Децентралізація органів виконавчої влади

Соціальні послуги в громаді

З метою забезпечення виконання рішень Уряду України та голови Київської обласної державної адміністрації О. Чернишова, щодо поглиблення децентралізації департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації у 2019 році проводилась системна робота з об’єднаними територіальними громадами щодо надання їм методичної, практичної  та технічної підтримки з питань організації надання соціальних послуг населенню.

Так, у 2019 році 9 об’єднаних територіальних громад Київської області за сприяння Київської облдержадміністрації в рамках реалізації проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України» за підтримки Світового банку отримали комп’ютерну та офісну техніку для впровадження програмного комплексу  «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада», що посилить їх спроможність у виконанні функцій соціального захисту населення.

Також, завдяки перемозі у конкурсі Фонду соціального захисту інвалідів отримано 3 спеціально обладнаних мікроавтобуси для перевезення осіб з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату для Фурсівської, Тетіївської, Студениківської ОТГ.

Зазначена робота продовжується і у 2020 році. Так, за поданням Київської облдержадміністрації 11 об’єднаних територіальних громад включено до наказу Міністерства соціальної політики України від 14.01.2020 №12 щодо надання об’єднаним територіальним громадам технічного оснащення для виконання функцій у сфері соціального захисту населення, що сприятиме покращенню процедури надання соціальних послуг і покращенню їх якості та скорочення термінів отримання.