ФІЗКУЛЬТУРНО – ОЗДОРОВЧА РОБОТА

Навчальну та фізкультурно-оздоровчу роботу в Київській області здійснювали 1011 вчителів та 147 викладачів фізичного виховання, якими охоплено навчальними заняттями  230317 дітей, школярів, учнів ПТНЗ, з яких фізкультурно-оздоровчою роботою охоплено 68296 осіб. Всіма видами фізкультурно-оздоровчої роботи в дошкільних навчальних закладах охоплено 7288 учнів, що на 1294 учні менше минулорічного показника, 44490 учнів загальноосвітніх навчальних закладів, що на 2742 учні менше минулорічного показника, 3940 учні професійно-технічних закладів освіти, що на 70 учнів менше минулорічного показника, 12578 студентів вищих навчальних закладів усіх рівнів акредитацій. З них  віднесені за станом здоров’я до спеціальної медичної групи 13378 учнів, з яких відвідують заняття 4477 учні.

На території Київської області діють 879 підприємств, установ, організації, які проводять фізкультурно-оздоровчу роботу в режимі робочого дня та у вільний від роботи час, на яких працює 247886 працівників. З них залучено до фізкультурно-оздоровчої роботи 62357 працівників. В сільській місцевості на сільськогосподарських підприємствах фізкультурно-оздоровчою роботою займаються 23,4 тис. осіб. На підприємствах і установах діють 133 тренажерні зали, 28 кімнат психологічного розвантаження, 139 фізкультурно-оздоровчих центрів та саун. Для популяризації здорового способу життя, розвитку фізичної культури і спорту серед працівників підприємств, установ, організації спільно з обласними організаціями фізкультурно-спортивних товариств протягом року було проведено понад 350 спортивно-масових заходів в яких прийняло участь 30тис. учасників, зокрема проведено: XIV обласна спартакіада працівників ВАТ «Київоблгаз» ;XXIV обласна спартакіада працівників житлово-комунальних господарств; II обласна спартакіада державних службовців; VIII обласна спартакіада працівників КОД УДППЗ «Укрпошта»; II обласна спартакіада працівників КОФВАТ «Укртелеком»; I обласна спартакіада депутатів Київщини.
На території Київської області проводилася відповідна робота щодо покращення фізкультурно-оздоровчої роботи за місцем проживання та масового відпочинку громадян, зокрема за звітний період діяло 320 організації, які проводять фізкультурно-оздоровчу роботу за місцем проживання громадян, в яких займалось 35427 осіб, за місцем проживання створено 77 підліткових клубів, у тому числі 67 фізкультурно-спортивних. В них займається понад 8 тис. дітей та підлітків, з ними працюють 75 штатних та платних педагогів-організаторів. Для проведення відповідної роботи діють 14 спортивних залів площею не менше 162 кв.м, 29 тренажерних залів, 49 спортивних майданчиків, 36 спортивних кімнат та 19 шахових клубів. Проводиться робота по залученню педагогічно запущених дітей та підлітків до фізкультурно-оздоровчої роботи, зокрема залучено до занять понад 750 підлітків з тих що стоять на обліку, із них в системі ПТУ понад 150 осіб.

Всього в сільській місцевості Київської області у сфері фізичної культури і спорту працюють 738 штатних працівників. Працівників з фізичної культури в навчальних закладах сільській місцевості 593; керівників і вчителів загальноосвітніх навчальних сільській місцевості 564; в професійно технічних училищах у сільській місцевості 1; вищих навчальних закладах I-II рівня акредитації  у сільській місцевості 12.

Методистів, інструкторів-методистів, інструкторів фізичної культури нараховується у сільській місцевості 21, з них за місцем навчання громадян 1, у дошкільних навчальних закладах 23. Інструкторів з фізичної культури в сільських і селищних радах 53. Тренерів викладачів зі спорту 44. Працівників спортивних шкіл (ДЮСШ, СДЮШОР, ШВСМ) за винятком тренерів зі спорту налічується у сільській місцевості 9. Працівників фізкультурно-спортивних товариств і відомств у сільській місцевості 5. На 300 підприємствах до фізкультурно-оздоровчої роботи залучено 14608 осіб, що складає 15% від загальної чисельності працюючих. У сільській місцевості діють 246 спортивних клубів де займаються 20125 осіб.