Спостережна комісія Київської обласної державної адміністрації

Про моніторинговий візит

спостережної комісії Київської обласної державної адміністрації

Відповідно до плану роботи, 30 травня 2019 року,  спостережною комісією Київської обласної державної адміністрації спільно з членами громадської ради Центрального Міжрегіонального Управління виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України було здійснено моніторинговий візит до державної установи “Кагарлицька виправна колонія (№115)”.

Візит членів спостережної комісії та представників громадських організацій відбувся з метою здійснення громадського контролю за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених осіб та сприяння органам і установам виконання покарань у виправленні і ресоціалізації засуджених осіб та створенні належних умов для відбування покарання, а також в організації забезпечення виконання постанови Кабінету Міністрів України від 02.04.2005 № 261 в частині призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію.

Зазначена державна установа розташована в селі Зікрачі Кагарлицькому району. Виправна колонія відноситься до категорії мінімального рівня безпеки для чоловіків з полегшеними умовами утримування, де на сьогоднішній день відбувають покарання 100 засуджених осіб.

Під час перебування в установі члени комісії та громадські волонтери ознайомились із станом соціально-побутових умов проживання, медичним обслуговуванням засуджених осіб та з умовами оплати праці на сільськогосподарському підприємстві.

Встановлено, що з  ув’язненими, які працюють на виробництві,  укладаються трудові договори, згідно яких передбачено відрахування сплати єдиного соціального внеску, що в подальшому буде зараховано в трудовий стаж громадянину, який відбуває покарання за рішенням суду.

Із засудженими особами проводились бесіди, надавалась інформаційно-правова допомога щодо захисту їх прав і свобод.

Керівництвом державної установи вживаються заходи щодо створення належних умов утримання, проживання, харчування та медичного забезпечення засуджених громадян. У виправній колонії створені належні умови для трудової діяльності засуджених, їх відпочинку та підтримки родинних стосунків з сім’ями та родичами.

Для тривалого відвідування рідними засуджених,  належним чином упорядковані кімнати для проживання, кухня для приготування страв, забезпечена необхідним кухонним інвентарем та побутовою технікою. Обладнані ігрова кімната та ігровий майданчик для дітей.

Про результати моніторингового візиту буде проінформовано Міністерство юстиції України та обласну державну адміністрацію.

Розпорядження про спостережну комісію Київської обласної державної адміністрації

  • Відповідно до пункту 12 Положення про спостережну комісію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.04.2004 № 429 (в редакції постанови КМУ від 10.11.2010 № 1042),  департамент соціального захисту населення Київської облдержадміністрації інформує про припинення повноважень комісії з 27 серпня 2018 року, склад якої затверджений розпорядженням голови Київської облдержадміністрації від 26.08.2015 № 314 із наступними змінами, та формування нового її складу.