз, заключення військово-лікарської комісії з обставинами травми;
 7. У випадку подачі документів родичами військовослужбовців обов’язково надавати доручення на ім’я заявника (матері, батька, дружини, чоловіка, дочки, сина), свідоцтво про народження, свідоцтво про укладення шлюбу (документ, який посвідчує родинний зв’язок з військовослужбовцем), ксерокопію паспорта, ідентифікаційного коду та банківських реквізитів заявників

 

Отримання матеріальної допомоги на оздоровлення учасника АТО в закладах Київської області

Служби у справах дітей та сім’ї Київської облдержадміністрації

 1. заява на ім’я начальника служби у справах дітей та сім’ї Київської облдержадміністрації;
  2. ксерокопія паспорта;
  3. ксерокопія ідентифікаційного коду;
  4. виписний епікриз (довідка про поранення);
  5. рахунок з оздоровчого закладу

Оплата житлово-комунальних послуг

Пільги надаються учасникам бойових дій та членам їх сімей, що проживають разом з ними незалежно від виду житла чи форми власності на нього

— 75% знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю);
— 75% знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання. Площа житла, на яку надається знижка, при розрахунках плати за опалення становить 21 кв. метр опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю.

— 75% знижка на паливо, в тому числі рідке, в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, що проживають в будинках, що не мають центрального опалення.
Для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб, надається 75-процентна знижка за користування газом для опалювання житла на подвійний розмір нормативної опалювальної площі (42 кв. метри на кожну особу, яка має право на знижку плати, та 21 кв. метр на сім’ю);

 

Куди звертатись:

 1. УСЗН за місцем проживання
  Звернення до органу соціального захисту за місцем проживання для включення до реєстру пільговиків. При собі слід мати оригінали зазначених документів, за необхідності отримати довідку-дозвіл про оформлення пільги за фактичним місцем проживання.
 • копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни (з пред’явленням оригіналів цих документів);
 • копія паспорту;
 • копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків;
 • інформація про характеристику житла та послуги, щодо отримання яких він має пільги та реально ними користується.
 1. Постачальник послуг

Після цього потрібно звернутися до постачальника/надавача відповідних послуг (міськенерго, міськгаз тощо) із заявою про оформлення пільги, пакетом документів (мати при собі оригінали), квитанціями (розрахунковими книжками) про сплату за послуги (електроенергія, газ, вода), показаннями лічильника та довідкою-дозволом про оформлення пільги за фактичним місцем проживання (за необхідності).

Організація – постачальник відповідних послуг приймає рішення на основі отриманих матеріалів (позначка в договорі) і вносить зміни у відповідні нарахування.

 

Забезпечення житлом

Учасники бойових дій мають право на першочергове забезпечення житлом. Стати на чергу потрібно в місцевих адміністраціях.

Учасники бойових дій мають право на першочергове забезпечення житлом. Інструкція щодо становлення на квартирий облік та критерії для можливості використання права на поліпшення житлових умов.http://legal100.org.ua/documents/ato/zhytlo/Zhytlo.pdf

 

Оформлення земельних ділянок.

п. 14 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та ст. 118 Земельного кодексу України.

Учасники бойових дій можуть безоплатно отримувати земельні ділянки в такому розмірі:

для ведення садівництва – не більше 0,12 гектара;

для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 гектара, в селищах – не більше 0,15 гектара, в містах – не більше 0,10 гектара.

Для реалізації права на безоплатне отримання земельної ділянки учасникам бойових дій потрібно звертатись до органів влади (далі – уповноважений орган) відповідно до приналежності ділянок:

для отримання ділянок з земель комунальної власності – до сільських, селищних, міських рад;

для отримання ділянок з земель державної власності – до районних держадміністрацій;

для отримання земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у власність або у користування для всіх потреб – до Центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин (його територіальних органів) (Державне агентство земельних ресурсів України).

Для отримання ділянки у Київській області звертатися за адресою: вул. Серпова, 3/14, каб. 102, м. Київ.

При собі мати копію паспорта, копію ідентифікаційного коду та копію повідчення УБД, або довідки про участь в АТО, або витягу із наказу.
За законодавством України учасники бойових дій мають першочергове право на оформлення земельних ділянок. За більш детальною інформацією звертайтеся до голів місцевих адміністрацій

http://legal100.org.ua/documents/ato/zemlia/Zemlia.pdf
http://map.land.gov.ua/kadastrova-karta кадастрова карта

 

Забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації

УСЗН за місцем реєстрації (проживання), МСЕК або ВЛК

 1. паспорт (копія та оригінал);
 2. ідентифікаційний код (копія та оригінал);
 3. рішення військово-лікарської комісії чи висновок лікарсько-к онсультативної комісії про потребу в забезпеченні необхідним виробом;
 4. витяг з наказу командира військової частини (начальника територіального підрозділу) або довідка про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва), видана командиром військової частини (начальником територіального підрозділу), з відомостями про участь в антитерористичній операції (для військовослужбовців (резервістів, військовозобов’язаних) та працівників Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців та працівників МВС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, інших утворених відповідно до законів військових формувань, яким не встановлено інвалідність).– Для інвалідів – медико-соціальні експертні комісії (МСЕК) з оформленням індивідуальної програми реабілітації (ІПР)
  — Для постраждалих внаслідок антитерористичної операції, яким не встановлено інвалідність – військово-лікарські комісії (ВЛК) з оформленням відповідного рішення або ЛКК з оформленням відповідного висновку.

 

Надання статусу Учасника бойових дій

До командира в/ч або до відомчих комісій.

Покрокова інструкція щодо порядку оформлення статусу учасника бойових дій: які документи подавати, де їх брати та можливість індивідуального звернення до відомчих комісій.http://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2015/10/UBD_poriadok.pdf

 

Першочергове влаштування дітей до дошкільних навчальних закладів

 1. заява одного з батьків або осіб, які їх замінюють, що мають відповідний статус;
 2. документи про безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.
 3. копія паспорта з батьків або осіб, які їх замінюють, що мають відповідний статус;
 4. копія свідоцтва про народження дитини;
 5. для зарахування до спортивних, спортивно-технічних, туристичних, хореографічних гуртків додатково надати довідку медичного закладу про відсутність протипоказань для навчання у зазначеному гуртку.

 

Користування транспортом

Безоплатний проїзд всіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільскій місцевості, а також залізничним та водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміских і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані і міста проживання.

Безоплатний проїзд 1 раз на 2 роки (туда і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміским автомобільним транспортом незалежно від наявності залізничного сполучення або проїзд 1 раз на рік (туди і назад) вказаними видами транспорту зі знижкою 50%.

 

Соціальні пільги участників бойових дій.

За місцем надання послуг

Інформація щодо соціальних пільг для військовослужбовців, які брали участь в АТО та отримали статус учасника бойових дій: право на проїзд громадським транспортом, знижки на комунальні платежі, ліки та медичне обслуговування.http://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2015/10/pilgi_ATO_sayt.pdf