Новини

17.01.2020

Звіт про підсумки роботи Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області

17 січня 2020 року в приміщенні Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області відбулося традиційне звітування керівника перед громадськістю про підсумки роботи Фонду області за минулий рік. Серед запрошених – представники Київської облдержадміністрації, обласної ради, громадських та ветеранських організацій, об’єднання роботодавців, профспілок, учасників операції об’єднаних сил.

Насамперед начальник Фонду повідомив, що основна задача, яка стояла перед Пенсійним фондом області, а саме: своєчасне призначення, перерахунки та виплата пенсій – виконано. За 2019 рік профінансовано та вчасно виплачено пенсій на 21 млрд. 82 млн. грн., що в порівнянні з 2018 роком більше на 3 млрд. 748 млн. грн.

Упродовж 2019 року проведено 6 перерахунків пенсій, в число яких входить перерахунок, як цивільним, так і військовим пенсіонерам. Вже з січня місяця пенсіонери почали отримувати підвищені пенсії. На обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Київській області (далі – Головне управління) перебуває 555 тис. пенсіонерів, середній розмір пенсії – 3 142,58 грн.

Також наголосив, що з метою наближення послуг до громадян, на території Київської області функціонує 34 громадські приймальні Пенсійного фонду, 76 пунктів прийому громадян та 57 агентських пунктів.

У 2019 році активна робота проводилась в напрямку створення належних умов прийому та обслуговування громадян, які звертаються до Головного управління.

Значна увага приділялася дистанційним формам обслуговування громадян:

  • вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України, де зареєстровано понад 386 тис. осіб області;
  • призначенню пенсій «в один дотик» – скористався 51 пенсіонер;
  • телефонам “гарячих ліній” – скористались близько 30 тис. громадян.

2019 рік ознаменувався посиленою роботою в напрямку погашення заборгованості по платежах до Пенсійного фонду України. Протягом року за участю працівників Фонду області було проведено 342 засідання комісії з погашення заборгованості, на яких було заслухано 806 боржників. В результаті погашення заборгованості протягом 2019 року склало 15 млн. грн.

По завершенню заслуховування присутні представники громадських організацій висловили свою вдячність працівникам Фонду області за своєчасні виплати пенсій, наближення послуг до громадян, відкритої та прозорої діяльності органів державної влади.

Начальник головного управління, в свою чергу, висловив слова подяки соціальним партнерам за особистий внесок у цю спільну справу, що сприяє створенню нової, модернізованої системи обслуговування громадян і забезпечення прав кожного пенсіонера. Адже, нами реалізовано ряд спільних заходів, які були спрямовані на удосконалення своєї роботи та налагодження ефективної взаємодії.

14.01.2020

Перерахунок пенсій з 01.01.2020

Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» передбачено зростання мінімальної заробітної плати у 2020 році до рівня 4723 грн.

У зв’язку з цим, з 1 січня 2020 року перераховано мінімальний розмір пенсійних виплат для непрацюючих пенсіонерів, які досягли віку 65 років та мають страховий стаж жінки не менше 30 років, та чоловіки – 35 років.

Враховуючи зазначене, мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений для зазначеної вище категорії осіб в розмірі 40 відсотків нової величини мінімальної заробітної плати, з 1 січня 2020 року збільшився з 1669,20 грн. (4173,00 грн. х 40 %) до 1889,20 грн. (4723,00 грн. х 40 %).

Слушно зауважити, що для працюючих пенсіонерів перерахунок пенсій з використанням нового показника мінімальної заробітної плати здійснюється після звільнення з роботи або припинення ними підприємницької діяльності.

Особам, які досягнуть 65-річного віку в 2020 році, такий перерахунок буде проведено з дня досягнення відповідного віку за наявності у них необхідного страхового стажу.

Перерахунок пенсій здійснено автоматизованим способом за матеріалами пенсійних справ. Понад 74 тисячі пенсіонерів Київської області отримали перераховані пенсії. Середній розмір такого підвищення становить 120,27 грн.

Анкетування населення Київської області

щодо якості обслуговування громадян

працівниками Головного управління Пенсійного фонду України

у Київській області

З метою удосконалення  прийому та обслуговування осіб, які звертаються до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області, у 34 громадських приймальнях, що працюють за принципом «єдиного вікна», на постійній основі проводяться соціологічні опитування відвідувачів громадських приймалень щодо якості обслуговування (за їх бажанням). Дане питання регулярно заслуховується під час нарад при начальнику Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області.

Так, протягом 2019 року опитано понад 21 тис. пенсіонерів.

Із всіх опитаних: 42 % звертались на прийом із поданням заяви на призначення чи перерахунок пенсії, 31 % – за роз’ясненнями щодо змін у пенсійному законодавстві; 27 % – з іншими питаннями (зміна місця проживання, повідомлення про факт працевлаштування, зміна способу виплати тощо).

Із зазначених питань: 71 % громадян вистачило одного звернення, 29 % – довелось звертатись декілька разів, що спричинено, в основному, нестачею необхідних документів.

84 %  відповідями та роз’ясненнями фахівців задоволені. 78 % опитаних повністю задоволені умовами прийому.

Із числа опитаних 71 % громадян майже не очікували на прийом, решта – 29 %, деякий час перебували в черзі.

У кожній громадській приймальні є книга відгуків та скарг, в якій кожен бажаючий може висловити свої пропозиції та побажання щодо організації роботи.

Приносимо слова вдячності кожному небайдужому респонденту, адже Ваша думка вкрай важлива для нас.

_____________________________________________________________________________

Виїзний прийом в Ржищеві

10.03.2017 року в місті Ржищеві Київської області було проведено виїзний прийом громадян за участі першого заступника начальника головного управління Пенсійного фонду України у Київській області Верещака Василя Миколайовича.

Під час проведення прийому були надані роз’яснення щодо порядку проведення перерахунку пенсій та особливостей виплати пенсій працюючим пенсіонерам, осучаснення раніше призначених пенсій шляхом їх перерахунку, широкого спектру послуг, які надаються на базі новітніх технологій в «єдиному вікні» кожного управління  Пенсійного фонду України.

Окрім того, відбулась зустріч з виконуючою обов’язки Ржищівського міського голови Крістіною Іванівною Чорненькою та депутатом Київської обласної ради Русланом Олександровичем Кузьменком, у ході якої були обговорені перспективи збільшення  надходження коштів до бюджету фонду через легалізацію заробітної плати та трудових відносин, можливість отримання послуг через веб-портал Пенсійного фонду. Особлива увага під час зустрічі була приділена питанню співпраці Фонду області з громадою міста щодо створення належних умов для прийому громадян працівниками Пенсійного фонду Київської області, з метою надання  послуг з обслуговування громадян в місті Ржищеві, у разі створення Ржищівської об’єднаної територіальної громади.

фото1

фото2