Санаторно – курортне лікування осіб з інвалідністю

Оздоровлення осіб з інвалідністю

Заклади оздоровлення

Санаторно-курортне оздоровлення осіб з інвалідністю

Забезпечення санаторно-курортним лікуванням осіб з інвалідністю здійснюється відповідно до «Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі їх утворення (крім м. Києва) рад» (далі – Порядок) затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2002 року №187 (із змінами).

Відповідно до п. 17 зазначеного Порядку відшкодування вартості санаторно-курортного лікування здійснюється місцевими органами соціального захисту населення шляхом безготівкового перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги відповідно до укладених договорів та на підставі актів про надані послуги із оздоровлення.

Гранична вартість путівки (ліжко-дня) визначається щороку Мінсоцполітики за пропозицією Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю та за погодженням з Мінфіном.

Так, у 2021 році Міністерством соціальної політики України було затверджено Наказ від 25.02.2021 року № 104 «Про встановлення граничної вартості путівки (ліжко-дня) у 2021 році», яким встановлено граничну вартість путівки, а саме:

8316,0 грн для осіб з інвалідністю (інвалідів загального захворювання та з дитинства);

25 165,0 грн для осіб з інвалідністю (інвалідів загального захворювання та з дитинства з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку);

6966,0 грн для особи, що супроводжує особу з інвалідністю І групи.

За бажанням громадянину можуть надаватися додаткові послуги за умови оплати санаторно-курортному закладу вартості таких послуг за рахунок власних коштів особи, при цьому  компенсація за доплату, пов’язану з поліпшенням умов проживання в санаторії, та за продовження строку лікування не здійснюється.

Термін перебування у санаторно-курортному закладі для осіб з інвалідністю становить 18-21 день;

Для осіб з інвалідністю із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) 35 днів.

При достроковому вибутті із санаторно-курортного закладу здійснюється відшкодування вартості використаної частини путівки. Вартість невикористаної частини путівки санаторно-курортному закладу не відшкодовується.

Для одержання путівки необхідно перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання, а такі, що переселилися з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції, – за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік громадянина, який переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції.

Путівками без лікування забезпечуються громадяни, що супроводжують осіб з інвалідністю I групи (за винятком інвалідів з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку), яким за висновком лікувально-профілактичного закладу необхідна постійна стороння допомога.

Останнім днем періоду перебування осіб у санаторно-курортних закладах є 15 грудня поточного року.

Станом на 01.01.2021 року на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням в області перебуває 4469 осіб з інвалідністю загального захворювання та з дитинства.

Міністерством соціальної політики України виділено на область кошти в сумі 4 173 526,00 грн, для оздоровлення 338 осіб з інвалідністю, що в середньому складає 5 відсотків від потреби.

Станом на 01.11.2021 року фактично оздоровлено 194 осіб з інвалідністю. Враховуючи зазначене, пропонуємо громадянам не зволікати з використанням свого права на санаторно-курортне лікування та звертатися до управління соціального захисту населення за своїм місцем проживання для отримання даної пільги.

За більш детальною інформацією, звертатися до департаменту соціального захисту населення Київської облдержадміністрації за адресою:

м. Київ, площа Лесі Українки 1, каб. № 627, т. (044) 286-83-04