Новини

У КОДА відбулося засідання Обласного центру допомоги учасникам АТО

Напередодні Дня захисника України, 12 жовтня, відбулося розширене засідання Обласного центру допомоги учасникам антитерористичної операції та їх сім’ям при Київській обласній державній адміністрації із запрошенням представників Міністерства соціальної політики України, Державної служби  з питань ветеранів та учасників АТО у Київській області, структурних підрозділів облдержадміністрації та керівників 37 міських та районних Центрів допомоги АТО та керівників міських рад та РДА.

На нараді було повідомлено про те, що Київською обласною державною адміністрацією розроблено комплексну програму соціальної підтримки в Київській області учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) учасників АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні та учасників Революції Гідності.

Також,  на нараді було повідомлено, що:

в області обліковано 16263 учасників АТО, за період проведення АТО загинуло 288 осіб, 410 отримали поранення, а 656 осіб отримали статус інваліда війни.

Протягом 2014-2017 років медико-соціальними експертними комісіями Київської області було оглянуто 1177 учасників антитерористичної операції та встановлено інвалідність:

  • 27 особам – І групу;
  • 259 особам – ІІ групу;
  • 505 особам – ІІІ групу;
  • 386 особі – встановлено відсотки втрати працездатності.

З числа зазначених осіб з інвалідністю 12 учасників антитерористичної операції отримали ампутації та 1 учасник антитерористичної операції травму хребта, що призвела до паралічу.

Станом на 01.10.2017 учасниками АТО подано заяв 289 на отримання послуг з професійного навчання.

З відповідними учбовими закладами укладено 173 договори на надання послуг з професійного навчання учасників АТО на загальну суму 1168,4 тис. гривень.

Відповідно до укладених договорів 183 учасникам АТО надано послуги з професійного навчання. Відсоток виконання програми відповідно до плану становить 75%.

Станом на 01.01.2017 року на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням по області перебувало 1227 учасників антитерористичної операції (у тому числі 105 інвалідів війни із числа воїнів АТО).

Міністерством соціальної політики України виділено на Київську область кошти в сумі 4 126 383,00 грн., для оздоровлення 671 учасника антитерористичної операції, що в середньому складає 55 відсотків від потреби.

Станом на 01.10.2017 року райміськуправліннями соціального захисту населення області  укладено 580 договорів  із оздоровчими закладами на надання послуг із санаторно-курортного лікування учасників АТО та  фактично оздоровлено 166 учасників антитерористичної операції.

Також 2410 учасників бойових дій в АТО звернулися щодо надання матеріальної допомоги, з яких 2365 особам було виплачену відповідну допомогу на суму 3861,8 тис. гривень.

Згідно поданої до Міністерства соціальної політики України потреби від 01.04.2017 року розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.06.2017 № 375-р Київській області виділено кошти за бюджетною програмою КПКВК 2511120 в сумі 23,8 млн. грн. для виплати грошової компенсації 38 особам.

Станом на 21.09.2017 року:

–        на Київську область було перераховано кошти в сумі 23,8 млн. грн. (100%) на 38 осіб;

–        на рахунки районних та міський управлінь соціального захисту населення – 23,1 млн. грн. (97%);

–        на спецрахунки 34 одержувачів в ПАТ «Ощадбанк» перераховано – 21 млн. грн., або 88%.

Згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 27.09.2017         № 673-р Київській області виділено кошти за бюджетною програмою КПКВК 2511120 в сумі 16,5 млн. грн. для виплати грошової компенсації       22 особам.

Департаментом соціального захисту населення подано до департаменту фінансів пропозиції до розподілу коштів між 14 районами/містами області для подальшого його затвердження.

Придбання житла

У 2016 році 61 особі (з яких інваліди війни І-ІІ групи з числа учасників АТО – 34 особи, член сім’ї загиблого військовослужбовця з числа учасників АТО – 27 осіб) була надана грошова компенсація на придбання житла.

Станом на 28.09.2017 року житло придбано 57 особами.

У 2017 році із 38 осіб (з яких інваліди війни І-ІІ групи з числа учасників АТО – 26 осіб, член сім’ї загиблого військовослужбовця з числа учасників АТО – 12 осіб), яким надано грошову компенсацію на придбання житла.

IMG_3510

IMG_3552

 

 

 

 

 

 

Департамент соціального захисту населення Київської  облдержадміністрації повідомляє.

5 жовтня 2017,  під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана відбулася селекторна нарада з питань запровадження пенсійної   реформи.

У заході взяли участь Міністр соціальної політики України Андрій Рева, Голова правління Пенсійного фонду України Олексій Зарудний, керівники  обласних державних адміністрації та головних управлінь Пенсійного фонду.                 В нараді прийняли участь від Київщини: голова Київської облдержадміністрації  Олександр Горган, директор департаменту соціального захисту населення Київської облдержадміністрації Ігор Мещан, начальник головного управління Пенсійного фонду України в Київській області Василь Фатхутдінов.

Схвалення Парламентом України пенсійної реформи, підготовленої Кабінетом Міністрів України за сприяння Президента України та експертного середовища,  дозволяє перейти до практичної реалізації всіх ініціатив, і тому  важливо максимально швидко провести всю роботу на місцях, аби пенсіонери отримали перераховані пенсії в жовтні. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час селекторної наради.

«Український парламент ухвалив реформу пенсійної системи, її мета – створення справедливої системи пенсійного забезпечення. Маємо рекордну кількість голосів «за», і зараз ми переходимо до практичного впровадження рішень. Це масштабна робота, яку треба провести в стислі терміни. Просив би організувати належним чином роботу, повідомити кожному пенсіонеру про розмір підвищеної пенсії та зробити перерахунки коштів за жовтень, – сказав Глава Уряду. – Нагадую, що ми вводимо автоматичну індексацію пенсій щороку.  І з жовтня мінімальна пенсія становить – 1452 грн».

Учасники наради також заслухали доповідь Міністра соціальної політики України Андрія Реви, який окреслив ключові напрямки реформи, правила перерахунку пенсій.

Міністр звернув окрему увагу на проведення всіх робіт в областях, близьких до непідконтрольних територій, де проживає значна кількість пенсіонерів  – колишніх шахтарів та металургів, яких підвищення пенсій стосуватиметься безпосередньо. «Я не виключаю, що бойовики різними способами спробують легалізуватися в органах пенсійного фонду та соціального захисту. Просив би взяти це питання на контроль спільно з правоохоронними органами»,  – сказав Андрій Рева.

Глава Пенсійного фонду Олексій Зарудний зі свого боку зазначив, що запланований перерахунок пенсій – наймаштабніший за всю історію незалежності. «В Пенсійному фонді є ресурс для здійснення перерахунку. Це 26 млрд грн, – сказав Олексій Зарудний. –  Ті пенсіонери, які встигнуть отримати пенсії у «старому» розмірі, одержать доплати до 25 жовтня. Всім органам пенсійного фонду поставлено завдання забезпечити доступне інформування пенсіонерів про нові розміри пенсій.  Питання перерахунків на постійному контролі».

Додаткова інформація.

Київська область готова до перерахунку.

На даний час в Київській області на обліку перебуває понад 561 тис. пенсіонерів (цивільних – понад 534 тис., колишніх військовослужбовців та працівників органів внутрішніх справ – 27 тис.).

Середній розмір пенсії становить 1 940,33 грн., що на 53,55 грн. є більшим, ніж середній показник по Україні (1886,78 грн.).

Найбільший середній розмір пенсії у м. Славутичі (4084,53 грн.), Обухівському р-ні (2036,89 грн.) та м. Ірпені (2023,19 грн.). Найменший – у Сквирському (1657,95 грн.), Білоцерківському (1660,23 грн.) та Тетіївському (1645,51 грн.) районах.

Інформація щодо очікуваних змін в законодавстві висвітлювалась:

– в друкованих виданнях – понад 50 публікацій,

– більше 330 статей на веб-ресурсах,

40 повідомлень на радіо та 4 на телебаченні.

– надруковано та розповсюджено більше 7 тисяч буклетів.                    

02.09.2017 р. головним управлінням Пенсійного фонду України Київської області проведено тестування програмного забезпечення в частині можливих змін в законодавстві з 01.10.2017 р.

На сьогодні Київська область готова до проведення перерахунку пенсій з 01.10.2017 р.

За попередніми розрахунками перерахунок буде проведений 485 тис. пенсіонерів області. Реальне збільшення пенсійних виплат з них отримає близько 80% цивільних пенсіонерів області. В середньому збільшення відбудеться на  568 грн.

В студіях місцевих центрів зайнятості відбулася селекторна нарада

26 вересня 2017 року в студіях місцевих центрів зайнятості під головуванням директора департаменту соціального захисту населення Київської облдержадміністрації Мещана Ігора Вікторовича проведено селекторну нараду, в які приймали участь Черешня Андрій Іванович – начальник відділу організації оздоровлення пільгових категорій громадян та харчування населення, яке постраждало внаслідок Чорнобильської катастрофи, Белік Олена Юріївна – начальник відділу соціальних допомог, субсидій та персоніфікованого обліку пільг, Авраменко Микола Леонідович – директор Всеукраїнського центру професійної реабілітації інвалідів, Стороженко Сергій Борисович – завідувач сектору державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, Матищук Надія Петрівна – заступник директора фонду соціального захисту інвалідів Київського обласного відділення та заступники голів райдержадміністрацій, міських рад і начальники управлінь соціального захисту населення, з наступних питань:

  1. Про стан оформлення частини невикористаної субсидії (монетизація).
  2. Про стан призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.
  3. Про стан здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем за місцем їх фактичного проживання/перебування.
  4. Про стан організації роботи щодо оздоровлення пільгових категорій громадян
  5. Про стан організації роботи з професійної адаптації учасників антитерористичної операції.

За наслідками селекторної наради надано рекомендації та доручення заступникам голів РДА і МВК, а також начальникам управлінь соціального захисту населення щодо посилення проведення роботи з розглянутих питань.

P70926-100429

РЕФОРМУВАННЯ ІНТЕРНАТНИХ ЗАКЛАДІВ СОЦІАЛЬНОЇ  СФЕРИ

15 вересня 2017 року в приміщенні Бородянського психоневрологічного інтернату відбулася спільна нарада керівників соціальних закладів Київської та Львівської областей під головуванням директора департаменту соціального захисту населення Київської облдержадміністрації Мещана Ігоря Вікторовича.

На нараді були присутні начальник відділу організації діяльності інтернатних установ Управління у справах людей похилого віку Міністерства соціальної політики України – Карпова А. А., директор Київського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів – Наборський В.О.,  працівники департаменту, відповідальні за організацію роботи інтернатних установ, керівники інтернатних закладів Київської області, делегація  керівників інтернат них закладів Львівської області, лідери обласних профспілок Київської та Львівської областей.

Представник Мінсоцполітики України Карпова А.А. у своєму виступі зазначила, що відповідно Указу Президента України від 13.12.2016 № 533/2016 «Про заходи, спрямовані на забезпечення додержання прав осіб з інвалідністю», Плану пріоритетних дій Уряду на 2017 рік, затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 03.04.2017 № 275-р в Україні відбувається реформування інтернатних установ з метою розвитку соціальних послуг за місцем проживання їх отримувачів. Також, Алла  Анатоліївна надала фахові відповіді на запитання керівників будинків-інтернатів щодо отримання медичного ліцензування, відкриття нових структурних підрозділів з надання соціальних послуг, а також рекомендувала покращити  інформаційну політику про діяльність будинків-інтернатів.

В свою чергу директор департаменту соціального захисту населення Київської ОДА Мещан Ігор Вікторович доповів присутнім про стан  реформування інтернатних закладів з дотриманням Державних стандартів соціальних послуг,  запровадження  в усіх інтернатних закладах інноваційних  соціальних послуг, про підготовку до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років, про діяльність громадських рад при будинках-інтернатах. Також  обговорили з директорами будинків-інтернатів проблемні питання та напрацювали шляхи їх вирішення.

На нараді була підписана Угода про співпрацю Київського обласного Фонду соціального захисту інвалідів та департаменту соціального захисту населення Київської облдержадміністрації. Предметом регулювання цієї Угоди є визначення напрямів співпраці і взаємодії Сторін шляхом координації дій та розроблення спільних заходів щодо вирішення та удосконалення  питань дотримання гарантій громадян на працю, зайнятість та соціальний захист. До Угоди можуть приєднуватися інші зацікавлені особи, які бажають брати участь  у вирішенні даною Угодою  питань.

Керівники будинків-інтернатів Львівської та Київської областей обмінялись професійними ідеями, думками, досвідом роботи. Після наради директор Бородянського психоневрологічного інтернату з геріатричним відділенням – Коротенко Наталія Василівна ознайомила учасників спільної наради із соціально-побутовими умовами проживання одиноких непрацездатних громадян та інвалідів у зазначеному закладі та отримання ними  соціальних, медичних, реабілітаційних та інших послуг.

фото 1

фото 7

фото2

фото3

фото4

фото5

фото6

ПЕРЕСЕЛЕНЦІ – НЕ ПРОБЛЕМА, А РЕСУРС МІСЦЕВИХ ГРОМАД. ЗАСІДАННЯ  КРУГЛОГО  СТОЛУ ЩОДО ІНТЕГРАЦІЇ ВПО В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

12 вересня 2017 року  в приміщенні облдержадміністрації відбувся «круглий стіл» на тему:«Комплексний підхід до розв’язання проблем інтеграції внутрішньо переміщених осіб в Київській області: житло, робота, сильні громади, соціально-економічний розвиток».  Захід організовано  в межах реалізації плану роботи Громадської  ради  за підтримки голови Київської облдержадміністрації  Горгана О.Л.

Участь у зазначеному заході прийняли  керівники та представники структурних підрозділів облдержадміністрації: департаментів соціального захисту населення, містобудування та архітектури, економічного розвитку та торгівлі, фінансів, регіонального розвитку та житлово-комунального господарства, агропромислового розвитку, управління з питань власності. Також  участь у «круглому столі» взяли представники  Проекту Ради Європи  «Посилення захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні», Національного агентства України з питань державної служби, органів місцевого самоврядування.

Засідання пройшло конструктивно, обговорено ключові проблеми інтеграції  ВПО у Київській області в світлі реалізації «Комплексної державної Програми щодо підтримки, соціальної адаптації та реінтеграції громадян України, які переселилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції в інші регіони України, на період до 2017 року».

Напрацьовані рекомендації щодо механізмів отримання землі під будівництво житла переселенцям, залучення інвесторів, благодійної фінансової допомоги від благодійних фондів, залучення банків, інших установ до фінансування будівництва житла, порядку вирішення житлового питання внутрішньо переміщених осіб у Київській області, які будуть  враховані  при розробці проекту Комплексної Програми  інтеграції ВПО на період до 2020 року.

image-0-02-04-ab88216e2a6cf3c154bff75cb4e436961c82ca6ea99dde6b85a001c04186f91b-V

image-0-02-04-963fb7fab32a1ac6803e9d0f0a0442670dd464df10b3293f2aa2600e8fdca57f-V

image-0-02-04-01868fde9cec16080d23912679e747c8963eb07e6c5d98885b533e5dd035e868-V