Порядок отримання пенсії особою, яка проживає на тимчасово окупованій території

Порядок отримання пенсії особою, яка проживає на тимчасово окупованій території

Громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території, можуть оформити продовження виплати пенсії або її призначення за законодавством України, звернувшись до:

– головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області – щодо отримання пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (крім військовослужбовців строкової служби та членів їх сімей) або згідно із міжнародними договорами України з пенсійного забезпечення, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України;

– управлінь Пенсійного фонду України в Генічеському, Каланчацькому, Новотроїцькому та Чаплинському районах Херсонської області – щодо отримання пенсії відповідно до інших законодавчих актів.

Така особа має надати заяву про отримання пенсії із зазначенням місця проживання (реєстрації) та паспорта громадянина України (паспорту громадянина України для виїзду за кордон).

Головне управління Пенсійного фонду в Херсонській області направляє запит до Пенсійного фонду РФ для отримання паперової пенсійної справи заявника. Після її надходження та інформації про дату останньої виплати здійснюється поновлення виплати пенсії.

Перерахування сум пенсій здійснюється поштовими переказами або шляхом зарахування коштів на рахунок в банку, розташованому за межами тимчасово окупованої території, з яким територіальним органом укладено відповідний договір.