Заробітна плата

Заробітна плата та стан її виплати на підприємствах Київщини

Одним із пріоритетних напрямків соціально-економічного розвитку є зростання життєвого рівня громадян, зокрема, підвищення заробітної плати, у тому числі і у бюджетній сфері.

Середньомісячна номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій області за січень-квітень 2017 року становила 6525 грн. і зросла у порівнянні з відповідним періодом 2016 року на 37,9 відсотка.

Рівень оплати праці на Київщині залишається одним із найвищих, поступаючись лише м. Києву та Донецькій області.

Заробітна плата за січень-квітень на 1,8% перевищила середній розмір по Україні (6324 грн.) та в 2 рази розмір мінімальної заробітної плати (3200 грн.).

Заборгованість із виплати заробітної плати

 За оперативними даними райдержадміністрацій, міськвиконкомів (міст обласного значення) на 01.06.2017 заборгованість із заробітної плати, до попереднього місяця, зменшиться на 3,5 млн.грн. і її сума становитиме            121,6 млн.грн., у тому числі:

  • економічно активні підприємства – 4,3 млн.грн. (у тому числі державні підприємства – 3,6 млн.грн.);
  • економічно неактивні підприємства – 0,3 млн.грн.;
  • підприємства-банкрути – 116,9 млн.грн. (у тому числі ПрАТ “Авіа-компанія “Аеросвіт” – 115,8 млн.грн.).

Забезпечено повне погашення заборгованої заробітної плати на підприємствах Національний науковий центр “Інститут механізації та електрифікації сільського господарства” НААН України (Васильківський район), Боярський будинок відпочинку УТОС, державному підприємстві “Лікувально-реабілітаційний центр для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ім. В.Т. Гуца” (Києво-Святошинський район) та комунальному підприємстві Київської обласної ради “Київський академічний обласний музично-драматичний театр ім. П.К. Саксаганського” (м. Біла Церква) на загальну суму 3,4 млн. гривень.

Також, забезпечено зменшення заборгованості із заробітної плати на державному підприємстві “Завод порошкової металургії” (м. Бровари) на         189,7 тис.грн. та її сума станом на 01.06.2017 становитиме 3,6 млн. гривень.

Разом з тим, станом на 01.06.2017 виникли борги із заробітної плати на підприємстві “Автокооператив “Темп” (Києво-Святошинський район) у сумі  53,3 тис.грн., а також відбулося їх зростання на ТОВ “Видавничий дім “Місто світла” (м. Славутич) на 41,0 тис.грн. та державному підприємстві “Радіопередавальний центр” (м. Бровари) на 17,9 тис. гривень.

Департаментом соціального захисту населення проаналізовано перспективу погашення заборгованості із заробітної плати на державному підприємстві “Радіопередавальний центр” та направлено лист Броварському міському голові Сапожку І.В. щодо шляхів погашення заборгованості на підприємстві.

12 червня 2017 року під головуванням заступника голови Київської облдержадміністрації Письменного О.М. відбулось засідання робочої групи з питань реалізації рішень спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати з порядком денним:

  1. Про стан виконання Урядових рішень та доручень голови облдержадміністрації щодо підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати;
  2. Щодо подальшої організації роботи за дотриманням трудового законодавства в частині виплати мінімальної заробітної плати.

На засіданні робочої групи заслухано інформацію Фатхутдінова В.Г. начальника Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області, Шаботинського В.В. – начальника управління з питань праці Головного управління Держпраці у Київській області, Шелест М.О. – заступника начальника управління – начальник відділу адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб та майнових податків управління доходів і зборів з  фізичних осіб Головного управління  Державної фіскальної служби у Київській області щодо роботи, яка спрямована на забезпечення виплати заробітної плати не нижче законодавчо встановленого мінімального рівня.

За підсумками засідання робочої групи вироблено пропозиції органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування щодо посилення контролю за легалізацією виплати заробітної плати та зайнятості населення.

З метою зменшення заборгованої заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях області з початку 2017 року проведено 4 засідання тимчасової комісії облдержадміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

Направлено 3 звернення до міністерств і відомств щодо забезпечення погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах, що перебувають у їх підпорядкуванні (листи до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та двічі до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України).