Новини

20.10.2021

11 жовтня 2021 року Урядом прийнято постанову № 1052, якою внесені зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2020 року № 674 “Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб”.

Зміни стосуватимуться розмірів пенсій непрацездатних батьків та подружжя загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції/операції об’єднаних сил.

З 1 січня 2022 року розмір пенсійної виплати таких осіб, які отримують пенсію в разі втрати годувальника, з урахуванням передбаченої постановою державної адресної допомоги, не може бути нижче 7 800 гривень. Вказаний розмір пенсійної виплати буде встановлений незалежно від наявності інших непрацездатних членів сім’ї загиблого (померлого) учасника антитерористичної операції/операції об’єднаних сил.

19.10.2021

Напередодні Дня захисника України, жінки колективу Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області урочисто привітали колег.

Це свято має особливе значення для всіх патріотів своєї держави, для тих, хто любить, пишається і захищає свою Батьківщину. Воно нагадує про громадянський обов’язок, а наш святий обов’язок – зберегти мир і злагоду в суспільстві та на землі.

І саме тому, від усієї душі бажаємо ніколи не втрачати твердості та сили духу, енергії та оптимізму, які спонукатимуть рухатись тільки вперед, долаючи усі життєві перепони! А благополуччя та надійний тил в родині – надихатиме до нових звершень та шляхетних вчинків!

Окремо вітаємо наших колег з відзнаками Пенсійного фонду України: нагрудним знаком “Знак пошани Пенсійного фонду України” Станіслава Прудкого, головного спеціаліста управління контрольно-перевірочної роботи, та Почесною грамотою – Сергія Навроцького, начальника управління по роботі з персоналом.

13.10.2021 для працівників Головного управління Фонду Київщини, ознаменувався не тільки гучними привітаннями у переддень великих свят: Дня захисника України і козацтва, Покрови Пресвятої Богородиці, а й символічною висадкою різноманітних саджанців. Серед яких і кущі калини, яку обрано неспроста, адже калину в Україні споконвіку цінували як символ миру, добра, сім’ї та благополуччя і з часом почали сприймати як національне надбання.

А ще калина, як і прийдешні свята, знаменує єдність українського народу, символ Батьківщини та безсмертя роду!

Це наш духовний світ, наша спадщина, яка опредметнює духовний потяг до рідної землі, свого берега, своїх традицій.

Керівництво Головного ж управління піклуючись про духовний розвиток молодого покоління дбають й про дотримання ними традицій українського народу та подальшу передачу спадщини наступному поколінню. Завдяки чому образ калини житиме й надалі і у піснях, у казках, легендах, прислів’ях та приказках.

Нехай же прийде благодать та мир до всіх, хто не байдужий до ближніх та несе свій особистий вклад до розквіту Батьківщини!

06.09.2021

19.08.2021

Переваги та нові можливості інформаційного сервісу вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України

В умовах сьогодення все більше і більше набувають популярності електронні сервіси Пенсійного фонду України. Можливість отримувати послуги дистанційно спрощує процедуру та надає унікальну можливість зручно взаємодіяти з органами Фонду.

Пенсійних фонд надає змогу кожному громадянину індивідуально здійснювати постійний контроль за даними, що впливають на його соціальні права. Застрахована особа має можливість отримати інформацію про свою зарплату та майбутню пенсію, перевіряти факт сплати внесків своїм роботодавцем та суму, з якої вони перераховуються, формувати довідки про будь-які види виплат тощо. Також користувачі вебпорталу за допомогою електронно-цифрового підпису (ключа ЕЦП) мають можливість заповнити звернення на призначення/перерахунок пенсії та надіслати його до підсистеми “Звернення”, подати анкету для зміни особистих даних в Реєстрі застрахованих осіб та скан-копії документів про трудовий стаж для подальшого призначення пенсії в автоматичному режимі.

Мобільний застосунок “Пенсійний фонд” забезпечує доступ до електронних сервісів Пенсійного фонду України у зручному форматі з мобільних пристроїв (смартфонів та планшетів).

Попередній запис на прийом до фахівців Фонду, здійснений через Портал, дає змогу самостійно визначити зручний час прийому і зменшити скупчення людей у громадських приймальнях.

Для працедавця на вебпорталі електронних послуг функціонує кабінет страхувальника, в якому доступна інформація щодо забезпечення прав працівників, сплати єдиного соціального внеску, є можливість отримати довідку про трудовий та страховий стаж працівників, подати скан-копії трудових книжок.

З часу заснування портал електронних послуг Фонду постійно модернізується та вдосконалюється. Одним із останніх нововведень Порталу є надання доступу на перегляд електронних листків непрацездатності. Цей сервіс є оптимальним способом дистанційного обслуговування юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, який забезпечує зручну можливість отримання документів і відомостей про найманих працівників, що перебувають на лікарняному.  

Наголошуємо, що що Пенсійний фонд України вживає всіх необхідних заходів для захисту особистих даних користувача вебпорталу електронних послуг від несанкціонованого доступу до них, а також зміни, розкриття чи знищення. До цих заходів належать, зокрема, внутрішня перевірка процесів збору, зберігання та обробки даних і заходів безпеки, включаючи відповідне шифрування і заходи щодо забезпечення фізичної безпеки даних для запобігання неавторизованого доступу до систем, в яких зберігаються особисті дані.

Пенсійний фонд України надає доступ до інформації користувачів тільки тим працівникам Пенсійного фонду України, яким необхідно мати цю інформацію для здійснення операцій, які виконуються від імені Пенсійного фонду України.

19.08.2021

26.07.2021

Сьогодні заступник  голови Київської обласної державної адміністрації  Олег Торкунов спільно з начальником Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області Василем Фатхутдіновим відвідали відділ обслуговування громадян Фонду Київщини  м. Біла Церква по вул. Ярослава Мудрого, 2.

Василь Гайнулович презентував сервісний центр та звернув увагу на осучаснення та модернізацію умов прийому громадян, адже саме питання якісного обслуговування громадян є одним із пріоритетних завдань Фонду Київщини.

Олег Миколайович, в свою чергу, відмітив позитивною оцінкою прагнення до вдосконалення та турботу про громадян.  

26.07.2021

Про підсумки роботи Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області за І півріччя 2021року

23 липня 2021 року проведено засідання колегії при начальнику Головного управління Василя Фатхутдінова за підсумками роботи у І півріччі 2021 року, яка проходила в місті Біла Церква.

В засіданні колегії взяли участь: Голова правління Пенсійного фонду України Євгеній Капінус, заступник голови Київської обласної державної адміністрації Олег Торкунов, голова Київської обласної ради професійних спілок Василь Хвостіков, голова Білоцерківської районної ради Василь Зеленський, голова Білоцерківської районної державної адміністрації Людмила Мерзлюк, голова Київської обласної профспілкової організації працівників Пенсійного фонду України Леонід Білоус, а також керівники структурних підрозділів Головного управління.

За традицією, перед початком колегії, надано слово керівникам Білоцерківщини – Людмилі Мерзлюк та Василю Зеленському, які висловили вдячність за роботу працівників Фонду та прозору діяльність, відмітили високий рівень та професіоналізм, адже завзятість, з якою вони працюють – є взірцевою для наслідування.

Розпочавши засідання Василь Фатхутдінов подякував в.о. ректора Комунального навчального закладу Київської обласної ради «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» Наталії Бендерець за надану можливість проводити засідання колегії в стінах закладу, який вона очолює. Даний заклад обрано неспроста, т.я. він є одним із сумлінних платників єдиного соціального внеску (355 тис. щомісяця) .

Під час своєї доповіді Василь Гайнулович зазначив, що основна задача, яка стояла перед Пенсійним фондом області, а саме: своєчасне призначення, перерахунки та виплата пенсій – виконана. За І півріччя 2021 року профінансовано пенсійні виплати понад 541 тис. пенсіонерам на загальну суму 12,5 млрд грн (щомісячно – 2,8 млрд грн, щоденно – 95 млн грн)

З метою організації якісного прийому громадян на території Київської області функціонує 34 громадські приймальні та 48 пунктів прийому громадян на відділених робочих місцях.

Під час своєї доповіді заступник начальника Головного управління Олена Зорка зазначила, що протягом І півріччя поточного року Головним управлінням були своєчасно проведені перерахунки пенсій. Середній розмір пенсії по області становить 3 841 грн, що на 389 грн більше ніж в аналогічному періоді минулого року.

Актуальним питанням є переведення паперових пенсійних справ в електронний формат. На сьогодні кількість оцифрованих пенсійних справ становить 126 тис. 100 % переведення в електронний формат пенсійних справ дозволить як представникам Фонду так і пенсіонеру переглядати особову справу незалежно від місця перебування.

В свою чергу, Василь Хвостіков зауважив, що взявши до уваги об’єм роботи та навантаження на кожного працівника Пенсійного фонду Київщини та терміни виконання цих завдань відмітив самовідданість та відповідальність. І саме тому, хотів би винести на розгляд профспілкового активу заохочення працівників Фонду за високий професіоналізм.

Під час свого виступу Олег Торкунов відмітив якісний прийом громадян, в якому переконався особисто, відвідавши один із сервісних центрів у місті Біла Церква. 

Підсумовуючи, Голова правління Фонду Євгеній Капінус зазначив, досконала робота пенсійної системи залежить від кожної ланки даної структури. Для досягнення високих стандартів обслуговування громадян, з урахуванням новітніх технологій, необхідно забезпечити своєчасність призначення, перерахунків та виплати пенсій, скорегувати роботу по кожному із показників діяльності.   

Завершуючи, Василь Фатхутдінов запевнив присутніх, що органи Пенсійного фонду області і надалі покращуватимуть результати своєї роботи щодо впровадження політики держави у своєчасності виплати пенсій, наближення послуг до громадян та прозорої діяльності. Також виділив важливим напрямом діяльності щодо легалізації заробітної плати, що в свою чергу сприятиме наповненню бюджету Фонду.

23 липня 2021 року проведено засідання колегії при начальнику Головного управління Василя Фатхутдінова за підсумками роботи у І півріччі 2021 року, яка проходила в місті Біла Церква.

В засіданні колегії взяли участь: Голова правління Пенсійного фонду України Євгеній Капінус, заступник голови Київської обласної державної адміністрації Олег Торкунов, голова Київської обласної ради професійних спілок Василь Хвостіков, голова Білоцерківської районної ради Василь Зеленський, голова Білоцерківської районної державної адміністрації Людмила Мерзлюк, голова Київської обласної профспілкової організації працівників Пенсійного фонду України Леонід Білоус, а також керівники структурних підрозділів Головного управління.

За традицією, перед початком колегії, надано слово керівникам Білоцерківщини – Людмилі Мерзлюк та Василю Зеленському, які висловили вдячність за роботу працівників Фонду та прозору діяльність, відмітили високий рівень та професіоналізм, адже завзятість, з якою вони працюють – є взірцевою для наслідування.

Розпочавши засідання Василь Фатхутдінов подякував в.о. ректора Комунального навчального закладу Київської обласної ради «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» Наталії Бендерець за надану можливість проводити засідання колегії в стінах закладу, який вона очолює. Даний заклад обрано неспроста, т.я. він є одним із сумлінних платників єдиного соціального внеску (355 тис. щомісяця) .

Під час своєї доповіді Василь Гайнулович зазначив, що основна задача, яка стояла перед Пенсійним фондом області, а саме: своєчасне призначення, перерахунки та виплата пенсій – виконана. За І півріччя 2021 року профінансовано пенсійні виплати понад 541 тис. пенсіонерам на загальну суму 12,5 млрд грн (щомісячно – 2,8 млрд грн, щоденно – 95 млн грн)

З метою організації якісного прийому громадян на території Київської області функціонує 34 громадські приймальні та 48 пунктів прийому громадян на відділених робочих місцях.

Під час своєї доповіді заступник начальника Головного управління Олена Зорка зазначила, що протягом І півріччя поточного року Головним управлінням були своєчасно проведені перерахунки пенсій. Середній розмір пенсії по області становить 3 841 грн, що на 389 грн більше ніж в аналогічному періоді минулого року.

Актуальним питанням є переведення паперових пенсійних справ в електронний формат. На сьогодні кількість оцифрованих пенсійних справ становить 126 тис. 100 % переведення в електронний формат пенсійних справ дозволить як представникам Фонду так і пенсіонеру переглядати особову справу незалежно від місця перебування.

В свою чергу, Василь Хвостіков зауважив, що взявши до уваги об’єм роботи та навантаження на кожного працівника Пенсійного фонду Київщини та терміни виконання цих завдань відмітив самовідданість та відповідальність. І саме тому, хотів би винести на розгляд профспілкового активу заохочення працівників Фонду за високий професіоналізм.

Під час свого виступу Олег Торкунов відмітив якісний прийом громадян, в якому переконався особисто, відвідавши один із сервісних центрів у місті Біла Церква. 

Підсумовуючи, Голова правління Фонду Євгеній Капінус зазначив, досконала робота пенсійної системи залежить від кожної ланки даної структури. Для досягнення високих стандартів обслуговування громадян, з урахуванням новітніх технологій, необхідно забезпечити своєчасність призначення, перерахунків та виплати пенсій, скорегувати роботу по кожному із показників діяльності.  

Завершуючи, Василь Фатхутдінов запевнив присутніх, що органи Пенсійного фонду області і надалі покращуватимуть результати своєї роботи щодо впровадження політики держави у своєчасності виплати пенсій, наближення послуг до громадян та прозорої діяльності. Також виділив важливим напрямом діяльності щодо легалізації заробітної плати, що в свою чергу призведе до погашення заборгованості до Фонду.

13.07.2021

01.07.2021 набрав чинності Закон України від 29.06.2021 № 1584-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в частині визначення мінімальних розмірів пенсій по інвалідності та розмірів мінімальних пенсійних виплат.

Відповідно до закону, з 01 липня 2021 року підвищено мінімальний розмір пенсій по інвалідності внаслідок Чорнобильської катастрофи.

І категорія
І групаособи з числа потерпілихз 2 781 грн до 6 000 грн
особи з числа ліквідаторівз 3 337,20 грн до 6 000 грн
ІІ групаособи з числа потерпілихз 2 317,50 грн до 4 800 грн
особи з числа ліквідаторівз 2 966,40 грн до 4 800 грн
ІІІ групаособи з числа потерпілихз 2 039,40 грн до 3 700 грн
особи з числа ліквідаторівз 2 688,30 грн до 3 700 грн
Діти з інвалідністюз 1 854 грн до 3 700 грн

Також з 01 липня 2021 року встановлено мінімальні розміри пенсійних виплат для осіб з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС І категорії. Розраховані у залежності від розміру середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з  якої сплачено страхові внески, та яка враховується для обчислення пенсії за попередній рік, розміри мінімальних пенсійних виплат становлять:

для І групи – 10 340,35 грн;

для ІІ групи – 8 272,28 грн;

для ІІІ групи – 6 204,21 грн.

Окрім того, з 1 січня 2022 року обчислення пенсії громадян з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи буде проводитися з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України (формула наведена в пункті 9-1 Порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210).

23.04.2021

Напередодні 35-ї річниці катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції голова правління Пенсійного фонду України Євгеній Капінус у супроводі працівників Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області на чолі з начальником Головного управління Василем Фатхутдіновим та спільно з президентом Всеукраїнської громадської організації інвалідів “Союз Чорнобиль України” Михайлом Хрущенком традиційно здійснили робочу поїздку до зони відчуження.

Першочергово учасники заходу відвідали самоселів Чорнобильської зони, загальна чисельність яких 99 осіб. В с. Куповате, куди завітали колеги, їх проживає 7 осіб.

До речі, із загальної кількості пенсіонерів, які перебувають на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Київській області – 545 тис. осіб, 218 тис. – постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи. Це третина усіх «чорнобильців» України.

Пенсійний фонд максимально наближений до найвіддаленіших куточків і зона відчуження не є винятком. Саме в м. Чорнобиль повноцінно функціонує пункт прийому громадян Головного управління ПФУ у Київській області, де кожен бажаючий може отримати весь спектр послуг. Найчастішими відвідувачами пункту є працівники підприємств Чорнобильської зони, а це близько 6 тис. осіб. Відвідавши даний пункт, учасники заходу, та й відвідувачі зокрема, позитивно відмічають доцільність створення даного пункту, який із року в рік набуває популярності серед громадян.

Учасники поїздки не оминули увагою й питання наповнення бюджету Пенсійного фонду України. В зоні відчуження здійснює діяльність Державне спеціалізоване підприємство “Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами” – одне з бюджетоутворюючих підприємств Пенсійного фонду Київщини.

Надходження коштів з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій складає близько 16 % надходжень до Пенсійного фонду Київської області. На підприємстві працює близько півтори тисячі осіб, які отримують заробітну плату вищу за середньодержавний показник, близько 6 млн грн. щомісячно сплачується єдиного соціального внеску.

Але в той же час цей страхувальник має заборгованість перед Пенсійним фондом України в сумі 19 млн грн.

Задля вирішення питання погашення боргу, проведено робочу зустріч із керівництвом спеціалізованого підприємства.

Зустріч пройшла в атмосфері відкритого та конструктивного діалогу, в якому сторони висловили своє бачення можливих шляхів урегулювання ситуації з погашенням заборгованості.

Після зустрічі учасники заходу здійснили покладання квітів до пам’ятника «Тим, хто врятував світ».

Під час відвідування місцевого відділу поліції начальник Ян Обжелянський подякував працівникам Пенсійного фонду за те, що вони регулярно здійснюють роз’яснення чинного пенсійного законодавства для працівників поліції. Начальник ГУ ПФУ у Київській області у свій час очолював цей орган внутрішніх справ Київщини, тому кожна зустріч відбувається в теплому, щирому колі спілкування з працівниками відділу.

В свою чергу, президент Всеукраїнської громадської організації інвалідів “Союз Чорнобиль України” Михайло Хрущенко висловив слова вдячності голові правління Фонду Євгенію Капінусу за своєчасно здійснені перерахунки та підготовку висококваліфікованих кадрів, які плідно й самовіддано працюють та заслуговують на пошану суспільства за щоденну клопітку працю.

20.04.2021

Зміни в організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги

Кабінетом Міністрів України 29 березня 2021 року прийнято постанову № 277 “Про додаткові заходи щодо організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України”.

Відповідно до постанови, до 1 вересня 2021 року Пенсійний фонд України проведе перший конкурс для відбору організацій, які здійснюватимуть виплату і доставку пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України. До його проведення виплату і доставку пенсій здійснюватиме АТ “Укрпошта”.

За місцем фактичного проживання з 1 вересня 2021 року отримуватимуть пенсії та грошову допомогу:

люди з інвалідністю І групи;

– особи, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду;

– особи, які досягли 80-річного віку;

– одержувачі державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та допомоги на догляд.

Особи з вищезазначених категорій отримуватимуть пенсії та грошову допомогу за власним вибором: або через організацію, відібрану на конкурсі, або через обраний самостійно банк з числа уповноважених.

Інші категорії пенсіонерів, які на сьогодні отримують виплати у відділеннях АТ “Укрпошта” або з доставкою додому листоношами, до 1 вересня 2021 року повинні обрати один з уповноважених банків для здійснення подальшої виплати пенсій, з якими Пенсійним фондом України укладено договір.

У разі, якщо до визначеного терміну громадяни не зроблять вибір, виплата пенсій кожному з таких одержувачів з 1 вересня 2021 року здійснюватиметься через поточний рахунок в АТ “Ощадбанк”, який буде відкритий за зверненням органу Пенсійного фонду України, про що одержувача буде проінформовано. Громадяни можуть будь-коли змінити уповноважений банк за власним бажанням.

20.04.2021

Анкетування населення Київської області щодо якості обслуговування громадян працівниками Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області

З метою наближення послуг до громадян, на території Київської області функціонує 16 відділів обслуговування громадян, які проводять прийом у 34 громадських приймальнях, що працюють за принципом «єдиного вікна».

На постійній основі проводяться соціологічні опитування відвідувачів громадських приймалень щодо якості обслуговування (за їх бажанням). Дане питання регулярно заслуховується під час нарад при начальнику Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області.

Так, протягом І кварталу 2021 року опитано 2186 пенсіонерів.

Із всіх опитаних: 47 % звертались на прийом із поданням заяви на призначення чи перерахунок пенсії, 33 % – за роз’ясненнями щодо змін у пенсійному законодавстві; 20 % – з іншими питаннями (зміна місця проживання, повідомлення про факт працевлаштування, зміна способу виплати тощо).

Із зазначених питань: 91 % громадян вистачило одного звернення, 9 % – довелось звертатись декілька разів, що спричинено, в основному, нестачею необхідних документів.

87 %  відповідями та роз’ясненнями фахівців задоволені. 79 % опитаних повністю задоволені умовами прийому.

Із числа опитаних 93 % громадян майже не очікували на прийом, решта – 7 %, деякий час перебували в черзі.

У кожній громадській приймальні є книга відгуків та скарг, в якій кожен бажаючий може висловити свої пропозиції та побажання щодо організації роботи.

Приносимо слова вдячності кожному небайдужому респонденту, хто залишає свої відгуки як в “Книзі скарг та пропозицій”, так і через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України.

Ваша думка вкрай важлива для нас!

20.04.2021

Перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам

Частиною четвертою статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено щорічний перерахунок пенсії з 01 квітня особам, які після призначення (попереднього перерахунку) пенсії продовжували працювати та набули необхідний страховий стаж.

Перерахунок пенсії проводиться:

  • без додаткового звернення особи до органів Пенсійного фонду України;
  • особам, які після призначення (попереднього перерахунку) пенсії продовжували працювати та набули не менше як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, або менше як 24 місяці страхового стажу, але після призначення (попереднього перерахунку) пенсії пройшло не менш ніж два  роки;

  У 2021 році буде перераховано пенсії працюючим пенсіонерам, які призначені/перераховані до квітня 2019 року.

Право на перерахунок визначає страховий стаж, набутий на 1 березня року, в якому проводиться перерахунок.

Дані до реєстру застрахованих осіб про страховий стаж за січень – лютий 2021 року надійдуть у складі єдиної звітності зі сплати податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску, яку страхувальники зобов’язані подати до 10 травня.

Перерахунок, передбачений законодавством, буде проведено у травні – червні поточного року з 1 квітня 2021 року.

20.04.2021

«Деякі питання надання одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби CОVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2»

30.03.2021 прийнято Закон України № 1358/ІХ «Про надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби CОVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2». Перебіг строку для отримання допомоги у зв’язку із запровадженням обмежувальних протиепідемічних заходів у лютому-березні 2021 року починається через 10 днів з дня набрання чинності Законом № 1358. Тобто перебіг подання заяви розпочнеться з 19 квітня.

Право на отримання допомоги мають фізичні особи–підприємці та наймані працівники, діяльність яких тимчасово зупинена внаслідок запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів та яка відповідає переліку основних видів економічної діяльності стосовно яких здійснюються протиепідемічні заходи. (Повний перелік КВЕДів встановлено Постановою КМУ від 07.04.2021 № 329. Її можна переглянути за посиланням: https://kmu.gov.ua/)

Подати заяву можна ВИКЛЮЧНО в електронній формі з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг «Портал Дія» або з використанням мобільного додатка «Дія».

Пенсійна служба Київщини закликає фізичних осіб підприємців та найманих працівників скористатися можливість і подати заяву для отримання одноразової допомоги.

20.04.2021

Перерахунок пенсій з 1 квітня 2021 року

З 1 квітня 2021 року пенсійний вік для жінок збільшується до 60 років – це останнє підвищення віку в рамках змін, які були прийняті в 2011 році.

Відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» 1 квітня відбувся останній етап перегляду правил виходу на пенсію за віком при наявності відповідного стажу.

Тобто, жінки, які народилися після 1 квітня 1961 року, можуть отримати пенсію за віком тільки після досягнення ними віку 60 років в 2021 році.

Таким чином пенсійний вік для чоловіків та жінок зрівнявся та становить 60 років.

20.04.2021

Перерахунок пенсій з 01.01.2021

Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» передбачено зростання мінімальної заробітної плати у 2021 році до рівня 6000 грн.

У зв’язку з цим, з 1 січня 2021 року було перераховано мінімальний розмір пенсійних виплат для непрацюючих пенсіонерів, які досягли віку 65 років та мають страховий стаж жінки не менше 30 років, та чоловіки – 35 років.

Враховуючи зазначене, мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений для зазначеної вище категорії осіб в розмірі 40% нової величини мінімальної заробітної плати, з 1 січня 2021 року збільшиться з 2000,00 грн.

(5000,00 грн. x 40%) до 2400,00  грн. (6000,00 грн. x 40 %)

Слушно зауважити, що для працюючих пенсіонерів перерахунок пенсій з використанням нового показника мінімальної заробітної плати здійснюється після звільнення з роботи або припинення підприємницької діяльності.

Особам, які досягнуть 65 – річного віку в 2021 році, такий перерахунок буде проведено з дня досягнення відповідного віку за наявності у них необхідного страхового стажу.

Перерахунок пенсій здійснено автоматизованим способом за матеріалами пенсійних справ. Понад 84 тисячі пенсіонерів Київської області отримають перераховані пенсії. Середній розмір такого підвищення становить 341,33 грн.