Новини

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.01.2018 № 15 “Про внесення змін до пункту 3 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг” (набула чинності 20.01.2018 року) внесено зміни, якими передбачено:

– підвищення розміру щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, (далі – грошова допомога) особам, які отримують пенсії та дітям – до 1 000 гривень;

– підвищення граничного розміру загальної суми грошової допомоги, щи виплачується на сімю, – до 3 000 гривень та до 5 000 гривень багатодітним сім’ям.

Враховуючи зазначене, грошова допомога призначається та перераховується зазначеним категоріям осіб у розмірах, встановлених постановою від 17.01.2018 № 15, з 20.01.2018 року.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 № 79-р “Про внесення змін у додатки 1 і 2 до розпорядження  Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 № 1085” внесені зміни:

– до Переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження;

– до Переліку населених пунктів що розташовані на лінії зіткнення.

Розпорядження  від 07.02.2018 № 79-р набуло чинності 13.02.2018 року (опубліковано в Урядовому кур’єрі № 30 від 13.02.2018).

Враховуючи зазначене, щомісячна адресна допомога внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, призначається особам, переміщеним із населених пунктів, зазначених у додатку 1 і 2 розпорядження  від 07.11.2014 № 1085 (у редакції від 07.02.2018 року) за зверненнями громадян починаючи з 13.02.2018 року.

Постанова КМУ 31 від 25.01.2018 “Про встановлення розміру грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку у 2018 році”

Робоча поїздка до Білоцерківського дитячого  будинку-інтернату

16 лютого 2018 року заступником голови Київської облдержадміністрації В’ячеславом Кучером та директором департаменту соціального захисту населення  Ігорем Мещаном здійснено робочу поїздку  до Білоцерківського дитячого будинку-інтернату системи соціального захисту населення.

Білоцерківський дитячий будинок – інтернат заснований у 1964 році та розрахований на 200 ліжко-місць. Фактично за списком станом на 16.02.2018 зазначеному закладі проживають 172 підопічних, з них 5 дітей -сиріт, позбавлених батьківської опіки – 16 та 3 – напівсироти.

Дитячий будинок – інтернат розташований в типовій будівлі, має необхідний набір основних і допоміжних приміщень. В основній будівлі розташовані робочі та спальні кімнати, ігрова та сенсорні кімнати, спортивна зала, кабінет ЛФК, актова зала, швейна  майстерня, сан.вузли, душова, харчоблок, медичний блок з карантинним відділенням, адміністративні та інші приміщення. Всі будівлі закладу підключені до міських мереж холодного водопостачання і водовідведення. Опалення проводиться від власної котельні. У 2012 році була проведена реконструкція котельні. Приміщення закладу укомплектовані необхідним обладнанням, твердим та м’яким інвентарем.

Заступник голови Київської облдержадміністрації В’ячеслав Кучер зазначив, що Київська ОДА тримає на постійному контролі виконання розвитку системи надання соціальних послуг та реформування інтернатних закладів, а також вживає заходів щодо досягнення ефективних результатів на кожному етапі проголошених реформ Президентом України Петром Порошенко. Тому у планах заступника губернатора відвідати кожен інтернатний заклад Київської області та проконтролювати виконання Указу Президента України від 13.12.2016 № 533/2016 «Про заходи, спрямовані на забезпечення додержання прав осіб з інвалідністю», Плану пріоритетних дій Уряду на 2017 рік, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 03.04.2017 № 275-р, ознайомитись із умовами проживання підопічних, якістю отриманих ними соціально-медичних послуг, а також  ознайомитись із станом матеріально-технічної бази будинків-інтернатів, впровадження заходів з енергозбереження та альтернативних видів опалення.

Також зазначив, що в Київській області в рамках реалізації договору про співробітництво від 08.09.2015 № 23/27 між Міністерством соціальної політики України та Київською обласною державною адміністрацією видано розпорядження голови Київської обласної державної адміністрації від 31 березня 2017 № 146 «Про реалізацію проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України», а також розроблено проект регіонального Плану заходів із збільшення обсягів надання послуг з догляду на сімейній основі (реформування інтернатних закладів у Київській області), який знаходиться на розгляді з подальшим затвердженням у встановленому порядку.

В свою чергу директор департаменту соціального захисту населення Ігор Мещан  доповів про те, що Білоцерківський дитячий будинок – інтернат є стаціонарною соціально – медичною установою для постійного проживання дітей віком від 4 до 18 років (далі – вихованців) з утвореним молодіжним відділенням для молоді віком від 18 до 35 років ( далі – осіб ), що входить як структурний підрозділ до складу будинку – інтернату з вадами фізичного та розумового розвитку та психічними розладами, які потребують стороннього догляду, побутового і медичного обслуговування, освітніх та реабілітаційних послуг. На виконання вищезгаданого Указу Президента України  в Білоцерківському дитячому будинку-інтернаті планується  відкриття   відділення денного догляду, відділення паліативного/хоспісного догляду, відділення підтриманого проживання, а також відділення для тимчасового відпочинку  батьків чи опікунів дітей з інвалідністю, які  будуть отримувати відповідні соціальні послуги в  інтернатному закладі. Також    Ігор Вікторович поділився доброю новиною про те, що деякі ремонтні  роботи будуть здійсненні за рахунок Фонду соціальних інвестицій.

Директор будинку-інтернату Алла Верещак ознайомила гостей з навчально – виховним процесом, який здійснюється з урахуванням віку, особливостей психічного та фізичного розвитку, відповідного режиму дня, що забезпечує системність навчально – виховної, корекційної, розвиткової роботи, реабілітаційних заходів. З числа вихованців створені відповідно до віку та розвитку три  навчально – виховні групи та одна група дітей дошкільного віку. Навчання проходить відповідно до програм розроблених в 1984 році та 2010 року. Діти здобувають навички читання, письма, рахунку, розвитку мовлення, предметно – практичної діяльності ( ліплення, аплікація, ручна праця, конструювання ), господарсько – побутової праці, малювання, співів, фізичної культури.

З метою розвитку вихованців, зміцнення фізичної форми, оздоровлення і реабілітації функціонують кабінети лікувальної фізкультури, тренажерна кімната, спортивна зала, ігрова та сенсорна кімнати, оснащені необхідним розвитковим та спортивним інвентарем. Вихованці дитячого будинку приймають активну участь у Всеукраїнському футбольному турнірі для інвалідів системи соціального захисту населення в рамках Футбольної ліги SENI CUP, а також здобувають призові місця у міських спартакіадах.

З метою корекції недоліків емоційно-вольової сфери та пізнавальної діяльності, в дитячому закладі організовано  і функціонує 9 гуртків різного спрямування. В закладі проводяться театралізовано – постановчі свята та дозвілля, кожного місяця – Дні іменинника з показом лялькових вистав.

Трудову підготовку в дитячому будинку – інтернаті здійснюють інструктори з праці при взаємодії з вихователями та вчитетелем – реабілітологом. В закладі функціонує навчально – виробнича майтерня обладнана швейним устаткуванням. Молодь навчається володінню навичками машинного шиття, вишивання, пошиття нескладних виробів з розкроєних деталей.

В дитячому будинку – інтернаті створені всі належні умови для раціонального харчування вихованців. Режим дня передбачає п’ятиразове харчування. В асортименті є всі необхідні продукти харчування, які повинні одержувати підопічні відповідно до норм, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 13.03.2002 за № 324. Продукти харчування приймаються лише за наявності супровідних документів, що підтверджують їх походження, безпечність і якість ( сертифікати ), які відповідають вимогам державних стандартів.

Щороку вихованці дитячого будинку – інтернату відпочивають в дитячому оздоровчому таборі на  березі  Азовського моря.

Тож на завершення робочого ознайомчого візиту заступник голови облдержадміністрації В’ячеслав Кучер запевнив, що  Київська обласна державна адміністрація тримає на постійному контролі виконання розвитку системи надання соціальних послуг для дітей-інвалідів та реформування інтернатних закладів, а також вживає заходів щодо досягнення ефективних результатів на кожному етапі проголошеної реформи.

ВИЗНАЧЕНО СТАТУС УЧАСНИКІВ РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ 

Під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року за євроінтеграцію майже тисяча осіб одержали тілесні ушкодження (тяжкі, середньої тяжкості, легкі).

Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» передбачено надання особам, які стали інвалідами внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у Революції Гідності, статусу інваліда війни.

Водночас, переважна бiльшiсть постраждалих учасників масових акцій громадського протесту, які не отримали інвалідність, не мають законодавчо визначеного статусу. Зазначене унеможливлює отримання ними пільг, передбачених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Законом України від 14 листопада 2017 року № 2203-VIII «Про внесення змін до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” щодо посилення соціального захисту учасників антитерористичної операції, учасників Революції Гідності та членів сімей загиблих таких осіб» внесено ряд змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Зокрема Закон доповнено розділом III¹, а саме «Статус постраждалих учасників Революції Гідності, пільги та гарантії їх соціального захисту».

Постраждалими учасниками Революції Гідності визнаються особи, які на виконання Закону України «Про встановлення державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей» включені до переліку осіб, які під час участі в масових акціях громадського протесту отримали тілесні ушкодження (тяжкі, середньої тяжкості, легкі), але такі ушкодження не призвели до інвалідності, та звернулися за медичною допомогою у період з 21 листопада 2013 року по 30 квітня 2014 року.

Порядок надання статусу постраждалого учасника Революції Гідності особам, зазначеним у частині першій цієї статті, визначається Кабінетом Міністрів України.

Особам, зазначеним у частині першій цієї статті, надаються пільги та інші соціальні гарантії, встановлені статтею 12 цього Закону (для учасників бойових дій).

Дія  цієї  статті  не  поширюється  на  працівників  міліції,  осіб,  які проходили службу в правоохоронних органах спеціального призначення, військовослужбовців внутрішніх військ, Збройних Сил України та інших військових формувань, які отримали тілесні ушкодження (тяжкі, середньої тяжкості, легкі) під час виконання службових обов’язків, пов’язаних з подіями Революції Гідності.

В Прикінцевих положеннях Закону від 14.11.2017 № 2203-VIII  зазначено, що цей Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування, а саме з 24.02.2018 року.

Постраждалим учасникам Революції Гідності в період до видачі відповідного посвідчення пільги та інші соціальні гарантії, передбачені статтею 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», надаються на підставі довідки, виданої структурними підрозділами соціального захисту населення районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, виконавчими органами міських рад за місцем проживання.

РОЗШИРЕНО КОЛО ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ ВНАСЛІДОК АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ

До цього часу законодавчо не було регульованим статус громадян, які стали інвалідами внаслідок поранень чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження, та населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, під час проведення антитерористичної операції.

Законом України від 14 листопада 2017 № 2203-VIII «Про внесення змін до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” щодо посилення соціального захисту учасників антитерористичної операції, учасників Революції Гідності та членів сімей загиблих таких осіб» внесено зміни до пункту 4 статті 7 саме:

до осіб з інвалідністю внаслідок війни належать також особи з інвалідністю з числа осіб, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранень чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних:

– у районах бойових дій у період Другої світової війни та від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння у повоєнний період;

– від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння на території проведення антитерористичної операції до 1 грудня 2014 року, а з       1 грудня 2014 року – на території проведення антитерористичної операції, де органи державної влади здійснюють свої повноваження, та в населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення, під час проведення антитерористичної операції;

– під час виконання робіт, пов’язаних з розмінуванням боєприпасів, незалежно від часу їх виконання.

Дія абзацу третього цього пункту не поширюється на осіб, засуджених за злочини проти основ національної безпеки України та злочини проти громадської безпеки.

Зв’язок інвалідності з пораненням чи іншим ушкодженням здоров’я, отриманим особами, зазначеними в цьому пункті, встановлюється за висновком медико-соціальної експертизи в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Також розширено коло осіб з інвалідністю внаслідок війни для учасників АТО:

у пунктах 11-14 статті 7 слова “поранення, контузії або каліцтва” замінено словами “поранення, контузії, каліцтва або захворювання“, ТОБТО до осіб з інвалідністю внаслідок війни належать також особи з інвалідністю з числа військовослужбовців (резервістів, військовозобов’язаних) та працівників інших перелічених силових структур, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України та стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення.

Розширено коло осіб на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»:

в абзацах четвертому – восьмому пункту 1 статті 10 Закону слова “поранення, контузії чи каліцтва”, “поранення, контузії або каліцтва” замінено словами “поранення, контузії, каліцтва або захворювання“, ТОБТО чинність Закону поширюється на сім’ї перелічених у цих абзацах осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, та загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції.

В Прикінцевих положеннях Закону від 14.11.2017 № 2203-VIII  зазначено, що цей Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування, а саме з 24.02.2018 року.

Шануємо подвиг загиблих героїв!!!

Напередодні річниці трагічних подій 2013-2014 років, вшановуючи подвиг Героїв Небесної Сотні та всіх учасників Революції Гідності, виконуючи доручення Прем’єр-міністра України В.Гройсмана та голови Київської обласної державної адміністрації О.Л. Горгана проведено виплату одноразової грошової допомоги членам сімей осіб, смерть яких пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 р., та особам, які отримали тілесні ушкодження, побої, мордування під час участі в зазначених акціях.

Зазначена виплата здійснюється згідно Порядку надання одноразової грошової допомоги членам сімей осіб, смерть яких пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 р., та особам, які отримали тілесні ушкодження, побої, мордування під час участі в зазначених акціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.01.2018 № 14.

Допомога виплачується в розмірі, передбаченому статтею 4 Закону України “Про встановлення державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей”, з урахуванням раніше виплачених сум коштів у попередніх роках відповідно до актів Кабінету Міністрів України.

На область надійшли кошти в загальній сумі 23 млн. 921 тис. 100 грн., які виплачено:

– 15 членам сімей загиблих осіб, смерть яких пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту (загальна сума до виплати 2 млн. 596 тис. 750 грн.);

– 12 особам, які отримали тяжкі тілесні ушкодження (загальна сума до виплати 4 млн. 172 тис. грн.);

– 27 особам, які отримали тілесні ушкодження середньої тяжкості (загальна сума до виплати 9 млн. 412 тис. 350 грн.);

56 особам, які отримали легкі тілесні ушкодження, побої мордування (загальна сума до виплати 7 млн. 740 тис. грн.).

На нажаль не всі учасники Революції Гідності сьогодні разом з нами згадають ті події, що докорінно змінили наше життя. За ці кілька років пішли з життя, ті хто відстоював наші права і свободу.

Шануємо пам’ять героїв, піклуємось про їх побратимів!

Робоча поїздка до Білоцерківського психоневрологічного будинку-інтернату для жінок

16 лютого 2018 року заступником голови Київської облдержадміністрації В’ячеславом Кучером та директором департаменту соціального захисту населення  Ігорем Мещаном  здійснено робочу поїздку  до Білоцерківського психоневрологічного будинку-інтернату для жінок системи соціального захисту населення.

Зазначений заклад розрахований  на 240 ліжко-місць, із них – 210 для жінок психоневрологічного профілю  та 30 ліжко місць для геріатричного.. Станом на сьогодні в будинку-інтернаті є 20 вільних ліжко місць в геріатричному відділенні для жінок.

Заступник голови Київської облдержадміністрації В’ячеслав Кучер  зазначив, що Київська ОДА тримає на постійному контролі виконання розвитку системи надання соціальних послуг та реформування інтернатних закладів, а також вживає заходів щодо досягнення ефективних результатів на кожному етапі проголошених реформ Президентом України Петром Порошенко. Тому у планах заступника губернатора відвідати кожен інтернатний заклад Київської області та проконтролювати виконання Указу Президента України від 13.12.2016 № 533/2016 «Про заходи, спрямовані на забезпечення додержання прав осіб з інвалідністю», Плану пріоритетних дій Уряду на 2017 рік, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 03.04.2017 № 275-р, ознайомитись із умовами проживання підопічних, якістю отриманих ними соціально-медичних послуг, а також  ознайомитись із станом матеріально-технічної бази будинків-інтернатів, впровадження заходів з енергозбереження та альтернативних видів опалення.

Директор департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації Ігор Мещан в свою чергу доповів про  те, що з серпня 2017 року в Білоцерківському психоневрологічному інтернаті у якості експерименту запроваджено інноваційну послугу, а саме групу транзитного перебування для дівчат II профілю віком від 16 до 18 років, а також з лютого 2017 року створено геріатричне відділення для людей похилого віку та осіб з інвалідністю на 30 ліжко місць. У 2018 році в зазначеному інтернаті планується створення відділень денного догляду, підтриманого  проживання, паліативного/ хоспісного догляду.

Директор Білоцерківського психоневрологічного будинку-інтернату Оксана Загородня ознайомила гостей з умовами проживання, харчування, проведення дозвілля підопічних, процесом трудової реабілітації підопічних у виробничій майстерні по виготовленню віників, наданням підопічним соціально-психологічної допомоги. Також відвідали кімнату духовності, бібліотеку, підсобне господарство. Для вільного доступу підопічних та персоналу в інтернаті розміщена інформація з телефонами гарячої лінії та Монсоцполітики, скринька для скарг та скриня довіри.  Директорка інтернату повідомила про недостатнє фінансування на проведення поточних та капітальних ремонтів, придбання медичного обладнання та протипролежневих матраців, про проблеми в медичному обслуговуванні в умовах реформування медичної галузі, проходження курсів підвищення кваліфікації медичного персоналу інтернатних закладів. Доповіла про взаємодію та залучення громадських організацій, благодійників та інвесторів.

На завершення В’ячеслав Кучер зазначив, що підключиться до вирішення наявних проблемних питань, а також подякував  персоналу за їх нелегку працю, терпіння, співчуття і милосердя, яке вони проявляють щоденно, турбуючись про підопічних.

6 лютого під головуванням Міністра соціальної політики України Андрія Реви відбулась нарада фахівців Мінсоцполітики, директорів департаментів соціальної політики облдержадміністрацій, представників громадських організацій та виробників технічних засобів реабілітації, присвячена удосконаленню порядку забезпечення технічними засобами реабілітації осіб з інвалідністю.

Відкриваючи захід, Міністр соціальної політики Андрій Рева зазначив, що діюча система забезпечення технічними засобами реабілітації давно показала свою неефективність, а тому Мінсоцполітики розробило зміни до діючого Порядку, які передбачають створення якісно нової системи надання послуг.

«Наша головна мета – зробити так, щоб в центрі уваги була особа з інвалідністю, а не чиновники, які на кожному кроці чинять цій людині опір. Ось чому ми плануємо удосконалити діючий Порядок, бо саме життя диктує нам ці зміни», – підкреслив Андрій Рева.

Змінами до діючого Порядку пропонується право вибору особі з інвалідністю на вибір технічного засобу реабілітації з Каталогу, враховуючи індивідуальні особливості кожної людини. Все це буде профінансовано з Державного бюджету України лише після отримання особою з інвалідністю такого технічного засобу реабілітації.

Разом з тим, планується повна зміна  філософії надання послуг людям з інвалідністю та переведення відділень органів соціального захисту на принципи роботи сервісних центрів, де люди матимуть можливість отримати повний спектр послуг – починаючи з консультацій та закінчуючи ремонтом або заміною засобів реабілітації.

У ході дискусії учасники наради висловлювали конструктивні пропозиції, обговорювали окремі пункти пропонованих змін до діючого Порядку.

В підсумку було створено робочу групу, до якої від обласних департаментів соціальної політики був включений Мещан Ігор.

Перспективи розвитку сфери соціального захисту населення Київської області

Соціальна сфера – є і залишається своєрідним індикатором суспільно-економічного стану держави про це та перспективи її розвитку йшла розмова на розширеній колегії департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації 8 лютого 2018 року де розглянуто підсумки роботи органів соціального захисту за 2017 рік та основні завдання на перспективу.

В роботі колегії взяв участь заступник голови Київської облдержадміністрації В’ячеслав Кучер.

Відкриваючи засідання колегії В’ячеслав Кучер наголосив, що питання розвитку та зміцнення сфери  соціального захисту населення є одним із пріоритетних питань в роботі органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади  області.

В цілому 2017 рік був складний з погляду соціально-економічного розвитку, що найшло своє віддзеркалення і в соціальній сфері в життєдіяльності мешканців області та окреслив перед керівниками територіальних органів та департаменту  стратегію дій  на 2018 рік відповідно до Указу Президента України, рішень Кабінету Міністрів України, Міністерства соціальної політики України та доручень голови облдержадміністрації.

На колегії були присутні керівники структурних підрозділів департаменту соціального захисту населення,  управлінь соціального захисту населення, територіальних центрів, будинків – інтернатів Київської області, представники громадських організацій області, голова постійно діючої комісії Київської обласної ради з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, соціального захисту населення та пенсіонерів Бігарі Н. В.; представники Міністерства соціальної політики України Голубенко  Т.Г.,  Дзюба Л.П., Султан В.А.;  начальник головного управління Пенсійного фонду України у Київській області Фатхутдінов В.Г.;  начальник управління з питань праці  Головного управління Державної служби України з питань праці в Київській області Шаботинський В.В.; директор Київського обласного центру зайнятості Дармостук Д.Г.; голова Київської організації профспілки працівників соціальної сфери Завадський В.А. та  представники громадських організацій області.

З доповіддю про підсумки роботи органів соціального захисту населення Київської області виступив голова колегії – директор департаменту соціального захисту населення Міщан Ігор Вікторович.

В своєму виступі  він зазначив, що: «Сьогодні інструменти соціального захисту населення є найбільш затребуваними в суспільстві».

Від якості і своєчасності послуг, що надає держава через соціальний захист формується авторитет органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Щоб підкреслити вагомість роботи, що проводиться в питаннях соціального захисту населення Мещан ігор Вікторович зазначив, що загалом державними допомогами різної адресної спрямованості охоплено майже 950 тисяч громадян що становить 55% від загальної чисельності населення області на загальну суму 5,9 мільярда гривень.

Фінансово-економічна діяльність

В цілому органами соцзахисту області проведена надскладна робота щодо обліку, нарахувань та виплат різноманітних соціальних допомог населенню, яке потребує соціального захисту з боку Держави.

В порівнянні із 2016 роком органами соціального захисту населення забезпечено допомогами, компенсаціями громадян, які потребують державної підтримки на загальну суму майже 7,5 млрд.гривень, що на 1,3 млрд.грн. більше за відповідний період 2016 року, в т.ч.:

– за рахунок коштів Державного бюджету – 918,6 млн.грн.;

– за рахунок субвенції із державного бюджету місцевим бюджетам – 6378,5 млн.грн.;

– за рахунок коштів обласного бюджету – 1,8 млн.грн.

В розрізі Програм видатки виглядають наступним чином

Протягом 2017 року було профінансовано компенсацій та допомоги особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на загальну суму 570 095 тис. грн. Завдяки оперативній співпраці райміськуправлінь соціального захисту населення з департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації, виплати та компенсації потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи наприкінці бюджетного року були виплачені в повному обсязі.

– Забезпечено виплату одноразової матеріальної допомоги особам з інвалідністю і непрацюючим малозабезпеченим особам, жінкам, яким присвоєно почесне звання «Мати-героїня» та особам, які постраждали внаслідок торгівлі людьми на загальну суму 2 037,3 тис. грн.

– Забезпечено щомісячну виплату довічних державних стипендій 8 особам на суму 128,3 тис. грн.

– Здійснено виплату щорічної разової грошової допомоги ветеранам війни до 5 травня на суму 77 415 тис. грн. для 61 056 осіб ( з них ветерани АТО – 16 302 особи).

– Постраждалим учасникам в Революції Гідності та сім’ям загиблих виплачено одноразову грошову допомогу на загальну суму 13 280 тис. грн., яку отримало 128 осіб.

– На заходи з соціальної та професійної адаптації учасників АТО та забезпечення постраждалих санаторно-курортним лікуванням проведено фінансування на суму 5 073 тис. грн., з них:

 • соціальна та професійна адаптація учасників АТО – 1 484,6 тис. грн. (353 особи);
 • забезпечення учасників АТО санаторно-курортним лікуванням – 3 587,4 тис. грн. (573 особи).

– Виплату матеріальної допомоги військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби проведено на суму 2 042,5 тис. грн.

– Надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо-переміщеним особам  для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» – виплата проведена на  суму 207 635,4 тис. грн.

– Компенсація підприємства, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову строкову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період за 2014-2015 роки – на суму 24 571, 2 тис. грн.

    – Виплату соціальних стипендій студентам вищих навчальних закладів проведено на суму 18 112, 9 тис. грн. (960 осіб).

–  На фінансування одноразової грошової допомоги постраждалим особам та особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України , перебувають у складних життєвих обставинах, що спричинені соціальним становищем було виділено коштів на суму 24,2 тис. грн. для 17 осіб.

За рахунок коштів обласного бюджету:

– виплачено довічних стипендій героям війни та праці для 18-ти осіб на суму 38,8 тис. грн.

– Здійснено компенсацію за поховання 365 учасників бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок війни відповідно до звернень на суму 673,7 тис. грн.

– Проведено виплату компенсацій 5101 особі з інвалідністю на бензин, ремонт, техобслуговування автотранспорту за 2017 рік, в обсязі 1 566,1 тис. грн.

– Забезпечено належне фінансування 10 будинків-інтернатів обласної комунальної власності на утримання 1584 осіб з інвалідністю та людей похилого віку а також 169 дітей дитячого будинку інтернату на загальну суму 131,9 млн.грн.

– За обласною цільовою програмою Турбота надано фінансової підтримки 5 обласним громадським організаціям на загальну суму 2,0 млн.грн.

Серед пріоритетних завдань над якими плідно працювали у 2017 році органи соціального захисту населення були:

– надання адресних субсидій мешканцям області які неспроможні в повній мірі самостійно фінансувати свої побутові потреби.

– соціальний захист громадянам, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС яких в області проживає понад 600 тисяч осіб, серед них учасники ліквідації.

Пріоритетом найвищого рівня була робота з підтримки сімей, члени яких загинули в АТО або отримали інвалідність внаслідок бойових дій.

Щоденна системна робота проводилась із питань захисту трудових прав працівників щодо своєчасної виплати заробітної плати та дотримання мінімальних соціальних стандартів, легалізації трудових відносин.

Дане питання двічі розглядалось колегією облдержадміністрації 02.02.2017 та 20.07.2017 року, а за наслідками приймались відповідні рішення та надавались доручення, що також надходили до райдержадміністрацій та міськвиконкомів на виконання.

Проведено 11 засідань тимчасової комісії облдержадміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, а також направлено 10 звернень до центральних органів виконавчої влади в підпорядкуванні яких перебувають підприємства державної форми власності, що мають заборгованість із виплати заробітної плати.

Важливим аспектом в соціальному захисті громадян є питання легалізації трудових відносин. З цього приводу міським та районним управлінням щоквартально направлялись аналітичні матеріали для оперативного реагування на місцях.

Так, з початку 2017 року середня заробітна плата працівників в умовах повної зайнятості, з якої сплачується єдиний внесок, зросла з 6 406 грн. до 7459 гривень.

Кількість юридичних осіб – платників єдиного внеску збільшилась на 2 тис. (з 68 до 70 тис.осіб.). Водночас чисельність застрахованих осіб, які отримували заробітну плату менше мінімальної (3200 грн.), зменшилася на 6,3% або на 30 тис.осіб порівняно з груднем 2016 року.

Важливим напрямком в роботі підрозділів соціального захисту населення була організація роботи з забезпечення виконання заходів „Програми зайнятості населення Київської області на 2013-2017 роки” та відповідних місцевих програм.

Співпраця з об’єднаними територіальними громадами  

Важливим аспектом в роботі органів соціального захисту населення у 2018 році буде організація надання соціальних послуг в об’єднаних територіальних громадах та соціальних виплат. Ці два напрями роботи мають здійснюватися таким чином, щоб максимально врахувати потреби громади та інтереси наших терцентрів та управлінь, щоб не допустити скорочення їх мережі чи звуження функцій.

Насамперед питання стосується організації співпраці між управліннями соціального захисту населення районів та об’єднаних територіальних громад.

Перші кроки в цьому напрямку також зроблені. У грудні 2017 року в області проведено семінар-нараду з питань співпраці за участі представників об’єднаних територіальних громад та  управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій  на якому було окреслено комплекс питань, що потребують першочергового вирішення.

Уже в поточному році районним  управлінням соціального захисту населення доручалося укласти відповідні угоди про співпрацю з  об’єднаними територіальними громадами і цю роботу ми щоденно маємо посилювати шляхом співпраці та вирішення спільних завдань.

В роботі органів соціального захисту населення постійно здійснюється пошук нових форм та методів роботи з підрозділами соціального захисту, органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування та мешканцями області.

Надання населенню субсидій

Протягом 2017 року органи соціального захисту населення були задіяні у виконанні надзвичайно важливих програм соціальної підтримки (захисту) населення, що діють не один рік, таких як житлові субсидії, пільги, державні соціальні допомоги, так і нових, як наприклад монетизація залишків сум невикористаних житлових субсидій.

Згідно програми монетизації залишків частини невикористаної субсидії від населення отримано 71,6 тис. заяв на виплату коштів на загальну суму 44,5 млн.грн., відсоток опрацьованих звернень складає 96 %. Наразі 63,3 тис. заявникам виплачено кошти невикористаної субсидії на загальну суму 39,6 млн.грн. (89,2 % відносно загальної суми частин невикористаних субсидій, щодо яких надійшли заяви на виплату).

Протягом 2017 року в області субсидіями для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг охоплено 322,7 тисяч домогосподарств, що складає понад 50% від їх загальної кількості (635 тис.домогоподарств). Загальна сума наданої житлової субсидії за 11 місяців 2017 року становить 2,7 млрд. грн. А пільгами з оплати житлово-комунальних послуг користується 209,9 тис. осіб. Загальна сума наданих за 11 місяців пільг становить 471 млн.грн.

Тобто від злагодженої роботи органів соціального захисту населення залежать повсякденні питання життєдіяльності майже половини населення області.

Облік внутрішньо переміщених осіб

Крім вказаних питань управління соціального захисту населення продовжували працювати над питаннями обліку внутрішньо-переміщених громадян та виплати їм щомісячної адресної допомоги. В минулому році в області на обліку перебували 61,5 тис.громадян з числа ВПО.

Поряд з вказаними питаннями не менш важливим, яке потребувало постійної уваги, є соціальні виплати вразливим верствам населення.

Соціальний захист учасників АТО та їх сімей

В 2016 році 61 особі (з яких інваліди війни І-ІІ групи з числа учасників АТО – 34 особи, член сім’ї загиблого військовослужбовця з числа учасників АТО – 27 осіб) надана грошова компенсація на придбання житла на загальну суму 38,6 млн. грн.

Житло придбано 60 особами.

А вже 2017 році 86 особам (з яких інваліди війни І-ІІ групи з числа учасників АТО – 58 осіб, член сім’ї загиблого військовослужбовця з числа учасників АТО – 28 осіб) надано грошову компенсацію на придбання житла на загальну суму 60,6 млн. грн.

Житло придбали 48 осіб.

Також у 2017 році виконавчим комітетом Ірпінської міської ради за рахунок коштів місцевого бюджету було придбано квартири для 7 членів сімей загиблих учасників АТО і 43 учасників антитерористичної операції.

Важливим напрямом роботи управлінь та департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, до якого була прикута увага суспільства – це виплата державної допомоги членам сімей Героїв Небесної Сотні, учасникам та членам сімей учасників Революції Гідності.

В Київській області проживає 11 сімей загиблих осіб, смерть яких пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року та яким Указом Президента України від 21.11.2014 № 860 посмертно присвоєно звання Герой України.

У 2017 році 17 членам сімей загиблих осіб, смерть яких пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 р., виплачено одноразову грошову допомогу загальною сумою 3,0 млн. гривень.

Постраждалим під час участі у масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року у 2017 році виплачено грошову допомогу:

– 11 особам, які отримали тяжкі тілесні ушкодження на загальну суму 1,8 млн. грн.;

– 27 особам, які отримали тілесні ушкодження середньої тяжкості на загальну суму 2,2 млн. грн.;

– 56 особам, які отримали легкі тілесні ушкодження, побої мордування на загальну суму 2,928 млн. грн.

Надання громадянам державних допомог

Протягом 2017 року забезпечено виплату державних допомог сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, тимчасової допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, по догляду за інвалідами І-ІІ групи внаслідок психічного розладу, дітям-сиротам і позбавлених батьківського піклування 109,5 тис. осіб, що на 5 % менше, а ніж за 2016 рік, на загальну суму 2,1 млрд. грн., що на 9 % більше, а ніж за 2016 рік (за 2016 рік виплачено допомогу 116,3 тис. осіб на загальну суму 1,8 млрд. грн.).

Реформування інтернатних установ

В області розпочато процес реформування інтернатних установ та впровадження інноваційних послуг.

В області таких установ 11, з яких 6 – психоневрологічних інтернатів,  2 – геріатричні пансіонати, Білоцерківський дитячий будинок-інтернат, Переяслав-Хмельницький центр соціального захисту пенсіонерів та інвалідів, Горностайпільський будинок-інтернат для людей похилого віку та інвалідів, і на даний час там проживають майже 2 тис.осіб, в т.ч. 170 вихованців в дитячому.

У 2018 році в цих закладах планується відкрити відділення денного догляду, паліативного та хоспісного догляду, підтриманого проживання.

У 2017 році в Білоцерківському психоневрологічному інтернаті у якості експерименту із запровадженням інноваційних послуг  створено групу транзитного перебування для дівчат II профілю віком від 16 до 18 років.

Узгоджується питання з Мінсоцполітики щодо перепрофілювання Таращанського геріатричного пансіонату в Центр реінтеграції бездомних осіб та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, а Білоцерківський дитячий будинок-інтернат включений до проекту Світового банку щодо де інституалізації сімейного виховання.

Вирішення проблеми щодо розрахунків за спожиті населенням енергоносії та послуги у рамках програми житлових субсидій та пільг потребує злагодженої роботи всіх учасників процесу – органів Держказначейства, регіональних і місцевих підрозділів Міністерства фінансів, Мінсоцполітики, Мінрегіону, керівників місцевих органів виконавчої влади та самоврядування.

Головним питанням, як і в 2017 році, є соціальний захист учасників антитерористичної операції та членів їх сімей. Тому питання виплати компенсації на житло, надання пільг, матеріальної допомоги, в комплексі з іншими заходами місцевих та обласної програми, соціальної підтримки вказаної категорії громадян – є пріоритетними і у 2018 році.

Робота зі зверненнями громадян

У 2017 році  до департаменту соціального захисту населення було спрямовано облдержадміністрацією в тому числі надійшло від самих громадян 1648 звернень для порівняння у 2016 році 1971 що на 16% менше ніж у 2016 році.

Обґрунтованість і якість розгляду звернень громадян повинні бути на особистому контролі керівників управлінь.

Претензійно-позовна робота

Станом на 01.01.2018р. департамент соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації залучений до розгляду 725 судових справ, за позовами фізичних осіб – інвалідів та постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Вказана кількість позовів та стрімке її зростання зумовлена її актуальністю і гостротою питання, адже пов’язана з правовою колізією, яка виникла внаслідок прийняття Закону України від 28.12.2014 №76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» щодо скорочення пільг і компенсацій постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи та ліквідації зони посиленого радіоекологічного контролю.

За підсумками роботи органів соціального захисту населення Київської області у 2017 році колегія прийняла рішення та видала низку доручень.

Також колегією затверджено План перспектив розвитку сфери соціального захисту області на 2018 рік.

На виконання Закону України «Про встановлення державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей» департамент соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації отримав кошти державного бюджету в сумі 24 291 100 гривень  для виплати 110 учасникам Революції Гідності, які отримали тілесні ушкодження (тяжкі, середньої тяжкості, легкі) та членам сім’ї загиблих.

5 та 6 лютого кошти направлені до територіальних управлінь соціального захисту Київської області для виплати зазначеним особам.

РОЗПОЧАТО ВИПЛАТУ КОШТІВ ОДНОРАЗОВОЇ ГРОШОВОЇ ДОПОМОГИ ПОСТРАЖДАЛИМ УЧАСНИКАМ РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ ТА ЧЛЕНАМ СІМЕЙ ЗАГИБЛИХ ПІД ЧАС УЧАСТІ У МАСОВИХ АКЦІЯХ ГРОМАДСЬКОГО ПРОТЕСТУ

На виконання доручення Прем’єр-міністра України В.Гройсмана Київською обласною державною адміністрацією організовано виплату у 2018 році одноразової грошової допомоги членам сімей осіб, смерть яких пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 р., та особам, які отримали тілесні ушкодження, побої, мордування під час участі в зазначених акціях.

У 2018 році виплата здійснюється згідно Порядку надання одноразової грошової допомоги членам сімей осіб, смерть яких пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 р., та особам, які отримали тілесні ушкодження, побої, мордування під час участі в зазначених акціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.01.2018 № 14.

Допомога виплачується в розмірі, передбаченому статтею 4 Закону України “Про встановлення державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей”, з урахуванням раніше виплачених сум коштів у попередніх роках відповідно до актів Кабінету Міністрів України.

Згідно ст. 4 Закону України “Про встановлення державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей” розміри державної допомоги постраждалим та членам їх сімей становлять:

1) допомога у зв’язку зі смертю члена сім’ї, який брав участь у масових акціях громадського протесту, за умови, що смерть безпосередньо пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту, – один мільйон гривень;

2) допомога у зв’язку з нанесенням тяжких тілесних ушкоджень учаснику масових акцій громадського протесту – сімсот тисяч гривень;

3) допомога у зв’язку з нанесенням тілесних ушкоджень середньої тяжкості учаснику масових акцій громадського протесту – п’ятсот тисяч гривень;

4) допомога у зв’язку з нанесенням легких тілесних ушкоджень, побоїв, мордувань учаснику масових акцій громадського протесту – двісті тисяч гривень.

На область надійшли кошти в загальній сумі 23 млн. 921 тис. 100 грн., розпочато виплату:

– 15 членам сімей загиблих осіб, смерть яких пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту (загальна сума до виплати 2 млн. 596 тис. 750 грн.);

– 12 особам, які отримали тяжкі тілесні ушкодження (загальна сума до виплати 4 млн. 172 тис. грн.);

– 27 особам, які отримали тілесні ушкодження середньої тяжкості (загальна сума до виплати 9 млн. 412 тис. 350 грн.);

56 особам, які отримали легкі тілесні ушкодження, побої мордування (загальна сума до виплати 7 млн. 740 тис. грн.).

Cлід зауважити, що наша область одна з найперших з областей здійснила зазначені виплати, завдяки злагодженій співпраці всіх учасників цього процесу під керівництвом голови Київської облдержадміністрації Олександра Горгана, які усвідомлюють важливість підтримки сімей загиблих та поранених учасників Революції Гідності.

Жителі Київщини приймали активну участь у подіях, які докорінно змінили наше життя і заслуговують гідної шани.

Проведено розширену семінар-нараду з директорами 35 районних, міських територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Київської області

01 лютого 2018 року за підтримки Броварського міського голови Сапожка І.В., департаменом соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації на базі Броварського міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) було проведено розширену семінар-нараду з директорами 35 районних, міських територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Київської області, представниками Пісківської, Калитянської, Узинської, Тетіївської, Медвинської, Великодимерської, Дівичівської, Студениківської, Фурсівської об’єднаних територіальних громад та не державних суб’єктів надання соціальних послуг.

На зазначеній семінар-нараді було розглянуто питання щодо підсумків роботи територіальних центрів у 2017 році та їх перспективний план дій на 2018 рік.

Директором департаменту соціального захисту населення Київської облдержадміністрації Мещаном Ігорем Вікторовичем звернуто увагу учасників заходу щодо посилення співпраці з не державними суб’єктами надання соціальних послуг, а також про організацію роботи із надання соціальних послуг в об’єднаних територіальних громад.

Заступником начальника відділу стаціонарних установ та соціального обслуговування населення департаменту соціального захисту населення Бабенком Ю.М. було презентовано звіт щодо діяльності територіальних центрів, організації соціального обслуговування населення у 2012-2017 роках, перспективний план дій розвитку соціальних послуг у 2018 році в тому числі в об’єднаних територіальних громадах.

Крім того, обговорено ряд проблемних питань щодо організації надання соціальних послуг, реформування системи соціального обслуговування населення, впровадження нових форм та методів надання соціальних послуг, інноваційних підходів до вирішення проблем осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Окремо розглянуті питання про стан протипожежної безпеки в стаціонарних відділеннях територіальних центрів та інших закладах стаціонарного обслуговування населення, дотримання прав підопічних, які перебувають на повному державному утриманні в закладах соціального обслуговування.

Уряд забезпечив право осіб з інвалідністю на пільги на безоплатне паркування і зберігання транспортних засобів

У зв’язку зі змінами у законодавстві та з метою посилення соціального захисту осіб з інвалідністю Уряд 31 січня прийняв постанову Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 25 травня 2011 р. № 585”.

Відповідно до прийнятої постанови, пільги на безоплатне паркування і зберігання транспортних засобів поширено на всіх осіб з інвалідністю, а не тільки з ураженням опорно-рухового апарату.

Крім того, терміни ,,інвалід” і ,,дитина-інвалід” замінено термінами „особа з інвалідністю”, „водій з інвалідністю”, ,,дитина з інвалідністю”, що відповідає законам України ,,Про ратифікацію Конвенції про права осіб з інвалідністю і Факультативного протоколу до неї” та „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за паркування, зупинку, стоянку транспортних засобів на місцях, призначених для осіб з інвалідністю”.

Також положення Порядку надання пільг особам з інвалідністю, членам їх сімей, законним представникам осіб з інвалідністю (дітей з інвалідністю), підприємствам, установам, організаціям громадських організацій інвалідів та сфери соціального захисту населення на безоплатне паркування і зберігання транспортних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 № 585, приведено у відповідність до Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами-підприємцями”, зокрема, вилучено норму про обов’язкове використання печаток. Відбиток печатки не може бути обов’язковим реквізитом будь-якого документа, який подається від імені суб’єкта господарювання органу державної влади або органу місцевого самоврядування.

Уряд визначив розмір грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку на цей рік

Для забезпечення прав громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на санаторно-курортне лікування 25 січня 2018 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 31  „Про встановлення розміру грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку у 2018 році”, якою передбачено грошову допомогу в розмірі, розрахованому виходячи з фактичної середньої вартості санаторно-курортної путівки в закладах, послуги яких за підсумками оздоровчої кампанії 2017 року користуються найбільшим попитом серед громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, для компенсації вартості путівок через безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам, закладам оздоровлення та відпочинку.

Прийняттям цієї постанови Кабінету Міністрів України забезпечено виконання Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” та можливість громадян самостійно вибирати заклади для санаторно-курортного лікування.

Розвиток системи надання соціальних послуг

та реформування інтернатних закладів

Департамент соціального захисту населення Київської облдержадміністрації активно працює над  реалізацією  пріоритетних завдань  Президента України Петра Порошенка щодо розвитку системи надання соціальних послуг, зокрема, реформування інтернатних закладів.

31 січня 2018 року під головуванням заступника голови Київської облдержадміністрації В’ячеслава Кучера, за участю директора департаменту соціального захисту населення Київської ОДА Ігоря Мещана, начальника відділу інтернатних установ управління у справах людей похилого віку та надання соціальних послуг Мінсоцполітики України Алли Карпової, директорів будинків-інтернатів сфери соціального захисту населення Київської області, голови обласної профспілки працівників соціальної сфери Валентина Завадського проведено нараду щодо діяльності інтернатних установ, запровадження в них інноваційних методів надання соціальних послуг, а також основні напрямки реформування, деінституалізація інтернатних закладів у 2018 році та шляхи вирішення проблемних питань.

Заступник голови Київської облдержадміністрації В’ячеслав Кучер у своєму виступі зазначив, що Київська ОДА тримає на постійному контролі виконання розвитку системи надання соціальних послуг та реформування інтернатних закладів, а також вживає заходів щодо досягнення ефективних результатів на кожному етапі проголошених реформ Президентом України Петром Порошенко. Тому відповідно до Указу Президента України від 13.12.2016 № 533/2016 «Про заходи, спрямовані на забезпечення додержання прав осіб з інвалідністю», Плану пріоритетних дій Уряду на 2017 рік, затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 03.04.2017 № 275-р у Київській області відбувається реформування інтернатних установ з метою розвитку соціальних послуг за місцем проживання їх утримувачів.

Також В’ячеслав Кучер оголосив про свої наміри відвідати всі одинадцять будинків-інтернатів, ознайомитись із умовами проживання підопічних зазначених закладів, визначити їх проблемні питання діяльності.

В свою чергу директор департаменту соціального захисту населення Київської облдержадміністрації Ігор Мещан доповів про стан реформування інтернатних закладів з дотриманням Державних стандартів соціальних послуг, запровадження в усіх інтернатних закладах інноваційних соціальних послуг, про співпрацю з Українським Фондом соціальних інвестицій та його проекту реформування об’єкту інвестування, а саме  Білоцерківського дитячого будинку-інтернату, про співпрацю будинків-інтернатів із медико-соціальними експертними комісіями щодо індивідуальних програм реабілітації осіб з інвалідністю та з районними і міськими управліннями соціального захисту населення в частині забезпечення технічними засобами реабілітації,  про недостатнє фінансування інтернат них установ, про недопущення конфлікту інтересів при прийнятті на роботу. Також зазначив, що одним із важливих питань наразі є отримання ліцензування інтернат них установ з метою провадження господарської діяльності з медичної практики або укладення договорів із закладами охорони здоров’я та/або медичними працівниками.

До обговорення питань порядку денного активно долучилися і керівники будинків-інтернатів. Зокрема, генеральний директор Переяслав-Хмельницького центру соціального захисту пенсіонерів та інвалідів Раїса Голованова порушила питання необхідності нормативного врегулювання діяльності підсобних господарств, створення соціального житла для внутрішньо-переміщених осіб, тимчасового – для безхатченків. Окремий акцент Раїса Голованова зробила на недобудованому приміщенні Переяслав-Хмельницької санепідемстанції, яке можна використати  для вирішення  вищезазначених соціальних питань.

Директор Білоцерківського психоневрологічного будинку-інтернату Оксана Загородня запропонувала  внести пропозиції до Мінсоцполітики щодо спрощення механізму поселення підопічних до платних відділень будинків-інтернатів. Директор Білоцерківського дитячого будинку-інтернату Алла Верещак  в свою чергу зазначила про проблеми у підборі фахівців, а саме лікарів-психіатрів,  реабілітологів, про низький рівень оплати праці працівників будинків-інтернатів, про формальний підхід медико-соціальних експертних комісій в заповненні індивідуальних програм реабілітації осіб з інвалідністю.

Представник Мінсоцполітики Алла Карпова надала фахові відповіді на  озвучені запитання та пропозиції, а також рекомендувала тісніше співпрацювати з департаментом охорони здоров’я Київської облдержадміністрації в питаннях медичного обслуговування, проходження курсів підвищення кваліфікації медичного персоналу інтернатних закладів, активнішого залучення

В цілому нарада пройшла конструктивно, робота з реформування інтернат них закладів триває та знаходиться на постійному контролі у керівництва Київської облдержадміністрації.

Відбір до національної збірної України Ігор Нескорених розпочато

25 січня 2018 року у приміщенні Київської обласної державної адміністрації було проведено чергове засідання комісії Київської обласної державної адміністрації по вирішенню спірних питань щодо визначення статусу   осіб, які брали участь у проведенні робіт з евакуації людей і майна із зони відчуження, а також евакуйованих із зони відчуження у 1986 році.

До складу комісії входять представники Всеукраїнської громадської організації «Союз Чорнобиль України», «Фонду інвалідів учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Києво-Святошинського району»,  територіального управління юстиції, надзвичайних ситуацій, пенсійного фонду, військового комісаріату, національної поліції, охорони здоров’я, архівних установ, профспілок, підприємств та організацій.

На засіданні комісії було розглянуто  26 справ з питань первинного визначення та підтвердження статусу учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та осіб, евакуйованих у 1986 році із зони відчуження.

24 січня 2018 року під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Анісімова А.Є., за участі заступника голови облдержадміністрації Кучера В.А. та директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Мещана І.В. відбулося засідання тимчасової комісії облдержадміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

На засіданні тимчасової комісії було підведено підсумки роботи облдержадміністрації за 2017 рік щодо забезпечення дотримання трудового законодавства на підприємствах, в установах і організаціях області, зокрема в частині своєчасної виплати заробітної плати та погашення заборгованості з її виплати, а також розглянуто перспективи погашення існуючої заборгованості із виплати заробітної плати у 2018 році.

Також, розглянуто протокольне рішення державної Комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат від 18 грудня 2017 року щодо роботи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з питань погашення заборгованості із заробітної плати у 2017 році та шляхи її погашення у 2018 році.

Директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Мещан І.В. зазначив, що завдяки вжитим заходам у 2017 році забезпечено погашення заборгованості із виплати заробітної плати на 36 суб’єктах господарювання, на загальну суму 14,9 млн. гривень.

Найбільшою в області залишається заборгованість із заробітної плати приватного акціонерного товариства “Авіакомпанія “Аеросвіт” (Бориспільський район), яке рішенням Господарського суду Київської області від 10.07.2015             визнано банкрутом, де заборгованість  становить 115,8 млн. грн. або 89,4% загальної заборгованості по області. На даний час до боржника застосована процедура ліквідації.

На засіданні  комісії заслухано звіт помічника ліквідатора ПрАТ “Авіакомпанія “Аеросвіт” щодо роботи, що проводиться для забезпечення зменшення боргів з оплати праці.

За підсумками роботи комісії прийняті рішення спрямовані на погашення існуючої заборгованості із заробітної плати та недопущення нової, а також щодо посилення взаємодії органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та правоохоронних і контролюючих органів з даного.

22 січня 2018 року в приміщенні Інституту післядипломної освіти Київського  національного університет  ім. Т. Шевченка  (вул. Васильківська 36) відбувся спільний захід Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації та Головного територіального управління юстиції у місті Києві з нагоди відзначення Дня Соборності України.

Метою заходу стало сприяння підвищенню рівня  правових знань та толерантності  у суспільстві  шляхом консолідації зусиль правових інституцій, міської влади  та громадських організацій, привернення уваги суспільства до проблем  учасників антитерористичної операції на сході України та вимушених переселенців, надання таким особам безоплатних правових консультацій.

В рамках заходу відбулося надання співробітниками Головного територіального управління юстиції у місті Києві (у сфері державної реєстрації, виконавчої служби, нотаріату) та Другим Київським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги правових консультацій учасникам АТО та вимушеним переселенцям. Учасникам зібрання була представлена виставка фото – робіт «Відчуття Криму» фотохудожників Сергія Савченка та  Якова Вітюка, а також  концерт студентів Комунального  вищого навчального закладу Київської обласної ради «Коледж Культури та мистецтв» та вихованців   Київського палацу дітей та юнацтва.

З привітальним словом до зібрання звернулись директор департаменту соціального захисту Мещан Ігор Вікторович та радник голови Київської обладміністрації, учасник Революції Гідності  та антитерористичної операції Янченко Андрій Васильович.

Реалізація  пріоритетних завдань Президента України 

Департамент соціального захисту населення Київської облдержадміністрації  активно працює над  реалізацією  пріоритетних завдань  Президента України

П.О.Порошенка щодо розвитку системи надання соціальних послуг, зокрема – реформування інтернатних закладів.

18 січня 2018 року директор департаменту соціального захисту населення  Київської ОДА – Мещан І.В., начальник управління у справах людей похилого віку та надання соціальних послуг Мінсоцполітики України – Суліма О.В. разом  з представниками Українського Фонду соціальних інвестицій, Кабінету Міністрів України та проекту Світового банку провели виїзну робочу нараду у Білоцерківському дитячому будинку-інтернаті, який включено до пілотного проекту реформування об’єкту інвестування Українським Фондом соціальних інвестицій.

Наразі Білоцерківським дитячим будинком-інтернатом надаються наступні соціальні послуги:

 1. Стаціонарний догляд дітей віком 7-18 років отримують 59 дітей з інвалідністю, з них – паліативний догляд – 22 особи.
 2. Стаціонарний догляд молоді з інвалідністю віком 18-35 років у молодіжних групах – 113 осіб.

Після реформування діти та молодь з інвалідністю  матимуть можливість отримувати такі соціальні послуги, відповідно Державних стандартів:

 1. Паліативний догляд дітей віком 7-18 років, молоді 18-35 років.
 2. Транзитне перебування молоді віком 18-35 років.
 3. Підтримане проживання молоді віком 18-35 років.
 4. Соціальна послуга тимчасового відпочинку для батьків або осіб, які  їх замінюють, що здійснюють догляд за дітьми з інвалідністю, у групах транзитного перебування.
 5. Денний догляд дітей з інвалідністю підгрупи А 7-18 років та молоді з інвалідністю, які потребують постійного стороннього догляду.

Реформування інтернатних закладів – це тривалий процес, який потребує на перехідному етапі додаткового фінансування. Тож Український Фонд соціальних інвестицій має наміри інвестувати в добудову житлових приміщень до 1000 кв.метрів, майстерень близько 150 кв.метрів, 4 пандусів до входів в основне приміщення, блоку гаража для мікроавтобуса. Реконструювати літню спальню для забезпечення соціальної послуги тимчасового відпочинку батьків дітей з інвалідністю, теплицю. Придбати три мікроавтобуси на 16 осіб кожен.  Благоустроїти територію будинку-інтернату з облащтуванням вуличних тренажерів, парканів, сенсорного саду, майданчика для настільного тенісу, 4 альтанок для настільних ігор на свіжому повітрі, освітлення території. Встановити сонячні батареї, встановити вай-фай, оснащити інтернат меблями, інвентарем, комп’ютерними класами, реабілітаційним обладнанням, обладнанням для майстерні для праце терапії,  засобами для догляду.

Таким чином будуть створені належні умови для надання якісних соціальних послуг, покращення якості життя дітей та молоді з інвалідністю  в Білоцерківському дитячому будинку-інтернаті.

Київська ОДА тримає на постійному контролі виконання розвитку системи надання соціальних послуг та реформування інтернатних закладів, а також вживає заходів щодо досягнення ефективних результатів на кожному етапі проголошених реформ Президентом України  Петром Порошенко.

11 січня 2018 року в приміщенні Київської обласної державної адміністрації відбулось вітання колективу департаменту соціального захисту населення Київської ОДА вихованками територіального центру соціального обслуговування одиноких громадян Вишгородського району з новорічними та різдвяними святами.

Захід створив прекрасний новорічний настрій усім присутнім.

Інформація про виконання державної програми забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 № 719 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей» органами соціального захисту населення у 2016 році 61 особі  (з яких інваліди війни І-ІІ групи з числа учасників АТО – 34 особи, член сім’ї загиблого військовослужбовця з числа учасників АТО – 27 осіб) надана грошова компенсація на придбання житла на загальну суму 38,6 млн. гривень.

Житло придбано 60 особами. Одній особі відмовлено у виплаті компенсації у зв’язку  з відсутністю права на отримання грошової компенсації.

У 2017 році до Міністерства соціальної політики України було надано 5 потреб для виплати грошової компенсації 86 особам (з яких інваліди війни І-ІІ групи з числа учасників АТО – 58 осіб, член сім’ї загиблого військовослужбовця з числа учасників АТО – 28 осіб) на загальну суму 59,291 млн. гривень.

Також подано потребу після перерахунку вартості 1 кв. м. 33 особам на загальну суму 0,997 млн. грн.

За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам 2017 року з 86 осіб житло вже придбали 39 осіб.

Особи, які не придбали житло, мають право використати кошти протягом 12 місяців з дня їх отримання на свої спецрахунки в АТ «Ощадбанк».

В департаменті соціального захисту населення 15 грудня 2017 відбулося засідання «Круглого столу» «щодо популяризації профілактики ВІЛ/СНІДУ та гепатиту С в інтернатних установах системи соціального захисту населення, серед учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб у Київській області», за участю представників, департаменту соціального захисту населення, служби у справах дітей та сім’ї Київської обласної державної адміністрації, Київського обласного центру соціальних служб для сім’ї та молоді, КЗ КОР «Київський обласний протитуберкульозний диспансер», Комунального закладу Київської обласної ради «Київський обласний центр профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІДом» та департаменту охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації.

56

57

Пріоритети соціального захисту населення

В умовах децентралізації влади згідно із законами України “Про добровільне об’єднання територіальних громад” та Плану пріоритетних дій Уряду на 2017 рік, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 03.04.2017 особливого значення набуває питання організації співпраці органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з забезпечення соціального захисту населення та надання якісних соціальних та адміністративних послуг громадянам.

З метою забезпечення надання методичної та практичної допомоги об’єднаним територіальним громадам щодо виконання  повноважень у сфері соціального захисту населення за ініціативи департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації 20грудня 2017 року під головуванням директора департаменту соціального захисту населення Київської облдержадміністрації Ігоря Мещана проведено семінар-нараду з головами Пісківської, Медвинської, Калитянської, Великодимерської, Дівичківської, Фурсівської об’єднаних територіальних громад та їх представниками, начальниками управлінь соціального захисту населення Бородянської, Богуславської, Броварської, Переяслав-Хмельницької, Сквирської райдержадміністрацій та директорами територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) управлінь соціального захисту населення, районів під час якого було розглянуто деякі практичні питання діяльності об’єднаної територіальної громади щодо надання послуг із соціальної підтримки населення відповідно до Методичних рекомендацій затверджених наказом від 21.06.2017 № 1030 Міністерства соціальної політики України.

Серед основних питань які були предметом обговорення на семінар-нараді:

– утворення у виконавчому органі сільської, селищної ради що представляють  об’єднані територіальні громади відповідного підрозділу (посадової особи) що забезпечує реалізацію державної політики у сфері соціального захисту населення.

Діяльність у сфері соціального захисту населення з визначенням пріоритетних напрямів серед яких:

–  організація прийому громадян;

–  прийом та опрацювання документів з визначення права на державну соціальну допомогу, компенсації, грошові виплати, соціальні послуги та пільги, направлення на реабілітацію осіб з інвалідністю, передання документів відповідним структурним підрозділам з питань соціального захисту населення районних державних адміністрацій для опрацювання  та прийняття рішень.

– видача громадянам посвідчень, направлень на забезпечення технічними засобами реабілітації, направлення їх на реабілітацію;

–   клопотання про направлення до будинку-інтернату;

–  надання інформації жителям громади щодо діяльності структурних підрозділів з питань соціального захисту населення та служби у справах дітей районних державних адміністрацій, органу опіки та піклування, суб’єктів що надають соціальні та реабілітаційні послуги, у тому числі дітям і сім’ям, у яких виховуються діти, органів Пенсійного фонду України, робочих органів Фонду соціального страхування, центрів зайнятості  та інших служб, що належать до сфери управління системи соціального захисту населення.

Учасники семінару взяли активну участь в обговоренні питань що розглядались та висловили побажання про регулярне проведення таких семінарів, і наступний семінар провести з відвідування однієї із  об’єднаних територіальних громад області де на практиці обмінятися досвідом щодо організації роботи.

DSC00020

DSC00019

У КОДА відбулося засідання комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати

20 грудня 2017 року під головуванням директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Мещана І.В. відбулося засідання тимчасової комісії облдержадміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

Комісією заслухано інформацію представників органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, а також керівників підприємств-боржників Києво-Святошинського, Фастівського районів та міста Фастів щодо заходів які вживаються для погашення боргів з оплати праці.

За підсумками роботи комісії прийняті рішення спрямовані на погашення існуючої заборгованості із заробітної плати та недопущення нової, а також щодо посилення взаємодії органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та правоохоронних і контролюючих органів з даного питання.

DSC00034

DSC00036

Сьогодні, 19 грудня 2017 року в дитячих установах системи соціального захисту населення відбулися урочисті заходи з нагади  відзначення Дня святого Миколая.

У стаціонарному відділенні комплексної реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та дітей групи ризику Переяслав – Хмельницького центру соціального захисту пенсіонерів та інвалідів  відбулося святкове дійство. На святі були присутні:

Гуща  Микола Валентинович – начальник управління соціального захисту населення;

Миздренко Єлизавета Прокопівна –  голова ради ветеранів;

Красова Любов Андріїівна –  директор центру зайнятості;

Ковальська Анелія Віталіївна –  голова міжнародного фонду «Взаєморозуміння та толерантність»;

Навальна Марина Іванівна –  депутат міської ради;

Гончар Віта Вікторівна –  депутат міської ради;

Гончаренко Ірина Юріївна –  приватний підприємець;

Поліщук  Наталія Володимирівна –  головний інженер ПП КОР ”Тепломережа”.

Всі гості прийшли з подарунками, привітали дітей та побажали їм здоров’я, щасливих новорічних свят та обіцяли всіляко підтримувати.

В  Білоцерківському  дитячому  будинку – інтернаті  також відбулися заходи з  нагоди  Дня  Святого Миколая. Вихованці  закладу  радісно  зустріли  гостей  святковим  концертом,  на  якому  були  присутні : депутат  Київської  обласної  Ради – Бігарі Н.В.,  представники Білоцерківської  ВК  № 35, представник  духовенства  – священик  Олександр, представники  мережі  магазинів «Епіцентр», студенти Київського національного університету  культури  і  мистецтв,  незалежна  творча  театральна  майстерня «Сінематографъ», студенти Білоцерківського  медичного коледжу.

DSC00508

SAM_4933

SAM_4941

SAM_4960

SAM_5035

SAM_5056

14  грудня 2017 року в м. Тетіїв о 11год. 00 хв. в  мікрорайоні Дзержинське відбувся  мітинг – реквієм з  покладанням квітів до  пам’ятного знаку Героям Чорнобиля та поминальна  панахида  з  нагоди «Дня  вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС».

В мітингу-реквіємі взяв участь директор департаменту соціального захисту населення Київської облдержадміністрації  Мещан  Ігор Вікторович.  У своїй промові Ігор Вікторович розповідав про Чорнобильську трагедію , яка забрала життя багатьох людей, завдала шкоди  здоров’ю мільйонів українців, її наслідки ще відчуватимуть на собі майбутні покоління. Вона вважається найжахливішою катастрофою в історії людства. Ім’я їй – Чорнобиль. Закцентовано увагу, що уряд та обласна державна адміністрація постійно приділяє належну увагу для вирішення повсякденних питань життєдіяльності цих людей та екологічному середовищу Київщини.

На сьогоднішній день на обліку  в  управлінні  соціального захисту населення Тетіївської РДА перебувають: 1154 особи постраждалих  внаслідок Чорнобильської катастрофи:

I категорії – 198 осіб,

ІІ категорії –  441 особи,

ІІІ категорії – 239 осіб,

62 вдови, померлих ліквідаторів, смерть яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи,

214 – дітей, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

В 2017 році  управління соціального захисту населення Тетіївської РДА отримало майже 2,7 млн.грн. для  компенсаційних виплат.

На «Санаторно – курортне лікування» –  383250 грн.  за рахунок яких оздоровлено 73 особи І категорії  постраждалих громадян від наслідків аварії на ЧАЕС. Що складає 100% від загальної потреби.

На «Виплату грошової компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування» – 2112624 грн. для І та ІІ категорії постраждалих громадян.

На «Щорічну допомогу на оздоровлення»  – 56550 грн. для І, ІІ та ІІІ категорії постраждалих громадян.

На «Додаткову відпустка для громадян постраждалих внаслідок ЧАЕС» – 112910, 00 грн. – для І та ІІ категорії постраждалих громадян.

Директор департаменту соціального захисту населення також прийняв участь у покладанні квітів до пам’ятного знаку  з  корзиною квітів від голови Київської облдержадміністрації Горгана Олександра Любомировича.

З нагоди заходу було нагороджено Подяками  департаменту соціального захисту населення Київської облдержадміністрації   10 ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС Тетіївського району.

image001

image002

image004

image005

image006

image007

image008

13 грудня 2017 року у Великому залі Білоцерківської районної державної адміністрації відбувся урочисті захід до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильський АЕС.

Чорнобильська трагедія забрала життя багатьох людей, завдала шкоди здоров’ю мільйонів українців, її наслідки ще відчуватимуть на собі майбутні покоління. Вона вважається найжахливішою катастрофою в історії людства. Ім’я їй —Чорнобиль. Жодна статистика не скаже, скільки людських доль понівечено чорнобильським смерчем, скільки ще ліквідаторів «дотлівають» у різних лікарнях, скільки їх уже відійшло у вічність.

Нині на Білоцерківщині проживає майже 20 тисяч осіб, постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС, з них 695 ліквідаторів різних категорій, шану і найщиріші слова вдячності яким висловив у цей пам’ятний день, за дорученням голови Київської обласної державної адміністрації Олександра Горгана, директор департаменту соціального захисту населення Ігор Мещан.

За мужність, героїзм, самовідданість проявлені під час ліквідації наслідків аварії та з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, 10 ліквідаторів Білоцерківщини було нагороджено подяками Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації.

У своєму зверненні до учасників зібрання, Ігор Мещан висловив глибоке переконання очільників Київщини про те, що жоден чорнобилець, жоден ліквідатор аварії на ЧАЕС не повинен залишиться без уваги. Президент України, Кабінет Міністрів України докладають наразі максимальних зусиль до поліпшення питання соціального захисту чорнобильців. Відбулись позитивні зміни в галузі пенсійного забезпечення, якісно поліпшено санаторно-курортне лікування, медичне обслуговування постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Найближчим часом плануються зміни до законодавства, які врегулюють проблемне питання видачі посвідчень особам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1 з числа потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи 4 категорії (що проживали на території зони посиленого радіоекологічного контролю), що є актуальним саме для жителів Білоцерківщини.

Учасники заходу вшанували пам’ять героїв-ліквідаторів краю та з почуттям глибокої вдячності і поваги вклонились тим, хто продовжує свій життєвий шлях.

25188970_1537357926385767_3217747714703100452_o

мещан

мещан_1

мещан_2

Вшанування ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в Київській обласній державній адміністрації

В історії нашого багатостраждального народу чимало скорботних дат, спогад про які пронизує серце гострим болем. Одна з них — 14 грудня, коли в Україні традиційно вшановують ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – людей, які ціною свого життя і здоров’я змогли приборкати страшну трагедію ХХ століття.

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в Україні відзначають щорічно 14 грудня, згідно з Указом Президента України «Про День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» від 10 листопада 2006 р. № 945/2006.

12 грудня 2017 р. в Департаменті соціального захисту населення за участю голови Київської обласної державної адміністрації вшанували пам’ять героїв-ліквідаторів Київщини та з почуттям  глибокої вдячності і поваги вклонились тим, хто продовжує свій життєвий шлях.

Голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган за багаторічну сумлінну працю, мужність і самовідданість, виявлені під час ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, активну громадську позицію та з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС нагородив почесними грамотами Київської обласної державної адміністрації ліквідаторів Київщини. Нагороди учасники зібрання отримали також і від Департаменту соціального захисту населення КОДА – Подяки департаменту вручив його директор Ігор Мещан.

Учасники дня вшанування пам’яті ліквідаторів аварії на ЧАЕС мали змогу обговорити болючі питання та спрямувати їх особисто губернатору. Водночас, голова облдержадміністрації запевнив, що кожне питання буде почуте, на кожну проблему буде відреаговано, жоден чорнобилець, жоден ліквідатор аварії на ЧАЕС не залишиться без уваги.

Київська область є однією з найпостраждаліших областей в нашої країні і нараховує 625 тисяч 785 осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи з них:  учасники ліквідації 36 тисяч 668 осіб:

 І категорії – 11 тис. 109 осіб

 ІІ категорії – 21 тис. 842 осіб та

ІІІ категорії – 3 тис. 717 осіб.

Так, протягом 2017 року департаментом соціального захисту населення було профінансовано райміськуправління соціального захисту населення області за 6 напрямками державної програми «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”  на загальну суму 570,2 млн. грн. у тому числі за основними напрямами даної бюджетної програми:

–  «Санаторно-курортне лікування» – 25,9 млн. грн. за рахунок яких оздоровлено 4729 осіб І категорії постраждалих від наслідків аварії ЧАЄС, що складає 100% від загальної потреби;

– «Виплата грошової компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування» –  228,35 млн. грн. для І та ІІ категорії.

– «Компенсація за шкоду, заподіяну здоров’ю особам, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та сім’ям за втрату годувальника одноразова компенсація та щорічна допомога на оздоровлення» –  5,3 млн. грн.

Докладаються зусилля до вирішення питання надання статусу постраждалих від Чорнобильської катастрофи 1 категорії. 31 жовтня 2017 р. у за ініціативою департаменту соціального захисту населення була проведена розширена нарада з обговорення та пошуку шляхів вирішення питання реалізації конституційних прав громадян, потерпілих внаслідок чорнобильської катастрофи 4-ї категорії, які претендують на визначення статусу постраждалих 1-ї категорії. За результатами наради готуються спільні пропозиції до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів, органів виконавчої влади щодо шляхів вирішення нагальних питань на період до впорядкування чинного законодавства.

В лікувальних закладах, підпорядкованих Департаменту охорони здоров’я  КОДА знаходяться на обліку 32621 учасників ліквідації наслідків чорнобильської катастрофи. Спеціалізованим базовим закладом по обслуговуванню є «Київська обласна лікарня №2», до якої на медичне обслуговування прикріплено 32040 ліквідаторів.

За 9 місяців 2017р. амбулаторно-поліклінічну медичну  допомогу отримали безкоштовно7588 чоловік

Існує реєстр видачі безкоштовних ліків, яких було видано за 9 місяці 2017р. на суму 1.174.791 грн.81коп.

Також ліквідатори мають право на безоплатне стоматологічне лікування та протезування, так станом на 01.10.2017 року було проведено протезування на суму: 97692,44   грн.

Крім амбулаторно-поліклінічної допомоги в умовах поліклініки ліквідатори отримують і стаціонару допомогу. За 9 місяців 2017 року стаціонару допомогу отримали 2821 ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС В середньому в день на ліки та харчування витрачається для даної категорії: близько 50 гривень на ліки і 45 грн. на харчування.

Заслуговує увагу  така форма надання амбулаторної допомоги ліквідаторам, як виїзди бригад  лікарів, середнього медперсоналу в райони Київської області, переважно сільській амбулаторії  та ФАПН  Так за 9 місяців 2107рік, здійснено 14 планових виїздів в 15 районів Київської області, проконсультовано 1043 пацієнтів, відібрано на стаціонарне лікування 185 пацієнтів.

Чорнобильська трагедія забрала життя багатьох людей, завдала шкоди здоров’ю мільйонів українців, її наслідки ще відчуватимуть на собі майбутні покоління. Вона вважається найжахливішою катастрофою в історії людства. Ім’я їй —Чорнобиль. Жодна статистика не скаже, скільки людських доль понівечено чорнобильським смерчем, скільки ще ліквідаторів «дотлівають» у різних лікарнях, скільки їх уже відійшло у вічність. На превеликий жаль, всього за 6 місяців 2017 р. Київщина втратила 608 героїв-ліквідаторів Чорнобиля.

Вічна пам’ять героям-ліквідаторам!

Многая літа тим, хто продовжує жити заради дітей і онуків, заради миру і спокою у нашій державі!

Слава Україні!

IMG_9275

IMG_9277

IMG_9284

IMG_9303

IMG_9392

IMG_9397

IMG_9406

IMG_9410

IMG_9419

IMG_9422

В Київській області проживає майже 100 тис. громадян з інвалідністю

Уряд та обласна державна адміністрація постійно приділяють належну увагу вирішенню повсякденних питань життєдіяльності громадян з особливими потребами.

В поточному році 18117 особам з інвалідністю (з дитинства) виплачено державну соціальну допомогу на суму 289,6 млн.грн., а 1986 громадянам які мають психоневрологічні захворювання та проживають в сім’ях виплачено допомогу на догляд у сумі – 21,3 млн.гривень.

За ініціативи облдержадміністрації затверджено Київську обласну цільову программу соціальної підтримки в Київській області людей з інвалідністю на 2017-2020 роки, яко. Передбачено надання щорічної разовохадресної грошової допомоги сім’ям, які складаються з двох та більше осіб з інвадіністю, одиноким особам з інвалідністю, особам з інвалідністю по зору та слуху І та ІІ групи, а також для здійснення заходів з реабілітації дітей з інвалідністю із захворюванням ДЦП.

Протягом 2017 року оздоровлено 4729 осіб 1 категорії постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС на загальну суму майже 25 млн. грн., 293 особи з інвалідністю від загального захворювання на загальну суму понад 1,5 млн.грн., 73 особи з інвалідністю з травмами чи захворюваннями хребта та спинного мозку (спинальників) на загальну суму майже1,3 млн.грн.

На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 14488 осіб, з числа учасників антитерористичної операції, з яких:

18 осіб з інвалідністю І групи;

246 – ІІ групи;

423 – ІІІ групи, які всі отримують пільги на житлово-комунальні послуги.

Крім того в 2016 році 34 особи з інвалідністю І і ІІ групи з числа учасників АТО отримали грошову компенсацію на придбання житла, а в поточному році – 26 осіб.

Облдержадміністрацією на початку року було ініційовано прийняття комплексної програми соціальної підтримки в Київській області учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції, а також родин героїв Небесної Сотні та учасників Революції Гідності на 2018-2020 роки.

Наразі проект програми схвалений розпорядженням голови облдержадміністрації від 11 жовтня 2017 року за № 533 та поданий до обласної ради для подальшого затвердження.

Зазначеним проектом передбачено ряд заходів щодо поліпшення матеріального становища осіб з інвалідністю, які були учасниками Революції Гідності та приймали участь в антитерористичній операції.

Не забуває обласна адміністрація і про людей з інвалідністю, які проживають в інтернатних закладах системи соціального захисту населення

Кожний з понад 1500 осіб з інвалідністю забезпечені належним чотириразовим харчуванням, одягом, взуттям, медичним обслуговуванням та увагою персоналу.

Керівництвом області приділяється посилена увага створенню безбар’єрного середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Так, поновлено роботу комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю до об’єктів соціально та інженерно-транспортної інфраструктури, перше засідання якого відбулося в м.Обухів 17 листопада поточного року.

Також приділяється увага і забезпеченню осіб з інвалідністю гуманітарною допомогою, в середу 28 листопада відбулося засідання робочої групи з питань гуманітарної допомоги при Київській облдержадміністрації.

Для обговорення вказаних та інших питань, що супроводжують повсякдення життя громадян з інвалідністю, а також з нагоди відзначення Міжнародного дня осіб з інвалідністю 30 листопада 2017 року в с.Лютіж (Вишгородський район) у Всеукраїнському центрі професійної реабілітації осіб з інвалідністю відбулася нарада, участь у якій прийняли голова облдержадміністрації Горган О.Л., директор департаменту соціального захисту населення Міщан І.В., керівники райміськуправлінь соціального захисту населення. територіальних цент рів соціального обслуговування, інтернат них установ. представники громадських організацій осіб з інвалідністю, профспілок та інших соціальних партнерів.

DSC09619

DSC09634

DSC09640

DSC09641

DSC09670

DSC09687

ТРИВАЄ ПРОЦЕС ВИПЛАТИ КОШТІВ ЗЕКОНОМЛЕНОЇ СУБСИДІЇ

В цілому по Київській області на отримання частини невикористаної субсидії було подано 71 647 заяв на загальну суму 44,55 млн. гривень.

Середня сума коштів, яка підлягає поверненню одній особі за економію електроенергії для опалення – 135 гривень.

Середня сума коштів, яка підлягає поверненню одній особі за економію природного газу для опалення – 625 гривень.

Станом на 30.11.2017 року по Київській області виплачено коштів на загальну суму 39,1 млн. грн. 61 315 особам з них:

– по електропостачанню – 850,2 тис. грн. 306 особі;

–  по газопостачанню – 38,2 млн. грн. 61 009 особам.

Виплата триває.

16.11.2017  в Департаменті соціального захисту населення відбулись тематичні наради з представниками відповідних напрямків районних та міських УПСЗН Київської області.

В розрізі тематики «Проблемні питання реалізації Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”:

 1. доведено до районних (міських) управлінь соціального захисту населення інформацію про порядок видачі Київською ОДА дублікатів посвідчень потерпілих від Чорнобильської катастрофи категорії 4;
 2. доведено єдиний зразок оформлення подання РДА (МВК) та перелік документів для подачі до КОДА щодо оформлення дублікатів посвідчень потерпілих від Чорнобильської катастрофи категорії 4;
 3. обговорено проблемні питання щодо віднесення до постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1 з числа потерпілих від Чорнобильської катастрофи категорії 4;
 4. проаналізовано стан інформування населення щодо актуальних проблем соціального захисту населення, постраждалого від Чорнобильської катастрофи.

У розрізі тематики «Про стан організації роботи щодо оздоровлення пільгових категорій громадян (учасники АТО, особи з інвалідністю)»:

 1. доведено до районних (міських) управлінь соціального захисту населення інформацію, щодо стану в області організаційного процесу із санаторно-курортного оздоровлення учасників АТО, осіб з інвалідністю та громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, а саме:

ЧАЕС

Фактично оздоровлено 4583 ооби, постраждалих від Чорнобильської катастрофи  категорії 1, що складає 92,9 відсотка від загальної кількості осіб, на яких профінансовано кошти на оздоровлення у 2017 році. Укладено договорів 4924 що становить 99,2 відсотка від загальної кількості осіб.

Також,  оздоровлено 45 дітей-інвалідів інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, у супроводі одного з батьків, або 97,5 відсотків від загальної кількості. Укладено 46 договорів, що  складає 100%.

АТО

Фактично оздоровлено 300 учасника бойових дій АТО (у тому числі 18 інвалідів АТО), або 51,0 % УБД та 64 % інвалідів АТО від загальної кількості. Укладено 546 договорів по УБД АТО, або 98 % та 21 договір на оздоровлення інвалідів АТО, або 75,0 відсотка від потреби.

Особи з інвалідністю

Фактично оздоровлено 239 осіб з інвалідністю  інвалідів загального захворювання (у тому числі 68 осіб  за спинальним профілем захворювання), або 72,9 % інвалідів загального захворювання та 87,2% інвалідів спинальників.  Укладено 393 угоди (у тому числі 76 договорів на оздоровлення спинальників) або 98,81 відсотка від потреби по інвалідам загального захворюваня та 97,42 по спинальникам.

За результатами наради райміськуправлінням надано доручення:

Вжити всіх невідкладних заходів щодо недопущення повернення коштів (передбачених на оздоровлення пільгових категорій громадян) до бюджету. (термін – постійно).

Здійснити аналіз використання коштів передбачених у 2017 році на оздоровлення пільгових категорій громадян та у разі виникнення їх залишків (які не будуть використані до кінця поточного року), терміново повідомляти департамент (термін – до 22.11.2017).

46

47

48

49

50

51

52

53

17.11.2017 року відбулося засідання виїзного комітету доступності інвалідів та інших мало мобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури при Київській облдержадміністрації в м. Обухів та Обухівському районі.

$R1N3PNH

$RA80GC0

$RBY8DP7

$RH1GCV4

$RQX9AYO

IMG_9700

Інформація про роботу комісії Київської облдержадміністрації з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986 -1990 роках

20 листопада 2017 року відбулося чергове 36 засідання комісію Київської облдержадміністрації з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986 -1990 роках, на якій було розглянуто 4 справи ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

За результатами розгляду справ та з метою надання відповідних довідок про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження Комісією рекомендовано 4 особам надати додаткові первинні документи, що засвідчують періоди перебування у зоні відчуження, населені пункти та про здійснену оплату праці за роботу у зоні небезпеки.

За час роботи комісії було підготовлено та проведено 36 засідань  на яких розглянуто 371 справу громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи І категорії:

по 148 справам було прийнято позитивне рішення та видано відповідні довідки про оплату праці за роботу в зоні відчуження в 1986 -1990 роках;

по 193  справам  відмова в зв’язку з відсутністю належних документів (первинних документів, що підтверджують час, період перебування в зоні відчуження та оплату праці за роботу в зоні);

30 справ відправлено на доопрацювання (необхідно надати завірені копії документів із трудових архіві).

15

16

Департамент соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації інформує

На виконання листа  Міністерства соціальної політики України від  27.10.2017 № 9673/11-13 департамент соціального захисту населення Київської облдержадміністрації підтримав ініціативу стосовно проведення п’ятого Всеукраїнського тижня фінансової грамотності по всій Україні з метою обізнаності спеціалістів департаменту щодо основних змін у пенсійному законодавстві,  та провів  семінар – навчання  з питань щодо реформування пенсійної системи, зі спеціалістами департаменту 14.11.2017 року та семінар – нараду зі спеціалістами управлінь соціального захисту міськрайонних управлінь 16.11.2017 року.

На семінарах  був розглянутий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 № 2148-VIII, а саме:

 • забезпечиння єдиних принципів обчислення пенсій та усунення різниці в розмірах пенсій, призначених у різні роки;
 • осучаснення (перерахунок) призначених раніше пенсій з урахуванням середньої зарплати за 2014, 2015 і 2016 роки (3 764,40 грн.) та зміненої з 1,35 на 1 величини оцінки одного року страхового стажу;
 • скасування особливого порядку виплати пенсій пенсіонерам, які працюють;
 • нові умови виходу на пенсію залежно від набутого страхового стажу;
 • визначення розмірів мінімальної пенсії за віком, доплат, надбавок, підвищень, визначених законодавством, виходячи з величини 1452 грн.;
 • порядок відновлення виплати пенсій жінкам, які достроково вийшли на пенсію після досягнення пенсійного віку 55 років. Пенсія їм буде виплачуватися в повному розмірі після досягнення ними віку, який перевищує пенсійний на кількість місяців дострокового виходу на пенсію.

Після проведення семінару серед спеціалістів з питань пенсійного нагляду було проведено тестування для перевірки засвоєного матеріалу.

Друге питання стосувалося роз’яснення останніх внесених змін постановами Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 300, від 18.08.2017 № 609 та від 13.09.2017 № 735 до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. Зокрема:

 • призначення та перерахування субсидії пенсіонерам на додаткову площу для опалення;
 • виплата населенню частин зекономленої субсидії;
 • врахування доходів при первинному зверненні громадян та при автоматичному перерахунку;
 • обмін інформацією з Пенсійним фондом України та Державною фіскальною службою України

Також, розглянуті проблемні питання в наданні соціальних та реабілітаційних послуг та надані методичні рекомендації щодо дотримання законодавства в сфері соціальних послуг.

Особлива увага приділена роботі будинків-інтернатів, реабілітаційних установ, стаціонарних відділень територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг), забезпечення технічними засобами реабілітації, спецавтотранспортом, соціальний захист незахищених верст населення в осінньо-зимовий період.

Було наголошено щодо коректної поведінки працівників закладів соціальної сфери з клієнтами, зокрема: учасниками антитерористичної операції, внутрішньо переміщеними особами, малозабезпеченими сім’ями, членами сімей загиблих, особи з інвалідністю, в тому числі дітей з інвалідністю, які приходять за допомогою до відповідних установ.

image-0-02-05-157cfa19d89e3756bab239b7c8055d634287e816b37c590f7089e7406910b541-V

20171114_142746

20171116_110915

За дорученням Міністра соціальної політики України Реви Андрія Олексійовича директор департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики України Музиченко Віталій Володимирович та директор департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації Мещан Ігор Вікторович у супроводі представників місцевої влади відвідали сім`ю Каменєвої Надій Антонівни, що проживає в с. Велика Офірна Фастівського району.

Під час візиту Надії Антонівни було надано роз’яснення про всі допомоги, що отримують члени її сім`ї, а саме:

– про виплату один раз на рік субсидії готівкою на придбання скрапленого газу та твердого палива у межах соціальних норм;

– про призначення строком на один рік субсидії на оплату послуги з електропостачання в межах соціальних норм споживання;

– про перерахунок пенсії відповідно до внесених змін до законодавства;

– про допомогу при народжені дитини;

– про допомогу на дітей одинокій матері;

-про державну соціальну допомогу малозабезпеченій сім’ї.

1

2

3

4

5

07 листопада 2017 року в актовій залі Обухівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області відбулося виїзне засідання колегії головного управління Пенсійного фонду України у Київській області.

Під керівництвом начальника головного управління Пенсійного фонду України у Київській області Василя Фатхутдінова, за участі директора департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації Ігоря Мещана, заступника голови Обухівської районної ради Агнеси Олкової-Махницької, голови Київської обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану Олександра Янківського.

До обговорення актуальних питань діяльності Фонду також запрошено представників громадських та ветеранських організацій Обухівськогорайону. У доповіді про підсумки роботи головного управління Пенсійного фонду у Київській області за 9 місяців 2017 року перший заступник начальника головного управління Василь Верещак зазначив, що в головному управлінні Пенсійного фонду України у Київській області перебуває на обліку майже 563 тис. пенсіонерів. На виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 року № 2148-VIII з 01.10.2017 року проведено перерахунки більше ніж 530 тис. пенсіонерам, що становить 99% від загальної кількості цивільних пенсіонерів області. В результаті такого перерахунку середній розмір пенсії збільшився майже на 550 грн. і становить 2443 грн.  Пріоритетним напрямком роботи головного управління є наближення послуг до громадян на території Київської області. На виконання доручення голови Київської обласної державної адміністрації від 25.04.2017 створено та функціонує 31 пункт прийому громадян, в яких з часу їх відкриття прийнято понад 11,5 тис. осіб.Голова Київської обласної профспілкової організації працівників Пенсійного фонду України Леонід Білоус у своєму виступі значну увагу приділив умовам роботи працівників та співпраці адміністрації об’єднаних управлінь з первинними профспілковими організаціями.

На колегії заслухано звіти керівників структурних підрозділів головного управління та територіальних управлінь за підсумками роботи 9 місяців 2017 року. Особливу увагу було приділено питанням пенсійного забезпечення та впровадження пенсійної реформи, виконання планових завдань з надходження коштів, скорочення адміністративних видатків органами Фонду та питання оцінки кадрового потенціалу з метою ефективної роботи.Заступник голови Обухівської районної ради Агнеса Олкова-Махницька у своєму виступі підкреслила, що одним з пріоритетних напрямів спільної роботи Обухівської районної ради та Обухівського об’єднаного управління Пенсійного фонду є забезпечення виконання соціальних ініціатив щодо пенсійного забезпечення громадян.

Також виступив директор Департаменту соціального захисту населення Київської облдержадміністрації Ігор Мещан, зазначив  присутнім що основне завдання яке стоїть перед Пенсійним фондом та департаментом соціального захисту населення це виконання протокольного доручення  Прем’єр-міністра України В. Гройсмана від 07.10.2017 № 39038/2/1-17, а саме інформування населення щодо пенсійної реформи в доступній формі, в проведенні інформаційно-роз’яснювальної роботи, при організації якої треба враховувати особливості різних категорій громадян – суб’єктів інформування: для працездатного населення проводити зустрічі у трудових колективах; для пенсіонерів – виїзні прийоми та зустрічі за місцем проживання громадян.

За результатами роботи колегії головного управління Пенсійного фонду України у Київській області ухвалено рішення щодо забезпечення реалізації рішень Уряду, спрямованих на підвищення рівня пенсійних виплат, скорочення заборгованості з надходжень, ефективне планування потреб управлінь Фонду області, формування кадрового потенціалу та підвищення рівня кваліфікації працівників.

На завершення засідання колегії начальник головного управління Василь Фатхутдінов, за плідну співпрацю щодо реалізації державної політики у сфері пенсійного забезпечення, активну громадську позицію та підтримку у реалізації соціальних програм, нагородив подяками головного управління голову Київської обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану Олександра Янківського та заступника голови громадської організації «Спілка учасників АТО м. Обухів та Обухівського району» Павла Москаленка.

DSC_0877

DSC_0893-1

DSC_0927

31 жовтня в приміщенні Київської обласної державної адміністрації  відбулась розширена нарада з обговорення та пошуку шляхів вирішення питання реалізації конституційних прав громадян, потерпілих внаслідок чорнобильської катастрофи 4-ї категорії, які претендують на визначення статусу постраждалих 1-ї категорії.

Проблематика наради зумовлена її актуальністю і гостротою питання, адже пов’язана з правовою  колізією, яка виникла внаслідок прийняття Закону України від 28.12.2014 №76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» щодо скорочення пільг  і компенсацій постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи та ліквідації зони посиленого радіологічного контролю.

За умови неузгодженості  чинного законодавства, відсутності чіткого трактування норм  Закону України від 28.12.2014 №76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» виникають труднощі видачі посвідчень особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1, громадянам, які проживали на території зони посиленого радіологічного контролю та мали статус потерпілих категорії 4. Для правового вирішення проблеми, громадяни змушені звертатися до судових інстанцій – лише за 2017 р. Департамент соціального захисту отримав для  розгляду і виконання понад 600 судових справ.

На нараді за головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Савченка О.І. були присутні: представники профільного комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи,  Міністерства соціальної політики України,  Міністерства охорони здоров’я України,  голова Центральної міжвідомчої експертної комісії МОЗ та МНС України, перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Київській області, Житомирської ОДА, Черкаської ОДА,  департаментів охорони здоров’я та юридичного забезпечення КОДА.

Департаментом соціального захисту було підготовано презентацію з аналізом законодавчих актів, узагальненням позицій департаменту і КОДА, судової практики досвіду регіонів, запропоновані можливі шляхи вирішення  проблеми. Відбулося жваве обговорення запропонованих питань усімв учасниками наради.

За результатами наради готуються спільні пропозиції до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів, органів виконавчої влади щодо шляхів вирішення нагальних питань на період до впорядкування чинного законодавства.

2B2ADA25-3760-4E69-9141-55022B888F4F

19F5425F-DFA3-40E2-9351-B27B96E9266E

053AF5C5-DD99-4447-9E93-1EB69CDF70B3

53D0D1CB-757C-4894-90E3-738090E2AFBC

78DCB6AC-A410-48DD-A632-ECC067ED8479

Урочисте святкування «Дня працівника соціальної сфери»

2 листопада 2017 року у Київському академічному обласному музично-драматичному театрі ім. П.К. Саксаганського в місті Біла Церква Департаментом соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації, на чолі з Мещаном Ігорем Вікторовичем, організовано урочисте святкування «Дня працівника соціальної сфери» за участю представників всіх соціальних служб Київщини: управління культури, національностей та релігії облдержадміністрації; головного управління пенсійного фонду України у Київській області; управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Київській області; служби у справах дітей та сім’ї облдержадміністрації; Київського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; головного управління Держпраці у Київській області; Київського обласного центру зайнятості; Київської обласної ради професійних спілок; Київської обласної організації Товариства Червоного Хреста.

Учасників святкування професійного свята привітав голова Київської ОДА Горган Олександр Любомирович.

«Це свято стосується особливих людей, які не дають нашій країні вибухнути, які на сто відсотків зберігають мир, стабільність і спокій у нашій державі, адже виконують найважливішу функцію – допомагають тим, хто без цієї допомоги не зможе вижити у складних життєвих умовах. Соціальні працівники – це військо добра, воїни світла. Саме завдяки роботі соціальної сфери кожного дня країна звільняється від певних пережитків, які нас гальмували десятиліттями. Саме соціальна сфера є фундаментом будь-якої реформи, і саме тому держава сьогодні твердо здійснює курс перетворень, точно знаючи, що тих, хто може постраждати, захистить соціальна сфера», – наголосив у своєму виступі очільник Київської облдержадміністрації.

Він також зазначив, що в соціальній сфері Київщини працює понад 10 тисяч осіб,  їх послугами користується кожен другий житель столичної області, загальна кількість населення якої становить близько 2 мільйони осіб.

Під час урочистостей кращі працівники соціальної сфери Київщини були відзначені почесними грамотами Київської обласної державної адміністрації, Київської обласної ради, Міністерства соціальної політики України, Федерації роботодавців Київщини, Київської обласної рада професійних спілок та департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації – за багаторічну сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків та високий професіоналізм.

Подарунком для всіх присутніх стали виступи артистів Київського академічного обласного музично-драматичного театру ім. П.К. Саксаганського, а також переможниці телевізійного шоу «Україна має талант. Діти» Вероніки Морської.

У заході також взяли участь депутат Київської обласної ради Наталія Бігарі, Білоцерківський міський голова Геннадій Дикий, перший заступник голови Білоцерківської районної державної адміністрації Юрій Савчук, Фатхутдінов Василь Гайнулович, представники громадськості та журналісти місцевих ЗМІ.

2

15_-_kopiya

16_-_kopiya

21_-_kopiya

Відбулася селекторна нарада

24 жовтня 2017 року директором департаменту соціального захисту населення Київської облдержадміністрації за участю начальника управління захисту населення, постраждалого від Чорнобильської катастрофи департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації,  представника  сектору державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Київської області було проведено селекторну нараду з начальниками райміськуправлінь соціального захисту населення області. Також, до участі у нараді було запрошено заступників голів райдержадміністрацій та заступників міських голів.

На нараді було обговорено ряд питань, а саме:

 1. Про стан оформлення частини невикористаної субсидії (монетизація).
 2. Про стан проведення перерахунку житлової субсидії на опалювальний період.
 3. Про здійснення нагляду за додержанням вимог пенсійного законодавства при призначенні і перерахунку пенсії в умовах пенсійної реформи.
 4. Про стан організації роботи щодо оздоровлення пільгових категорій громадян
 5. Про стан організації роботи з професійної адаптації учасників антитерористичної операції.

     За підсумками проведеної селекторної наради начальникам управлінь соціального захисту населення області надано відповідні доручення.

24BDF2E4-4704-4318-9347-C2F93BCF2E4A

Департамент соціального захисту населення Київської  облдержадміністрації повідомляє

5 жовтня 2017,  під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана відбулася селекторна нарада з питань запровадження пенсійної   реформи.

У заході взяли участь Міністр соціальної політики України Андрій Рева, Голова правління Пенсійного фонду України Олексій Зарудний, керівники  обласних державних адміністрації та головних управлінь Пенсійного фонду.                 В нараді прийняли участь від Київщини: голова Київської облдержадміністрації  Олександр Горган, директор департаменту соціального захисту населення Київської облдержадміністрації Ігор Мещан, начальник головного управління Пенсійного фонду України в Київській області Василь Фатхутдінов.

Схвалення Парламентом України пенсійної реформи, підготовленої Кабінетом Міністрів України за сприяння Президента України та експертного середовища,  дозволяє перейти до практичної реалізації всіх ініціатив, і тому  важливо максимально швидко провести всю роботу на місцях, аби пенсіонери отримали перераховані пенсії в жовтні. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час селекторної наради.

«Український парламент ухвалив реформу пенсійної системи, її мета – створення справедливої системи пенсійного забезпечення. Маємо рекордну кількість голосів «за», і зараз ми переходимо до практичного впровадження рішень. Це масштабна робота, яку треба провести в стислі терміни. Просив би організувати належним чином роботу, повідомити кожному пенсіонеру про розмір підвищеної пенсії та зробити перерахунки коштів за жовтень, – сказав Глава Уряду. – Нагадую, що ми вводимо автоматичну індексацію пенсій щороку.  І з жовтня мінімальна пенсія становить – 1452 грн».

Учасники наради також заслухали доповідь Міністра соціальної політики України Андрія Реви, який окреслив ключові напрямки реформи, правила перерахунку пенсій.

Міністр звернув окрему увагу на проведення всіх робіт в областях, близьких до непідконтрольних територій, де проживає значна кількість пенсіонерів  – колишніх шахтарів та металургів, яких підвищення пенсій стосуватиметься безпосередньо. «Я не виключаю, що бойовики різними способами спробують легалізуватися в органах пенсійного фонду та соціального захисту. Просив би взяти це питання на контроль спільно з правоохоронними органами»,  – сказав Андрій Рева.

Глава Пенсійного фонду Олексій Зарудний зі свого боку зазначив, що запланований перерахунок пенсій – наймаштабніший за всю історію незалежності. «В Пенсійному фонді є ресурс для здійснення перерахунку. Це 26 млрд грн, – сказав Олексій Зарудний. –  Ті пенсіонери, які встигнуть отримати пенсії у «старому» розмірі, одержать доплати до 25 жовтня. Всім органам пенсійного фонду поставлено завдання забезпечити доступне інформування пенсіонерів про нові розміри пенсій.  Питання перерахунків на постійному контролі».

Додаткова інформація.

Київська область готова до перерахунку.

На даний час в Київській області на обліку перебуває понад 561 тис. пенсіонерів (цивільних – понад 534 тис., колишніх військовослужбовців та працівників органів внутрішніх справ – 27 тис.).

Середній розмір пенсії становить 1 940,33 грн., що на 53,55 грн. є більшим, ніж середній показник по Україні (1886,78 грн.).

Найбільший середній розмір пенсії у м. Славутичі (4084,53 грн.), Обухівському р-ні (2036,89 грн.) та м. Ірпені (2023,19 грн.). Найменший – у Сквирському (1657,95 грн.), Білоцерківському (1660,23 грн.) та Тетіївському (1645,51 грн.) районах.

Інформація щодо очікуваних змін в законодавстві висвітлювалась:

– в друкованих виданнях – понад 50 публікацій,

– більше 330 статей на веб-ресурсах,

40 повідомлень на радіо та 4 на телебаченні.

– надруковано та розповсюджено більше 7 тисяч буклетів.                    

02.09.2017 р. головним управлінням Пенсійного фонду України Київської області проведено тестування програмного забезпечення в частині можливих змін в законодавстві з 01.10.2017 р.

На сьогодні Київська область готова до проведення перерахунку пенсій з 01.10.2017 р.

За попередніми розрахунками перерахунок буде проведений 485 тис. пенсіонерів області. Реальне збільшення пенсійних виплат з них отримає близько 80% цивільних пенсіонерів області. В середньому збільшення відбудеться на  568 грн.

Взято участь у селекторній нараді

Міністерства соціальної політики України

17.10.2017 року Міністерством соціальної політики України було проведено Всеукраїнську селекторну нараду у якій прийняли участь директор департаменту соціального захисту населення Київської облдержадміністрації та представники сектору державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО у Київській області та Київського обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів.

На нараді було обговорено питання щодо проведення у 2017 році організації санаторно-курортного лікування пільгових категорій громадян. Особливу увагу було зосереджено на належному оздоровленню учасників антитерористичної операції та 100 відсоткове використання бюджетних коштів за даним напрямком.

Слід нагадати, що з 1 березня 2017 році змінено Порядок забезпечення учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням, яким передбачено укладання тристоронніх договорів між органами соціального захисту населення, громадянами, взятими на облік для забезпечення санаторно-курортним лікуванням та санаторно-курортними закладами.

Для отримання санаторно-курортного оздоровлення громадянин (учасник АТО), повинен звернутися до органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання, а такі, що переселилися з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції за фактичним місцем проживання та надати такі документи:

заяву;

медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о;

копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;

копію паспорта громадянина України;

копію військового квитка (за наявності) та копію документа, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

Строк перебування в санаторно-курортному закладі становить:

для учасників антитерористичної операції  (інваліди, УБД) становить 18 днів;

для учасників антитерористичної операції з числа інвалідів із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) 35 днів.

Новий Порядок санаторно-курортного оздоровлення дає можливість громадянину самостійно обрати заклад санаторно-курортного лікування залежно від власних вподобань (відповідно до профілю захворювання) та пріоритетів (за умови наявності у даному закладі ліцензії на провадження медичної практики із санаторно-курортного лікування).

Після підписання даної угоди, особа заїжджає до санаторно-курортного закладу на оздоровлення.

Після закінчення санаторно-курортного лікування, при виписці з санаторію потрібно не забути отримати акт виконаних робіт з надання послуг. Цей документ передається до органу соціального захисту і є підтвердженням отримання послуг, що є необхідним для проведення розрахунку зі санаторієм.

Оплата путівок здійснюється органом соціального захисту шляхом безготівкового перерахування коштів санаторно-курортному закладу за надані послуги відповідно до укладеного договору.

У разі дострокового вибуття із закладу орган соціального захисту населення проводить оплату за використану частину путівки в межах розміру компенсаційної виплати.

Гранична вартість путівки при виборі санаторію визначається щороку Мінсоцполітики за пропозицією Служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції та погодженням з Мінфіном. У 2017 році розмір компенсаційної виплати санаторно-курортним закладам за оздоровлення учасників АТО становить:

          5250,00 грн. для інвалідів війни з числа учасників антитерористичної операції;

          6300,00 грн. учасникам бойових дій із числа учасників антитерористичної операції;

    18217,00 грн. для інвалідів війни з числа учасників антитерористичної операції із спинальним профілем захворювання;

         4691 грн. для особи, що супроводжує інваліда І групи.

Станом на 01.01.2017 року на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням по області перебувало 1227 учасників антитерористичної операції.

Міністерством соціальної політики України виділено на Київську область кошти в сумі 4 126 383,00 грн., для оздоровлення 671 учасника антитерористичної операції, що в середньому складає 50 відсотків від потреби.

Станом на 19.10.2017 року райміськуправліннями соціального захисту населення області  укладено 580 договорів  із оздоровчими закладами на надання послуг із санаторно-курортного лікування учасників АТО та  фактично оздоровлено 173 учасника антитерористичної операції. Відсутність скарг свідчить про те, що прийнятий Порядок в цілому відповідає потребам кожного громадянина.

Враховуючи зазначене, пропонуємо громадянам не зволікати з використанням свого права на санаторно-курортне лікування та звертатися до управління соціального захисту населення за своїм місцем проживання для отримання даної пільги.

За більш детальною інформацією, звертатися до департаменту соціального захисту населення Київської облдержадміністрації за адресою:

м. Київ, площа Лесі Українки 1, каб. № 627, т. (044) 286-83-04 

11

Круглий стіл з елементами тренінгу

«Захист прав внутрішньо переміщених осіб: призначення всіх видів соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам»

Організатори: Департамент соціальної політики КОДА,  радниця Міністерства соціальної політики з питань ВПО в м. Києві

10 жовтня 2017 року  у   Київському  міському Палаці ветеранів  м. Київ, вул. Бастіонна, 11, проведений  круглий стіл, з елементами тренінгу, де розглянули нагальні питання «Захист прав внутрішньо переміщених осіб: призначення всіх видів соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам»

        В  заході взяли участь директор Департаменту соціального захисту населення Київської облдержадміністрації  Ігор Мещан,   заступник Департаменту соціальної політики  виконавчого органу Київської міської ради Світлана Назаренко, радник Міністерства соціальної політики з питань ВПО, національний рівень Дмитро Коростильов, а також начальники управлінь соціального захисту населення Київської області та м Києва.

       Розпочав  засідання  “круглого столу” директор Департаменту соціального захисту населення Київської облдержадміністрації  Ігор Мещан,  доповів присутнім про стан  роботи управлінь Київської області, проблемні питання та шляхи їх вирішення, ( особливу увагу приділив роботі з внутрішньо переміщеними особами, навантаження на соцпрацівників, складання актів, зауважив, що робота проведена масштабна, область спрацювала непогано, але потрібно працювати краще,  приділити  увагу тим районам, де заблоковані рахунки управління, розроблення місцевих програм по компенсації пільг та співпраця з  місцевими радами в цих напрямках, також наголосив,  що є проблема по оздоровленню учасників АТО).

        Радник Міністерства соціальної політики з питань ВПО, національний рівень Дмитро Коростильов,  під час зустрічі  розглянув коло питань реєстрація внутрішньо переміщених осіб з урахуванням змін відповідно до постанови КМУ № 689 від 13.09.2017, обговорення Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам з урахуванням змін відповідно до постанови КМУ № 689 від 13.09.2017, здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам з урахуванням змін відповідно до постанови КМУ № 689 від 13.09.2017.

      В ході засідання “круглого столу” всі запрошені мали можливість висловити свою думку та окреслити коло питань, які потребують першочергового вирішення.

      По завершенню заходу Олександра Магурова  подякувала всім присутнім за участь у “круглому столі” і зауважила що “Робота повинна бути системною і тільки сумісними зусиллями ми зможемо зробити життя внутрішньо переміщених осіб таким, щоб ніхто з них не відчував себе не потрібним суспільству”.

       Учасники зустрічі наголосили на важливості проведення подібних заходів та домовились про подальшу співпрацю.

1

2

3

4

У КОДА відбулося засідання Обласного центру допомоги учасникам АТО

Напередодні Дня захисника України, 12 жовтня, відбулося розширене засідання Обласного центру допомоги учасникам антитерористичної операції та їх сім’ям при Київській обласній державній адміністрації із запрошенням представників Міністерства соціальної політики України, Державної служби  з питань ветеранів та учасників АТО у Київській області, структурних підрозділів облдержадміністрації та керівників 37 міських та районних Центрів допомоги АТО та керівників міських рад та РДА.

На нараді було повідомлено про те, що Київською обласною державною адміністрацією розроблено комплексну програму соціальної підтримки в Київській області учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) учасників АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні та учасників Революції Гідності.

Також,  на нараді було повідомлено, що:

в області обліковано 16263 учасників АТО, за період проведення АТО загинуло 288 осіб, 410 отримали поранення, а 656 осіб отримали статус інваліда війни.

Протягом 2014-2017 років медико-соціальними експертними комісіями Київської області було оглянуто 1177 учасників антитерористичної операції та встановлено інвалідність:

 • 27 особам – І групу;
 • 259 особам – ІІ групу;
 • 505 особам – ІІІ групу;
 • 386 особі – встановлено відсотки втрати працездатності.

З числа зазначених осіб з інвалідністю 12 учасників антитерористичної операції отримали ампутації та 1 учасник антитерористичної операції травму хребта, що призвела до паралічу.

Станом на 01.10.2017 учасниками АТО подано заяв 289 на отримання послуг з професійного навчання.

З відповідними учбовими закладами укладено 173 договори на надання послуг з професійного навчання учасників АТО на загальну суму 1168,4 тис. гривень.

Відповідно до укладених договорів 183 учасникам АТО надано послуги з професійного навчання. Відсоток виконання програми відповідно до плану становить 75%.

Станом на 01.01.2017 року на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням по області перебувало 1227 учасників антитерористичної операції (у тому числі 105 інвалідів війни із числа воїнів АТО).

Міністерством соціальної політики України виділено на Київську область кошти в сумі 4 126 383,00 грн., для оздоровлення 671 учасника антитерористичної операції, що в середньому складає 55 відсотків від потреби.

Станом на 01.10.2017 року райміськуправліннями соціального захисту населення області  укладено 580 договорів  із оздоровчими закладами на надання послуг із санаторно-курортного лікування учасників АТО та  фактично оздоровлено 166 учасників антитерористичної операції.

Також 2410 учасників бойових дій в АТО звернулися щодо надання матеріальної допомоги, з яких 2365 особам було виплачену відповідну допомогу на суму 3861,8 тис. гривень.

Згідно поданої до Міністерства соціальної політики України потреби від 01.04.2017 року розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.06.2017 № 375-р Київській області виділено кошти за бюджетною програмою КПКВК 2511120 в сумі 23,8 млн. грн. для виплати грошової компенсації 38 особам.

Станом на 21.09.2017 року:

–        на Київську область було перераховано кошти в сумі 23,8 млн. грн. (100%) на 38 осіб;

–        на рахунки районних та міський управлінь соціального захисту населення – 23,1 млн. грн. (97%);

–        на спецрахунки 34 одержувачів в ПАТ «Ощадбанк» перераховано – 21 млн. грн., або 88%.

Згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 27.09.2017         № 673-р Київській області виділено кошти за бюджетною програмою КПКВК 2511120 в сумі 16,5 млн. грн. для виплати грошової компенсації       22 особам.

Департаментом соціального захисту населення подано до департаменту фінансів пропозиції до розподілу коштів між 14 районами/містами області для подальшого його затвердження.

Придбання житла

У 2016 році 61 особі (з яких інваліди війни І-ІІ групи з числа учасників АТО – 34 особи, член сім’ї загиблого військовослужбовця з числа учасників АТО – 27 осіб) була надана грошова компенсація на придбання житла.

Станом на 28.09.2017 року житло придбано 57 особами.

У 2017 році із 38 осіб (з яких інваліди війни І-ІІ групи з числа учасників АТО – 26 осіб, член сім’ї загиблого військовослужбовця з числа учасників АТО – 12 осіб), яким надано грошову компенсацію на придбання житла.

IMG_3510

IMG_3552

Департамент соціального захисту населення Київської  облдержадміністрації повідомляє.

5 жовтня 2017,  під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана відбулася селекторна нарада з питань запровадження пенсійної   реформи.

У заході взяли участь Міністр соціальної політики України Андрій Рева, Голова правління Пенсійного фонду України Олексій Зарудний, керівники  обласних державних адміністрації та головних управлінь Пенсійного фонду.                 В нараді прийняли участь від Київщини: голова Київської облдержадміністрації  Олександр Горган, директор департаменту соціального захисту населення Київської облдержадміністрації Ігор Мещан, начальник головного управління Пенсійного фонду України в Київській області Василь Фатхутдінов.

Схвалення Парламентом України пенсійної реформи, підготовленої Кабінетом Міністрів України за сприяння Президента України та експертного середовища,  дозволяє перейти до практичної реалізації всіх ініціатив, і тому  важливо максимально швидко провести всю роботу на місцях, аби пенсіонери отримали перераховані пенсії в жовтні. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час селекторної наради.

«Український парламент ухвалив реформу пенсійної системи, її мета – створення справедливої системи пенсійного забезпечення. Маємо рекордну кількість голосів «за», і зараз ми переходимо до практичного впровадження рішень. Це масштабна робота, яку треба провести в стислі терміни. Просив би організувати належним чином роботу, повідомити кожному пенсіонеру про розмір підвищеної пенсії та зробити перерахунки коштів за жовтень, – сказав Глава Уряду. – Нагадую, що ми вводимо автоматичну індексацію пенсій щороку.  І з жовтня мінімальна пенсія становить – 1452 грн».

Учасники наради також заслухали доповідь Міністра соціальної політики України Андрія Реви, який окреслив ключові напрямки реформи, правила перерахунку пенсій.

Міністр звернув окрему увагу на проведення всіх робіт в областях, близьких до непідконтрольних територій, де проживає значна кількість пенсіонерів  – колишніх шахтарів та металургів, яких підвищення пенсій стосуватиметься безпосередньо. «Я не виключаю, що бойовики різними способами спробують легалізуватися в органах пенсійного фонду та соціального захисту. Просив би взяти це питання на контроль спільно з правоохоронними органами»,  – сказав Андрій Рева.

Глава Пенсійного фонду Олексій Зарудний зі свого боку зазначив, що запланований перерахунок пенсій – наймаштабніший за всю історію незалежності. «В Пенсійному фонді є ресурс для здійснення перерахунку. Це 26 млрд грн, – сказав Олексій Зарудний. –  Ті пенсіонери, які встигнуть отримати пенсії у «старому» розмірі, одержать доплати до 25 жовтня. Всім органам пенсійного фонду поставлено завдання забезпечити доступне інформування пенсіонерів про нові розміри пенсій.  Питання перерахунків на постійному контролі».

Додаткова інформація.

Київська область готова до перерахунку.

На даний час в Київській області на обліку перебуває понад 561 тис. пенсіонерів (цивільних – понад 534 тис., колишніх військовослужбовців та працівників органів внутрішніх справ – 27 тис.).

Середній розмір пенсії становить 1 940,33 грн., що на 53,55 грн. є більшим, ніж середній показник по Україні (1886,78 грн.).

Найбільший середній розмір пенсії у м. Славутичі (4084,53 грн.), Обухівському р-ні (2036,89 грн.) та м. Ірпені (2023,19 грн.). Найменший – у Сквирському (1657,95 грн.), Білоцерківському (1660,23 грн.) та Тетіївському (1645,51 грн.) районах.

Інформація щодо очікуваних змін в законодавстві висвітлювалась:

– в друкованих виданнях – понад 50 публікацій,

– більше 330 статей на веб-ресурсах,

40 повідомлень на радіо та 4 на телебаченні.

– надруковано та розповсюджено більше 7 тисяч буклетів.                    

02.09.2017 р. головним управлінням Пенсійного фонду України Київської області проведено тестування програмного забезпечення в частині можливих змін в законодавстві з 01.10.2017 р.

На сьогодні Київська область готова до проведення перерахунку пенсій з 01.10.2017 р.

За попередніми розрахунками перерахунок буде проведений 485 тис. пенсіонерів області. Реальне збільшення пенсійних виплат з них отримає близько 80% цивільних пенсіонерів області. В середньому збільшення відбудеться на  568 грн.

В студіях місцевих центрів зайнятості відбулася селекторна нарада

26 вересня 2017 року в студіях місцевих центрів зайнятості під головуванням директора департаменту соціального захисту населення Київської облдержадміністрації Мещана Ігора Вікторовича проведено селекторну нараду, в які приймали участь Черешня Андрій Іванович – начальник відділу організації оздоровлення пільгових категорій громадян та харчування населення, яке постраждало внаслідок Чорнобильської катастрофи, Белік Олена Юріївна – начальник відділу соціальних допомог, субсидій та персоніфікованого обліку пільг, Авраменко Микола Леонідович – директор Всеукраїнського центру професійної реабілітації інвалідів, Стороженко Сергій Борисович – завідувач сектору державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, Матищук Надія Петрівна – заступник директора фонду соціального захисту інвалідів Київського обласного відділення та заступники голів райдержадміністрацій, міських рад і начальники управлінь соціального захисту населення, з наступних питань:

 1. Про стан оформлення частини невикористаної субсидії (монетизація).
 2. Про стан призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.
 3. Про стан здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем за місцем їх фактичного проживання/перебування.
 4. Про стан організації роботи щодо оздоровлення пільгових категорій громадян
 5. Про стан організації роботи з професійної адаптації учасників антитерористичної операції.

За наслідками селекторної наради надано рекомендації та доручення заступникам голів РДА і МВК, а також начальникам управлінь соціального захисту населення щодо посилення проведення роботи з розглянутих питань.

P70926-100429

РЕФОРМУВАННЯ ІНТЕРНАТНИХ ЗАКЛАДІВ СОЦІАЛЬНОЇ  СФЕРИ

15 вересня 2017 року в приміщенні Бородянського психоневрологічного інтернату відбулася спільна нарада керівників соціальних закладів Київської та Львівської областей під головуванням директора департаменту соціального захисту населення Київської облдержадміністрації Мещана Ігоря Вікторовича.

На нараді були присутні начальник відділу організації діяльності інтернатних установ Управління у справах людей похилого віку Міністерства соціальної політики України – Карпова А. А., директор Київського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів – Наборський В.О.,  працівники департаменту, відповідальні за організацію роботи інтернатних установ, керівники інтернатних закладів Київської області, делегація  керівників інтернат них закладів Львівської області, лідери обласних профспілок Київської та Львівської областей.

Представник Мінсоцполітики України Карпова А.А. у своєму виступі зазначила, що відповідно Указу Президента України від 13.12.2016 № 533/2016 «Про заходи, спрямовані на забезпечення додержання прав осіб з інвалідністю», Плану пріоритетних дій Уряду на 2017 рік, затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 03.04.2017 № 275-р в Україні відбувається реформування інтернатних установ з метою розвитку соціальних послуг за місцем проживання їх отримувачів. Також, Алла  Анатоліївна надала фахові відповіді на запитання керівників будинків-інтернатів щодо отримання медичного ліцензування, відкриття нових структурних підрозділів з надання соціальних послуг, а також рекомендувала покращити  інформаційну політику про діяльність будинків-інтернатів.

В свою чергу директор департаменту соціального захисту населення Київської ОДА Мещан Ігор Вікторович доповів присутнім про стан  реформування інтернатних закладів з дотриманням Державних стандартів соціальних послуг,  запровадження  в усіх інтернатних закладах інноваційних  соціальних послуг, про підготовку до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років, про діяльність громадських рад при будинках-інтернатах. Також  обговорили з директорами будинків-інтернатів проблемні питання та напрацювали шляхи їх вирішення.

На нараді була підписана Угода про співпрацю Київського обласного Фонду соціального захисту інвалідів та департаменту соціального захисту населення Київської облдержадміністрації. Предметом регулювання цієї Угоди є визначення напрямів співпраці і взаємодії Сторін шляхом координації дій та розроблення спільних заходів щодо вирішення та удосконалення  питань дотримання гарантій громадян на працю, зайнятість та соціальний захист. До Угоди можуть приєднуватися інші зацікавлені особи, які бажають брати участь  у вирішенні даною Угодою  питань.

Керівники будинків-інтернатів Львівської та Київської областей обмінялись професійними ідеями, думками, досвідом роботи. Після наради директор Бородянського психоневрологічного інтернату з геріатричним відділенням – Коротенко Наталія Василівна ознайомила учасників спільної наради із соціально-побутовими умовами проживання одиноких непрацездатних громадян та інвалідів у зазначеному закладі та отримання ними  соціальних, медичних, реабілітаційних та інших послуг.

фото 1

фото 7

фото2

фото3

фото4

фото5

фото6

ПЕРЕСЕЛЕНЦІ – НЕ ПРОБЛЕМА, А РЕСУРС МІСЦЕВИХ ГРОМАД. ЗАСІДАННЯ  КРУГЛОГО  СТОЛУ ЩОДО ІНТЕГРАЦІЇ ВПО В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

12 вересня 2017 року  в приміщенні облдержадміністрації відбувся «круглий стіл» на тему:«Комплексний підхід до розв’язання проблем інтеграції внутрішньо переміщених осіб в Київській області: житло, робота, сильні громади, соціально-економічний розвиток».  Захід організовано  в межах реалізації плану роботи Громадської  ради  за підтримки голови Київської облдержадміністрації  Горгана О.Л.

Участь у зазначеному заході прийняли  керівники та представники структурних підрозділів облдержадміністрації: департаментів соціального захисту населення, містобудування та архітектури, економічного розвитку та торгівлі, фінансів, регіонального розвитку та житлово-комунального господарства, агропромислового розвитку, управління з питань власності. Також  участь у «круглому столі» взяли представники  Проекту Ради Європи  «Посилення захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні», Національного агентства України з питань державної служби, органів місцевого самоврядування.

Засідання пройшло конструктивно, обговорено ключові проблеми інтеграції  ВПО у Київській області в світлі реалізації «Комплексної державної Програми щодо підтримки, соціальної адаптації та реінтеграції громадян України, які переселилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції в інші регіони України, на період до 2017 року».

Напрацьовані рекомендації щодо механізмів отримання землі під будівництво житла переселенцям, залучення інвесторів, благодійної фінансової допомоги від благодійних фондів, залучення банків, інших установ до фінансування будівництва житла, порядку вирішення житлового питання внутрішньо переміщених осіб у Київській області, які будуть  враховані  при розробці проекту Комплексної Програми  інтеграції ВПО на період до 2020 року.

image-0-02-04-ab88216e2a6cf3c154bff75cb4e436961c82ca6ea99dde6b85a001c04186f91b-V

image-0-02-04-963fb7fab32a1ac6803e9d0f0a0442670dd464df10b3293f2aa2600e8fdca57f-V

image-0-02-04-01868fde9cec16080d23912679e747c8963eb07e6c5d98885b533e5dd035e868-V