Інформація про роботу департаменту соціального захисту населення

Підсумки роботи відділу державних допомог, субсидій та персоніфікованого обліку пільг за І півріччя 2017 року

Заробітна плата.

 Одним із пріоритетних напрямків соціально-економічного розвитку є зростання життєвого рівня громадян, зокрема, підвищення заробітної плати, у тому числі і у бюджетній сфері.

Середньомісячна номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій за січень-лютий 2016 року становила 4554 грн. і зросла у порівнянні з відповідним періодом 2015 року на                 32,7 відсотків.

Рівень оплати праці на Київщині залишається одним із найвищих, поступаючись лише м. Києву та Донецькій області.

Заробітна плата за січень-лютий на 1,9% перевищила середній розмір по Україні (4467 грн.).

 

Заборгованість із виплати заробітної плати.

 

За попередніми статистичними даними станом на 01.04.2016 заборгованість з оплати праці на підприємствах, установах та організаціях області до попереднього місяця зросте на 2,5 млн.грн. і становитиме             125,3 млн.грн., в тому числі:

 • економічно-активні підприємства – 7,9 млн.грн. (в тому числі державні підприємства – 6,3 млн.грн.);
 • економічно неактивні підприємства – 0,3 млн.грн.;
 • підприємства-банкрути – 117,1 млн.грн. (в тому числі приватне акціонерне товариство “Авіакомпанія “Аеросвіт” – 115,4 млн.грн.).

Основною причиною збільшення заборгованості із заробітної плати є виникнення нових боргів на підприємствах державної форми власності, заборгованість цих підприємств становить 6,3 млн.грн. або 79,8% активно діючих підприємств.

Так, станом на 01.04.2016 виникли борги з оплати праці у філіях дочірнього підприємства “Київське обласне дорожнє управління” відкритого акціонерного товариства “Державна акціонерна компанія “Автомобільні дороги України” у Згурівському, Рокитнянському районах та місті Фастів на загальну суму 1,1 млн. гривень.

Така ситуація обумовлена відсутністю затвердженого Кабінетом Міністрів України паспорту бюджетної програми 3111020 “Розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування” на 2016 рік, що в свою чергу призвело до несвоєчасного розрахунку державного бюджету за виконані роботи з ремонту доріг.

Також, виникла заборгованість із виплати заробітної плати на державному підприємстві “Науково-дослідний інститут нафтогазової промисловості” у сумі 807,9 тис.грн. (Києво-Святошинський район), яке підпорядковане національній акціонерній компанії “Нафтогаз України”.

Протягом звітного періоду майже у 2 рази зросла заборгованість із виплати заробітної плати на комунальному підприємстві Білоцерківської міської ради “Тролейбусне управління” (м. Біла Церква), де її сума становить 801,1 тис. гривень.

Для забезпечення погашення заборгованості із заробітної плати на зазначеному підприємстві департаментом соціального захисту населення підготовлено та опрацьовано в установленому порядку лист Білоцерківському міському голові Дикому Г.А. щодо вжиття заходів спрямованих на виведення з кризового стану підприємства та погашення заборгованої заробітної плати.

З початку року збільшилась кількість підприємств відносно яких порушуються справи про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, зокрема станом на 01.04.2016 до цієї категорії віднесено відкрите акціонерне товариство “Росава” із сумою боргу у              117,3 тис.грн. (м. Біла Церква).

З метою зменшення заборгованої заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях області протягом І кварталу 2016 року проведено 3 засідання тимчасової комісії облдержадміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

Направлено 3 звернення до міністерств і відомств щодо забезпечення погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах, що перебувають у їх підпорядкуванні (листи до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 17.03.2016 №11-13/11360 та Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 17.03.2016 №11-13/11363, від 31.03.2016 №11-13/11642).

Планується 26 квітня поточного року на засіданні тимчасової комісії облдержадміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, заслухати керівників підприємств-боржників, органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо причин виникнення боргів з оплати праці і шляхів їх погашення.

Основними причинами зростання та накопичення заборгованості з виплати заробітної плати зокрема є:

 • низький рівень рентабельності та збитковості підприємств;
 • відсутність обігових коштів через наявність дебіторської заборгованості та низький рівень претензійно-позовної роботи із її стягнення;
 • недостатня ефективність управління державним майном;
 • неефективне застосування процедур реструктуризації, санації та банкрутства підприємств, недостатність заходів, що вживаються арбітражними керуючими.

Ринок праці

Протягом І кварталу 2016 року, в ході реалізації заходів Програми зайнятості населення Київської області на 2013-2017 роки, робота структурних підрозділів облдержадміністрації була спрямована на реалізацію активної політики зайнятості, забезпечення соціального захисту населення від безробіття, розширення сфери застосування праці, посилення мотивації до легальної та продуктивної зайнятості, стимулювання діяльності роботодавців, спрямованої на створення нових робочих місць та працевлаштування безробітних; розширення можливостей реалізації права громадян на гідну працю, підвищення їх доходів шляхом створення умов для підвищення рівня зайнятості населення, стимулювання зацікавленості роботодавців у створенні нових робочих місць, збереження та розвитку трудового потенціалу, підвищення рівня професійної освіти, яка відповідатиме попиту і пропозиції ринку праці, запобігання масового вивільнення працівників.

Відповідно до результатів моніторингу створення нових та ліквідації, робочих місць, проведеного Міністерством соціальної політики України, станом на 1 лютого в області створено 3661 робочих місця (п’яте місце в країні або 5,4% від кількості робочих місць, створених в Україні), що становить 3,7% від плану створення робочих місць на 2016 рік.

Кількість створених робочих місць у 2,2 рази перевищила кількість ліквідованих (ліквідовано 604 робочих місць).

Найбільша кількість створених робочих місць за січень-лютий 2016 року спостерігається у Києво-Святошинському районі  (755 місць), м. Біла Церква (528 місць), м. Бровари (251місце), м. Славутич (246 місць), Вишгородському районі (142 місця). Найнижчий показник щодо створення нових робочих місць у м. Ржищів (нових робочих місць немає), Поліському районі (11 місць), Володарському, Рокитнянському та м. Обухів  – 18 місць, Ставищенському районі (19 місць), Переяслав-Хмельницькому районі (23 місця).

На невиконання прогнозного показника у поточному році суттєво вплинула складна економічна ситуація в країні, області, відсутність сприятливого інвестиційного режиму для зарубіжних підприємств, відсутність державної підтримки малого та середнього бізнесу.

За даними Головного управління статистики у Київській області протягом 2015 року чисельність зайнятого населення у віці 15-70 років у порівнянні з аналогічним періодом 2014 року зросла на 15,6 тис. осіб та становила 739,9 тис. осіб. Рівень зайнятості серед цієї вікової групи громадян зріс на 1,2 % (із 56,9% до 58,1%).

Протягом 2015  року чисельність безробітного населення віком 15-70 років на Київщині порівняно з аналогічним періодом 2014 року зменшилась на 11,9 тис. осіб (із 62,6 до 50,7 тис. осіб).

Рівень безробіття (за методологією Міжнародної організації праці) у відсотках до економічно активного населення відповідної вікової групи за 2015 рік по відношенню до аналогічного періоду 2014 року знизився на 1,6 % (із 8,0% до 6,4%).

Станом на 1 квітня 2016 року на обліку перебували 19,2 тис. осіб, що мали статус безробітних громадян.

Профорієнтаційними послугами охоплено 39445 осіб, з них 22092 мали статус безробітного. Рівень охоплення безробітних даним видом послуг склав 81,9%.

У січні-березні  2016 року загальна потреба підприємств у робочій силі знизилась у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 1,5% (або на 173 один.) та складає 9104 одиниць.

Станом на 1 квітня 2016 року на одну вакансію в середньому по області претендувало 7 осіб з числа безробітних громадян (минулий рік за аналогічний період – 8 осіб).

Найбільше навантаження на одне вільне робоче місце спостерігалось у Тетіївському районі – 40 осіб, у Богуславському та Іванківському – 20 особа.

Всього протягом січня-березня 2016 року працевлаштовані за направленням служби зайнятості 4279 осіб (в т.ч. 2782 особи із числа безробітних), з них:

 • шляхом надання компенсації єдиного внеску роботодавцям – 56 осіб (в т.ч. 18 осіб – з числа громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню);
 • за рахунок виплати одноразової допомоги по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю – 132 особи.

Рівень працевлаштування безробітних в січні-березні 2016 року знизився в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 0,1 в.п. та склав 10,3%.

Найвищий рівень працевлаштування безробітних осіб у звітному періоді був у м. Славутич – 23,6%, м. Ржищів – 17,3%, Бородянському районі – 16,6 %, Таращанському районі – 16,6%.

Найнижчий рівень працевлаштування у Тетіївському районі – 4,5%, Володарському районі – 4,7%.

Чисельність безробітних, які започаткували власну справу в січні- березні 2016 року, у порівнянні з аналогічним періодом 2015 року зросла на 4,8% та становить 132 особи.

Протягом січня-березня поточного року професійне навчання за направленням служби зайнятості проходили 2248 безробітних осіб, що на 5,9% більше, ніж в аналогічному періоді минулого року.

Протягом січня-березня 2016 року на обліку в обласній службі зайнятості перебувало 7412 безробітних осіб, з числа соціально уразливих категорій громадян.

За цей час обласною службою зайнятості працевлаштовані 838 осіб, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, із них 613 осіб із числа безробітних.

Рівень працевлаштування безробітних осіб, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, у звітному періоді склав 8,3%.

Соціальний захист населення

Станом на 01.04.2016 року в Київській області отримали допомоги, компенсації та субсидії:

допомогу сім’ям з дітьми – 81 473 сім’ї, що на 15,7 % менше, а ніж за І квартал минулого року, на загальну суму 304,2 млн. грн., що аналогічно показникам за І квартал минулого року (за І квартал 2015 року 96 617 сімей, загальна сума – 304,2 млн. грн.). Зменшення чисельності дотримувачів пов’язане із внесенням змін до порядку надання допомоги на дітей одиноким матерям.

тимчасову допомогу дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів – 577 сім’ям, що на 78,4 % менше, а ніж за І квартал минулого року, на загальну суму 1,6 млн. грн., що на 67 % менше, а ніж за І квартал минулого року (за І квартал 2015 року – 2 673 сім’ї, загальна сума – 4,9 млн. грн.). Зменшення суми коштів, виплачених у І кварталі 2016 року, пов’язане із зменшенням кількості отримувачів допомоги через зміни до порядку її нарахування.

допомогу малозабезпеченим сім’ям – 6038 сім’ям, що на 31,3 % більше, а ніж за І квартал минулого року, на загальну суму 45,9 млн. грн., що на 44 % більше, а ніж за І квартал минулого року (за І квартал 2015 року – 4151 сім’ї, загальна сума 25,7 млн. грн.). Збільшення суми коштів, виплачених у І кварталі 2016 року, пов’язане із збільшенням кількості отримувачів допомоги.

допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам – 16950 особам, що на 5 % більше, а ніж за І квартал минулого року, на загальну суму 68,2 млн. грн., що на 17 % більше, а ніж за І квартал минулого року (за І квартал 2015 року – 16 038 осіб, загальна сума – 56,7 млн. грн.). Збільшення суми коштів, виплачених у І кварталі 2016 року, пов’язане із збільшенням кількості отримувачів допомоги.

допомогу по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу виплачено 961 особі, що на 21 % більше, а ніж за І квартал минулого року на суму 5,0 млн. грн., що на 22 % більше, а ніж за І квартал минулого року (за І квартал 2015 року – 757 осіб, загальна сума – 3,9 млн. грн.). Збільшення суми коштів, виплачених у І кварталі 2016 року, пов’язане із збільшенням кількості отримувачів допомоги.

допомогу на 652 дитини-сироти та позбавлених батьківського піклування, що на 10,6 % більше, а ніж за І квартал минулого року, які виховуються в дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях та грошове забезпечення 217 батьків вихователів, що на 14 % більше, а ніж за    І квартал минулого року, на загальну суму 7,3 млн. грн., що на 18 % більше, а ніж а І квартал минулого року (за І квартал 2015 року – 583 дитини, 186 батьків-вихователів, загальна сума – 6,0 млн. грн.). Збільшення суми коштів, виплачених у І кварталі 2016 року, пов’язане із збільшенням кількості отримувачів допомоги.

Заборгованість із виплати державних допомог відсутня.

Компенсації 3758 особам, що надають соціальні послуги, що на 1 % більше, а ніж за І квартал минулого року, на загальну суму – 1,8 млн. грн., що на 11 % більше, а ніж за І квартал минулого року.

За І квартал 2015 року компенсації отримали 3 731 особа, загальна сума – 1,6 млн. грн.

Заборгованість із виплати компенсації за І квартал 2016 року відсутня.

Збільшення суми коштів, виплачених у І кварталі 2016 року, пов’язане із збільшенням кількості отримувачів допомоги і зростанням прожиткових мінімумів, від яких розраховується компенсація.

Житлові субсидії: станом на 01.04.2016 року субсидію для відшкодування витрат на житлово-комунальні послуги призначено 61281 сім’ї, що в 6 разів більше, а ніж за І квартал минулого року та 579 сім’ям призначена субсидія готівкою на придбання твердого палива та скрапленого газу, що в 25 разів більше, а ніж за І квартал минулого року. У березні 2016 року житлові субсидії отримували 257524 сім’ї, що в 5 разів більше, а ніж за І квартал минулого року (за І квартал 2015 року – 9794 сім’ї, на придбання твердого палива і скрапленого газу – 23 сім’ї, у березні 2015 року субсидії отримували 51 775 сімей).

З початку року субсидії на житлово-комунальні послуги нараховано на суму 1400,6 млн. грн., що в 23 рази більше, а ніж за І квартал минулого року на придбання твердого палива і скрапленого газу – на 1,7 млн. грн., що в 7 разів більше, а ніж за І квартал минулого року (за І квартал 2015 року на житлово-комунальні послуги нараховано на суму 61,4 млн. грн., на тверде паливо і скраплений газ – 22,7 тис. грн.).

Збільшення коштів, виплачених у І кварталі 2016 року, пов’язане із збільшенням чисельності отримувачів житлових субсидій і збільшенням тарифів на оплату житлово-комунальних послуг.

Станом на 01.04.2016 року в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, на обліку перебувають:

 

 • ветерани війни – 63 984 особи, що на 1 % більше, а ніж за березень минулого року (станом на 01.04.2015 – 63 651 особа);
 • ветерани праці – 163 354 особи, що на 4 % менше, а ніж за березень минулого року (станом на 01.04.2015 – 170 330 осіб);
 • ветерани військової служби та органів внутрішніх справ – 9 717 осіб, що на 5 % більше, а ніж за березень минулого року (станом на 01.04.2015 – 9 186 осіб);
 • потерпілі від Чорнобильської катастрофи – 134 968 осіб, що на 64 % менше, а ніж за березень минулого року (станом на 01.04.2015 – 373 093 особи);
 • реабілітовані – 176 осіб, що на 10 % менше, а ніж за березень минулого року (станом на 01.04.2015 – 195 осіб);
 • діти війни – 159 316 осіб, що на 7 % менше, а ніж за березень минулого року (станом на 01.04.2015 – 170 486 осіб);
 • багатодітні сім’ї – 39 837 сімей, що на 1 % менше, а ніж за березень минулого року (станом на 01.04.2015 – 40 209 сімей);
 • інші пільгові категорії – 28 620 осіб, що на 10 % менше, а ніж за березень минулого року (станом на 01.04.2015 – 31 735 осіб).

У березні 2016 року пільги отримали 916029 осіб, що на 10 % менше, а ніж за березень минулого року, всього нараховано пільг на суму 240,9 млн. грн., що на 46 % більше, а ніж за І квартал 2015 року, з них профінансовано – 90,8 млн. грн., що на 26 % більше, а ніж за І квартал 2015 року (За І квартал 2015 року – 1015650 осіб, нараховано – 129,2 млн. грн., профінансовано – 69,5 млн. грн.).

Заборгованість перед організаціями – надавачами житлово-комунальних послуг становить 158,4 млн. грн., що в 2,5 рази більше, а ніж за І квартал 2015 року, з яких 150,1 млн. грн. поточна заборгованість, 8,3 млн. грн. – минулого року (за І квартал 2015 року – 63,8 млн. грн., з яких 59,7 млн. грн. – поточна заборгованість, 4,0 млн. грн. – минулого року).

 

Забезпечення автомобілями.

Станом на 01.04.2016 на обліку для забезпечення автомобілями перебувало 4909 інвалідів, з них: 47 – першочергово, 775 – позачергово та 4082 на загальній черзі.

Оформлено та видано 15 автомобілів  інвалідам, які перебувають на обліку для забезпечення спецавтотранспортом, що надійшли до департаменту у якості гуманітарної допомоги  та 2 автомобілі бувші у використанні.

 

Забезпечення санаторно-курортними лікуванням.

Протягом І кварталу 2016 року  до санаторно-курортних закладів видано 135 путівок ветеранам війни, 55 путівок інвалідам загального захворювання та з дитинства і 17 путівок  інвалідам-спинальникам.

Забезпечення засобами реабілітації.

Станом на 01.04.2016 для забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації видано 455 направлень на заводи-виробники.

 

Забезпечення соціальним обслуговуванням.

В області функціонує 34 територіальних центри соціального обслуговування (надання соціальних послуг), а у містах Обухів та Ржищів соціальне обслуговування здійснюється через відділення соціальної допомоги вдома.

Загалом при терцентрах функціонує 37 відділень соціальної допомоги вдома, 29 стаціонарних відділень для постійного або тимчасового проживання, 11 відділень соціально-побутової адаптації, 7 відділень соціально-медичних послуг та 22 відділення надання адресної та натуральної допомоги.

Протягом 2015 року зазначеними терцентрами надано соціальних послуг 51370 особам, в тому числі 1065 особам надано платні соціальні послуги.

 

Робота стаціонарних установ.

В сфері соціального захисту населення функціонує 11 будинків-інтернатів, з них:

 • 4 геріатричного профілю та 1 відділення при Бородянському психоневрологічному будинку-інтернаті;
 • 6 психоневрологічного профілю та 2 відділення при Преяслав-Хмельницькому центрі соціального захисту пенсіонерів та інвалідів і Ржищівському геріатричному пансіонаті;
 • – 1 для дітей-інвалідів, а саме Білоцерківський дитячий будинок-інтернат ІІ, ІІІ, IV профілів з молодіжним відділенням.

На сьогодні в зазначених закладах перебуває 1935 осіб, в т.ч.178 дітей-інвалідів.

Соціальний захист бездомних осіб.

Протягом звітного періоду проведено 12 засідань оперативних штабів, соціальними патрулями виявлено 36 бездомних осіб, яких забезпечено одягом та взуттям і обслужено пунктами роздачі гарячої їжі.

 

Облік внутрішньо переміщеним осіб.

За І квартал  2016 року  органами соціального захисту населення було обліковано 48850 осіб, які переїхали з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції.

Виконання програм соціального захисту учасників АТО

За І квартал 2016 року психологічну реабілітацію пройшли 69 учасників антитерористичної операції, професійну адаптацію – 39 осіб та отримали санаторно-курортне лікування 53 учасники антитерористичної операції.

Крім того, в 17 районах та 10 містах області діють місцеві програми щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції.

Соціальний захист населення, постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи 

На території Київської області станом на 01.01.2016 проживає 646 892 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, у тому числі:

27 036 інвалідів-чорнобильців першої категорії, захворювання яких пов’язано з наслідками Чорнобильської катастрофи, 27 049 – учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС,  583 838 потерпілих від Чорнобильської катастрофи, з них 108 571 дітей (204 – діти – інваліди ЧАЕС) та 441 301 потерпілих 4 категорії.

   Соціальний захист населення, постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи, здійснюється фінансуванням за 7 напрямками бюджетної програми «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», головним розпорядником коштів якої є Міністерство соціальної політики України.

За І квартал 2016 року департаментом профінансовано  кошти  райміськуправлінням соціального захисту населення області за даними напрямками в сумі  96,84 млн.грн., із них:

 • доплата за роботу на радіоактивно забруднених територіях, збереження заробітної плати при переведені на нижче оплачувану роботу та у зв’язку з відселенням, виплати підвищених стипендій та надання додаткової відпустки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 28,01млн. грн.;
 • компенсація сім’ям з дітьми та витрати на безплатне харчування дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 1,50 млн. грн.;
 • щомісячна грошова допомога у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування – 61,64 млн. грн.;
 • компенсація за шкоду, заподіяну здоров’ю, та допомоги на оздоровлення, у випадку звільнення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 2,99 млн. грн.;
 • обслуговування банківських позик, наданих на пільгових умовах до 1999 року громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 8,7 тис. грн.;
 • оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 2,69 млн. грн.;

 

Оздоровлення постраждалих громадян

  У 2016 році  виявили бажання оздоровитися   5698 осіб із них: 5647 постраждалих громадян 1 категорії та 51 дитина-інвалід, інвалідність яка пов’язана з Чорнобильською катастрофою у супроводі одного із батьків.

            Міністерством соціальної політики України у 2016 році виділено на Київську область 28,03 млн. грн., що дасть змогу 100 відсотково  забезпечити постраждалих громадян санаторно-курортними путівками.

              Відповідно 08.02.2016 року департаментом подано оголошення до вісника державних закупівель про початок відкритих торгів  на закупівлю послуг з оздоровлення постраждалих громадян.

               24.03.2016 року  відбулося розкриття пропозицій конкурсних торгів із закупівлі послуг з безоплатного оздоровлення постраждалих громадян.

               За результатами розкриття торгів складено відповідний протокол                 від 24.03.2016 № 9 та для його оприлюднення подано до сайту Вісника Державних Закупівель.

               За результатами проведених конкурсних торгів  із закупівлі послуг з безоплатного оздоровлення постраждалих громадян, що відбулося 08.04.2016 року визначено 17 переможців (санаторно-курортних закладів), які будуть здійснювати оздоровлення постраждалих громадян у 2016 році.

(в тендерній процедурі прийняли участь 30 учасників)

              При проведені конкурсних торгів департаментом було визначено 67 лотів, за результатами торгів встановлено, що по 27 лотах торги не відбулися (у зв’язку із відсутністю учасників по деяким  лотам, а також частково за лотами подано менше двох пропозицій конкурсних торгів)

             За результатами проведених торгів департаментом буде закуплено 4309 путівок для постраждалих громадян 1 категорії та 37 путівок для дітей-інвалідів.

            Враховуючи терміни, які застосовуються під час проведення відкритих торгів, укладання договорів із переможцями торгів відбудеться орієнтовно                25-28 квітня 2016 року.

            З метою 100 відсоткового забезпечення постраждалих громадян санаторно-курортними путівками, у травні поточного рокудепартаментом буде додатково подано до Вісника державних закупівель оголошення про початок відкритих торгів  на закупівлю послуг з оздоровлення  постраждалих громадян (1352 путівки).

Медико-санітарне забезпечення потерпілих громадян

У 2015 році Міністерством соціальної політики України виділено на Київську область 7,27 млн. грн. за бюджетною програмою «Комплексне медико-санітарне забезпечення та лікування онкологічних захворювань із застосуванням високовартісних медичних технологій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», з яких здійснено розподіл коштів у сумі 6,72 млн. грн. між обласними медичними закладами охорони здоров’я та  центральними районними та міськими (міст обласного значення) лікарнями.  Кошти в сумі 550,00 тис. грн. залишено на рахунку департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації для оплати індивідуального високовартісного лікування постраждалих громадян (за укладеними договорами). Протягом 2015 року обласними, райміськ лікарнями закуплено медичних препаратів та ліків на суму 6,7 млн.грн., проліковано 1930 осіб, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Також, департаментом здійснено оплату коштів Київській обласній клінічній лікарні (згідно укладених договорів) за надані послуги з лікування постраждалих громадян (5- осіб) на загальну суму 314,59 тис. грн.

У 2016 році відповідно до Закону України «Про державний бюджет України на 2016 рік» дану програму передано до Міністерства охорони здоров’я України».

Про роботу комісій

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2012               № 886 та розпорядження голови Київської обласної державної адміністрації від 16.10.2012 № 449 створено комісію Київської облдержадміністрації з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках (яка дає змогу переглянути розмір призначеної пенсії та здійснити її підвищення).

         У 2016 році проведено одне  засідання комісії, на які було розглянуто 7 справ ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС – 1 категорії

Баришівський, Кагарлицький, Бородянський, Васильківський, Яготинський райони та м. Обухів, м. Бориспіль.

За рішенням комісії:

по 1 справі прийнято позитивне рішення (видати довідку);

по 5 справам –відмова;

1 справу – відправлено на доопрацювання.

Розпорядженням голови Київської облдержадміністрації від 05.11.1998 року № 594, у відповідності з п.12 Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.01.1997 № 51, утворено комісію Київської облдержадміністрації по вирішенню спірних питань щодо визначення статусу осіб, які брали участь у проведенні робіт з евакуації людей і майна із зони відчуження, а також евакуйованих із зони відчуження в 1986 році (далі – комісія) та затверджено положення про комісію.

           За 2016 рік  управлінням підготовлено та проведено одне засідання комісії Київської облдержадміністрації по вирішенню спірних питань щодо визначення статусу осіб, які брали участь у проведенні робіт з евакуації людей і майна із зони відчуження, а також евакуйованих із зони відчуження в 1986 році, на якому розглянуто 24 справ.

Також, повідомляємо, що з метою належного виконання Плану заходів пов’язаних із 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи (далі План – заходів), затверджених розпорядженнями  голови Київської облдержадміністрації від 28.09.2015 № 367 «Про план заходів у Київській області, пов’язаних із 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи» та  від 15.03.2016 № 76 «Про внесення змін до розпорядження голови Київської облдержадміністрації від 28 вересня 2015 року № 367»,  департаментом підготовлено та направлено лист (від 10.02.2016 № 11-22/10618) головам райдержадміністрацій, міським головам (міст обласного значення) області за підписом першого заступника голови Київської облдержадміністрації, з приводу  розгляду питання щодо можливості надання адресної соціальної матеріальної допомоги потерпілим дітям, яким встановлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою, дітям – сиротам, інвалідам Чорнобильської катастрофи категорії 1, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 2 та вдовам померлих учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Фінансово-економічне забезпечення установ соціального захисту.

Забезпечено фінансування державних та обласних програм на загальну суму 75,8  млн.грн.

Забезпечено виплату одноразової матеріальної допомоги інвалідам і непрацюючим малозабезпеченим особам на загальну суму 105,8 тис. грн.

Забезпечено щомісячну виплату довічних державних стипендій для 9 осіб на суму 30,6 тис. грн.

Протягом 3 місяців 2016 року було профінансовано компенсацій та допомоги особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на загальну суму 96,8 млн. грн.

Продовжується виплата:

 «Надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» профінансовано 53,6 млн. грн.;

– «Виплата матеріальної допомоги військовослужбовцям, звільненими з  військової строкової служби» – проведено виплату 5 особам на суму 5,9 тис. грн;

– «Надання одноразової грошової допомоги постраждалим особам та особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України або району АТО» – виплату здійснено 50 особам на загальну суму 73,3 тис. грн.

– “Заходи з психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції та забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням” напрямок “Соціальна та професійна адаптація учасників антитерористичної операції (крім військовослужбовців, звільнених у запас або у відставку)”. З метою ефективного виконання Постанови бюджетні асигнування в сумі 449,5 тис.грн. відправлено на рахунки райміськуправлінь для учасників антитерористичної операції, які виявили бажання отримати послуги з професійного навчання.

обласних програм: на суму –21,5 млн. грн.

Виплачено довічних стипендій героям війни та праці щомісячно для 19 осіб на загальну суму 11,0 тис. гривень;

Здійснено компенсацію за поховання учасників бойових дій та інвалідів війни відповідно до звернень на суму 139,8 тис. грн.

Проведено виплату компенсацій інвалідам на бензин, ремонт, техобслуговування автотранспорту, передбачених статтею 5 постанови Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 року № 228 «Про порядок виплати та розміри грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування», в обсязі 765,2 тис. грн..

Забезпечено оплату послуг Інформаційно-обчислювального центру Мінсоцполітики на суму 832,4  тис. грн.

За рахунок коштів обласного бюджету профінансовано інтернатні установи обласної комунальної власності по загальному фонду на загальну суму 19,2 млн. грн та 4,9 млн. грн. по спеціальному фонду, що становить 21,5 та 21,2% від плану асигнувань на рік відповідно.

За рахунок спеціального фонду обласного бюджету протягом 2016 року завершено капітальний ремонт вікон в їдальні Ставівського психоневрологічного інтернату та здійснено ремонт огорожі в Бородянському психоневрологічному будинку-інтернаті.

З  2011 року постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2004 р. №269 (у редакції від 19.11.2013 №795) дозволено проводити поточні та капітальні ремонти за рахунок коштів Пенсійного фонду, контроль за виконанням яких покладено на відділ технічного нагляду за будівництвом та капітальним ремонтом департаменту соціального захисту населення.. На забезпечення в мінімальних розмірах видатками на утримання зазначеного відділу до кінця року, до облдержадміністрації було подано бюджетні запити про виділення додаткових коштів на загальну суму 327,1 тис. грн.

№ з/п Показники 2015 рік (прогноз) 2015 рік (факт) 2015 рік до 2014 року
1 2 3 4 5
Основні показники ринку праці
1. Середньорічна чисельність наявного населення, тис. осіб 1 728,5 1 732,2 +3,7
2. Економічно активне населення у віці 15-70 років, тис. осіб 789,2 790,6 +1,4
3. Зайняте населення у віці 15-70 років, тис. осіб 731,4 739,9 +8,5
4. Рівень зайнятості населення у віці 15-70 років, у % до населення відповідної вікової групи тис. осіб 58,5 58,1 -0,4
5. Безробітне населення:
– визначене за методологією МОП у віці 15-70років, тис. осіб 57,8 50,7 -7,1
6. Рівень безробіття населення, визначеного за методологією МОП, у віці 15-70 років, у % до економічно активного населення відповідної вікової групи (п.5/п.2) 7,3 6,4 -0,9
7. Створено нових робочих місць, одиниць 33 950 20 661 61,0%

Надання населенню державних допомог, житлових субсидій та пільг

Станом на 01.04.2016 року в Київській області отримали допомоги, компенсації та субсидії:

допомогу сім’ям з дітьми – 81 473 сім’ї, що на 15,7 % менше, а ніж за І квартал минулого року, на загальну суму 304,2 млн. грн., що аналогічно показникам за І квартал минулого року (за І квартал 2015 року 96 617 сімей, загальна сума – 304,2 млн. грн.). Зменшення чисельності дотримувачів пов’язане із внесенням змін до порядку надання допомоги на дітей одиноким матерям.

тимчасову допомогу дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів – 577 сім’ям, що на 78,4 % менше, а ніж за І квартал минулого року, на загальну суму 1,6 млн. грн., що на 67 % менше, а ніж за І квартал минулого року (за І квартал 2015 року – 2 673 сім’ї, загальна сума – 4,9 млн. грн.). Зменшення суми коштів, виплачених у І кварталі 2016 року, пов’язане із зменшенням кількості отримувачів допомоги через зміни до порядку її нарахування.

допомогу малозабезпеченим сім’ям – 6038 сім’ям, що на 31,3 % більше, а ніж за І квартал минулого року, на загальну суму 45,9 млн. грн., що на 44 % більше, а ніж за І квартал минулого року (за І квартал 2015 року – 4151 сім’ї, загальна сума 25,7 млн. грн.). Збільшення суми коштів, виплачених у І кварталі 2016 року, пов’язане із збільшенням кількості отримувачів допомоги.

допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам – 16950 особам, що на 5 % більше, а ніж за І квартал минулого року, на загальну суму 68,2 млн. грн., що на 17 % більше, а ніж за І квартал минулого року (за І квартал 2015 року – 16 038 осіб, загальна сума – 56,7 млн. грн.). Збільшення суми коштів, виплачених у І кварталі 2016 року, пов’язане із збільшенням кількості отримувачів допомоги.

допомогу по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу виплачено 961 особі, що на 21 % більше, а ніж за І квартал минулого року на суму 5,0 млн. грн., що на 22 % більше, а ніж за І квартал минулого року (за І квартал 2015 року – 757 осіб, загальна сума – 3,9 млн. грн.). Збільшення суми коштів, виплачених у І кварталі 2016 року, пов’язане із збільшенням кількості отримувачів допомоги.

допомогу на 652 дитини-сироти та позбавлених батьківського піклування, що на 10,6 % більше, а ніж за І квартал минулого року, які виховуються в дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях та грошове забезпечення 217 батьків вихователів, що на 14 % більше, а ніж за    І квартал минулого року, на загальну суму 7,3 млн. грн., що на 18 % більше, а ніж а І квартал минулого року (за І квартал 2015 року – 583 дитини, 186 батьків-вихователів, загальна сума – 6,0 млн. грн.). Збільшення суми коштів, виплачених у І кварталі 2016 року, пов’язане із збільшенням кількості отримувачів допомоги.

Заборгованість із виплати державних допомог відсутня.

Компенсації 3758 особам, що надають соціальні послуги, що на 1 % більше, а ніж за І квартал минулого року, на загальну суму – 1,8 млн. грн., що на 11 % більше, а ніж за І квартал минулого року.

За І квартал 2015 року компенсації отримали 3 731 особа, загальна сума – 1,6 млн. грн.

Заборгованість із виплати компенсації за І квартал 2016 року відсутня.

Збільшення суми коштів, виплачених у І кварталі 2016 року, пов’язане із збільшенням кількості отримувачів допомоги і зростанням прожиткових мінімумів, від яких розраховується компенсація.

Житлові субсидії: станом на 01.04.2016 року субсидію для відшкодування витрат на житлово-комунальні послуги призначено 61281 сім’ї, що в 6 разів більше, а ніж за І квартал минулого року та 579 сім’ям призначена субсидія готівкою на придбання твердого палива та скрапленого газу, що в 25 разів більше, а ніж за І квартал минулого року. У березні 2016 року житлові субсидії отримували 257524 сім’ї, що в 5 разів більше, а ніж за І квартал минулого року (за І квартал 2015 року – 9794 сім’ї, на придбання твердого палива і скрапленого газу – 23 сім’ї, у березні 2015 року субсидії отримували 51 775 сімей).

З початку року субсидії на житлово-комунальні послуги нараховано на суму 1400,6 млн. грн., що в 23 рази більше, а ніж за І квартал минулого року на придбання твердого палива і скрапленого газу – на 1,7 млн. грн., що в 7 разів більше, а ніж за І квартал минулого року (за І квартал 2015 року на житлово-комунальні послуги нараховано на суму 61,4 млн. грн., на тверде паливо і скраплений газ – 22,7 тис. грн.).

Збільшення коштів, виплачених у І кварталі 2016 року, пов’язане із збільшенням чисельності отримувачів житлових субсидій і збільшенням тарифів на оплату житлово-комунальних послуг.

Станом на 01.04.2016 року в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, на обліку перебувають:

 

 • ветерани війни – 63 984 особи, що на 1 % більше, а ніж за березень минулого року (станом на 01.04.2015 – 63 651 особа);
 • ветерани праці – 163 354 особи, що на 4 % менше, а ніж за березень минулого року (станом на 01.04.2015 – 170 330 осіб);
 • ветерани військової служби та органів внутрішніх справ – 9 717 осіб, що на 5 % більше, а ніж за березень минулого року (станом на 01.04.2015 – 9 186 осіб);
 • потерпілі від Чорнобильської катастрофи – 134 968 осіб, що на 64 % менше, а ніж за березень минулого року (станом на 01.04.2015 – 373 093 особи);
 • реабілітовані – 176 осіб, що на 10 % менше, а ніж за березень минулого року (станом на 01.04.2015 – 195 осіб);
 • діти війни – 159 316 осіб, що на 7 % менше, а ніж за березень минулого року (станом на 01.04.2015 – 170 486 осіб);
 • багатодітні сім’ї – 39 837 сімей, що на 1 % менше, а ніж за березень минулого року (станом на 01.04.2015 – 40 209 сімей);
 • інші пільгові категорії – 28 620 осіб, що на 10 % менше, а ніж за березень минулого року (станом на 01.04.2015 – 31 735 осіб).

У березні 2016 року пільги отримали 916029 осіб, що на 10 % менше, а ніж за березень минулого року, всього нараховано пільг на суму 240,9 млн. грн., що на 46 % більше, а ніж за І квартал 2015 року, з них профінансовано – 90,8 млн. грн., що на 26 % більше, а ніж за І квартал 2015 року (За І квартал 2015 року – 1015650 осіб, нараховано – 129,2 млн. грн., профінансовано – 69,5 млн. грн.).

Заборгованість перед організаціями – надавачами житлово-комунальних послуг становить 158,4 млн. грн., що в 2,5 рази більше, а ніж за І квартал 2015 року, з яких 150,1 млн. грн. поточна заборгованість, 8,3 млн. грн. – минулого року (за І квартал 2015 року – 63,8 млн. грн., з яких 59,7 млн. грн. – поточна заборгованість, 4,0 млн. грн. – минулого року).

Департаментом постійно приділяється увага питанню призначення житлових субсидій населенню за удосконаленим порядком.

В департаменті проводилися семінари зі спеціалістами райміськуправлінь за участю фахівців ПП «Комп’ютерДім», було взято участь у семінарах, круглих столах, які проводились Міністерством соціальної політики України, приймали участь у селекторних нарадах Міністерства соціальної політики України.