Новини

Вшанування ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в Київській обласній державній адміністрації

В історії нашого багатостраждального народу чимало скорботних дат, спогад про які пронизує серце гострим болем. Одна з них — 14 грудня, коли в Україні традиційно вшановують ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – людей, які ціною свого життя і здоров’я змогли приборкати страшну трагедію ХХ століття.

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в Україні відзначають щорічно 14 грудня, згідно з Указом Президента України «Про День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» від 10 листопада 2006 р. № 945/2006.

12 грудня 2017 р. в Департаменті соціального захисту населення за участю голови Київської обласної державної адміністрації вшанували пам’ять героїв-ліквідаторів Київщини та з почуттям  глибокої вдячності і поваги вклонились тим, хто продовжує свій життєвий шлях.

Голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган за багаторічну сумлінну працю, мужність і самовідданість, виявлені під час ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, активну громадську позицію та з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС нагородив почесними грамотами Київської обласної державної адміністрації ліквідаторів Київщини. Нагороди учасники зібрання отримали також і від Департаменту соціального захисту населення КОДА – Подяки департаменту вручив його директор Ігор Мещан.

Учасники дня вшанування пам’яті ліквідаторів аварії на ЧАЕС мали змогу обговорити болючі питання та спрямувати їх особисто губернатору. Водночас, голова облдержадміністрації запевнив, що кожне питання буде почуте, на кожну проблему буде відреаговано, жоден чорнобилець, жоден ліквідатор аварії на ЧАЕС не залишиться без уваги.

Київська область є однією з найпостраждаліших областей в нашої країні і нараховує 625 тисяч 785 осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи з них:  учасники ліквідації 36 тисяч 668 осіб:

 І категорії – 11 тис. 109 осіб

 ІІ категорії – 21 тис. 842 осіб та

ІІІ категорії – 3 тис. 717 осіб.

Так, протягом 2017 року департаментом соціального захисту населення було профінансовано райміськуправління соціального захисту населення області за 6 напрямками державної програми «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”  на загальну суму 570,2 млн. грн. у тому числі за основними напрямами даної бюджетної програми:

–  «Санаторно-курортне лікування» – 25,9 млн. грн. за рахунок яких оздоровлено 4729 осіб І категорії постраждалих від наслідків аварії ЧАЄС, що складає 100% від загальної потреби;

– «Виплата грошової компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування» –  228,35 млн. грн. для І та ІІ категорії.

– «Компенсація за шкоду, заподіяну здоров’ю особам, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та сім’ям за втрату годувальника одноразова компенсація та щорічна допомога на оздоровлення» –  5,3 млн. грн.

Докладаються зусилля до вирішення питання надання статусу постраждалих від Чорнобильської катастрофи 1 категорії. 31 жовтня 2017 р. у за ініціативою департаменту соціального захисту населення була проведена розширена нарада з обговорення та пошуку шляхів вирішення питання реалізації конституційних прав громадян, потерпілих внаслідок чорнобильської катастрофи 4-ї категорії, які претендують на визначення статусу постраждалих 1-ї категорії. За результатами наради готуються спільні пропозиції до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів, органів виконавчої влади щодо шляхів вирішення нагальних питань на період до впорядкування чинного законодавства.

В лікувальних закладах, підпорядкованих Департаменту охорони здоров’я  КОДА знаходяться на обліку 32621 учасників ліквідації наслідків чорнобильської катастрофи. Спеціалізованим базовим закладом по обслуговуванню є «Київська обласна лікарня №2», до якої на медичне обслуговування прикріплено 32040 ліквідаторів.

За 9 місяців 2017р. амбулаторно-поліклінічну медичну  допомогу отримали безкоштовно7588 чоловік

Існує реєстр видачі безкоштовних ліків, яких було видано за 9 місяці 2017р. на суму 1.174.791 грн.81коп.

Також ліквідатори мають право на безоплатне стоматологічне лікування та протезування, так станом на 01.10.2017 року було проведено протезування на суму: 97692,44   грн.

Крім амбулаторно-поліклінічної допомоги в умовах поліклініки ліквідатори отримують і стаціонару допомогу. За 9 місяців 2017 року стаціонару допомогу отримали 2821 ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС В середньому в день на ліки та харчування витрачається для даної категорії: близько 50 гривень на ліки і 45 грн. на харчування.

Заслуговує увагу  така форма надання амбулаторної допомоги ліквідаторам, як виїзди бригад  лікарів, середнього медперсоналу в райони Київської області, переважно сільській амбулаторії  та ФАПН  Так за 9 місяців 2107рік, здійснено 14 планових виїздів в 15 районів Київської області, проконсультовано 1043 пацієнтів, відібрано на стаціонарне лікування 185 пацієнтів.

Чорнобильська трагедія забрала життя багатьох людей, завдала шкоди здоров’ю мільйонів українців, її наслідки ще відчуватимуть на собі майбутні покоління. Вона вважається найжахливішою катастрофою в історії людства. Ім’я їй —Чорнобиль. Жодна статистика не скаже, скільки людських доль понівечено чорнобильським смерчем, скільки ще ліквідаторів «дотлівають» у різних лікарнях, скільки їх уже відійшло у вічність. На превеликий жаль, всього за 6 місяців 2017 р. Київщина втратила 608 героїв-ліквідаторів Чорнобиля.

Вічна пам’ять героям-ліквідаторам!

Многая літа тим, хто продовжує жити заради дітей і онуків, заради миру і спокою у нашій державі!

Слава Україні!

IMG_9275

IMG_9277

IMG_9284

IMG_9303

IMG_9392

IMG_9397

IMG_9406

IMG_9410

IMG_9419

IMG_9422

В Київській області проживає майже 100 тис. громадян з інвалідністю

Уряд та обласна державна адміністрація постійно приділяють належну увагу вирішенню повсякденних питань життєдіяльності громадян з особливими потребами.

В поточному році 18117 особам з інвалідністю (з дитинства) виплачено державну соціальну допомогу на суму 289,6 млн.грн., а 1986 громадянам які мають психоневрологічні захворювання та проживають в сім’ях виплачено допомогу на догляд у сумі – 21,3 млн.гривень.

За ініціативи облдержадміністрації затверджено Київську обласну цільову программу соціальної підтримки в Київській області людей з інвалідністю на 2017-2020 роки, яко. Передбачено надання щорічної разовохадресної грошової допомоги сім’ям, які складаються з двох та більше осіб з інвадіністю, одиноким особам з інвалідністю, особам з інвалідністю по зору та слуху І та ІІ групи, а також для здійснення заходів з реабілітації дітей з інвалідністю із захворюванням ДЦП.

Протягом 2017 року оздоровлено 4729 осіб 1 категорії постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС на загальну суму майже 25 млн. грн., 293 особи з інвалідністю від загального захворювання на загальну суму понад 1,5 млн.грн., 73 особи з інвалідністю з травмами чи захворюваннями хребта та спинного мозку (спинальників) на загальну суму майже1,3 млн.грн.

На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 14488 осіб, з числа учасників антитерористичної операції, з яких:

18 осіб з інвалідністю І групи;

246 – ІІ групи;

423 – ІІІ групи, які всі отримують пільги на житлово-комунальні послуги.

Крім того в 2016 році 34 особи з інвалідністю І і ІІ групи з числа учасників АТО отримали грошову компенсацію на придбання житла, а в поточному році – 26 осіб.

Облдержадміністрацією на початку року було ініційовано прийняття комплексної програми соціальної підтримки в Київській області учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції, а також родин героїв Небесної Сотні та учасників Революції Гідності на 2018-2020 роки.

Наразі проект програми схвалений розпорядженням голови облдержадміністрації від 11 жовтня 2017 року за № 533 та поданий до обласної ради для подальшого затвердження.

Зазначеним проектом передбачено ряд заходів щодо поліпшення матеріального становища осіб з інвалідністю, які були учасниками Революції Гідності та приймали участь в антитерористичній операції.

Не забуває обласна адміністрація і про людей з інвалідністю, які проживають в інтернатних закладах системи соціального захисту населення

Кожний з понад 1500 осіб з інвалідністю забезпечені належним чотириразовим харчуванням, одягом, взуттям, медичним обслуговуванням та увагою персоналу.

Керівництвом області приділяється посилена увага створенню безбар’єрного середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Так, поновлено роботу комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю до об’єктів соціально та інженерно-транспортної інфраструктури, перше засідання якого відбулося в м.Обухів 17 листопада поточного року.

Також приділяється увага і забезпеченню осіб з інвалідністю гуманітарною допомогою, в середу 28 листопада відбулося засідання робочої групи з питань гуманітарної допомоги при Київській облдержадміністрації.

Для обговорення вказаних та інших питань, що супроводжують повсякдення життя громадян з інвалідністю, а також з нагоди відзначення Міжнародного дня осіб з інвалідністю 30 листопада 2017 року в с.Лютіж (Вишгородський район) у Всеукраїнському центрі професійної реабілітації осіб з інвалідністю відбулася нарада, участь у якій прийняли голова облдержадміністрації Горган О.Л., директор департаменту соціального захисту населення Міщан І.В., керівники райміськуправлінь соціального захисту населення. територіальних цент рів соціального обслуговування, інтернат них установ. представники громадських організацій осіб з інвалідністю, профспілок та інших соціальних партнерів.

DSC09619

DSC09634

DSC09640

DSC09641

DSC09670

DSC09687

ТРИВАЄ ПРОЦЕС ВИПЛАТИ КОШТІВ ЗЕКОНОМЛЕНОЇ СУБСИДІЇ

В цілому по Київській області на отримання частини невикористаної субсидії було подано 71 647 заяв на загальну суму 44,55 млн. гривень.

Середня сума коштів, яка підлягає поверненню одній особі за економію електроенергії для опалення – 135 гривень.

Середня сума коштів, яка підлягає поверненню одній особі за економію природного газу для опалення – 625 гривень.

Станом на 30.11.2017 року по Київській області виплачено коштів на загальну суму 39,1 млн. грн. 61 315 особам з них:

– по електропостачанню – 850,2 тис. грн. 306 особі;

–  по газопостачанню – 38,2 млн. грн. 61 009 особам.

Виплата триває.

16.11.2017  в Департаменті соціального захисту населення відбулись тематичні наради з представниками відповідних напрямків районних та міських УПСЗН Київської області.

В розрізі тематики «Проблемні питання реалізації Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”:

 1. доведено до районних (міських) управлінь соціального захисту населення інформацію про порядок видачі Київською ОДА дублікатів посвідчень потерпілих від Чорнобильської катастрофи категорії 4;
 2. доведено єдиний зразок оформлення подання РДА (МВК) та перелік документів для подачі до КОДА щодо оформлення дублікатів посвідчень потерпілих від Чорнобильської катастрофи категорії 4;
 3. обговорено проблемні питання щодо віднесення до постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1 з числа потерпілих від Чорнобильської катастрофи категорії 4;
 4. проаналізовано стан інформування населення щодо актуальних проблем соціального захисту населення, постраждалого від Чорнобильської катастрофи.

У розрізі тематики «Про стан організації роботи щодо оздоровлення пільгових категорій громадян (учасники АТО, особи з інвалідністю)»:

 1. доведено до районних (міських) управлінь соціального захисту населення інформацію, щодо стану в області організаційного процесу із санаторно-курортного оздоровлення учасників АТО, осіб з інвалідністю та громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, а саме:

ЧАЕС

Фактично оздоровлено 4583 ооби, постраждалих від Чорнобильської катастрофи  категорії 1, що складає 92,9 відсотка від загальної кількості осіб, на яких профінансовано кошти на оздоровлення у 2017 році. Укладено договорів 4924 що становить 99,2 відсотка від загальної кількості осіб.

Також,  оздоровлено 45 дітей-інвалідів інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, у супроводі одного з батьків, або 97,5 відсотків від загальної кількості. Укладено 46 договорів, що  складає 100%.

АТО

Фактично оздоровлено 300 учасника бойових дій АТО (у тому числі 18 інвалідів АТО), або 51,0 % УБД та 64 % інвалідів АТО від загальної кількості. Укладено 546 договорів по УБД АТО, або 98 % та 21 договір на оздоровлення інвалідів АТО, або 75,0 відсотка від потреби.

Особи з інвалідністю

Фактично оздоровлено 239 осіб з інвалідністю  інвалідів загального захворювання (у тому числі 68 осіб  за спинальним профілем захворювання), або 72,9 % інвалідів загального захворювання та 87,2% інвалідів спинальників.  Укладено 393 угоди (у тому числі 76 договорів на оздоровлення спинальників) або 98,81 відсотка від потреби по інвалідам загального захворюваня та 97,42 по спинальникам.

За результатами наради райміськуправлінням надано доручення:

Вжити всіх невідкладних заходів щодо недопущення повернення коштів (передбачених на оздоровлення пільгових категорій громадян) до бюджету. (термін – постійно).

Здійснити аналіз використання коштів передбачених у 2017 році на оздоровлення пільгових категорій громадян та у разі виникнення їх залишків (які не будуть використані до кінця поточного року), терміново повідомляти департамент (термін – до 22.11.2017).

46

47

48

49

50

51

52

53

17.11.2017 року відбулося засідання виїзного комітету доступності інвалідів та інших мало мобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури при Київській облдержадміністрації в м. Обухів та Обухівському районі.

$R1N3PNH

$RA80GC0

$RBY8DP7

$RH1GCV4

$RQX9AYO

IMG_9700

Інформація про роботу комісії Київської облдержадміністрації з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986 -1990 роках

20 листопада 2017 року відбулося чергове 36 засідання комісію Київської облдержадміністрації з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986 -1990 роках, на якій було розглянуто 4 справи ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

За результатами розгляду справ та з метою надання відповідних довідок про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження Комісією рекомендовано 4 особам надати додаткові первинні документи, що засвідчують періоди перебування у зоні відчуження, населені пункти та про здійснену оплату праці за роботу у зоні небезпеки.

За час роботи комісії було підготовлено та проведено 36 засідань  на яких розглянуто 371 справу громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи І категорії:

по 148 справам було прийнято позитивне рішення та видано відповідні довідки про оплату праці за роботу в зоні відчуження в 1986 -1990 роках;

по 193  справам  відмова в зв’язку з відсутністю належних документів (первинних документів, що підтверджують час, період перебування в зоні відчуження та оплату праці за роботу в зоні);

30 справ відправлено на доопрацювання (необхідно надати завірені копії документів із трудових архіві).

15

16

Департамент соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації інформує

На виконання листа  Міністерства соціальної політики України від  27.10.2017 № 9673/11-13 департамент соціального захисту населення Київської облдержадміністрації підтримав ініціативу стосовно проведення п’ятого Всеукраїнського тижня фінансової грамотності по всій Україні з метою обізнаності спеціалістів департаменту щодо основних змін у пенсійному законодавстві,  та провів  семінар – навчання  з питань щодо реформування пенсійної системи, зі спеціалістами департаменту 14.11.2017 року та семінар – нараду зі спеціалістами управлінь соціального захисту міськрайонних управлінь 16.11.2017 року.

На семінарах  був розглянутий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 № 2148-VIII, а саме:

 • забезпечиння єдиних принципів обчислення пенсій та усунення різниці в розмірах пенсій, призначених у різні роки;
 • осучаснення (перерахунок) призначених раніше пенсій з урахуванням середньої зарплати за 2014, 2015 і 2016 роки (3 764,40 грн.) та зміненої з 1,35 на 1 величини оцінки одного року страхового стажу;
 • скасування особливого порядку виплати пенсій пенсіонерам, які працюють;
 • нові умови виходу на пенсію залежно від набутого страхового стажу;
 • визначення розмірів мінімальної пенсії за віком, доплат, надбавок, підвищень, визначених законодавством, виходячи з величини 1452 грн.;
 • порядок відновлення виплати пенсій жінкам, які достроково вийшли на пенсію після досягнення пенсійного віку 55 років. Пенсія їм буде виплачуватися в повному розмірі після досягнення ними віку, який перевищує пенсійний на кількість місяців дострокового виходу на пенсію.

Після проведення семінару серед спеціалістів з питань пенсійного нагляду було проведено тестування для перевірки засвоєного матеріалу.

Друге питання стосувалося роз’яснення останніх внесених змін постановами Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 300, від 18.08.2017 № 609 та від 13.09.2017 № 735 до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. Зокрема:

 • призначення та перерахування субсидії пенсіонерам на додаткову площу для опалення;
 • виплата населенню частин зекономленої субсидії;
 • врахування доходів при первинному зверненні громадян та при автоматичному перерахунку;
 • обмін інформацією з Пенсійним фондом України та Державною фіскальною службою України

Також, розглянуті проблемні питання в наданні соціальних та реабілітаційних послуг та надані методичні рекомендації щодо дотримання законодавства в сфері соціальних послуг.

Особлива увага приділена роботі будинків-інтернатів, реабілітаційних установ, стаціонарних відділень територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг), забезпечення технічними засобами реабілітації, спецавтотранспортом, соціальний захист незахищених верст населення в осінньо-зимовий період.

Було наголошено щодо коректної поведінки працівників закладів соціальної сфери з клієнтами, зокрема: учасниками антитерористичної операції, внутрішньо переміщеними особами, малозабезпеченими сім’ями, членами сімей загиблих, особи з інвалідністю, в тому числі дітей з інвалідністю, які приходять за допомогою до відповідних установ.

image-0-02-05-157cfa19d89e3756bab239b7c8055d634287e816b37c590f7089e7406910b541-V

20171114_142746

20171116_110915

За дорученням Міністра соціальної політики України Реви Андрія Олексійовича директор департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики України Музиченко Віталій Володимирович та директор департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації Мещан Ігор Вікторович у супроводі представників місцевої влади відвідали сім`ю Каменєвої Надій Антонівни, що проживає в с. Велика Офірна Фастівського району.

Під час візиту Надії Антонівни було надано роз’яснення про всі допомоги, що отримують члени її сім`ї, а саме:

– про виплату один раз на рік субсидії готівкою на придбання скрапленого газу та твердого палива у межах соціальних норм;

– про призначення строком на один рік субсидії на оплату послуги з електропостачання в межах соціальних норм споживання;

– про перерахунок пенсії відповідно до внесених змін до законодавства;

– про допомогу при народжені дитини;

– про допомогу на дітей одинокій матері;

-про державну соціальну допомогу малозабезпеченій сім’ї.

1

2

3

4

5

07 листопада 2017 року в актовій залі Обухівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області відбулося виїзне засідання колегії головного управління Пенсійного фонду України у Київській області.

Під керівництвом начальника головного управління Пенсійного фонду України у Київській області Василя Фатхутдінова, за участі директора департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації Ігоря Мещана, заступника голови Обухівської районної ради Агнеси Олкової-Махницької, голови Київської обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану Олександра Янківського.

До обговорення актуальних питань діяльності Фонду також запрошено представників громадських та ветеранських організацій Обухівськогорайону. У доповіді про підсумки роботи головного управління Пенсійного фонду у Київській області за 9 місяців 2017 року перший заступник начальника головного управління Василь Верещак зазначив, що в головному управлінні Пенсійного фонду України у Київській області перебуває на обліку майже 563 тис. пенсіонерів. На виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 року № 2148-VIII з 01.10.2017 року проведено перерахунки більше ніж 530 тис. пенсіонерам, що становить 99% від загальної кількості цивільних пенсіонерів області. В результаті такого перерахунку середній розмір пенсії збільшився майже на 550 грн. і становить 2443 грн.  Пріоритетним напрямком роботи головного управління є наближення послуг до громадян на території Київської області. На виконання доручення голови Київської обласної державної адміністрації від 25.04.2017 створено та функціонує 31 пункт прийому громадян, в яких з часу їх відкриття прийнято понад 11,5 тис. осіб.Голова Київської обласної профспілкової організації працівників Пенсійного фонду України Леонід Білоус у своєму виступі значну увагу приділив умовам роботи працівників та співпраці адміністрації об’єднаних управлінь з первинними профспілковими організаціями.

На колегії заслухано звіти керівників структурних підрозділів головного управління та територіальних управлінь за підсумками роботи 9 місяців 2017 року. Особливу увагу було приділено питанням пенсійного забезпечення та впровадження пенсійної реформи, виконання планових завдань з надходження коштів, скорочення адміністративних видатків органами Фонду та питання оцінки кадрового потенціалу з метою ефективної роботи.Заступник голови Обухівської районної ради Агнеса Олкова-Махницька у своєму виступі підкреслила, що одним з пріоритетних напрямів спільної роботи Обухівської районної ради та Обухівського об’єднаного управління Пенсійного фонду є забезпечення виконання соціальних ініціатив щодо пенсійного забезпечення громадян.

Також виступив директор Департаменту соціального захисту населення Київської облдержадміністрації Ігор Мещан, зазначив  присутнім що основне завдання яке стоїть перед Пенсійним фондом та департаментом соціального захисту населення це виконання протокольного доручення  Прем’єр-міністра України В. Гройсмана від 07.10.2017 № 39038/2/1-17, а саме інформування населення щодо пенсійної реформи в доступній формі, в проведенні інформаційно-роз’яснювальної роботи, при організації якої треба враховувати особливості різних категорій громадян – суб’єктів інформування: для працездатного населення проводити зустрічі у трудових колективах; для пенсіонерів – виїзні прийоми та зустрічі за місцем проживання громадян.

За результатами роботи колегії головного управління Пенсійного фонду України у Київській області ухвалено рішення щодо забезпечення реалізації рішень Уряду, спрямованих на підвищення рівня пенсійних виплат, скорочення заборгованості з надходжень, ефективне планування потреб управлінь Фонду області, формування кадрового потенціалу та підвищення рівня кваліфікації працівників.

На завершення засідання колегії начальник головного управління Василь Фатхутдінов, за плідну співпрацю щодо реалізації державної політики у сфері пенсійного забезпечення, активну громадську позицію та підтримку у реалізації соціальних програм, нагородив подяками головного управління голову Київської обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану Олександра Янківського та заступника голови громадської організації «Спілка учасників АТО м. Обухів та Обухівського району» Павла Москаленка.

DSC_0877

DSC_0893-1

DSC_0927

31 жовтня в приміщенні Київської обласної державної адміністрації  відбулась розширена нарада з обговорення та пошуку шляхів вирішення питання реалізації конституційних прав громадян, потерпілих внаслідок чорнобильської катастрофи 4-ї категорії, які претендують на визначення статусу постраждалих 1-ї категорії.

Проблематика наради зумовлена її актуальністю і гостротою питання, адже пов’язана з правовою  колізією, яка виникла внаслідок прийняття Закону України від 28.12.2014 №76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» щодо скорочення пільг  і компенсацій постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи та ліквідації зони посиленого радіологічного контролю.

За умови неузгодженості  чинного законодавства, відсутності чіткого трактування норм  Закону України від 28.12.2014 №76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» виникають труднощі видачі посвідчень особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1, громадянам, які проживали на території зони посиленого радіологічного контролю та мали статус потерпілих категорії 4. Для правового вирішення проблеми, громадяни змушені звертатися до судових інстанцій – лише за 2017 р. Департамент соціального захисту отримав для  розгляду і виконання понад 600 судових справ.

На нараді за головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Савченка О.І. були присутні: представники профільного комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи,  Міністерства соціальної політики України,  Міністерства охорони здоров’я України,  голова Центральної міжвідомчої експертної комісії МОЗ та МНС України, перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Київській області, Житомирської ОДА, Черкаської ОДА,  департаментів охорони здоров’я та юридичного забезпечення КОДА.

Департаментом соціального захисту було підготовано презентацію з аналізом законодавчих актів, узагальненням позицій департаменту і КОДА, судової практики досвіду регіонів, запропоновані можливі шляхи вирішення  проблеми. Відбулося жваве обговорення запропонованих питань усімв учасниками наради.

За результатами наради готуються спільні пропозиції до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів, органів виконавчої влади щодо шляхів вирішення нагальних питань на період до впорядкування чинного законодавства.

2B2ADA25-3760-4E69-9141-55022B888F4F

19F5425F-DFA3-40E2-9351-B27B96E9266E

053AF5C5-DD99-4447-9E93-1EB69CDF70B3

53D0D1CB-757C-4894-90E3-738090E2AFBC

78DCB6AC-A410-48DD-A632-ECC067ED8479

Урочисте святкування «Дня працівника соціальної сфери»

2 листопада 2017 року у Київському академічному обласному музично-драматичному театрі ім. П.К. Саксаганського в місті Біла Церква Департаментом соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації, на чолі з Мещаном Ігорем Вікторовичем, організовано урочисте святкування «Дня працівника соціальної сфери» за участю представників всіх соціальних служб Київщини: управління культури, національностей та релігії облдержадміністрації; головного управління пенсійного фонду України у Київській області; управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Київській області; служби у справах дітей та сім’ї облдержадміністрації; Київського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; головного управління Держпраці у Київській області; Київського обласного центру зайнятості; Київської обласної ради професійних спілок; Київської обласної організації Товариства Червоного Хреста.

Учасників святкування професійного свята привітав голова Київської ОДА Горган Олександр Любомирович.

«Це свято стосується особливих людей, які не дають нашій країні вибухнути, які на сто відсотків зберігають мир, стабільність і спокій у нашій державі, адже виконують найважливішу функцію – допомагають тим, хто без цієї допомоги не зможе вижити у складних життєвих умовах. Соціальні працівники – це військо добра, воїни світла. Саме завдяки роботі соціальної сфери кожного дня країна звільняється від певних пережитків, які нас гальмували десятиліттями. Саме соціальна сфера є фундаментом будь-якої реформи, і саме тому держава сьогодні твердо здійснює курс перетворень, точно знаючи, що тих, хто може постраждати, захистить соціальна сфера», – наголосив у своєму виступі очільник Київської облдержадміністрації.

Він також зазначив, що в соціальній сфері Київщини працює понад 10 тисяч осіб,  їх послугами користується кожен другий житель столичної області, загальна кількість населення якої становить близько 2 мільйони осіб.

Під час урочистостей кращі працівники соціальної сфери Київщини були відзначені почесними грамотами Київської обласної державної адміністрації, Київської обласної ради, Міністерства соціальної політики України, Федерації роботодавців Київщини, Київської обласної рада професійних спілок та департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації – за багаторічну сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків та високий професіоналізм.

Подарунком для всіх присутніх стали виступи артистів Київського академічного обласного музично-драматичного театру ім. П.К. Саксаганського, а також переможниці телевізійного шоу «Україна має талант. Діти» Вероніки Морської.

У заході також взяли участь депутат Київської обласної ради Наталія Бігарі, Білоцерківський міський голова Геннадій Дикий, перший заступник голови Білоцерківської районної державної адміністрації Юрій Савчук, Фатхутдінов Василь Гайнулович, представники громадськості та журналісти місцевих ЗМІ.

2

15_-_kopiya

16_-_kopiya

21_-_kopiya

Відбулася селекторна нарада

24 жовтня 2017 року директором департаменту соціального захисту населення Київської облдержадміністрації за участю начальника управління захисту населення, постраждалого від Чорнобильської катастрофи департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації,  представника  сектору державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Київської області було проведено селекторну нараду з начальниками райміськуправлінь соціального захисту населення області. Також, до участі у нараді було запрошено заступників голів райдержадміністрацій та заступників міських голів.

На нараді було обговорено ряд питань, а саме:

 1. Про стан оформлення частини невикористаної субсидії (монетизація).
 2. Про стан проведення перерахунку житлової субсидії на опалювальний період.
 3. Про здійснення нагляду за додержанням вимог пенсійного законодавства при призначенні і перерахунку пенсії в умовах пенсійної реформи.
 4. Про стан організації роботи щодо оздоровлення пільгових категорій громадян
 5. Про стан організації роботи з професійної адаптації учасників антитерористичної операції.

     За підсумками проведеної селекторної наради начальникам управлінь соціального захисту населення області надано відповідні доручення.

24BDF2E4-4704-4318-9347-C2F93BCF2E4A

Департамент соціального захисту населення Київської  облдержадміністрації повідомляє

5 жовтня 2017,  під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана відбулася селекторна нарада з питань запровадження пенсійної   реформи.

У заході взяли участь Міністр соціальної політики України Андрій Рева, Голова правління Пенсійного фонду України Олексій Зарудний, керівники  обласних державних адміністрації та головних управлінь Пенсійного фонду.                 В нараді прийняли участь від Київщини: голова Київської облдержадміністрації  Олександр Горган, директор департаменту соціального захисту населення Київської облдержадміністрації Ігор Мещан, начальник головного управління Пенсійного фонду України в Київській області Василь Фатхутдінов.

Схвалення Парламентом України пенсійної реформи, підготовленої Кабінетом Міністрів України за сприяння Президента України та експертного середовища,  дозволяє перейти до практичної реалізації всіх ініціатив, і тому  важливо максимально швидко провести всю роботу на місцях, аби пенсіонери отримали перераховані пенсії в жовтні. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час селекторної наради.

«Український парламент ухвалив реформу пенсійної системи, її мета – створення справедливої системи пенсійного забезпечення. Маємо рекордну кількість голосів «за», і зараз ми переходимо до практичного впровадження рішень. Це масштабна робота, яку треба провести в стислі терміни. Просив би організувати належним чином роботу, повідомити кожному пенсіонеру про розмір підвищеної пенсії та зробити перерахунки коштів за жовтень, – сказав Глава Уряду. – Нагадую, що ми вводимо автоматичну індексацію пенсій щороку.  І з жовтня мінімальна пенсія становить – 1452 грн».

Учасники наради також заслухали доповідь Міністра соціальної політики України Андрія Реви, який окреслив ключові напрямки реформи, правила перерахунку пенсій.

Міністр звернув окрему увагу на проведення всіх робіт в областях, близьких до непідконтрольних територій, де проживає значна кількість пенсіонерів  – колишніх шахтарів та металургів, яких підвищення пенсій стосуватиметься безпосередньо. «Я не виключаю, що бойовики різними способами спробують легалізуватися в органах пенсійного фонду та соціального захисту. Просив би взяти це питання на контроль спільно з правоохоронними органами»,  – сказав Андрій Рева.

Глава Пенсійного фонду Олексій Зарудний зі свого боку зазначив, що запланований перерахунок пенсій – наймаштабніший за всю історію незалежності. «В Пенсійному фонді є ресурс для здійснення перерахунку. Це 26 млрд грн, – сказав Олексій Зарудний. –  Ті пенсіонери, які встигнуть отримати пенсії у «старому» розмірі, одержать доплати до 25 жовтня. Всім органам пенсійного фонду поставлено завдання забезпечити доступне інформування пенсіонерів про нові розміри пенсій.  Питання перерахунків на постійному контролі».

Додаткова інформація.

Київська область готова до перерахунку.

На даний час в Київській області на обліку перебуває понад 561 тис. пенсіонерів (цивільних – понад 534 тис., колишніх військовослужбовців та працівників органів внутрішніх справ – 27 тис.).

Середній розмір пенсії становить 1 940,33 грн., що на 53,55 грн. є більшим, ніж середній показник по Україні (1886,78 грн.).

Найбільший середній розмір пенсії у м. Славутичі (4084,53 грн.), Обухівському р-ні (2036,89 грн.) та м. Ірпені (2023,19 грн.). Найменший – у Сквирському (1657,95 грн.), Білоцерківському (1660,23 грн.) та Тетіївському (1645,51 грн.) районах.

Інформація щодо очікуваних змін в законодавстві висвітлювалась:

– в друкованих виданнях – понад 50 публікацій,

– більше 330 статей на веб-ресурсах,

40 повідомлень на радіо та 4 на телебаченні.

– надруковано та розповсюджено більше 7 тисяч буклетів.                    

02.09.2017 р. головним управлінням Пенсійного фонду України Київської області проведено тестування програмного забезпечення в частині можливих змін в законодавстві з 01.10.2017 р.

На сьогодні Київська область готова до проведення перерахунку пенсій з 01.10.2017 р.

За попередніми розрахунками перерахунок буде проведений 485 тис. пенсіонерів області. Реальне збільшення пенсійних виплат з них отримає близько 80% цивільних пенсіонерів області. В середньому збільшення відбудеться на  568 грн.

Взято участь у селекторній нараді

Міністерства соціальної політики України

17.10.2017 року Міністерством соціальної політики України було проведено Всеукраїнську селекторну нараду у якій прийняли участь директор департаменту соціального захисту населення Київської облдержадміністрації та представники сектору державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО у Київській області та Київського обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів.

На нараді було обговорено питання щодо проведення у 2017 році організації санаторно-курортного лікування пільгових категорій громадян. Особливу увагу було зосереджено на належному оздоровленню учасників антитерористичної операції та 100 відсоткове використання бюджетних коштів за даним напрямком.

Слід нагадати, що з 1 березня 2017 році змінено Порядок забезпечення учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням, яким передбачено укладання тристоронніх договорів між органами соціального захисту населення, громадянами, взятими на облік для забезпечення санаторно-курортним лікуванням та санаторно-курортними закладами.

Для отримання санаторно-курортного оздоровлення громадянин (учасник АТО), повинен звернутися до органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання, а такі, що переселилися з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції за фактичним місцем проживання та надати такі документи:

заяву;

медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о;

копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;

копію паспорта громадянина України;

копію військового квитка (за наявності) та копію документа, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

Строк перебування в санаторно-курортному закладі становить:

для учасників антитерористичної операції  (інваліди, УБД) становить 18 днів;

для учасників антитерористичної операції з числа інвалідів із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) 35 днів.

Новий Порядок санаторно-курортного оздоровлення дає можливість громадянину самостійно обрати заклад санаторно-курортного лікування залежно від власних вподобань (відповідно до профілю захворювання) та пріоритетів (за умови наявності у даному закладі ліцензії на провадження медичної практики із санаторно-курортного лікування).

Після підписання даної угоди, особа заїжджає до санаторно-курортного закладу на оздоровлення.

Після закінчення санаторно-курортного лікування, при виписці з санаторію потрібно не забути отримати акт виконаних робіт з надання послуг. Цей документ передається до органу соціального захисту і є підтвердженням отримання послуг, що є необхідним для проведення розрахунку зі санаторієм.

Оплата путівок здійснюється органом соціального захисту шляхом безготівкового перерахування коштів санаторно-курортному закладу за надані послуги відповідно до укладеного договору.

У разі дострокового вибуття із закладу орган соціального захисту населення проводить оплату за використану частину путівки в межах розміру компенсаційної виплати.

Гранична вартість путівки при виборі санаторію визначається щороку Мінсоцполітики за пропозицією Служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції та погодженням з Мінфіном. У 2017 році розмір компенсаційної виплати санаторно-курортним закладам за оздоровлення учасників АТО становить:

          5250,00 грн. для інвалідів війни з числа учасників антитерористичної операції;

          6300,00 грн. учасникам бойових дій із числа учасників антитерористичної операції;

    18217,00 грн. для інвалідів війни з числа учасників антитерористичної операції із спинальним профілем захворювання;

         4691 грн. для особи, що супроводжує інваліда І групи.

Станом на 01.01.2017 року на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням по області перебувало 1227 учасників антитерористичної операції.

Міністерством соціальної політики України виділено на Київську область кошти в сумі 4 126 383,00 грн., для оздоровлення 671 учасника антитерористичної операції, що в середньому складає 50 відсотків від потреби.

Станом на 19.10.2017 року райміськуправліннями соціального захисту населення області  укладено 580 договорів  із оздоровчими закладами на надання послуг із санаторно-курортного лікування учасників АТО та  фактично оздоровлено 173 учасника антитерористичної операції. Відсутність скарг свідчить про те, що прийнятий Порядок в цілому відповідає потребам кожного громадянина.

Враховуючи зазначене, пропонуємо громадянам не зволікати з використанням свого права на санаторно-курортне лікування та звертатися до управління соціального захисту населення за своїм місцем проживання для отримання даної пільги.

За більш детальною інформацією, звертатися до департаменту соціального захисту населення Київської облдержадміністрації за адресою:

м. Київ, площа Лесі Українки 1, каб. № 627, т. (044) 286-83-04 

11

Круглий стіл з елементами тренінгу

«Захист прав внутрішньо переміщених осіб: призначення всіх видів соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам»

Організатори: Департамент соціальної політики КОДА,  радниця Міністерства соціальної політики з питань ВПО в м. Києві

10 жовтня 2017 року  у   Київському  міському Палаці ветеранів  м. Київ, вул. Бастіонна, 11, проведений  круглий стіл, з елементами тренінгу, де розглянули нагальні питання «Захист прав внутрішньо переміщених осіб: призначення всіх видів соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам»

        В  заході взяли участь директор Департаменту соціального захисту населення Київської облдержадміністрації  Ігор Мещан,   заступник Департаменту соціальної політики  виконавчого органу Київської міської ради Світлана Назаренко, радник Міністерства соціальної політики з питань ВПО, національний рівень Дмитро Коростильов, а також начальники управлінь соціального захисту населення Київської області та м Києва.

       Розпочав  засідання  “круглого столу” директор Департаменту соціального захисту населення Київської облдержадміністрації  Ігор Мещан,  доповів присутнім про стан  роботи управлінь Київської області, проблемні питання та шляхи їх вирішення, ( особливу увагу приділив роботі з внутрішньо переміщеними особами, навантаження на соцпрацівників, складання актів, зауважив, що робота проведена масштабна, область спрацювала непогано, але потрібно працювати краще,  приділити  увагу тим районам, де заблоковані рахунки управління, розроблення місцевих програм по компенсації пільг та співпраця з  місцевими радами в цих напрямках, також наголосив,  що є проблема по оздоровленню учасників АТО).

        Радник Міністерства соціальної політики з питань ВПО, національний рівень Дмитро Коростильов,  під час зустрічі  розглянув коло питань реєстрація внутрішньо переміщених осіб з урахуванням змін відповідно до постанови КМУ № 689 від 13.09.2017, обговорення Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам з урахуванням змін відповідно до постанови КМУ № 689 від 13.09.2017, здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам з урахуванням змін відповідно до постанови КМУ № 689 від 13.09.2017.

      В ході засідання “круглого столу” всі запрошені мали можливість висловити свою думку та окреслити коло питань, які потребують першочергового вирішення.

      По завершенню заходу Олександра Магурова  подякувала всім присутнім за участь у “круглому столі” і зауважила що “Робота повинна бути системною і тільки сумісними зусиллями ми зможемо зробити життя внутрішньо переміщених осіб таким, щоб ніхто з них не відчував себе не потрібним суспільству”.

       Учасники зустрічі наголосили на важливості проведення подібних заходів та домовились про подальшу співпрацю.

1

2

3

4

У КОДА відбулося засідання Обласного центру допомоги учасникам АТО

Напередодні Дня захисника України, 12 жовтня, відбулося розширене засідання Обласного центру допомоги учасникам антитерористичної операції та їх сім’ям при Київській обласній державній адміністрації із запрошенням представників Міністерства соціальної політики України, Державної служби  з питань ветеранів та учасників АТО у Київській області, структурних підрозділів облдержадміністрації та керівників 37 міських та районних Центрів допомоги АТО та керівників міських рад та РДА.

На нараді було повідомлено про те, що Київською обласною державною адміністрацією розроблено комплексну програму соціальної підтримки в Київській області учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) учасників АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні та учасників Революції Гідності.

Також,  на нараді було повідомлено, що:

в області обліковано 16263 учасників АТО, за період проведення АТО загинуло 288 осіб, 410 отримали поранення, а 656 осіб отримали статус інваліда війни.

Протягом 2014-2017 років медико-соціальними експертними комісіями Київської області було оглянуто 1177 учасників антитерористичної операції та встановлено інвалідність:

 • 27 особам – І групу;
 • 259 особам – ІІ групу;
 • 505 особам – ІІІ групу;
 • 386 особі – встановлено відсотки втрати працездатності.

З числа зазначених осіб з інвалідністю 12 учасників антитерористичної операції отримали ампутації та 1 учасник антитерористичної операції травму хребта, що призвела до паралічу.

Станом на 01.10.2017 учасниками АТО подано заяв 289 на отримання послуг з професійного навчання.

З відповідними учбовими закладами укладено 173 договори на надання послуг з професійного навчання учасників АТО на загальну суму 1168,4 тис. гривень.

Відповідно до укладених договорів 183 учасникам АТО надано послуги з професійного навчання. Відсоток виконання програми відповідно до плану становить 75%.

Станом на 01.01.2017 року на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням по області перебувало 1227 учасників антитерористичної операції (у тому числі 105 інвалідів війни із числа воїнів АТО).

Міністерством соціальної політики України виділено на Київську область кошти в сумі 4 126 383,00 грн., для оздоровлення 671 учасника антитерористичної операції, що в середньому складає 55 відсотків від потреби.

Станом на 01.10.2017 року райміськуправліннями соціального захисту населення області  укладено 580 договорів  із оздоровчими закладами на надання послуг із санаторно-курортного лікування учасників АТО та  фактично оздоровлено 166 учасників антитерористичної операції.

Також 2410 учасників бойових дій в АТО звернулися щодо надання матеріальної допомоги, з яких 2365 особам було виплачену відповідну допомогу на суму 3861,8 тис. гривень.

Згідно поданої до Міністерства соціальної політики України потреби від 01.04.2017 року розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.06.2017 № 375-р Київській області виділено кошти за бюджетною програмою КПКВК 2511120 в сумі 23,8 млн. грн. для виплати грошової компенсації 38 особам.

Станом на 21.09.2017 року:

–        на Київську область було перераховано кошти в сумі 23,8 млн. грн. (100%) на 38 осіб;

–        на рахунки районних та міський управлінь соціального захисту населення – 23,1 млн. грн. (97%);

–        на спецрахунки 34 одержувачів в ПАТ «Ощадбанк» перераховано – 21 млн. грн., або 88%.

Згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 27.09.2017         № 673-р Київській області виділено кошти за бюджетною програмою КПКВК 2511120 в сумі 16,5 млн. грн. для виплати грошової компенсації       22 особам.

Департаментом соціального захисту населення подано до департаменту фінансів пропозиції до розподілу коштів між 14 районами/містами області для подальшого його затвердження.

Придбання житла

У 2016 році 61 особі (з яких інваліди війни І-ІІ групи з числа учасників АТО – 34 особи, член сім’ї загиблого військовослужбовця з числа учасників АТО – 27 осіб) була надана грошова компенсація на придбання житла.

Станом на 28.09.2017 року житло придбано 57 особами.

У 2017 році із 38 осіб (з яких інваліди війни І-ІІ групи з числа учасників АТО – 26 осіб, член сім’ї загиблого військовослужбовця з числа учасників АТО – 12 осіб), яким надано грошову компенсацію на придбання житла.

IMG_3510

IMG_3552

 

 

 

 

 

 

Департамент соціального захисту населення Київської  облдержадміністрації повідомляє.

5 жовтня 2017,  під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана відбулася селекторна нарада з питань запровадження пенсійної   реформи.

У заході взяли участь Міністр соціальної політики України Андрій Рева, Голова правління Пенсійного фонду України Олексій Зарудний, керівники  обласних державних адміністрації та головних управлінь Пенсійного фонду.                 В нараді прийняли участь від Київщини: голова Київської облдержадміністрації  Олександр Горган, директор департаменту соціального захисту населення Київської облдержадміністрації Ігор Мещан, начальник головного управління Пенсійного фонду України в Київській області Василь Фатхутдінов.

Схвалення Парламентом України пенсійної реформи, підготовленої Кабінетом Міністрів України за сприяння Президента України та експертного середовища,  дозволяє перейти до практичної реалізації всіх ініціатив, і тому  важливо максимально швидко провести всю роботу на місцях, аби пенсіонери отримали перераховані пенсії в жовтні. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час селекторної наради.

«Український парламент ухвалив реформу пенсійної системи, її мета – створення справедливої системи пенсійного забезпечення. Маємо рекордну кількість голосів «за», і зараз ми переходимо до практичного впровадження рішень. Це масштабна робота, яку треба провести в стислі терміни. Просив би організувати належним чином роботу, повідомити кожному пенсіонеру про розмір підвищеної пенсії та зробити перерахунки коштів за жовтень, – сказав Глава Уряду. – Нагадую, що ми вводимо автоматичну індексацію пенсій щороку.  І з жовтня мінімальна пенсія становить – 1452 грн».

Учасники наради також заслухали доповідь Міністра соціальної політики України Андрія Реви, який окреслив ключові напрямки реформи, правила перерахунку пенсій.

Міністр звернув окрему увагу на проведення всіх робіт в областях, близьких до непідконтрольних територій, де проживає значна кількість пенсіонерів  – колишніх шахтарів та металургів, яких підвищення пенсій стосуватиметься безпосередньо. «Я не виключаю, що бойовики різними способами спробують легалізуватися в органах пенсійного фонду та соціального захисту. Просив би взяти це питання на контроль спільно з правоохоронними органами»,  – сказав Андрій Рева.

Глава Пенсійного фонду Олексій Зарудний зі свого боку зазначив, що запланований перерахунок пенсій – наймаштабніший за всю історію незалежності. «В Пенсійному фонді є ресурс для здійснення перерахунку. Це 26 млрд грн, – сказав Олексій Зарудний. –  Ті пенсіонери, які встигнуть отримати пенсії у «старому» розмірі, одержать доплати до 25 жовтня. Всім органам пенсійного фонду поставлено завдання забезпечити доступне інформування пенсіонерів про нові розміри пенсій.  Питання перерахунків на постійному контролі».

Додаткова інформація.

Київська область готова до перерахунку.

На даний час в Київській області на обліку перебуває понад 561 тис. пенсіонерів (цивільних – понад 534 тис., колишніх військовослужбовців та працівників органів внутрішніх справ – 27 тис.).

Середній розмір пенсії становить 1 940,33 грн., що на 53,55 грн. є більшим, ніж середній показник по Україні (1886,78 грн.).

Найбільший середній розмір пенсії у м. Славутичі (4084,53 грн.), Обухівському р-ні (2036,89 грн.) та м. Ірпені (2023,19 грн.). Найменший – у Сквирському (1657,95 грн.), Білоцерківському (1660,23 грн.) та Тетіївському (1645,51 грн.) районах.

Інформація щодо очікуваних змін в законодавстві висвітлювалась:

– в друкованих виданнях – понад 50 публікацій,

– більше 330 статей на веб-ресурсах,

40 повідомлень на радіо та 4 на телебаченні.

– надруковано та розповсюджено більше 7 тисяч буклетів.                    

02.09.2017 р. головним управлінням Пенсійного фонду України Київської області проведено тестування програмного забезпечення в частині можливих змін в законодавстві з 01.10.2017 р.

На сьогодні Київська область готова до проведення перерахунку пенсій з 01.10.2017 р.

За попередніми розрахунками перерахунок буде проведений 485 тис. пенсіонерів області. Реальне збільшення пенсійних виплат з них отримає близько 80% цивільних пенсіонерів області. В середньому збільшення відбудеться на  568 грн.

В студіях місцевих центрів зайнятості відбулася селекторна нарада

26 вересня 2017 року в студіях місцевих центрів зайнятості під головуванням директора департаменту соціального захисту населення Київської облдержадміністрації Мещана Ігора Вікторовича проведено селекторну нараду, в які приймали участь Черешня Андрій Іванович – начальник відділу організації оздоровлення пільгових категорій громадян та харчування населення, яке постраждало внаслідок Чорнобильської катастрофи, Белік Олена Юріївна – начальник відділу соціальних допомог, субсидій та персоніфікованого обліку пільг, Авраменко Микола Леонідович – директор Всеукраїнського центру професійної реабілітації інвалідів, Стороженко Сергій Борисович – завідувач сектору державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, Матищук Надія Петрівна – заступник директора фонду соціального захисту інвалідів Київського обласного відділення та заступники голів райдержадміністрацій, міських рад і начальники управлінь соціального захисту населення, з наступних питань:

 1. Про стан оформлення частини невикористаної субсидії (монетизація).
 2. Про стан призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.
 3. Про стан здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем за місцем їх фактичного проживання/перебування.
 4. Про стан організації роботи щодо оздоровлення пільгових категорій громадян
 5. Про стан організації роботи з професійної адаптації учасників антитерористичної операції.

За наслідками селекторної наради надано рекомендації та доручення заступникам голів РДА і МВК, а також начальникам управлінь соціального захисту населення щодо посилення проведення роботи з розглянутих питань.

P70926-100429

РЕФОРМУВАННЯ ІНТЕРНАТНИХ ЗАКЛАДІВ СОЦІАЛЬНОЇ  СФЕРИ

15 вересня 2017 року в приміщенні Бородянського психоневрологічного інтернату відбулася спільна нарада керівників соціальних закладів Київської та Львівської областей під головуванням директора департаменту соціального захисту населення Київської облдержадміністрації Мещана Ігоря Вікторовича.

На нараді були присутні начальник відділу організації діяльності інтернатних установ Управління у справах людей похилого віку Міністерства соціальної політики України – Карпова А. А., директор Київського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів – Наборський В.О.,  працівники департаменту, відповідальні за організацію роботи інтернатних установ, керівники інтернатних закладів Київської області, делегація  керівників інтернат них закладів Львівської області, лідери обласних профспілок Київської та Львівської областей.

Представник Мінсоцполітики України Карпова А.А. у своєму виступі зазначила, що відповідно Указу Президента України від 13.12.2016 № 533/2016 «Про заходи, спрямовані на забезпечення додержання прав осіб з інвалідністю», Плану пріоритетних дій Уряду на 2017 рік, затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 03.04.2017 № 275-р в Україні відбувається реформування інтернатних установ з метою розвитку соціальних послуг за місцем проживання їх отримувачів. Також, Алла  Анатоліївна надала фахові відповіді на запитання керівників будинків-інтернатів щодо отримання медичного ліцензування, відкриття нових структурних підрозділів з надання соціальних послуг, а також рекомендувала покращити  інформаційну політику про діяльність будинків-інтернатів.

В свою чергу директор департаменту соціального захисту населення Київської ОДА Мещан Ігор Вікторович доповів присутнім про стан  реформування інтернатних закладів з дотриманням Державних стандартів соціальних послуг,  запровадження  в усіх інтернатних закладах інноваційних  соціальних послуг, про підготовку до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років, про діяльність громадських рад при будинках-інтернатах. Також  обговорили з директорами будинків-інтернатів проблемні питання та напрацювали шляхи їх вирішення.

На нараді була підписана Угода про співпрацю Київського обласного Фонду соціального захисту інвалідів та департаменту соціального захисту населення Київської облдержадміністрації. Предметом регулювання цієї Угоди є визначення напрямів співпраці і взаємодії Сторін шляхом координації дій та розроблення спільних заходів щодо вирішення та удосконалення  питань дотримання гарантій громадян на працю, зайнятість та соціальний захист. До Угоди можуть приєднуватися інші зацікавлені особи, які бажають брати участь  у вирішенні даною Угодою  питань.

Керівники будинків-інтернатів Львівської та Київської областей обмінялись професійними ідеями, думками, досвідом роботи. Після наради директор Бородянського психоневрологічного інтернату з геріатричним відділенням – Коротенко Наталія Василівна ознайомила учасників спільної наради із соціально-побутовими умовами проживання одиноких непрацездатних громадян та інвалідів у зазначеному закладі та отримання ними  соціальних, медичних, реабілітаційних та інших послуг.

фото 1

фото 7

фото2

фото3

фото4

фото5

фото6

ПЕРЕСЕЛЕНЦІ – НЕ ПРОБЛЕМА, А РЕСУРС МІСЦЕВИХ ГРОМАД. ЗАСІДАННЯ  КРУГЛОГО  СТОЛУ ЩОДО ІНТЕГРАЦІЇ ВПО В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

12 вересня 2017 року  в приміщенні облдержадміністрації відбувся «круглий стіл» на тему:«Комплексний підхід до розв’язання проблем інтеграції внутрішньо переміщених осіб в Київській області: житло, робота, сильні громади, соціально-економічний розвиток».  Захід організовано  в межах реалізації плану роботи Громадської  ради  за підтримки голови Київської облдержадміністрації  Горгана О.Л.

Участь у зазначеному заході прийняли  керівники та представники структурних підрозділів облдержадміністрації: департаментів соціального захисту населення, містобудування та архітектури, економічного розвитку та торгівлі, фінансів, регіонального розвитку та житлово-комунального господарства, агропромислового розвитку, управління з питань власності. Також  участь у «круглому столі» взяли представники  Проекту Ради Європи  «Посилення захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні», Національного агентства України з питань державної служби, органів місцевого самоврядування.

Засідання пройшло конструктивно, обговорено ключові проблеми інтеграції  ВПО у Київській області в світлі реалізації «Комплексної державної Програми щодо підтримки, соціальної адаптації та реінтеграції громадян України, які переселилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції в інші регіони України, на період до 2017 року».

Напрацьовані рекомендації щодо механізмів отримання землі під будівництво житла переселенцям, залучення інвесторів, благодійної фінансової допомоги від благодійних фондів, залучення банків, інших установ до фінансування будівництва житла, порядку вирішення житлового питання внутрішньо переміщених осіб у Київській області, які будуть  враховані  при розробці проекту Комплексної Програми  інтеграції ВПО на період до 2020 року.

image-0-02-04-ab88216e2a6cf3c154bff75cb4e436961c82ca6ea99dde6b85a001c04186f91b-V

image-0-02-04-963fb7fab32a1ac6803e9d0f0a0442670dd464df10b3293f2aa2600e8fdca57f-V

image-0-02-04-01868fde9cec16080d23912679e747c8963eb07e6c5d98885b533e5dd035e868-V