Допомога малозабезпеченим сім’ям

Умови призначення та виплати малозабезпеченим сім’ям державної соціальної допомоги, передбаченої Законом України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми”, регулюється Порядком призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 № 250 (далі – Порядок).

Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям (далі – соціальна допомога) призначається і виплачується у грошовій формі малозабезпеченим сім’ям, які постійно проживають на території  України,  мають середньомісячний сукупний дохід, нижчий від прожиткового мінімуму для сім’ї.

Призначення і виплата соціальної допомоги здійснюється управліннями праці та соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві держадміністрацій, структурними підрозділами з питань праці та соціального захисту населення виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад (далі – органи соціального захисту населення) за місцем  реєстрації  уповноваженого  представника  малозабезпеченої сім’ї.

У сільській  місцевості  заяви  з необхідними документами для призначення  соціальної  допомоги   приймають   виконавчі   органи сільських  і  селищних  рад  та здійснюють їх передачу відповідним органам  соціального захисту населення. Зазначені виконавчі органи можуть визначати уповноважену особу для прийняття документів.

Соціальна допомога також може бути призначена і  виплачена за  місцем фактичного проживання уповноваженого представника сім’ї за умови подання довідок про склад сім’ї і про  неотримання  такої допомоги  в  органах  соціального  захисту  населення  за  місцем реєстрації.