Який розмір ЄВ застосовують ФОП платники ЄП без використання праці найманих працівників?

Відповідно до п. 4 частини першої ст. 4 Закону України від 08 липня  2010року№2464VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі –Закон № 2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є фізичні особи-підприємці єдиного податку.

Згідно з частиною п’ятою ст. 8 Закону № 2464 єдиного внеску для платників, зазначених у ст. 4 Закону № 2464, встановлюється  у розмірі  22 % до визначеної ст. 7 Закону № 2464 бази нарахування єдиного внеску.

Єдиний внесок для фізичних осіб-підприємців єдиного податку нараховується на суми, що визначаються такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої  Законом № 2464. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою  за розмір мінімального страхового внеску (п.3 частини першої ст. 7 Закону № 2464).

Отже, фізичні особи-підприємці єдиного податку без  використання праці найманих працівників нараховують єдиний внесок у розмірі 22% на суму,

визначену такими платниками самостійно, але не більше   максимальної вели-чини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом № 2464 (з 01.01.2016 року 34450,00 грн.), та не менше  розміру мінімального  страхового  внеску (з 01.01.2016 року 303,16 грн.).