Спостережна комісія Київської обласної державної адміністрації

Моніторинговий візит

спостережної комісії Київської обласної державної адміністрації до державної установи “Бучанська виправна колонія (№ 85)”

Для забезпечення громадського контролю за дотриманням прав засуджених під час виконання кримінальних покарань, 15 серпня 2019 року спостережною комісією Київської обласної державної адміністрації спільно з членами громадської ради Центрального Міжрегіонального Управління виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України було здійснено моніторинговий візит до державної установи “Бучанська виправна колонія (№ 85)”.

Особливу увагу членами моніторингової групи було звернуто на умови утримання ув’язнених, їх матеріально-побутове забезпечення, а також  стан додержання трудового законодавства та про охорону праці, здоров’я, забезпечення їх прав і свобод.

Виробництво

На території промислової зони функціонують: цех виробництва причепів до легкових автомобілів, цех з виготовлення поліетиленових труб, ливарний цех, металообробний та зварювальний цехи. Виробництво продукції здійснюється згідно замовлень, які надходять від підприємств, установ та організацій, а також приватних осіб. На підприємствах промислової зони задіяні близько 100 засуджених. Під час особистого спілкування засуджені розповідали про те, що з ними укладені трудові договори, що з їхньої зарплатні здійснюються відрахування по сплаті єдиного соціального внеску.

Своє занепокоєння члени комісії висловили керівникам виробничих підприємств щодо забезпечення безпечних умов праці під час виконання робіт. Адже працюючі засуджені виконують роботи при вимкнутих вентиляційних витяжках, без засобів індивідуального захисту та спецодягу. В цехах не укомплектовані аптечки для надання першої медичної допомоги.

Медицина

На території державної установи “Бучанська виправна колонія ( № 85)” розташована багатопрофільна лікарня загальною площею 543 кв. м., де перебуває на лікуванні понад 70 хворих. Медичний заклад ліками забезпечений. Штат медичного персоналу не укомплектовано. Ліжка одноповерхові, норма площі, згідно санітарного законодавства на одного засудженого, не дотримуються, всі приміщення явно потребують ремонту.

Самі засуджені при особистому спілкуванні позитивно відгукуються як про умови проживання, так і про якість харчування та медичне обслуговування. Скарг на адміністрацію та медичний персонал від засуджених не надходило.

Висновки

За результатами відвідування виправної колонії члени моніторингової групи спільно з адміністрацією установи підвели підсумки та висловили свої побажання щодо поліпшення стану матеріально-побутового забезпечення засуджених громадян, а також  додержання норм чинного законодавства про охорону праці та охорону здоров’я.

За результатом моніторингового візиту до Міністерства юстиції України буде спрямований відповідний звіт із зазначенням виявлених порушень та наданням практичних рекомендацій щодо їх усунення.

Про моніторинговий візит

спостережної комісії Київської обласної державної адміністрації

Відповідно до плану роботи, 30 травня 2019 року,  спостережною комісією Київської обласної державної адміністрації спільно з членами громадської ради Центрального Міжрегіонального Управління виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України було здійснено моніторинговий візит до державної установи “Кагарлицька виправна колонія (№115)”.

Візит членів спостережної комісії та представників громадських організацій відбувся з метою здійснення громадського контролю за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених осіб та сприяння органам і установам виконання покарань у виправленні і ресоціалізації засуджених осіб та створенні належних умов для відбування покарання, а також в організації забезпечення виконання постанови Кабінету Міністрів України від 02.04.2005 № 261 в частині призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію.

Зазначена державна установа розташована в селі Зікрачі Кагарлицькому району. Виправна колонія відноситься до категорії мінімального рівня безпеки для чоловіків з полегшеними умовами утримування, де на сьогоднішній день відбувають покарання 100 засуджених осіб.

Під час перебування в установі члени комісії та громадські волонтери ознайомились із станом соціально-побутових умов проживання, медичним обслуговуванням засуджених осіб та з умовами оплати праці на сільськогосподарському підприємстві.

Встановлено, що з  ув’язненими, які працюють на виробництві,  укладаються трудові договори, згідно яких передбачено відрахування сплати єдиного соціального внеску, що в подальшому буде зараховано в трудовий стаж громадянину, який відбуває покарання за рішенням суду.

Із засудженими особами проводились бесіди, надавалась інформаційно-правова допомога щодо захисту їх прав і свобод.

Керівництвом державної установи вживаються заходи щодо створення належних умов утримання, проживання, харчування та медичного забезпечення засуджених громадян. У виправній колонії створені належні умови для трудової діяльності засуджених, їх відпочинку та підтримки родинних стосунків з сім’ями та родичами.

Для тривалого відвідування рідними засуджених,  належним чином упорядковані кімнати для проживання, кухня для приготування страв, забезпечена необхідним кухонним інвентарем та побутовою технікою. Обладнані ігрова кімната та ігровий майданчик для дітей.

Про результати моніторингового візиту буде проінформовано Міністерство юстиції України та обласну державну адміністрацію.

Розпорядження про спостережну комісію Київської обласної державної адміністрації

  • Відповідно до пункту 12 Положення про спостережну комісію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.04.2004 № 429 (в редакції постанови КМУ від 10.11.2010 № 1042),  департамент соціального захисту населення Київської облдержадміністрації інформує про припинення повноважень комісії з 27 серпня 2018 року, склад якої затверджений розпорядженням голови Київської облдержадміністрації від 26.08.2015 № 314 із наступними змінами, та формування нового її складу.