Новини законодавства

«Верховною Радою України 13 квітня 2017 року прийнято зміни до статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які страждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» стосовно призначення державних пенсій особам, віднесеним до категорії 1 та у зв’язку з втратою годувальника.

З 01 січня 2018 року дружинам (чоловікам), які втратили годувальника із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, і які віднесені до категорії 1, пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається незалежно від причинного зв’язку смерті з Чорнобильською катастрофою.

Детальніше з текстом Закону України від 13 квітня 2017 року № 2015 можна ознайомитися за посиланням http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2015-19.

Законом України від 06 червня 2017 року внесені зміни до статті 48 Закону України «Про  статус і соціальний захист громадян, які страждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо виплат одноразових компенсацій особам, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших ядерних аварій та випробувань, дружинам/чоловікам померлих громадян, дітям – інвалідам   та щорічних допомог на оздоровлення громадянам, які віднесені до категорії 1, учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та інших ядерних аварій та випробувань, віднесених до категорії 2 або 3, дітям – інвалідам, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, а також кожній  дитині, яка втратила одного з батьків внаслідок Чорнобильської катастрофи, та евакуйованим із зони відчуження у 1986 році.

Детальніше з текстом Закону України від 06 червня 2017 року № 2082 можна ознайомитися за посиланням  http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2082-19/paran2#n2»

 

*

«Для розгляду на пленарних засіданнях сьомої сесії Верховної Ради України VIII скликання підготовлено проект Закону про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» № 6656.

Проект Закону України про внесення змін до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”  розроблено з метою забезпечення належного соціального захисту громадян, які мають статус потерпілих 4 категорії, та недопущення загострення соціальної напруги, збільшення судових справ до органів державної влади.

Згідно положень законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» запропоноване доповнення до п.1 ч.1 ст. 14 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» дозволить особам, які мають статус громадян,  які  постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 4 категорії, користуватися пільгами, встановленими цим Законом».

Детальніше з текстом законопроекту можна ознайомитися на сайті Верховної Ради України: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=62151