Новини

20.10.2020

16.10.2020 у м. Сквира висадили сквер з найпоширеніших порід дерев в Україні.

Рішення про створення цього скверу прийнято ветеранською організацією Сквирщини.

В заході брали участь:

Гриша Василь Васильович – голова Сквирської районної ради;

Савчук Станіслав Григорович – колишній начальник управління Пенсійного фонду України у Сквирському районі;

Плівачук Катерина Володимирівна – кандидат педагогічних наук, доцент, заслужений вчитель України, вчитель української мови та літератури, вчитель методист, член спілки журналістів України, почесний громадянин м. Сквири;

Цимбалюк Василь Іванович – кандидат педагогічних наук, заслужений вчитель України, учитель української мови та літератури;

Бондарчук Катерина Федорівна – заслужений журналіст України, головний редактор районної газети «Вісник Сквирщини»;

Сотніченко Степан Петрович – прокурор відділу офісу Генерального прокурора.

За нагоди, начальник Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області Василь Фатхутдінов ознайомив присутніх з роботою Сквирського сервісного центру в період карантину. Водночас, оглянули нещодавно відремонтовану та приведену до стандартів обслуговування громадську приймальню.

Начальник Головного управління зауважив, що до кінця року завершаться капітальні ремонтні роботи приміщення, з урахуванням зовнішнього вигляду об’єкта, як архітектурної пам’ятки, яка має історичну цінність. Також нагадав присутнім, що в цьому приміщенні жив і працював Карл Болсуновський – історик-нумізмат, археолог, музейний діяч (1838-1924 рр). Окрім того, в пам’ять про славетного земляка встановлена меморіальна дошка, а в зоні очікування громадської приймальні створено куточок пам’яті діяча.

На завершення, Василь Фатхутдінов подякував присутнім за участь та небайдуже ставлення до ініціативи Пенсійного фонду Київщини щодо озеленення нашого краю.

«Дерево являється одним із самих універсальних символів духовної культури людства і сьогодні, спільними зусиллями, ми відкрили нову сторінку в історії Сквирщини» – зазначив Василь Гайнулович.

Голова Київської обласної організації працівників Пенсійногог фонду України Леонід Білоус у підтримку сказанного додав, що яблуні солідарності будуть висаджені біля кожного сервісного центру області.

«Аби кожна державна установа працювала так як пенсійники Київщини, то і в державі був би порядок і наш край процвітав» – додав Василь Цимбалюк.

18.09.2020

Відбулась пресконференція Пенсійного фонду України, за участі 11 регіональних Фондів, серед яких і Головне управління ПФУ у Київській області.

Голова правління ПФУ Євгеній Капінус презентував електронні послуги Фонду:

 • Пенсійний калькулятор;
 • Електронна трудова книжка;
 • Автоматичне призначення пенсії;
 • Мобільний застосунок «Пенсійний фонд».

«Запроваджені карантинні заходи обмежують переміщення громадян і Пенсійний фонд подбав про те, аби кожен зміг отримати будь-які послуги Пенсійного фонду через вебпортал» – наголосив Євгеній Валерійович.

Київська область активно долучається до впровадження електронних сервісів Пенсійного фонду України.

Кількість зареєстрованих користувачів вебпорталу Пенсійного фонду постійно зростає і вже на сьогодні по Київській області становить понад 421 тисячу осіб, а це 24 % від загальної кількості населення області.

 Від червня 2020 року на автоматичне призначення пенсій зареєстровано 267 заяв. 

Задля організації роботи по скануванню трудових книжок сформовано списки громадян перед пенсійного віку, в рамках проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи страхувальникам Київської області надіслано 1122 листи.

На сьогодні по області зареєстровано 7474 звернення. Оцифровано 7044 (або 94 %) скан-копій трудових книжок. Звертаються як самі застраховані особи так і роботодавці. І хоча ще немає Закону про оцифрування трудових книжок, на даний час роботодавці добровільно, незалежно від форми власності, долучаються до даного сервісу. Служба персоналу направляє для оцифрування скани трудових книжок, що значно спрощує процес призначення пенсії.

Станом на 15 вересня поточного року до сервісу «Скан-копія трудових книжок» долучилось 5159 страхувальників Київської області, або 16 % від загальної кількості страхувальників Київської області, які ведуть діяльність.

11.08.2020

УРЯД ВСТАНОВИВ АДРЕСНУ ДОПОМОГУ ДО ПЕНСІЙ РОДИНАМ ЗАГИБЛИХ (ПОМЕРЛИХ) ПІД ЧАС УЧАСТІ В АТО/ООС

З 1 серпня 2020 року 461 утриманцю (по Київській області) з числа членів сімей осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції та загинули (померли) внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, буде призначено адресну допомогу до пенсійної виплати.

Допомога буде виплачуватися тим родинам, яким пенсія у разі втрати годувальника обчислена згідно Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” і розмір пенсій яких (з урахуванням всіх виплат установлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає 7800 грн.

У разі, якщо пенсія призначається на двох і більше утриманців, адресна допомога  встановлюється у сумі, що не досягає до 6100 грн. на кожного із зазначених членів сім’ї. При цьому, максимальний розмір пенсійної виплати не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність (з 01.08.2020 -17120 грн.).

Приклад 1. Пенсія у разі втрати годувальника на одного непрацездатного члена сім’ї, обчислена згідно Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, до 01.08.2020 становила 5600 грн. Після перерахунку з 01.08.2020 розмір пенсійної виплати буде складати 7800 грн.

Приклад 2. Пенсія у разі втрати годувальника на одного непрацездатного члена сім’ї, обчислена згідно Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, до 01.08.2020 становила 5600 грн., в тому числі 419,44 грн. – надбавка до пенсії за особливі заслуги перед  Україною. Після перерахунку з 01.08.2020 розмір пенсійної виплати буде складати 8219,44 грн. (7800 грн. +419,44 грн.)

Приклад 3. Пенсія у разі втрати годувальника на двох непрацездатних членів сім’ї, обчислена згідно Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, до 01.08.2020 становила 7900 грн. (по 3950 грн. кожному члену сім”ї). Після перерахунку з 01.08.2020 розмір пенсійної виплати буде складати 12200 грн. (по 6100 грн. кожному члену сім’ї).

Приклад 4. Пенсія у разі втрати годувальника на трьох непрацездатних членів сім’ї, обчислена згідно Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, до 01.08.2020 становила 10272 грн. (по 3424 грн. кожному члену сім”ї). Після перерахунку з 01.08.2020  розмір пенсійної виплати буде складати 17120 грн. (по 5706,67 грн. кожному члену сім”ї).

З текстом постанови Кабінету Міністрів України від 03 серпня 2020 р. № 674 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» можна ознайомитись за посиланням: 

https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-dodatkovij-socialnij-zahist-okremih-kategorij-t30820

04.08.2020

Кожний 100-річний ювілей є гордістю району, області, у кожного з них своя історія, свої секрети довголіття. Коли чуєш про те, що хтось відсвяткував сторічний ювілей, підсвідомо починаєш вірити, що чудеса існують.

Таку подію можна назвати найграндіознішою в житті не тільки ювіляра, але і всього  міста. Ці люди є очевидцями багатьох історичних подій минулого століття, носіями наших традицій, глибокої життєвої мудрості.

01 серпня свій 100-й день народження відзначила жителька міста Сквири Черненко Валентина Пилипівна.

Зі словами щирих привітань, побажань міцного здоров’я, радості та миру завітали до ювілярки працівники Сквирського Пенсійного фонду. 

Вітаючи  Валентину Пилипівну з особливим святом,  начальник Юлія Поступаленко зазначила, що саме на таких людей потрібно рівнятися нинішньому поколінню, вчитися у них мудрості, гідності та бути такими ж щирими й відкритими. Адже, від ювілярки іскрить сяйвом доброти та чуйності, а спілкування з нею лише всилило віру наших фахівців у краще майбутнє.  

Прожити 100 років – значить прожити цілий вік, вік, наповнений різноманітними подіями. Так і життя Валентини Пилипівні, що як грайлива райдуга переливався різнобарв’ям подій та перепитій.  

Народилася ювілярка  в Козятині Вінницької області, під час Великої Вітчизняної війни працювала на залізниці. Одружилася в м. Сквира  і працювала 40 років бухгалтером на Комбінаті хлібопродуктів, згодом  25 років в Побуткомбінаті. Народила 3 дітей. Має 5 внуків, 12 правнуків та 3 праправнуків.

За 100 років Валентина Пилипівна пройшла нелегкий шлях. Зараз ще й досі радує свою родину своїми здобутками  та повагою серед людей.

Тож, бажаємо ювілярці міцного здоров’я, гарного настрою, бадьорості духу та родинного тепла!

31.07.2020

Чергове дистанційне засідання колегії

Підведені підсумки роботи за І півріччя поточного року в он-лайн режимі.

Під час засідання колегії начальник Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області Василь Фатхутдінов націлив колег на якісне та чітке виконання своїх посадових обов’язків.

Основний доповідач – перший заступник начальника Головного управління Василь Верещак, інформуючи окреслив ряд нагальних питань, що потребують  особливого контролю та безумовного виконання.

Зокрема, Василь Миколайович наголосив на питаннях наповнення бюджету та погашення заборгованості.

Зокрема поінформував, що за І півріччя 2020 року до бюджету Головного управління при загальному плані майже 5 млрд. 341 млн. грн. надійшло 4 млрд. 526 млн. грн. власних коштів – план виконано на 85 %.

Щодо заборгованості до Фонду Київщини, то вона складає 266 млн. грн.

Окрім того, були заслухані співдоповідачі по питанням, які потребують особливої уваги.

Підсумовуючи, Василь Гайнулович наголосив: «Лише кропітка праця матиме плідний результат».

 

 

01.07.2020

В продовження роботи по створенню належних та комфортних умов прийому громадян, відбулось відкриття ще одного приміщення Фонду Київщини – Броварського відділу обслуговування громадян.

Запрошені на презентацію оновленого сервісного центру Броварський міський голова Ігор Сапожко та голова Броварської районної державної адміністрації Микола Клименко висловили захоплення темпами та завзятістю працівників Фонду, які у вкрай тяжкі часи для країни змогли покращити умови прийому громадян, а це вказує на людяність та стурбованість керівництва Фонду за людей похилого віку, які так потребують уваги та піклування.

Приміщення відповідає всім Стандартам обслуговування громадян, що запровадив Пенсійний фонд України. Створено інклюзивний простір для осіб обмежених фізично.

Кожна громадська приймальня створюється в одному візуальному стилі та обладнується найновішими технічними засобами.

Здавалося б не нове приміщення і потребувало б капітального ремонту, але приклавши деяких зусиль – маємо нові умови прийому.

Залишилась дрібниця – привести до належного стану вхідну зону приміщення, до облаштування якої пообіцяли долучитись й запрошені на відкриття очільники Броварського краю.

Робота не зупиняється і вже найближчим часом оновлене приміщення представиться громадянам у місті Василькові.

«Чекаємо завершення карантину, аби кожен громадян Київщини мав змогу повноцінно отримати послугу Пенсійного фонду в комфортабельних громадських приймальнях» – зауважив Василь Фатхутдінов – начальник Головного управління Фонду у Київської області.

26.06.2020

Києво-Святошинський сервісний центр Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області змінив юридичну адресу

Одним із пріоритетів діяльності органів Фонду в області є створення належних умов для обслуговування громадян та покращення якості надання послуг. Майже всі приміщення Пенсійного фонду Київщини приведені до Стандартів обслуговування громадян, що запровадив Пенсійний фонд України.

І вже сьогодні у новому приміщенні здійснюють прийом фахівці Києво-Святошинського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області.

Відтепер, прийом понад 50 тис. громадян, що перебувають на обліку у зазначеному сервісному центрі, здійснюється за адресою: с. Софіївська Борщагівка, вул. Боголюбова, 13 а.

В громадській приймальні прийом здійснюють 10 кваліфікованих працівників Фонду, робочі місця яких обладнано з використанням сучасного технологічного та інформаційного забезпечення, встановлено систему відео спостереження.

Окрім того, у приймальні наявна електронна черга, що  чітко впорядковує процес обслуговування громадян та забезпечує його оперативність.

Також приміщення облаштовано належними умовами для осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Мешканці можуть отримувати послуги у комфортних умовах, впродовж всього дня, адже сервісний центр працює без обідньої перерви.

На жаль, в умовах карантину громадські приймальні працюють в обмеженому доступі. Обслуговування громадян здійснюється перед вхідними дверима сервісних центрів.

«Звичайно, закликаємо громадян залишатись вдома і без нагальної потреби не йти до Пенсійного фонду, а скористатись дистанційними послугами, зокрема, вебпорталом ПФУ» – наголошує Василь Фатхутдінов – начальник Головного управління ПФУ у Київській області.

На вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України можна отримати майже весь спектр послуг, серед яких і можливість отримати довідки про перебування на обліку, про розмір заробітної плати/пенсії та інші.

Доступність будівель, інклюзія, комфортні умови для відвідувачів, удосконалення дистанційних форм обслуговування громадян – це ті пріоритети, над якими працівники Фонду працюватимуть і надалі.

Слід зазначити, що вже в цьому році покращені умови прийому в Сквирському відділі обслуговування громадян (вул. Богачевського, 18), Білоцерківських відділах обслуговування громадян № 2 та № 3 (бул. Олександрійський, 106 та вул. Леваневського, 34 відповідно), Іванківському відділі обслуговування громадян (вул. Зоряна, 11в) та в Броварському відділі обслуговування громадян (бул. Незалежності, 11).

Також, нагадуємо жителям Києво-Святошинського району, що в після карантинний період відновлять свою роботу віддалені робочі місця в м. Боярка, смт Чабани, с. Білогородка, с. Дмитрівка та с. Горенка, де фахівці Фонду, за визначеним графіком, вестимуть повноцінний прийом.

24.06.2020

23.06.2020

Зустріч з керівником Державного спеціалізованого підприємства «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами»

Сьогодні, 23 червня 2020 року, начальник Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області Василь Фатхутдінов, начальник фінансово-економічного управління Юлія Калита та начальник відділу забезпечення наповнення бюджету № 5 Анатолій Ткаченко, з метою забезпечення своєчасного наповнення бюджету Пенсійного фонду України, здійснили робочу поїздку до Державного спеціалізованого підприємства  «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами».

Основним видом діяльності спецпідприємства являється оброблення та видалення небезпечних відходів. Це підприємство знаходиться в зоні відчуження та є одним з найбільших платників.

Щомісячні нарахування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах складають понад 4 млн. грн.

29 травня 2020 керівником підприємства призначено Валерія Салія, який має великий досвід у сфері управління. Завдяки цьому, у червні почали надходити кошти в рахунок часткового погашення заборгованості.

Зустріч пройшла в атмосфері взаємоповаги, в результаті чого досягнуто домовленості про погашення заборгованості та сплати поточних платежів до кінця червня.

05.06.2020

Участь у акції по збору пластику

«Щодня роби щось для Вкраїни,

Щоб промінь волі не погас.

Підстав їй руки, плечі й спину.

У цей складний для неї час.»

В. Косовський

Автор даних рядків – наш земляк з Фастівського краю. Володимир Іванович був  громадським діячем, справжнім патріотом, у якого молодому поколінню варто повчитись відданості Вітчизні.

Даний вислів є лозунгом нашого керівника, який завжди наголошує, що слова ніколи не повинні розходитись з ділом.

Так, 04.06.2020, традиційно, як і кожного року, Пенсійний фонд Київщини приймає активну участь у акції по збору пластику для подальшої переробки.

Головним управлінням передано одному з координаторів волонтерської групи підтримки учасників операції об’єднаних сил «Блукаючі волонтери» Надії Сухар чергову партію сировини – 36 мішків пластикових кришечок, зібраних колективом Головного управління Фонду області, а також небайдужими відвідувачами громадських приймалень.

Зібрана сировина піде на подальшу переробку, а виручені кошти спрямуються на матеріально – технічну підтримку учасників операції об’єднаних сил (далі ООС).

Під час зустрічі начальник Головного управління поінформував, що всього по Київській області призначено більше 1 452 пенсії по інвалідності учасникам ООС та 433 утриманцям призначено пенсію у разі втрати годувальника за 229 загиблих військовослужбовців.

Середній розмір пенсії по інвалідності учасників ООС становить                  8 221,34 грн., членів сімей загиблих учасників ООС – 4 950,50 грн. Виплати пенсій здійснюються вчасно, без порушень термінів встановлених законодавством.

«Наш прямий обов’язок, окрім своєчасного призначення та виплати пенсій, віднайти спосіб допомогти хлопцям на передовій. Пишаюсь кожним, хто щороку  долучається до акції. Вважаю, що працівники Пенсійного фонду Київщини дійсно патріоти і всією душею переживають за майбутнє нашої держави» – наголосив Василь Гайнулович.

На постійній основі Головним управлінням проводяться зустрічі з учасниками ООС та членами сімей загиблих військовослужбовців, під час яких роз’яснюються норми чинного законодавства, надається практична допомога у вирішенні питань, які стосуються пенсійного забезпечення.

В кожному сервісному центрі заведені Літерні справи, в яких накопичуються матеріали щодо проведеної роботи (фото, акти, протоколи) та налагоджена співпраця з громадськими організаціями учасників АТО та громадськими організаціями матерів та дружин учасників АТО.

«Такого духу патріотизму не відчувається в жодній державній установі. Пенсійний фонд Київщини є взірцем для наслідування» – зазначила Надія Сухар.

Всього за час усієї акції працівниками Пенсійного фонду Київщини зібрано 117 мішків пластикових кришечок. Не полишаємо дану справу та розпочинаємо новий збір кришечок.

28.05.2020

На порядку денному борг ДСП “Чорнобильська АЕС” до Пенсійного фонду України

Сьогодні, 28.05.2020, відбулась робоча зустріч начальника Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області Василя Фатхутдінова з депутатом Київської обласної ради від округу № 82, головою постійної комісії з питань розвитку місцевого самоврядування, децентралізації та адміністративно-територіального устрою, координатором Офісу впровадження децентралізаційної реформи Київського регіонального відділення Асоціації міст України Володимиром Удовиченком.

Володимир Петрович довготривалий час обіймав посаду Славутицького міського голови, а також, довгі роки, приймає участь у ліквідації наслідків  Чорнобильської катастрофи.

Тому, пан Володимир й був запрошений Василем Гайнуловичем, як не байдужа людина, для сприяння у вирішенні проблемного питання щодо погашення заборгованості ДСП “Чорнобильська АЕС” до Пенсійного фонду України, яка становить 54,4 млн. грн.

Понад 552 тис. пенсіонерів, незважаючи на карантин, своєчасно отримують пенсії, на пенсійні виплати з початку 2020 року спрямовано 7,7 млрд. грн. Зокрема, 7572 пенсіонера міста Славутич з початку року без затримок отримали свої пенсії на загальну суму 284,2 млн. грн. Але все тяжчим стає фінансове питання Фонду, оскільки боржники Київщини, подібні до атомної станції, нарощують свої борги.

«Ми застосовуємо усі можливі механізми для стягнення боргів і сьогодні просимо Вашого сприяння, Володимире Петровичу, у прискоренні погашення боргу одного з найбільших боржників Київської області» – закликав Василь Фатхутдінов.

За результатами зустрічі учасники склали алгоритм дій для вирішення обговорених питань та узгодили текст відповідного звернення до Мінфіну та Кабінету Міністрів України.

15.05.2020

Відкриття оновленого сервісного центру в умовах послабленого карантину

15 травня начальник Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області Василь Фатхутдінов здійснив робочу поїздку до Сквирського відділу обслуговування громадян (сервісний центр). Метою поїздки став огляд оновленого приміщення сервісного центру, оцінка умов прийому громадян та робочих умов, створених для фахівців.  Василь Гайнулович перевірив роботу працівників по напрямам діяльності та окреслив ряд нагальних питань, що потребують невідкладного вирішення.

Також, очільник спільно з начальником Сквирського сервісного центру Юлією Поступаленко презентували почесним запрошеним: голові Сквирської районної ради Василю Гриші, голові Сквирської районної державної адміністрації Оксані Славінській, оновлений Сквирський відділ обслуговування громадян (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області (далі Головне управління).

Запрошені, оглянувши нову громадську приймальню, висловили захоплення завзяттю працівників Фонду Київщини. Адже, не дивлячись на умови карантину, завантаженість працівників, віднайшли можливість та здійснили реконструкцію приміщення.

Василь Фатхутдінов зазначив, що в даний час завершуються ремонтні роботи й Броварського сервісного центру. Відтепер усі 34 громадські приймальні Київської області приведені до Стандартів обслуговування громадян, що запроваджені Пенсійним фондом України.

Всі приймальні облаштовані комфортними зонами очікування, камерами відеоспостереження, дитячими куточками. Мають інклюзивний доступ для людей з інвалідністю: пандуси, кнопки виклику, облаштовані санітарні кімнати. В тих сервісних центрах, де прийом ведуть понад 5 фахівців, встановлені електронні черги, що впорядковує процес обслуговування громадян та забезпечує його оперативність.

В умовах жорсткого карантину сервісні центри Київщини працювали в  обмеженому доступі громадян  до приміщень Фонду. Наразі налагоджується робота Пенсійного фонду в умовах послабленого карантину, з дотриманням усіх, запроваджених Урядом, норм.

«Незважаючи на карантин та обмеження щодо прийому громадян, протягом квітня, фахівцями Фонду Київщини здійснено 5 перерахунків пенсій – своєчасно, без порушення, встановлених законодавством, термінів» – зазначив Василь Гайнулович.

Також начальник Головного управління наголосив, що протягом квітня на пенсійні виплати спрямовано  2 млрд. 135 млн. грн., а потреба на травень складає 1 млрд. 940 млн. грн. Вже 1 млрд. 231 млн. грн. виплачено пенсіонерам в травні. Всі виплати пенсій проведено у визначену кожному пенсіонеру дату виплати в установленому порядку: пенсію зараховано на рахунок у банку, а тим, хто обрав АТ „Укрпошта”, пенсії доставляють листоноші додому.

04.05.2020

У травні 2020 року Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області виплачуватиме проіндексовані пенсії

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2020 року № 251 “Деякі питання підвищення пенсійних виплат та надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році” Пенсійним фондом України проведено індексацію пенсій з 1 травня.

Пенсії перераховано із застосуванням коефіцієнта збільшення середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсій, у розмірі 1,11. Відповідно до згаданого рішення Уряду, розмір підвищення в результаті перерахунку не може бути менше 100 гривень.

Крім того враховано, що розмір пенсійних виплат у одержувачів пенсій, призначених згідно Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, які набули необхідного страхового стажу (35 років чоловіки та 30 років жінки), не може бути нижче 2100 гривень.

Перерахунок проведено автоматично (без особистих звернень) та 476,3 тисячам пенсіонерів Київської області підвищено розмір пенсій. Середній розмір підвищення – 222,36 гривень.

Виплата проіндексованих пенсій буде проводитись з 4 травня 2020 року у встановлені пенсіонерам дати виплат шляхом зарахування на рахунки в банках або через АТ “Укрпошта”.

04.05.2020

Карантинні перерахунки пенсій

Незважаючи на стан надзвичайної ситуації, в квітні 2020 року майже 553 тисячам пенсіонерів, які перебувають на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Київській області, виплачено 2 млрд. 328 млн. грн. пенсійних виплат. За день у квітні 2020 року в середньому виплачувалось майже 106 млн. грн.

Усі пенсії профінансовано своєчасно, без порушень графіків.

З 01.04.2020 проведено перерахунок пенсій близько 66,4 тис. працюючим пенсіонерам. Середній розмір підвищення склав 162,10 грн.

Також, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році» від 01.04.2020 № 251:

 • понад 68,6 тис. пенсіонерів, вік яких перевищує 80-річний, отримали щомісячну виплату у розмірі 500 грн. на суму 35,6 млн. грн.;
 • 481,8 тис. пенсіонерів Київщини нараховано одноразову грошову допомогу в розмірі 1 тис. грн., на виплату якої спрямовано 479,6 млн. грн.;
 • 476,3 тис. осіб проведено перерахунок пенсій із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, у розмірі 1,11. Середній розмір підвищення склав 222,36 грн.

Окрім того, 110 особам на суму 192,2 тис. грн. продовжено виплату пенсій по інвалідності, у яких інвалідність встановлено на певний термін та строк повторного огляду, зазначений в довідці МСЕК, визначено у період карантину ( ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 30.03.2020 №540-IХ).

Всі перерахунки здійснено своєчасно, без додаткового звернення осіб до Пенсійного фонду.

24.04.2020

23 квітня Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області спрямувало на виплату одноразової грошової допомоги понад 480 мільйонів гривень.

 • 299,5 тисячам пенсіонерів, які отримують пенсії на рахунки у банках, одноразову допомогу буде зараховано не пізніше 24 квітня.
 • 182,5 тисячам пенсіонерів, які отримують пенсії через пошту, листоноші мають доставити одноразову допомогу додому протягом 5 календарних днів з дня надходження коштів. У разі неможливості виплати одноразової грошової допомоги в зазначені 5 днів, її мають виплатити не пізніше 25 червня поточного року, щоб кожен з пенсіонерів, які мають право на таку виплату, отримав належні кошти.

У разі виникнення питань у пенсіонерів Київської області, зокрема, щодо права на виплату 1000 гривень, просимо звертатися до Пенсійного фонду дистанційно:

 • через вебпортал електронних послуг https://portal.pfu.gov.ua
 • надсилати електронні звернення через інформаційну сторінку за посиланням: https://www.pfu.gov.ua/ko/81-elektronne-zvernennya/ або на електронну адресу gu@ko.pfu.gov.ua.
 • телефонувати на номери «гарячих» телефонних ліній сервісних центрів Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області, що вказані за посиланням:

https://www.pfu.gov.ua/ko/golovne-upravlinnya-pensijnogo-fondu-ukrayiny-v-kyyivskij-oblasti/

Бережіть себе – збережете Україну!

15.04.2020

До уваги майбутніх пенсіонерів!

В Головному управлінні Пенсійного фонду України у Київській області обслуговується понад 555 тисяч отримувачів пенсій. У першому кварталі 2020 року їм виплачено 5 млрд. 386 млн. грн. Слід зазначити, що пенсіонери Київщини свої пенсії отримують вчасно та в повному обсязі.

Кошти на виплату пенсій надходять до Пенсійного фонду України з наступних джерел: від сплати юридичними та фізичними особами страхових внесків, відшкодування підприємствами коштів на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, частини єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування, сплаченого роботодавцями, відсотків банку за користування тимчасово вільними коштами, сплати збору з купівлі нерухомості, транспортних засобів та ін.

В області планове завдання по надходженню коштів від відшкодування витрат на виплату ідоставку пільгових пенсій та інших надходжень у Iкварталі 2020 року складало 42 млн. 218 тис. грн., фактично надійшло 32 млн. 940 тис. грн. Причиною невиконання є зростання перед Головним управлінням заборгованості з відшкодування пільгових пенсій. Зокрема, у першому кварталі з’явилось два нових боржники, які на сьогодні є бюджетоутворючими для Київської області: Державне спеціалізоване підприємство«Чорнобильська АЕС» та Державне спеціалізоване підприємство «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами».

Тому питання погашення заборгованості є одним з найбільш проблемних та актуальних питань в роботі Головного управління. Найбільші боржникиКиївщини:

1. Публічне акціонерне товариство «Київметробуд» 66 млн. грн., зареєстроване в селі Чайки, Києво-Святошинського району.
2. Державне спеціалізоване підприємство«Чорнобильська АЕС» – 41 млн. грн., зареєстроване у місті Славутич.
3. Державне підприємство «Завод порошкової металургії» – 31 млн. 200 тис. грн., зареєстроване у місті Бровари.
4. Державне спеціалізоване підприємство «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами» – 7 млн. грн., зареєстроване в місті Чорнобиль.
5. Державне підприємство «Племінний завод «Плосківський» – 2 млн. 200 тис. грн., зареєстроване в селі Плосківське, Броварського району.
6. Товариство з обмеженою відповідальністю «Київхімременерго-БЛП» – 2 млн. 170 тис. грн., зареєстроване в місті Борисполі.
7. Державне підприємство «Триліський спиртовий завод» – 1 млн. 600 тис. грн., зареєстроване в селі Триліси, Фастівського району.
8. Комунальне некомерційне підприємство «Славутицька міська лікарня» – 857 тис. грн., зареєстроване в місті Славутич.

З метою погашення заборгованості, відповідно до норм чинного законодавства, Головним управліннямщоквартально подаються позови до суду про стягнення боргу з підприємствборжників. Після задоволення позовних вимог, органи Державної виконавчої служби накладають арешт на рахунки боржника, що блокує роботу підприємства.

Відповідно до діючого пенсійного законодавства встановлена пряма залежність розмірів пенсій від страхового стажу та заробітку, з якого фактично сплачені страхові внески до Пенсійного фонду України. Але слід зазначити, що у страховий стаж при виході на пенсію враховуються тільки ті періоди, у яких відбувались нарахування та за які повністю сплачені страхові внески із заробітної плати. Отже, заборгованість зі сплати страхових внесків позбавляє працівників пенсій у майбутньому.

10.04.2020

На період карантину виплата пенсій по інвалідності, призначених відповідно до ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», не припиняється.

Зокрема, згідно ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)» від 02.04.2020, врегульовано питання продовження виплати  на період карантину пенсій особам, в яких на цей час припадає перекомісія МСЕК.

Після закінчення терміну дії карантину, або обмежувальних заходів,  Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області здійснить перерахунок розміру виплаченої пенсії на підставі результатів переогляду медико-соціальної експертизи.

07.04.2020

Перерахунок пенсій пенсіонерам, яким виповнилось 80 і більше років

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 01.04.2020 № 251, Головним управлінням Пенсійного фонду України у Київській області проведено перерахунок пенсії пенсіонерам, яким виповнилось 80 і більше років та розмір пенсії яких не перевищує 9205,19 грн., а саме встановлено щомісячну компенсаційну виплату в розмірі до 500 грн.

Тобто, розмір пенсії разом з компенсаційною виплатою та надбавками, підвищеннями, зокрема, пенсією за особливі заслуги перед Україною після проведення перерахунку не може перевищувати 9205,19 грн.

Крім того, у разі коли після встановлення щомісячної компенсаційної виплати розмір пенсійної виплати з урахуванням зазначеної виплати, надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством (крім пенсій за особливі заслуги перед Україною), у пенсіонерів, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» за наявності страхового стажу (у чоловіків – 25 років, а у жінок – 20 років), не досягає 2600 грн., таким особам встановлено доплату до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

02.04.2020

Доплата окремим категоріям пенсіонерів та індексація пенсій

1 квітня 2020 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Питання підвищення пенсійних виплат та надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році», яка передбачає:

 • щомісячну виплату у розмірі 500 грн. пенсіонерам старше 80-річного віку, у яких розмір пенсійної виплати не перевищує 9205 грн. При цьому встановлюється, що для таких пенсіонерів із страховим стажем 20 років для жінок та 25 років для чоловіків пенсійна виплата не може бути менша, ніж 2600 грн.;
 • виплату одноразової грошової допомоги у сумі 1000 грн. пенсіонерам, розмір пенсії яких з урахуванням передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації пенсії, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, станом на 01.04.2020 не перевищує 5000 грн.;
 • індексацію пенсій на 11%;
 • встановлення мінімальної пенсійної виплати на рівні 2100 грн. особам, які мають тривалий страховий стаж (30 років для жінок та 35 років для чоловіків).

Такі перерахунки будуть проведені за матеріалами пенсійної справи без звернення пенсіонера до органів Пенсійного фонду України, автоматично.

Виплата перерахованих пенсій буде проведена в установленому порядку через уповноважені банки або доставлена додому листоношами АТ «Укрпошта».

02.04.2020

З 01.04.2020 відбувся черговий перерахунок пенсій особам, які працювали чи продовжують працювати після призначення (попереднього перерахунку) пенсії. Органи Пенсійного фонду України щороку проводять такий перерахунок без додаткового звернення особи.

Відповідний перерахунок пенсій фахівцями Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області проведено близько 66,4 тис. цивільним пенсіонерам Київщини. В результаті цього розмір пенсії зазначеній категорії осіб збільшився в середньому на 162,1 грн. і склав  2975,92 грн.

07.02.2020

У сучасних суспільно-політичних умовах, коли Україна ціною життя Героїв Небесної Сотні, зусиллями українських військових, добровольців, волонтерів відстоює свободу і територіальну цілісність, пріоритетного значення набуває патріотичне виховання кожного громадянина України.

Керівництво Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області сприяє у формуванні в колективі патріотичного виховання, національних та загальнолюдських цінностей, особистісних якостей, що притаманні громадянину України. Зокрема долучають фахівців до заходів загальнонаціонального значення.

Так, 06 лютого 2020 року відбулась зустріч начальника Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області Василя Фатхутдінова з Фастівським міським головою Михайлом Нетяжуком та з його першим заступником Оленою Зиковою.

Метою зустрічі стало обговорення проекту пам’ятного знаку Герою України Саєнко Андрію Степановичу, який буде встановлено біля приміщення Фастівського відділу обслуговування громадян Пенсійного фонду Київської області. Голова громадської організації «Об’єднання родин «Небесної сотні» та активістів «Революції Гідності» Тамара Швець, яка була запрошена до обговорення, надала свої пропозиції та зауваження щодо макету меморіалу. Також наголосила, що увага місцевої влади до Героїв Небесної Сотні є проявом патріотизму та шанобливого ставлення до тих, хто ціною свого життя відстоювали мир та цілісність нашої української землі.

Місце встановлення обрано неспроста, адже приміщення Фонду розташовується на вулиці, яку названо в честь Героя – вул. Саєнка.
Андрій Степанович загинув 20 лютого 2014 року від кулевого поранення під час Революції Гідності. За життя вів активний спосіб життя, похований на Інтернаціональному кладовищі в м. Фастові. Залишились без батька 2 синів…

03.02.2020

Про підсумки роботи Фонду Київщини за 2019 рік

31 січня 2020 року підвели підсумки роботи Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області за 2019 рік.

За традицією, що склалась в Головному управлінні, засідання колегії відбулось за межами Управління. Цього разу – в м. Біла Церква в приміщенні Білоцерківської районної державної адміністрації.

В роботі колегії взяли участь: перший заступник голови Київської обласної ради Тетяна Семенова, заступник голови Київської обласної державної адміністрації Олег Торкунов, депутат Київської обласної ради, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, соціального захисту населення та пенсіонерів Наталія Бігарі, директор департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації Ігор Мещан, Білоцерківський міський голова Геннадій Дикий, голова Білоцерківської районної ради Володимир Шевченко, в.о. голови Білоцерківської районної державної адміністрації Юрій Савчук.

Розпочав засідання колегії начальник Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області Василь Фатхутдінов, зазначивши, що 30 січня 1992 року було створено Київське обласне управління Пенсійного фонду України.

Під час своєї доповіді Василь Гайнулович зазначив,­­­­­­­­­­­­­ що основна задача, яка стояла перед Пенсійним фондом області, а саме: своєчасне призначення, перерахунки та виплата пенсій – виконана. За 2019 рік профінансовано та вчасно виплачено пенсій та допомог на 21 млрд. 82 млн. грн., що в порівнянні з 2018 роком більше на 3 млрд. 748 млн. грн.

В Головному управлінні на обліку перебуває понад 555 тис. пенсіонерів, середній розмір пенсії в області становить 3 143 грн., а в України – 3 083 грн. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року показник збільшився на 460 грн.

“У 2019 році ми активізували роботу для створення належних умов прийому та обслуговування громадян, які звертаються до органів Пенсійного фонду України”- зазначив очільник.

Василь Гайнулович зазначив, що у 13 приміщеннях області проведені капітальні та поточні ремонти.

Під час колегії всім запрошеним було надано слово. Лише позитивні відгуки лунали на адресу фахівців Фонду. Відзначали високий рівень та індивідуальний підхід в роботі, а також завзятість працівників Фонду.

В свою чергу, Василь Гайнулович, висловив подяку кожному соціальному партнеру за особистий внесок у спільну справу, що сприяє створенню нової, модернізованої системи обслуговування громадян і забезпечення прав кожного пенсіонера.

Приємною несподіванкою стало нагородження начальника Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області Василя Фатхутдінова Почесною грамотою Київської обласної ради, яку урочисто вручила Тетяна Семенова.

Також, Тетяна Миколаївна, з нагоди урочистої події – 28 річниці заснування Київського обласного управління Пенсійного фонду України, вручила Подяки голови Київської обласної ради ветеранам Фонду Київщини.

По завершенню засідання колегії запрошені побували на відкритті сервісних центрів у м. Біла Церква, а також в Центрі надання адміністративних послуг, за адресою: с. Шкарівка, вул. Таращанська, 2, буд. 39-Н, де також буде розміщено 4-й Білоцерківський відділ обслуговування громадян.

Місто Біла Церква – найбільший районний центр Київської області, з населенням понад 209 тисяч осіб. Саме тому постало питання у створенні додаткових сервісних центрів, для зручності громадян району та комфортному доступі до послуг Пенсійного фонду. Лише за рік їх кількість з 1 сервісного центру зросла до 3, а незабаром свої двері відкриє й 4-й сервісний центр у ЦНАП, за вище вказаною адресою.

Важливо й те, що керівники органів місцевої влади беззаперечно підтримують ініціативи Пенсійного фонду та надають всебічну допомогу у створенні належних умов прийому жителів міста.

“Наближення адміністративних послу – найкращий прояв турботи до мешканців нашого регіону, а особливо до людей похилого віку, яким вкрай важливо, аби органи влади були ближче до їхнього дому” – зазначив Геннадій Дикий.

17.01.2020

Звіт про підсумки роботи Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області

17 січня 2020 року в приміщенні Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області відбулося традиційне звітування керівника перед громадськістю про підсумки роботи Фонду області за минулий рік. Серед запрошених – представники Київської облдержадміністрації, обласної ради, громадських та ветеранських організацій, об’єднання роботодавців, профспілок, учасників операції об’єднаних сил.

Насамперед начальник Фонду повідомив, що основна задача, яка стояла перед Пенсійним фондом області, а саме: своєчасне призначення, перерахунки та виплата пенсій – виконано. За 2019 рік профінансовано та вчасно виплачено пенсій на 21 млрд. 82 млн. грн., що в порівнянні з 2018 роком більше на 3 млрд. 748 млн. грн.

Упродовж 2019 року проведено 6 перерахунків пенсій, в число яких входить перерахунок, як цивільним, так і військовим пенсіонерам. Вже з січня місяця пенсіонери почали отримувати підвищені пенсії. На обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Київській області (далі – Головне управління) перебуває 555 тис. пенсіонерів, середній розмір пенсії – 3 142,58 грн.

Також наголосив, що з метою наближення послуг до громадян, на території Київської області функціонує 34 громадські приймальні Пенсійного фонду, 76 пунктів прийому громадян та 57 агентських пунктів.

У 2019 році активна робота проводилась в напрямку створення належних умов прийому та обслуговування громадян, які звертаються до Головного управління.

Значна увага приділялася дистанційним формам обслуговування громадян:

 • вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України, де зареєстровано понад 386 тис. осіб області;
 • призначенню пенсій «в один дотик» – скористався 51 пенсіонер;
 • телефонам “гарячих ліній” – скористались близько 30 тис. громадян.

2019 рік ознаменувався посиленою роботою в напрямку погашення заборгованості по платежах до Пенсійного фонду України. Протягом року за участю працівників Фонду області було проведено 342 засідання комісії з погашення заборгованості, на яких було заслухано 806 боржників. В результаті погашення заборгованості протягом 2019 року склало 15 млн. грн.

По завершенню заслуховування присутні представники громадських організацій висловили свою вдячність працівникам Фонду області за своєчасні виплати пенсій, наближення послуг до громадян, відкритої та прозорої діяльності органів державної влади.

Начальник головного управління, в свою чергу, висловив слова подяки соціальним партнерам за особистий внесок у цю спільну справу, що сприяє створенню нової, модернізованої системи обслуговування громадян і забезпечення прав кожного пенсіонера. Адже, нами реалізовано ряд спільних заходів, які були спрямовані на удосконалення своєї роботи та налагодження ефективної взаємодії.

14.01.2020

Перерахунок пенсій з 01.01.2020

Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» передбачено зростання мінімальної заробітної плати у 2020 році до рівня 4723 грн.

У зв’язку з цим, з 1 січня 2020 року перераховано мінімальний розмір пенсійних виплат для непрацюючих пенсіонерів, які досягли віку 65 років та мають страховий стаж жінки не менше 30 років, та чоловіки – 35 років.

Враховуючи зазначене, мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений для зазначеної вище категорії осіб в розмірі 40 відсотків нової величини мінімальної заробітної плати, з 1 січня 2020 року збільшився з 1669,20 грн. (4173,00 грн. х 40 %) до 1889,20 грн. (4723,00 грн. х 40 %).

Слушно зауважити, що для працюючих пенсіонерів перерахунок пенсій з використанням нового показника мінімальної заробітної плати здійснюється після звільнення з роботи або припинення ними підприємницької діяльності.

Особам, які досягнуть 65-річного віку в 2020 році, такий перерахунок буде проведено з дня досягнення відповідного віку за наявності у них необхідного страхового стажу.

Перерахунок пенсій здійснено автоматизованим способом за матеріалами пенсійних справ. Понад 74 тисячі пенсіонерів Київської області отримали перераховані пенсії. Середній розмір такого підвищення становить 120,27 грн.

Анкетування населення Київської області

щодо якості обслуговування громадян

працівниками Головного управління Пенсійного фонду України

у Київській області

З метою удосконалення  прийому та обслуговування осіб, які звертаються до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області, у 34 громадських приймальнях, що працюють за принципом «єдиного вікна», на постійній основі проводяться соціологічні опитування відвідувачів громадських приймалень щодо якості обслуговування (за їх бажанням). Дане питання регулярно заслуховується під час нарад при начальнику Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області.

Так, протягом 2019 року опитано понад 21 тис. пенсіонерів.

Із всіх опитаних: 42 % звертались на прийом із поданням заяви на призначення чи перерахунок пенсії, 31 % – за роз’ясненнями щодо змін у пенсійному законодавстві; 27 % – з іншими питаннями (зміна місця проживання, повідомлення про факт працевлаштування, зміна способу виплати тощо).

Із зазначених питань: 71 % громадян вистачило одного звернення, 29 % – довелось звертатись декілька разів, що спричинено, в основному, нестачею необхідних документів.

84 %  відповідями та роз’ясненнями фахівців задоволені. 78 % опитаних повністю задоволені умовами прийому.

Із числа опитаних 71 % громадян майже не очікували на прийом, решта – 29 %, деякий час перебували в черзі.

У кожній громадській приймальні є книга відгуків та скарг, в якій кожен бажаючий може висловити свої пропозиції та побажання щодо організації роботи.

Приносимо слова вдячності кожному небайдужому респонденту, адже Ваша думка вкрай важлива для нас.

_____________________________________________________________________________

Виїзний прийом в Ржищеві

10.03.2017 року в місті Ржищеві Київської області було проведено виїзний прийом громадян за участі першого заступника начальника головного управління Пенсійного фонду України у Київській області Верещака Василя Миколайовича.

Під час проведення прийому були надані роз’яснення щодо порядку проведення перерахунку пенсій та особливостей виплати пенсій працюючим пенсіонерам, осучаснення раніше призначених пенсій шляхом їх перерахунку, широкого спектру послуг, які надаються на базі новітніх технологій в «єдиному вікні» кожного управління  Пенсійного фонду України.

Окрім того, відбулась зустріч з виконуючою обов’язки Ржищівського міського голови Крістіною Іванівною Чорненькою та депутатом Київської обласної ради Русланом Олександровичем Кузьменком, у ході якої були обговорені перспективи збільшення  надходження коштів до бюджету фонду через легалізацію заробітної плати та трудових відносин, можливість отримання послуг через веб-портал Пенсійного фонду. Особлива увага під час зустрічі була приділена питанню співпраці Фонду області з громадою міста щодо створення належних умов для прийому громадян працівниками Пенсійного фонду Київської області, з метою надання  послуг з обслуговування громадян в місті Ржищеві, у разі створення Ржищівської об’єднаної територіальної громади.

фото1

фото2