Санаторно – курортне лікування осіб з інвалідністю

Оздоровлення осіб з інвалідністю

Заклади оздоровлення

Санаторно-курортне оздоровлення осіб з інвалідністю

З 1 березня 2017 році змінено Порядок забезпечення осіб з інвалідністю санаторно-курортним лікуванням, а саме Постановою Кабінету Міністрів України № 110 від 01 березня 2017 року «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення деяких категорій інвалідів санаторно-курортними путівками, та внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 р. № 187 і від 31 березня 2015 р. № 200»,  передбачено укладання тристоронніх договорів між органами соціального захисту населення, громадянами, взятими на облік для забезпечення санаторно-курортним лікуванням та санаторно-курортними закладами.

Відшкодування вартості санаторно-курортного лікування здійснюється місцевими органами соціального захисту населення шляхом безготівкового перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги відповідно до укладених договорів та на підставі актів про надані послуги із оздоровлення.

Відповідно до п. 17 зазначеного Порядку гранична вартість путівки (ліжко-дня) визначається щороку Мінсоцполітики за пропозицією Фонду соціального захисту інвалідів та за погодженням з Мінфіном.

Так, у 2017 році Міністерством соціальної політики України було затверджено Наказ від 06.04.2017 року № 575 «Про встановлення граничної вартості путівки (ліжко-дня) у 2017 році», яким встановлено граничну вартість путівки, а саме:

5250,00 грн. для осіб з інвалідністю (інвалідів загального захворювання та з дитинства);

18217,00 грн. для осіб з інвалідністю (інвалідів загального захворювання та з дитинства з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку);

4691 грн. для особи, що супроводжує інваліда І групи.

За бажанням громадянину можуть надаватися додаткові послуги за умови оплати санаторно-курортному закладу вартості таких послуг за рахунок власних коштів особи, при цьому  компенсація за доплату, пов’язану з поліпшенням умов проживання в санаторії, та за продовження строку лікування не здійснюється.

Термін перебування у санаторно-курортному закладі для осіб з інвалідністю становить 18-21 день;

Для інвалідів із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) 35 днів.

При достроковому вибутті із санаторно-курортного закладу здійснюється відшкодування вартості використаної частини путівки. Вартість невикористаної частини путівки санаторно-курортному закладу не відшкодовується.

Для одержання путівки необхідно перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання, а такі, що переселилися з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції, – за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік громадянина, який переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції.

Путівками без лікування забезпечуються громадяни, що супроводжують інвалідів I групи (за винятком інвалідів з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку), яким за висновком лікувально-профілактичного закладу необхідна постійна стороння допомога.

Останнім днем періоду перебування осіб у санаторно-курортних закладах є 15 грудня поточного року.

Станом на 01.01.2017 року на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням по області перебувало 3739 інвалідів загального захворювання та з дитинства.

 Міністерством соціальної політики України виділено на область кошти в сумі 3 198 878,00 грн., для оздоровлення 419 осіб з інвалідністю, що в середньому складає 11 відсотків від потреби.

Станом на 01.09.2017 року фактично оздоровлено 76 осіб з інвалідністю. Відсутність скарг свідчить про те, що прийнятий Порядок в цілому відповідає потребам кожного громадянина.

Враховуючи зазначене, пропонуємо громадянам не зволікати з використанням свого права на санаторно-курортне лікування та звертатися до управління соціального захисту населення за своїм місцем проживання для отримання даної пільги.

За більш детальною інформацією, звертатися до департаменту соціального захисту населення Київської облдержадміністрації за адресою:

м. Київ, площа Лесі Українки 1, каб. № 627, т. (044) 286-83-04