Заробітна плата

Заробітна плата та стан її виплати на підприємствах Київщини

 

Одним із пріоритетних напрямків соціально-економічного розвитку є зростання життєвого рівня громадян, зокрема, підвищення заробітної плати, у тому числі і у бюджетній сфері.

Середньомісячна номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій  за січень-квітень 2016 року становила         4731 грн. і зросла у порівнянні з відповідним періодом 2015 року на 42,7 відсотка.

Рівень оплати праці на Київщині залишається одним із найвищих, поступаючись лише м. Києву та Донецькій області.

Заробітна плата за січень-березень на 1,0% перевищила середній розмір по Україні (4686 грн.).

 

Заборгованість із виплати заробітної плати

 

За статистичними даними станом на 01.05.2016 заборгованість з оплати праці на підприємствах, установах та організаціях області до попереднього місяця зменшиться на 2,7 млн.грн. і становитиме 122,6 млн.грн., в тому числі:

  • економічно-активні підприємства – 5,2 млн.грн. (в тому числі державні підприємства – 3,7 млн.грн., комунальні – 1,0 млн.грн.);
  • економічно неактивні підприємства – 0,3 млн.грн.;
  • підприємства-банкрути – 117,1 млн.грн. (в тому числі приватне акціонерне товариство “Авіакомпанія “Аеросвіт” – 115,4 млн.грн.).

Повністю виплачена заборгована заробітна плата на філіях дочірнього підприємства “Київське обласне дорожнє управління” відкритого акціонерного товариства “Державна акціонерна компанія “Автомобільні дороги України” Згурівського району у сумі 436,7 тис.грн., Рокитнянського –  448,9 тис.грн. та міста Фастів – 219,0 тис.грн., державному підприємстві “Науково-дослідний інститут нафтогазової промисловості” – 807,9 тис.грн. (Києво-Святошинський район).

Також забезпечено її зменшення на державних підприємствах “Завод порошкової металургії” на 651,2 тис.грн., “Радіопередавальний центр” –  28,4 тис. грн. (м. Бровари) та комунальних підприємствах “Тролейбусне управління” – 122,1 тис.грн. (м. Біла Церква), “Управління з розвитку фізичної культури, спорту та туризму” – 5,3 тис.грн. (м. Славутич).

Разом з тим, допущено зростання існуючої заборгованості із заробітної плати на ТОВ “Місто світла” (м. Славутич), де вона зросла майже в двічі і станом на 01.05.2016 становитиме 91,5 тис. гривень.

З метою зменшення заборгованої заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях області з початку 2016 року проведено 4 засідання тимчасової комісії облдержадміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

Направлено 3 звернення до міністерств і відомств щодо забезпечення погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах, що перебувають у їх підпорядкуванні (листи до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та двічі до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України).